آذرسیس

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Joomla
Hubspot
Drupal
Wix
Shopify
Magento
5 روش طراحی وب سایت؛ راهی مناسب برای کسب درآمد بالا - آذرسیس
4.9/5 - (12 امتیاز)

موضوع جدیدی که امروز بررسی خواهیم کرد، طراحی وب سایت می باشد. در ادامه قصد داریم بررسی کنیم که آیا این فعالیت می تواند برای مشتاقان آن مفید واقع شود یا خیر. تا حال به معنای دقیق طراحی وب سایت فکر کرده اید؟ و اینکه چرا این حرفه طرفداران زیادی پیدا کرده است و چطور می شود که با طراحی وب، کسب درآمد کنیم.

در دنیای امروزی ما به محیط مجازی و استفاده از اینترنت در امورات خود عادت کرده ایم. وب سایت ها، خدمات، بازی ها و غیره همگی برای ارائه خدمات به کاربر متکی به وب سایت ها هستند. پس کسانی که می خواهند نقش خود را در این زمینه ها پررنگ کنند، باید از نقش طراحی وب در هر سرمایه گذاری آگاه باشند. در واقع طراحی وب، ایجاد وب سایت ها و صفحاتی است که برند و اطلاعات یک شرکت را به کاربران ارائه می دهند.

ظاهر و طراحی، به عنوان عناصر مهم در وب سایت تلقی می شوند. شما می توانید طراحی وب را برای ارتقای کسب و کارتان یاد بگیرید و یا به یک طراح حرفه ای تبدیل شوید و از این راه کسب درآمد کنید.

مقاله مفید: آشنایی با کنترل پنل plesk و ویژگی های آن 

بررسی همه جانبه حرفه طراحی وب سایت و کسب درآمد بالا

طراحی وب سایت موضوعی است که امروزه به گوش خورده و در بین کاربران بسیار متداول شده است. شما می توانید با کمک گرفتن از سرور مجازی ویندوز و سرور مجازی لینوکس این حرفه را به طور جدی و بدون محدودیت دنبال کنید. اکنون ما می خواهیم در این مقاله به بررسی این حرفه پرطرفدار پرداخته و اهمیت آن برای کسب و کارها را بررسی کنیم، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید!

طراحی وب سایت چیست و به چه دردی می خورد؟

متخصصان طراحی وب با بهره گرفتن از کدهای HTML برای برنامه نویسی وب سایت ها و همچنین از زبان CSS برای استاندارد کردن زبان بصری آن، تجربیات دیجیتالی برای استفاده عموم را ایجاد می کنند. به عبارتی با فراهم کردن این شرایط یک تجربه با کیفیت را برای مخاطب ایجاد کرده و کمکی به آنها در ایجاد کسب و کار خواهد کرد.

در واقع، طراحی وب سایت فرآیند برنامه ریزی، مفهوم سازی و تنظیم محتوا بصورت آنلاین است. این طراحی همچنین شامل برنامه های وب، اپلیکیشن های موبایل و طراحی رابط کاربری می باشد. چند سایت الهام بخش برای طراحی وب سایت عبارتند از:

  • Pinterest
  • Behance
  • Awwwards
  • Web design inspiration
  • Site inspire

انواع طراحی وب سایت جهت کسب درآمد بالا

دو نوع طراحی وب سایت برای ارائه وجود دارد: طراحی تطبیقی یا adaptive و طراحی واکنش گرا یا responsive و وب سایت های e-commerce.

طراحی وب سایت؛ راهی مناسب برای کسب درآمد بالا

طراحی تطبیقی

طراحی وب تطبیقی از دو یا چند نسخه وب سایت استفاده می کند که برای اندازه های خاصی از صفحه نمایش سفارشی شده است. وب سایت تطبیقی این قابلیت را دارد که براساس سایت تشخیص دهد به چه اندازه باید نمایش داده شود و به دو دسته اصلی تقسیم می شود:

سازگاری براساس نوع دستگاه : زمانی که مرورگر به یک وب سایت متصل می شود، درخواست HTTP شامل فیلدی به نام “user-agent” می شود که به سرور درمورد نوع دستگاهی که سعی در مشاهده صفحه دارد، اطلاع می دهد. وب سایت تطبیقی براساس دستگاهی که می خواهد با آن مطابقت پیدا کند، وب سایت را نمایش می دهد. نسخه قابل نمایش می تواند نسخه دسکتاپ یا موبایل باشد.

سازگاری براساس عرض مرورگر : در این حالت بجای استفاده از user-agent، وب سایت از پرسش های رسانه ای و نقاط شکست (یعنی اندازه های مشخص عرض مرورگر) برای جابجایی بین نسخه ها استفاده می کند. در نتیجه، به جای داشتن نسخه دسکتاپ یا موبایل، نسخه های پیکسلی 1080، 768 یا 480 خواهیم داشت. این حالت انعطاف پذیری بیشتری ارائه می دهد و نتیجه بهتری دارد زیرا وب سایت براساس عرض صفحه تطبیق پیدا می کند.

طراحی واکنش گرا

معمولا وب سایت های واکنش گرا از طرح بندی شبکه ای انعطاف پذیر استفاده می کنند. این طرح بندی براساس درصدی است که هر عنصر در کانتینر خود جا می گیرد. یعنی مثلا اگر یک عنصر 25 درصد از ظرفیت آن باشد، آن عنصر بدون توجه به تغییر اندازه صفحه در 25 درصد باقی می ماند. این وب سایت ها همچنین می توانند از نقاط شکست برای ایجاد یک نمای سفارشی در هر اندازه صفحه استفاده کنند. وب سایت های واکنش گرا بطور مداوم براساس اندازه صفحه تغییر می کنند.

وب سایت های e-commerce

وب سایت های تجارت الکترونیک یا e-commerce بخش مهمی از طراحی وب سایت هستند. از این نوع و سایت ها برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین که به راحتی قابل پیمایش، آموزنده و مختص نمایش دقیق محصولات شما هستند، استفاده می شود. داشتن این نوع از وبسایت ها در کسب و کار های آنلاین برای ایجاد بهترین تجربه خرید آنلاین برای مشتریان بسیار مهم می باشند.

عناصر طراحی وب سایت چیست و چگونه می توان کسب درآمد بالا داشت!

اجزای استانداردی در زمینه طراحی وب سایت وجود دارند و ما در این مقاله می خواهیم شما را با این عناصر آشنا کنیم:

چیدمان: نحوه نمایش مطالب در یک صفحه

تصاویر: تصاویر صفحه، گرافیک ها، نمادها و غیره

ترتیب بصری: ترتیب پردازش اطلاعات موجود در سایت

طرح رنگی: ترکیب رنگ هایی که باید با برند و زمینه فعالیت هماهنگ باشد.

تایپوگرافی: سبک نوشتن در محتوای متن

خوانایی: راحتی خواندن و نوشتن متن محتوا در یک صفحه وب

جهت یابی: ابزاری که به کاربر امکان می دهد دقیقا به قسمت مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.

محتوا: تمام اطلاعات موجود در محتوای وب سایت

دلیل اهمیت طراحی وب سایت برای کسب درآمد بالا

طراحی وب سایت به شما کمک می کند تا برند خود را به مردم عرضه کرده و آنرا به عموم بشناسانید. با بکارگیری استراتژی و رویکرد صحیح بازاریابی بصری، کسب و کار شما می تواند مخاطبان مناسب خود را جذب کرده و آنها را به مشتریان خود تبدی کنید.

در نتیجه برقراری ارتباط با برندی که ثبات و اعتماد پروژه را ارائه می دهد، کاربران تمایل بیشتری به تجارت با آن نشان می دهند. بدون داشتن برنامه طراحی مشخص، نتایج سودمندی را که یک حضور آنلاین خوب می تواند برای شما فراهم کند، از دست خواهید داد. اگر طراحی وب سایت کسب و کار با کیفیت و مناسب باشد، مخاطبان هم به برند شما ارزش می دهند. پس با این حساب، کار با طراحان کاربلد بسیار مهم است. یک متخصص ماهر می تواند آنچه را که برند شما نیاز دارد شناسایی کرده و از ابزارهای مناسب برای تجربه بصری بهتر استفاده کند.

راه های کسب درآمد بالا از طریق طراحی وب سایت

طراحی وب سایت یک حرفه با ارزش است، اما هدف نهایی کار در هر زمینه ای کسب درآمد است. متوسط دستمزد در طراحی وب 40000 دلار است. برای اینکه طراحان بتوانند در این صنعت درآمد بالایی داشته باشند، باید بدانند که چگونه یک تجارت را اداره کنند. برای موفقیت طراحان باید بدانند که چگونه مشتری پیدا کرده، آنرا را حفظ و تجارت خود را گسترش دهند. اکنون می خواهیم راه های مختلفی برای موفقیت در کسب درآمد با طراحی وب سایت معرفی کنیم:

دسترسی به مشتریان جدید:

داشتن خط ثابتی از مشتریان یک راه عالی برای کسب درآمد پایه است، اما کافی نیست. داشتن چندین مشتری برای شما درآمد پایدارتری دارد و اگر یکی از مشتریان همکاری با شما را متوقف کند شما هنوز هم مشتریان خود را دارید. یافتن این مشتری ها می تواند از طریق در ارتباط بودن با کسب و کار محلی، یا پیوستن به وب سایت های فریلنسر امکان پذیر باشد. همچنین، فرستادن تخفیف های پستی مستقیم به مشاغل محلی می تواند مشتریان جدیدی برای شما بیاورد.

ایجاد یک وبلاگ جهت کسب درآمد بالا:

ایجاد یک وبلاگ درمورد طراحی وب، به راه اندازی کسب و کار و ایجاد جایگاه خاص شما برای جذب مشتریان مورد نظر کمک می کند. پس از ایجاد وبلاگ، مقالات درج شده به جذب مشتریان مورد نیاز کمک می کنند و این است راهی برای تبلیغات آسان و ارزان.

در نظر گرفتن فروش استوک گرافیک:

قالب ها و استوک گرافیک ها همیشه مورد نیاز وب سایت ها هستند. کسب و کارهای کوچک امکان پرداخت هزینه های طراحی وب حرفه ای را ندارند، ولی آنها می توانند چند دلاری را که برای خرید استوک گرافیک نیاز است را بپردازند. پس هم می توان پول اضافی بدست آورد و هم بطور مداوم استوک گرافیک را بفروش رساند و این کار بسیار سودآور است.

همکاری با یک توسعه دهنده:

برخی از افراد در طراحی وب سایت متخصص هستند ولی هنوز هم عده ای وجود دارند که در این زمینه به کمک نیاز دارند. در این باره می توانید با یک یا چند توسعه دهنده ارتباط برقرار کرده و استعداد های خود را با آنها به اشتراک بگذارید. به این ترتیب هم می توان خدمات بیشتری برای مشتریان ارائه داد و هم دسترسی بیشتری به مشتریان داشت.

راه اندازی وب سایتی همه جانبه:

بیایید با این مثال شروع کنیم. مردم عموما از فروشگاه های بزرگ شروع به خرید می کنند زیرا همه چیز را به یکباره می توانند تهیه کنند. با اینکه ممکن است فروشگاه زیاد مقرون به صرفه نباشد ولی همه چیز را یکجا برای مصرف کننده فراهم می کند. شما نیز می توانید با یک وب سایت همه کاره درآمد بیشتری داشته باشید و به جای ساختن یک وب سایت خدماتی مانند میزبانی، وبلاگ نویسی، وب سایت های کد و گزینه های SEO ارائه دهید. در نتیجه مشتریان شما از برآورده شدن تمام نیازهایشان لذت می برند و شما هم درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

مقاله مفید: نحوه نصب MariaDB در اوبونتو 22.04 

همان طور که در این آموزش بررسی شد، با فعالیت در زمینه طراحی وب سایت می توان به کسب درآمد بالا رسید. این در این میان بسیاری از ابزار های طراحی وبسایت برای کاربران ایرانی با محدودیت هایی قابل دسترسی می باشند. جهت رفع این مشکل می توانید از سرور مجازی ویندوز کمک بگیرید. آذرسیس ارائه دهنده سرور مجازی ویندوز از لوکیشن های مختلف و با کیفیت بالا می باشد. جهت خرید، کافیست نگاهی به وبسایت ما داشته باشید!

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم طراحی وب سایت و کسب درآمد از این حرفه را بطور مفصل برای شما توضیح دهیم. اکنون باید پی برده باشید که طراحی وب سایت حرفه ای پردرآمد و مناسب است که بسیار گسترش یافته و طرفداران زیادی دارد. امیدواریم مقاله فوق درک بهتری از این شغل برای شما فراهم کرده باشد. در صورت نیاز می توانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

انواع طراحی وبسایت کدامند؟

در زمینه طراحی وبسایت، 3 نوع ارائه شده است: طراحی تطبیقی، طراحی واکنش گرا و در آخر طراحی وب سایت های e-commerce.


3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *