آذرسیس

5 دلیل برای ارتقاء نسخه PHP در سرور
3.3/5 - (3 امتیاز)

PHP مخفف عبارت ( Hypertext Preprocessor) یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی و بر پایه سرور است. این زبان برنامه نویسی به صورت متن باز ارائه می شود و بیشتر برای توسعه وب کاربرد دارد. براساس W3Techs زبان PHP توسط 79 درصد وب سایت ها استفاده می شود. با این حال، یک مشکل در استفاده از PHP باقی می ماند. 38.9 درصد از وب سایت ها هنوز از PHP 5.6 و نسخه های پایین تر استفاده می کنند. برای مثال، وب سایت های مبتنی بر CS-Cart هنوز از نسخه های منسوخ و نصب های پشتیبانی نشده استفاده می کنند. شما باید PHP خود را به نسخه پشتیبانی شده ارتقا دهید تا با ترندها همگام شوید و از آخرین فناوری استفاده کنید. در زیر دلایل دیگری وجود دارد که چرا باید PHP را در سرورتان ارتقا دهید.

5 دلیل حیاتی برای ارتقاء نسخه PHP در سرور یا سایت:

گاها ما نیاز داریم نسخه PHP را ارتقاء دهیم و با ایجاد تغییر در زبان برنامه نویسی PHP سرور خود را بهینه سازی کنیم. بنابراین ما در مقاله خود به دلایل تغییر نسخه PHP خواهیم پرداخت.

1) تغییر نسخه php برای بهبود امنیت سرور مهم است زیرا:

دلیل اصلی ارتقای PHP این است که آیا پروژه تجارت الکترونیکی که بر روی نسخه ای اجرا می کنید، به طور کامل پشتیبانی می شود یا خیر؟ آیا به طور منظم برای جلوگیری از تهدیدات امنیتی، بروز می شود؟ تهدیدها می توانند هر کدام : DoS، اجرای کد، پر شدن حافظه، خرابی حافظه، XSS، پیمایش دایرکتوری، پیمایش اطلاعات و بازیابی باشند. سالانه آسیب‌پذیری‌های متعددی که در نسخه‌های قدیمی تر PHP مشاهده می شود و برخی از آنها هرگز درست نمی شوند. تصویر زیر تهدیدات امنیتی را در سال های مختلف نشان می دهد.

5 دلیل برای ارتقا نسخه PHP در سرور

2) تغییر نسخه php برای عملکرد سرور یک اصل کلیدی است زیرا:

با انتشار PHP 8، با افزایش عملکردی بسیار زیادی مواجه شدیم. PHP 7.4 همچنین به سیستم اجازه می دهد تا در هر ثانیه سه برابر بیشتر از PHP 5.6 درخواست داشته باشد. تصویر موجود در این بخش تفاوت نسخه های متعدد را نشان می دهد.

5 دلیل برای ارتقا نسخه PHP در سرور

3) تغییر نسخه PHP بر سرعت سایت ها تاثیر می گذارد زیرا:

نسخه های قدیمی PHP ممکن است سرعت وب سایت ها را در سرور پایین آورد. بنابراین شما با ارتقاء آن به نسخه جدیدتر می توانید این مشکل را برطرف کنید. با این کار باعث سریعتر شدن زمان اجرا و بارگذاری سایت در سیستم و استفاده کمتر از حافظه می شوید. این مورد در سایت های وردپرسی و تاثیر در عملکرد آنها حائز اهمیت تر است.

4) فراهم کردن فرصت های بیشتر برای توسعه دهندگان

PHP 7.4 آخرین نسخه پایدارPHP است که قبل از PHP 8 در 28 نوامبر 2019 منتشر شد و ویژگی های جدید، syntax های نحوی و اصلاحات زیادی را به همراه دارد. در اینجا، فقط چند نکته برجسته وجود دارد که در PHP 7.4 گنجانده شده است و به آنها اشاره خواهیم کرد:

  •  نوع واریانس بهبود یافته
  • امکان preload برای بهبود عملکرد
  • FFI برای ایجاد بهتر پسوند در PHP
  • مجهز بودن به عملکرد پیکان (Arrow) برای عملکردهای تک خطی بهتر و تمیزتر
  • خصوصیات تایپ شد به حالت class ها
  • داشتن مقادیر عددی برای قالب بندی، به صورت زیرخط ها
  • گسترش اپراتور در حالت ردیف
  • وجود اپراتور null cloalesing assignment به صورت خلاصه

متاسفانه، بسیاری از توسعه دهندگان چون از بخش پشتیبانی بسیاری از نسخه ها استقبال نمی کنند، پروژه هایشان در معرض بی ثباتی، عدم ایمنی و شکاف در عملکرد وب سایت قرار می گیرند.

5) تغییر نسخه PHP امکان اضافه شدن Trait ها را فراهم می کند:

باید تاکید کنیم که Trait ها بیشتر برای پروژه های جدید فعال است. آنها از مزایای مهم تغییر در نسخه PHP می باشد. مدت ها پیش، کل مدل PHP مانند یک شوخی بود ولی از نسخه 5 به بعد به بلوغ رسید و ما به مرور عناصری را وارد کرده ایم که OOP را در زبان PHP کاملا ممکن می سازد. و اکنون تمام برنامه های مدرن به این شکل ساخته می شوند. اضافه شدن این Trait ها کمی دیر وارد این عرصه شدند ولی واقعا افزونه خوبی در این زمینه هستند. این Trait ها به شما امکان می کند تا قطعات کد را جمع آوری کنید و آنها را در کلاس های خود قرار دهید. به این صورت که می توانید تکه های کد قابل تکرار را به کلاس های غیر مرتبط اضافه کنید.

همانطور که متوجه شدید تغییر و ارتقاء PHP در بهبود عملکرد و سرعت سرور بسیار تاثیر گذار خواهد بود. در ضمن، شما می توانید پلن های مورد نیاز خود را چه در سرور مجازی و چه سرور اختصاصی از سایت آذرسیس فراهم کنید و نصبت به نصب آن اقدام کنید. کارشناسان ما نیز می توانند در تمام مراحل در کنار شما بوده و به نحو احسنت شما را راهنمایی کنند. در نتیجه، کافیست فقط یک تیکت به بخش پشتیبانی ارسال کنید.

نتیجه گیری

ما همیشه کاربران را تشویق می کنیم که از آخرین نسخه های پشتیبانی شده PHP استفاده کنند. نه تنها به این دلیل که آنها امن ترین هستند، بلکه نسخه جدیدتر می تواند عملکرد و سرعت سرور را بهبود ببخشد. ما در این مقاله دلایل ارتقاء نسخه PHP در سرور را توضیح دادیم زیرا اجرای پروژه ها روی نسخه های قدیمی مناسب نیست. ما می دانیم که آنها کند، ناامن و بدون پشتیبانی هستند. امیدوارم این مطلب مورد پسند کاربران گرامی بوده باشد.

Share this Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *