آذرسیس

آموزش نصب npm در لاراول
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله مراحل نصب npm در لاراول که یک فریمورک محبوب PHP برای افزایش عملکرد و کارایی برنامه‌های کاربردی وب شمار می رود را بررسی خواهیم کرد. npm یا همان Node Package Manager ابزار قدرتمندی که به توسعه دهندگان امکان مدیریت نصب و بروز رسانی بسته ها و وابستگی های مورد نیاز برای پروژه های خود را فراهم می کند. npm یک ابزار مدیریت بسته‌ برای زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت است که به قول برنامه نویسان حرفه ای برای توسعه آن مسئله حیاتی است. با این ابزار می توانید توسعه نرم افزار خود را بهینه کنید.

مراحل نصب npm در لاراول 

برای نصب npm در لاراول مراحل زیر را دنبال کنید:

مراحل نصب npm در لاراول

1- در قدم اول مطمئن شوید که Node.js را روی سیستم خود نصب کرده باشید. شما می توانید این ابزار را از وب سایت رسمی خود دانلود کنید.

2- پس از اتمام فرآیند نصب Node.js، پروژه لاراول خود را در ترمینال یا خط فرمان باز کنید.

3- دستور زیر را برای مقداردهی اولیه فایل package.json در پروژه خود اجرا کنید:

npm init -y

4- در این مرحله با اجرای دستور زیر Laravel Mix را نصب کنید. با نصب این ابزار شما می توانید دارایی های خود را کامپایل کنید:

npm install laravel-mix --save-dev

5- فایل webpack.mix.js خود را پیکربندی کنید تا بتوانید تنظیمات کامپایل را مشخص کنید. به عنوان مثال، می توانید کامپایل SCSS را به صورت زیر تنظیم کنید:

mix.js('resources/js/app.js', 'public/js')
.sass('resources/sass/app.scss', 'public/css');

6- در نهایت دستور npm install را اجرا کنید تا تمام وابستگی های لازم را نصب کرده و دارایی های خود را کامپایل کنید:

npm install

7- اکنون npm را با موفقیت در پروژه لاراول خود نصب کرده اید. می توانید با اجرای دستور زیر شروع به کامپایل دارایی های خود با استفاده از Laravel Mix کنید:

npm run dev

❕به عنوان کاربر لینوکس برای اجرای دستورات لازم در ترمینال نیاز به خرید سرور مجازی لینوکس خواهید داشت. شما می توانید باکیفیت ترین و قیمت مناسب ترین سرور اختصاصی و سرور مجازی را از وبسایت آذرسیس تهیه کنید. پشتیبانی 24 ساعته و کانفیگ رایگان از خدمات ارائه شده شرکت ما هستند. برای بررسی سایر خدمات وبسایت وشبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

سخن آخر

در این آموزش مراحل نصب npm در لاراول را مورد بررسی قرار دادیم. با این ابزار قدرتمند می توانید بسته ها و وابستگی های مورد نیاز را برای پروژه های خود بروز رسانی و مدیریت کنید.  این ابزار مدیریت بسته که به زبان جاوا اسکریپت نیز نوشته شده است می تواند در سایر زمینه های میزبانی وب برای شما مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *