آذرسیس

5 دلیل برتری سی پنل بر دایرکت ادمین

انتخاب یک کنترل پنل می تواند تاثیر به سزایی در تجربه شما از اکانت میزبانی و پیکربندی سرورتان داشته باشد. بنابراین، مهم است که کنترل پنل خود را با درک و هوشیاری کامل از آن انتخاب کنید. در کل، کنترل پنل های متنوعی ایجاد و ارائه شده است ولی دو مورد از آنها بسیار شناخته شده تر می باشد که سی پنل و دایرکت ادمین نام دارد و انتخاب بین این دو کار مشکلی است.

بررسی 5 دلیل برتری سی پنل بر دایرکت ادمین

Cpanel چیست؟

سی پنل در واقع کنترل پنلی بر پایه یونیکس است که توسط بزرگترین و بهترین شرکت های هاست استفاده می شود و به طور رسمی از لینوکس پشتیبانی می کند. این کنترل پنل اجازه می دهد تا عملکردهای مدیریتی وب سایت را از سطوح کاربر نهایی، کسب و کارهای کوچک و اجرایی مدیریت کنید. پیمایش در سی پنل آسان است، بنابراین تمام کاربران صرف نظر از سطح و توانایی می توانند از آن استفاده کنند.

5 دلیل برتری سی پنل بر دایرکت ادمین

ما در این مقاله، به بررسی این دو کنترل پنل خواهیم پرداخت و دلایلی ارائه می دهیم که نشان می دهد چرا سی پنل بر دایرکت ادمین برتری دارد. در مقالات قبلی ما، توضیح مفصلی از سی پنل و دایرکت ادمین وجود دارد. ولی در این بخش توضیح مختصری از آنها برای یادآوری ارائه می شود.

Cpanel 1

Direct Admin چیست؟

دایرکت ادمین که برای تسهیل مدیریت وب سایت طراحی شده است، یک کنترل پنل گرافیکی مبنی بر وب برای میزبانی است و همچنین، از لینوکس پشتیبانی می کند. دایرکت ادمین کارآمد است و از کمترین منابع سیستمی استفاده می کند. کاربرد آن برای سیستم هایی از سرور اختصاصی با بارگذاری زیاد تا واحدهای سرور مجازی پایین رده، بسیار مناسب است.

5 دلیل برتری سی پنل بر دایرکت ادمین

دلایل برتری سی پنل

دو کنترل پنل سی پنل و دایرکت ادمین هر دو لینوکس را پشتیبانی کرده و گواهینامه های SSL رایگان ارائه می دهند. علاوه بر این، هر دوی آنها می توانند یک چارچوب ارائه سرور و یک رابط کاربر گرافیکی ارائه دهند. ولی از آنجایی که سی پنل نسبت به دایرکت ادمین برجسته تر است، به بررسی مزایای آن می پردازیم:

دلیل اول برتری سی پنل بر دایرکت ادمین (سطح عملکرد)

سی پنل تقریبا تمام عملکردها و تنظیمات را در رابط کاربری خود ارائه می دهد و باعث می شود گزینه بهتری با سهولت استفاده برای دسته های مختلف کاربران تبدیل شود. درحالی که، در دایرکت ادمین باید تا حدودی تغییرات از خط فرمان اعمال شود. البته ممکن است کاربران حرفه ای و با تجربه ای که تمایل به ایجاد تغییرات با خط فرمان یا به صورت دستی دارند، در سی پنل با چالش هایی مواجه می شوند.

سی پنل علاوه بر داشتن ویژگی های منحصر به فرد، بسیاری از آموزش های آنلاین، راهنمای نحوه کار و بحث هایی در انجمن ها ارائه می دهد. از آنجایی که این کنترل پنل محبوب است یافتن منابع مفید آسان می باشد.

دلیل دوم برتری سی پنل بر دایرکت ادمین(رابط کاربری)

دایرکت ادمین از گزینه های منوی متعددی تشکیل می شود و هنگام ورود به سیستم در نگاه اول پیچیده تر از سی پنل به نظر می آید. در مقابل، سی پنل به شما اجازه می دهد تا آنچه را که جستجو می کنید، سریع تر بیابید و هنگامی که وارد سیستم شدید دسترسی مستقیم بیشتری خواهید داشت. رابط کاربری مخصوصا در نظر یک کاربر مبتدی بسیار مهم به نظر میرسد. همه محتوا مانند ایمیل، دامنه یا فایل ها دسته بندی می شود.

همه این دسته ها قابل توسعه هستند تا امکان سفارشی سازی سریع طرح بندی صفحه اول شما را فراهم کنند. عملیات جستجو نیز امکان پذیر است تا شما را در جستجو سریع در سی پنل یاری کند. از طرف دیگر، دایرکت ادمین از سه دسته اصلی تشکیل می شود: بخش ویژگی های پیشرفته، حساب کاربری و مدیریت ایمیل. با این وجود این سطوح را می توان در یک رابط ترکیب کرد. در نهایت، باید گفت سی پنل تمام نیازهای کاربران نهایی را برآورده می کند و درک آن آسان است، ولی دایرکت ادمین تنها دسته خاصی از کاربران را در خود جای می دهد.

دلیل سوم برتری سی پنل بر دایرکت ادمین(قابلیت گسترش)

با سی پنل می توان به راحتی ماژول ها و افزونه های جدید را بدون تقبل هزینه های زیاد ادغام کرد. علاوه بر این، کاربران نهایی با تجربه می توانند شخصا کدهای جایگزین را در سیستم سفارشی کنند و این عمل به نوبه خود امکان گسترش عملکردهای کنترل پنل را فراهم می کند. دایرکت ادمین را نیز می توان با استفاده از پلاگین های مختلف گسترش داد ولی برای گسترش عملکرد آن باید هزینه های اضافی تر متحمل شویم.

دلیل چهارم برتری سی پنل بر دایرکت ادمین(تنظیم سی پنل یکبار برای همیشه)

حتی اگر زمان بسیار زیادی هم داشته باشید، مطمئنن نمی خواهید زمان خود را صرف نگهداری وب سایت کنید. میزبانی سی پنل از cron ها، برای کمک به شما در اتوماسیون بیت های تکراری مدیریت وب سایت، استفاده می کند. cron job یا دستورالعمل خودکار به شما امکان می دهد پارامترهای عملیاتی را تعریف کنید، مخصوصا زمانی که به درستی اجرا نمی شوند. در چنین وضعیتی سی پنل گزارشی ارائه می دهد تا بتوانید دلیل آن را بدانید.

دلیل پنجم برتری سی پنل بر دایرکت ادمین(میزان محبوبیت)

در واقع، سی پنل بیش از دو دهه است که خدمات میزبانی وب را ارائه می دهد. به این صورت، این کنترل پنل بیشترین استفاده را دارد. همچنین، شناخته شده ترین و جا افتاده ترین پنل است. این اتفاق بصورت تصادفی پیش نیامده و به دلیل قابل اعتماد بودن، موثر بودن و بصری بودن سی پنل است. این کنترل پنل را امتحان کنید تا متوجه مزایای آن شوید.

direct admin

ما در سایت آذرسیس برای سرورهای هاستینگ خود سی پنل، دایرکت ادمین و پنل های دیگر را ارائه می دهیم و شما کاربران محترم در صورت تمایل می توانید این کنترل پنل ها را از آذرسیس تهیه کرده و همچنین می توانید سرور مجازی با پهنای باند نامحدود نیز از ما خریداری کنید و به نحو احسنت استفاده کنید. همچنین اگر تمایل داشته باشید، کارشناسان ما نیز می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. برای این کار کافی است یک تیکت به بخش پشتیبانی ارسال کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله شما را با 5 دلیل برتری سی پنل بر دایرکت ادمین آشنا کردیم. همانطور که توضیح داده شد سی پنل یک کنترل پنل کاربردی و آسان برای تمام سطوح کاربری در سرور لینوکس است. وقتی صحبت از کنترل پنل می شود سی پنل اولین گزینه است که به ذهن می آید. پس آن را نصب کرده و از کاربرد آن لذت ببرید. ممنون که ما را همراهی کردید. امیدواریم مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *