آذرسیس

5 reasons to upgrade the PHP version on the server
4.3/5 - (7 امتیاز)

پیش از شروع به ارتقا نسخه PHP لازم به ذکر است که عبارت Hypertext Preprocessor، به اختصار PHP نیز نامیده می شود و یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی و بر پایه سرور می باشد. این زبان بیشتر برای توسعه وب کاربرد دارد، اما با این حال یک مشکل در استفاده از PHP باقی می ماند! 38.9 درصد از وب سایت ها مانند وب سایت های مبتنی بر CS-Cart هنوز از نسخه های منسوخ و نصب های پشتیبانی نشده استفاده می کنند. پس شما باید سریعاً به فکر ارتقا نسخه PHP باشید تا با ترندها همگام شده و از آخرین فناوری استفاده کنید. در ادامه این مقاله از آذرسیس، دلایلی را برای شما آورده ایم که ضرورت ارتقا نسخه PHP را اثبات خواهد کرد …

دلایل ارتقا نسخه PHP

5 دلیل حیاتی برای ارتقا نسخه PHP در سرور یا سایت

گاهاً ما کاربران نیاز داریم نسخه PHP را ارتقاء دهیم و با ایجاد تغییر در زبان برنامه نویسی PHP سرور خود را بهینه سازی کنیم، بنابراین 5 دلیل پرکاربرد از این پروسه را به شما بازگو خواهیم کرد:

1) ارتقا نسخه php برای بهبود امنیت سرور مهم است، زیرا …

دلیل اصلی ارتقا نسخه PHP این است که آیا پروژه تجارت الکترونیکی که بر روی نسخه ای اجرا می کنید، به طور کامل پشتیبانی می شود یا خیر؟ آیا به طور منظم برای جلوگیری از تهدیدات امنیتی بروز می شود یا نه؟ این تهدیدها می توانند هر کدام از موارد: DoS، اجرای کد، پر شدن حافظه، خرابی حافظه، XSS، پیمایش دایرکتوری، پیمایش اطلاعات و بازیابی باشند. سالانه آسیب‌پذیری‌های متعددی که در نسخه‌های قدیمی تر PHP مشاهده می شود و برخی از آنها هرگز درست نمی شوند، بنابراین توصیه می کنیم که در اسرع وقت ارتقا نسخه PHP را انجام دهید.

ارتقا نسخه php برای بهبود امنیت سرور

2) تغییر نسخه php برای عملکرد سرور یک اصل کلیدی است، زیرا …

با انتشار PHP 8، با افزایش عملکردی بسیار زیادی مواجه شدیم. PHP 7.4 همچنین به سیستم اجازه می دهد تا در هر ثانیه سه برابر بیشتر از PHP 5.6 درخواست داشته باشد. تصویر موجود در این بخش تفاوت نسخه های متعدد را نشان می دهد.

3) ارتقا نسخه PHP بر سرعت سایت ها تاثیر می گذارد، زیرا …

نسخه های قدیمی PHP ممکن است سرعت وب سایت ها را در سرور پایین آورد. بنابراین شما با ارتقاء آن به نسخه جدیدتر می توانید این مشکل را برطرف کنید. با این کار باعث سریعتر شدن زمان اجرا و بارگذاری سایت در سیستم و استفاده کمتر از حافظه می شوید. این مورد در سایت های وردپرسی و تاثیر در عملکرد آنها حائز اهمیت تر است.

تاثیر ارتقا نسخه PHP بر سرعت سایت ها

4) ارتقا نسخه PHP فرصت های بیشتر برای توسعه دهندگان ارائه می دهد، زیرا …

PHP 7.4 آخرین نسخه پایدارPHP است که قبل از PHP 8 در 28 نوامبر 2019 منتشر شد و ویژگی های جدید، Syntax های نحوی و اصلاحات زیادی را به همراه دارد. در اینجا فقط چند نکته برجسته وجود دارد که در PHP 7.4 گنجانده شده است:

  1.  نوع واریانس بهبود یافته
  2. امکان Preload برای بهبود عملکرد
  3. FFI برای ایجاد بهتر پسوند در PHP
  4. مجهز بودن به عملکرد پیکان (Arrow) برای عملکردهای تک خطی بهتر و تمیزتر
  5. خصوصیات تایپ شد به حالت Class ها
  6. داشتن مقادیر عددی برای قالب بندی، به صورت زیرخط ها
  7. گسترش اپراتور در حالت ردیف
  8. وجود اپراتور Null Cloalesing Assignment به صورت خلاصه

متاسفانه! بسیاری از توسعه دهندگان چون از بخش پشتیبانی بسیاری از نسخه ها استقبال نمی کنند، پروژه هایشان در معرض بی ثباتی، عدم ایمنی و شکاف در عملکرد وب سایت قرار می گیرند.

ارتقا نسخه PHP جهت فرصت های بیشتر برای توسعه دهندگان

5) ارتقا نسخه PHP امکان اضافه شدن Trait را فراهم می کند، زیرا …

باید تاکید کنیم که Trait ها بیشتر برای پروژه های جدید فعال است و آنها از مزایای مهم تغییر در نسخه PHP می باشد. مدت ها پیش کل مدل PHP مانند یک شوخی بود ولی از نسخه 5 به بعد به بلوغ رسید و ما به مرور عناصری را وارد کرده ایم که OOP را در زبان PHP کاملاً ممکن می سازد. و اکنون تمام برنامه های مدرن به این شکل ساخته می شوند. اضافه شدن این Trait ها کمی دیر وارد این عرصه شدند ولی واقعاً افزونه خوبی در این زمینه هستند. این Trait ها به شما امکان می کند تا قطعات کد را جمع آوری کرده و آنها را در کلاس های خود قرار دهید. به این صورت که می توانید تکه های کد قابل تکرار را به کلاس های غیر مرتبط اضافه کنید.

امکان اضافه شدن Trait با ارتقا نسخه PHP

پیشنهاد کارشناس! همانطور که متوجه شدید تغییر و ارتقاء PHP در بهبود عملکرد و سرعت سرور بسیار تاثیر گذار خواهد بود. برای سهولت نصب، ارتقا و کار با زبان های برنامه نویسی می توانید پلن های مورد نیاز خود را چه در سرور مجازی و چه سرور اختصاصی از سایت آذرسیس فراهم کنید و نسبت به نصب آن اقدام کنید. کارشناسان ما نیز در تمام مراحل در کنار شما بوده و به نحو احسنت شما را راهنمایی خواهند کرد. برای اطلاعات بیشتر ثبت سفارش از گزینه ارسال در وب سایت استفاده نمایید …

سخن آخر

ما همیشه کاربران را تشویق می کنیم که از آخرین نسخه های پشتیبانی شده PHP استفاده کنند! نه تنها به این دلیل که آنها امن ترین هستند، بلکه نسخه جدیدتر می تواند عملکرد و سرعت سرور را بهبود ببخشد، زیرا اجرای پروژه ها روی نسخه های قدیمی اصلاً مناسب نیست. همچنین ما می دانیم که آنها کند، ناامن و بدون پشتیبانی هستند، بنابراین طبق تجربیات شما را به ارتقا نسخه PHP در سیستم خودتان دعوت می کنیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *