آذرسیس

آموزش طراحی وب سایت با هوش مصنوعی

استفاده از هوش مصنوعی در زمینه های مختلف می تواند زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار دهد. شاید با خودتان فکر کنید که در عصر حال باید افرادی خوش شانس باشیم که ابزار های هوش مصنوعی ابدا شده و کار ما را از پیش راحتتر کرده اند. اما سوال اینجاست که آیا این ابزار ها می توانند کارآیی واقعی همانند فعالیت های مغز انسان را داشته باشند؟ در این آموزش می خواهیم طراحی وب سایت با هوش مصنوعی را مورد بررسی قرار دهیم. به نظر شما آیا واقعا می توان با هوش مصنوعی سایت بهینه طراحی کرد؟!

طراحی وب سایت با هوش مصنوعی

3 ابزار برتر طراحی وب سایت با هوش مصنوعی 

شاید شما نیز با تبلیغاتی مبنی بر طراحی وبسایت در کمتر از چند دقیقه روبه رو شده باشید، اما آیا این موضوع واقعیت دارد؟ اصل قضیه این است که هوش مصنوعی صرفا به عنوان یک ابزار کمکی می تواند سودمند باشد و به دلیل محدودیت هایی که برای کاربران ایرانی دارد نمی توان مفید بودن این ابزار ها را در طراحی یک وبسایت بی نقص تضمین کرد! در این قسمت به چند مورد از ابزار های هوش مصنوعی اشاره خواهیم کرد که می توانند برای توسعه دهندگان وب و طراحان وب سایت کمک کننده باشند:

ابزار های طراحی وب سایت با هوش مصنوعی

1- ابزار Wix ADS

یکی از ابزار های هوش مصنوعی که می تواند در زمینه طراحی وبسایت مفید واقع شود، ابزار Wix ADS است. با این ابزار بدون نیاز به دانش فنی در زمینه کدنویسی می توانید وبسایت خود را طراحی کنید. قبل از شروع به کار الزامی است که وارد حساب کاربری گوگل خود شوید. این ابزار برای طراحی وبسایت های حرفه ای مناسب نبوده ولی می توان از آن برای راه اندازی وبسایت های فروشگاهی، وبلاگ و یا درحد سایت شخصی با قالب آماده استفاده کرد. از ویژگی های بارز این ابزار می توان به امکان استفاده از آن در زمینه رزومه نویسی انگلیسی نیز اشاره کرد.

1- شما نمی توانید دامنه اختصاصی در Wix ADS ایجاد کنید. 

2- هزینه استفاده از این ابزار ماهانه حدود 16 دلار است. 

3- مناسب برای راه اندازی سایت مشاغل کوچک انگلیسی 

4- فونت های فارسی وسایر امکانات این ابزار برای کاربران ایرانی محدودیت دارد. 

5- برای ثبت دامنه جدید نیاز به پرداخت هزینه بالایی خواهید داشت. 

2- ابزار طراحی وب سایت Zyro 

Zyro از ابزار های کاربردی برای طراحی وب سایت است که این کار را به کمک هوش مصنوعی انجام می دهد. برای استفاده شما در وهله اول حوزه کاری خودتان را وارد می کنید. برای مثال ممکن است وبسایت شما از نوع فروشگاهی، شرکتی و… باشد. این ابزار یک نمای کلی و نسخه اولیه از سایت را طراحی می کند. شما می توانید المان های مورد نظر خود را در صفحه اصلی انجام داده و حتی یک صفحه جدیدی را به آن اضافه کنید. از ویژگی های بارز این ابزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- با این ابزار توسعه دهندگان می توانند سایت خود را Seo friendly website کرده و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای انجام آن نداشته باشند.

2- امکان انتخاب نام دامنه در این ابزار برای شما فراهم است.

3- شما می توانید المان های اصلی، فوتر و سایر آیکون های مد نظر خود را اضافه کنید.

4- امکان ادیت لوگو وبسایت برای کاربران فعال است.

3-  ابزار Al Assistant 

یکی دیگر از محبوب ترین ابزار های طراحی وب سایت، Al Assistant است. این ابزار نمی تواند همه مراحل طراحی سایت را بی نقص انجام داده و در اختیارتان قرار دهید بلکه با کمک این ابزار می توانید طراحی و توسعه سایت را به صورت بهتری انجام دهید. این ابزار هوش مصنوعی به توسعه دهندگان کمک می کند تا انواع محتوا مثل متن، تصویر یا کد Html را تولید کنند. نکته مثبت این ابزار در این است که از زبان فارسی پشتیبانی می کند.

1- قابلیت تولید تصویر از روی متن در این ابزار 

2- امکان تولید محتوا های متنی 

3- مبتنی بر هوش مصنوعی Chat GPT  

4- امکان استفاده از Al Assistant بدون نیاز به API 

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

ابزار های هوش مصنوعی زیادی وجود دارند که شما می توانید از آنها در زمینه طراحی و راه اندازی وب سایت از آنها استفاده کنید. ما در این بخش مراحل طراحی سایت با هوش مصنوعی Al Assistant را برای شما نشان خواهیم داد:

ایجاد محتوای متنی

1- در مرحله اول نیاز است که این افزونه را از گوگل پلی دانلود کنید. شما می توانید این کار را با سرچ در مرورگر انجام دهید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

2- وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و از منوی سمت راست گزینه افزودن افزونه را بزنید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

3- گزینه بارگزاری افزونه را بزنید و به کمک Choose File، فایل دانلود شده را بارگزاری کنید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

4- در صفحه باز شده افزونه دانلود شده را فعال کنید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

5- برای دسترسی به تنظیمات افزونه، به قسمت تنظیمات پیشخوان وردپرس رفته و گزینه دستیار هوش مصنوعی را بزنید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

6- اگر می خواهید از تنظیمات شخصی API چت چی بی تی خود استفاده کنید، از آیکون دوم با وارد کردن رمز این کار را انجام دهید.

7- شما می توانید از API رایگان نیز در این مرحله استفاده کنید. توجه داشته باشید که این گزینه محدودیت هایی برای شما دارد. برای مثال شما نمی توانید از برای تولید تصویر از آن استفاده کنید، اما برای تولید متن سودمند است.

8- اگر می خواهید از API رایگان استفاده کنید، گزینه آن را فعال نگه داشته و در قسمت کلید رمز Open AL  API، کارکتری را صرفا برای خالی نبودن آن تایپ کنید. گزینه ذخیره تغییرات را بزنید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

9- از پیشخوان وردپرس خود گزینه افزودن برگه جدید را بزنید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

10- در قسمت برگه، گزینه افزودن جدید را بزنید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

11- حال شما می توانید به کمک المان المنتور محتوای متنی خود را ایجاد کنید.

12- در صفحه باز شده المان های مد نظر خود را انتخاب کنید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

13- شما می توانید در قسمت متنی یک متن دلخواه خود را وارد کرده و کلمه کلیدی مد نظر خود را که می خواهید محتوا برحسب آن نوشته شود را اضافه کنید.

14- پس از اضافه کردن این موارد گزینه ایجاد کن را بزنید. در این مرحله کمی صبر کنید.

15- محتوای ایجاد شده به صورت انگلیسی خواهد بود. شما برای تغییر می توانید از قسمت تنظیمات زبان محتوا را به فارسی تغییر دهید.

16- در این بخش تنظیمات دیگری نیز وجود دارد که می تواند در زمینه های مختلف مثل سبک نوشته و لحن نوشته را به دلخواه انتخاب کنید:

مراحل طراحی وب سایت با هوش مصنوعی Al Assistant 

17- شما می توانید با گزینه ایجاد کن، محتوای نوشته شده را برحسب المان های انتخابی تغییر دهید.

ایجاد کد HTML 

1- در این مرحله نیز یک ساختار دلخواه را انتخاب کنید. در قسمت المان های المنتور کد HTML را تایپ کرده و به ساختار درگ کنید.

2- در قسمت درخواست کد HTML می توانید درخواست مد نظر خود را تایپ کنید. برای مثال بخواهید تا یک جدول با سه سطر و پنج ستون ایجاد کند.

3- گزینه ایجاد کن را بزنید.

ایجاد تصویر

1- برای ایجاد تصویر به کمک این افزونه نیز همان مراحل قبل را طی کرده و ساختار مد را برای ایجاد تصویر انتخاب کنید. المان تصویر را به ساختار درگ کنید.

2- درخواست خود را از هوش مصنوعی بخواهید.

نکته! 

برای ایجاد تصویر با کمک این افزونه نمی توانید از API رایگان استفاده کرده و فقط باید از API چت جی پی تی که به صورت رایگان تهیه کردید می توان تصویر را ایجاد کرد.

طراحی 0 تا 100 یک وبسایت به تنهایی و فقط با ابزار های هوش مصنوعی تقریبا غیر ممکن است. ما در مجموعه خود با جمع آوری افراد خلاق و ماهر در زمینه طراحی و توسعه وب سایت کنار شما همراهان عزیز هستیم. شما می توانید برای راه اندازی وبسایت کسب و کار خود با کارشناسان فنی در ارتباط باشید.

سخن آخر

امروزه با وجود هوش مصنوعی انجام بسیاری از فعالیت های روزانه و تخصصی نیز راحتتر شده است، اما این ابزار ها تا این جای کار نتوانسته اند 0 تا 100 فعالیت های ذهنی افراد را انجام دهند و صرفا به عنوان یک ابزار کمکی به شمار می روند. طراحی وب سایت به عنوان یکی از پر درآمدترین شغل های امروزی به شمار می رود که می توان با ابزار های هوش مصنوعی به آن قوت داد. ما در این آموزش مراحل انجام این کار را مورد بررسی قرار دادیم. مثل همیشه نظرات شما برای تیم ما در اولویت قرار دارند، منتظر کامنت های شما همراهان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *