آذرسیس

How to install and use imagick in cPanel 1

نصب و استفاده از imagick در سی پنل، از موضوعات دیگری است که مورد بررسی قرار خواهیم داد. بهبود عملکرد سئو و افزایش کیفیت تصاویر منتشر شده در وبسایت از دغدغه همیشگی کاربران فعال در حوزه هاستینگ است. در بعضی از شرایط خود وردپرس به صورت پیش فرض از imagick برای تنظیم تصاویر سایت استفاده می کند. اگر جز کاربرانی هستید که از سی پنل برای مدیریت وبسایت خود استفاده کرده و نیاز به ویرایش تصاویر با فرمت های مختلف را دارید، این آموزش مراحل نصب و راه اندازی imagick را نشان می دهد. همراه ما باشید تا شروع کنیم!

imagick چیست و چه کاربردی دارد؟ 

imagick، ماژول یا مجموعه کد های از پیش تعیین شده است که برای ویرایش، نمایش و ایجاد تصاویر استفاده می شود. اما موارد استفاده از این ماژول فقط به ادیت عکس و تحویل آن با فرمت های مختلف محدود نمی شود و کاربران می توانند در زمینه های مختلف مانند توسعه وب، طراحی گرافیک و ویرایش ویدئو، استفاده در تحقیقات علمی، تصویربرداری پزشکی و نجوم نیز کمک بگیرند. از کاربرد های دیگری که می توان برای imagick در نظر گرفت، برش و تغییر اندازه تصاویر، ایجاد تصاویر بر حسب متن یا اشکال سفارشی و اعمال فیلتر برای تصاویر به منظور رنگ آمیزی و سایر موارد.

مراحل نصب و استفاده از imagick در سی پنل 

در این قسمت مراحل نصب imagick در Cpanel را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  1. دستور زیر را در ترمینال باز شده اجرا کنید:
yum -y install ImageMagick-devel ImageMagick-c++-devel

2. وارد WHM شوید.

3. از قسمت Software گزینه Module Installers را انتخاب کرده و سپس PHP Pecl را بزنید.

4. گزینه Manage را کلیک کنید.

5. Imagick را جستجو کرده و گزینه Go را انتخاب کنید:

نصب و استفاده از imagick در سی پنل

6. install را کلیک کنید:

نصب و استفاده از imagick در سی پنل

7. Imagick PHP Pecl برای شما  نصب خواهد شد.

مراحل نصب و راه اندازی Imagick در سی پنل به اتمام رسید. با دنبال کردن چند مرحله ساده می توانید فرآیند را با موفقیت به پایان برسانید.

راهنما! 

اگر شما نیز جز کاربرانی هستید که تمایل به نصب سی پنل بر روی سرور مجازی خریداری شده از شرکت هاستینگ را دارید، می توانید پس از ثبت سفارش و دریافت سرور مجازی لینوکس خود با ارسال تیکت از کارشناسان بخواهید تا فرآیند نصب را برایتان انجام دهند. همچنین، امکان نصب سی پنل توسط خود شما نیز وجود دارد. برای کاربرانی که تمایل به خرید هاست اشتراکی نیز دارند، روال به این صورت خواهد بود.

سخن آخر

بهبود کیفیت سئو و بالا بردن کیفیت عکس های منتشر شده در سی پنل از سوالات پرتکرار کاربران است. ممکن است شما حتی به عنوان وب مستر نیز، نیاز به یک مجموعه قوی برای ویرایش و مدیریت تصاویر در سی پنل داشته باشد، این دقیقا همان Imagick که به کمک شما خواهد آمد. این ماژول در وردپرس به صورت پیش فرض وجود دارد اما برای نصب آن در سی پنل نیاز به اجرای مراحل این اموزش را خواهید داشت. از اینکه مثل همیشه همراه ما بودید، سپاسگزاریم. منتظر نظرات ارزشمند در جهت بهبود روند کاری آذرسیس هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *