آذرسیس

پنالتی گوگل چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

پنالتی های گوگل بسیار شبیه به جریمه های ورزشی است، در واقع برای مجازات وب سایت هایی طراحی شده اند که مرتکب اشتباه می شوند. این جریمه‌ها به‌ صورت دستی اعمال نمی‌شوند و ممکن است بر روی وب‌سایت‌هایی که نمی‌دانند چه اشتباهی انجام داده‌اند، تأثیر بگذارند، اما همچنان می‌توانند بر عملکرد سایت در نتایج جستجو نیز تأثیرگذار باشند. در این آموزش به بررسی اینکه پنالتی گوگل چیست؟ می پردازیم، با ما همراه باشید.

پنالتی گوگل (Google penalty) چیست؟

جریمه های گوگل، مجازات ها یا اثرات منفی هستند که به رتبه بندی گوگل یک وب سایت آسیب می زند یا آن ها را به طور کامل از نتایج جستجو حذف می کند. اگر گوگل متوجه شود که وب سایتی قوانین مورد نظر را نقض کرده یا از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کرده باشد، برای آن جریمه (پنالتی) صادر می کند. گوگل پنالتی ها را به صورت دستی و به صورت الگوریتمی ایجاد می کند.

بررسی Google penalty

معایب پنالتی گوگل

Google penalty به این معنی است که سایت شما یا در نتایج جستجو فهرست نمی شود یا رتبه شما برای کلمات کلیدی مورد نظر به شدت کاهش می یابد. وقتی سایت شما پنالتی گوگل دریافت می کند، کاربر مورد نظر نمی تواند وب سایت شما را پیدا کند زیرا به صورت نامرئی هستید و در نهایت درآمد و رتبه شما کاهش می یابد. این اتفاق ممکن است برای هر وب سایتی پیش بیاید، به محض دریافت جریمه گوگل بازگرداندن رتبه خوب در نتایج جستجو آسان نمی باشد.

علت جریمه شدن سایت توسط گوگل (Google penalty)

وظیفه گوگل ارائه مرتبط ترین نتایج جستجو است. از دیدگاه گوگل، هر وب سایتی که سعی در دستکاری نتایج جستجو داشته باشد به محصول گوگل آسیب می رساند. پنالتی های دریافتی از گوگل نتیجه الگوریتم تکامل یافته و در حال تغییر می باشد که گوگل از آن به عنوان خزیدن (Crawling) و بررسی وب سایت های مورد نظر استفاده می کند

در حالی که برخی از اقدامات خاص وجود دارد که می تواند منجر به مجازات های فوری توسط یک کارمند Google شود، اقدامات دیگری نیز وجود دارد که به صورت همگانی تبلیغ نمی شوند و بعضی از آن ها منجر به کاهش رتبه بندی در جستجو شوند که به آرامی اتفاق می افتد. این کار برای محافظت از گوگل در برابر وب سایت هایی است که سعی در پیشی گرفتن یا دست کاری در نتایج دارند.

Google penalty triggers

برای اینکه سایت شما پنالتی گوگل دریافت نکند، مطمئن شوید که سایت شما موارد زیر را نداشته باشد:

Google penalty triggers

  • نرم افزارهای جاسوسی، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم یا ویروس ها
  • لینک ها یا متن های مخفی
  • Cloaking (نمایش نسخه متفاوتی از یک صفحه وب به ربات های موتور جستجو)
  • Depective redirects (زمانی که بازدید کننده به طور خودکار به صفحه دیگری بدون کلیک کردن منتقل می شود)
  • بارگذاری صفحات با کلمات کلیدی نامربوط
  • پر کردن کلمات کلیدی
  • مقدار قابل توجهی از محتوای تکراری

فهرست Google Penalty Triggers گسترده می باشد و به راحتی می توان آن ها را خلاصه کرد. Penalty با هر اقدامی که یک وب سایت برای فریب دادن موتور جستجو انجام می دهد یا به نوعی به تجربه کاربر آسیب می رساند، ایجاد می شود.

نحوه حذف کردن پنالتی گوگل

حذف کردن Google Penalty ساده نبوده و مهم است این نکته را بدانید که دو نوع جریمه (پنالتی) وجود دارد: اول دستی و دوم الگوریتمی.

جریمه های دستی توسط کارمندی در Google ایجاد شده می باشد. پنالتی گوگل اغلب زمانی ارائه می شوند که مشخص شود وب سایت شما کاری برخلاف شرایط خدمات Google انجام داده باشد. همچنین ممکن است شامل ویروس ها، پنهان کاری، تغییر مسیر یا خرید لینک باشد. زمانی که جریمه دستی دریافت می‌کنید، باید از Google درخواست تجدیدنظر کنید تا وب‌سایت شما را مجدداً راه اندازی کند، به عبارتی آن را دوباره در نتایج موتور جستجو قرار دهید.

پنالتی الگوریتمی به صورت خودکار و بدون دخالت گوگل اتفاق می افتد، اغلب نتیجه یک تغییر الگوریتم طراحی شده برای رتبه بندی وب سایت های با ارزش بالاتر از وب‌سایت‌هایی با محتوای ضعیف یا مرتبط هستند.

پنالتی های الگوریتمی مانند پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار بر وب سایت هایی که محتوای کمتر یا تکراری، کپی زیادی از کلمات کلیدی، زمان بارگذاری کند یا کمبود لینک های ورودی دارند، تأثیرمی گذارند. با وجود این نوع جریمه، وب سایت شما همچنان در جستجو رتبه بندی خواهد شد.

پنالتی نبودن تمامی جریمه های گوگل

فقط به این دلیل که سایت شما رتبه خود را در نتایج موتورهای جستجو از دست می دهد، به طور خودکار به این معنی نیست که شما پنالتی گوگل دریافت کرده اید. رقابت شما هر روز در حال افزایش است و نحوه رتبه بندی گوگل وب سایت ها دائما در حال تغییر است.

برای دسترسی بدون محدودیت و آسان تر به ابزار های سئو، شما نیازمند سرور مجازی ویندوز خواهید بود . برای خرید سرور مجازی ویندوز با لوکیشن دلخواه از سرتاسر دنیا میتوانید به سایت آذرسیس مراجعه کرده و از خدمات شرکت آذرسیس بهره مند شوید. همچنین برای دیدن ویدیو های بیشتر می توانید از کانال یوتیوب دیدن کنید!

سخن آخر

در این آموزش به بررسی اینکه پنالتی گوگل چیست؟ پرداختیم. به طور خلاصه پنالتی گوگل، مجازات ها یا اثرات منفی هستند که به رتبه بندی گوگل یک وب سایت آسیب می زند یا آن ها را به طور کامل از نتایج جستجو حذف می کند. از همراهی شما سپاس گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *