آذرسیس

آموزش ساخت ارز دیجیتال جدید: راهنمای جامع

ساخت ارز دیجیتال جدید می تواند کاری جذاب و در عین حال دلهره آور باشد، اما با دانش و ابزار مناسب، به راحتی قابل دستیابی است. در سال‌های اخیر، محبوبیت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم به شدت افزایش یافته است و بسیاری را به فکر ایجاد ارز دیجیتال خود واداشته است. این مقاله راهنمای جامعی در مورد چگونگی ایجاد یک ارز دیجیتال جدید ارائه می دهد.

مراحل ساخت یک ارز دیجیتال جدید

این روزها بازار ارز دیجیتال محبوبیت زیادی پیدا کرده است. رمز ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم طوفانی به جهان وارد کرده اند و طرز تفکر و استفاده ما از پول را متحول کرده اند. اگر به دنبال ایجاد ارز دیجیتال خود هستید، به جای درستی آمده اید. در اینجا مراحلی که باید در توسعه و ایجاد یک ارز دیجیتال جدید در نظر بگیرید، به ترتیب آمده است. همچنین به شما پیشنهاد میکنیم مقاله معرفی 10 ارز دیجیتال پر سود در سال 2024 را مطالعه کنید.

آموزش ساخت ارز دیجیتال جدید

۱. تعیین کاربرد استفاده از ارز دیجیتال

اولین گام در ایجاد یک ارز دیجیتال جدید واضح و در عین حال ضروری است. توسعه دهندگان باید یک کاربرد قانع کننده برای ارز دیجیتال پیشنهادی خود بیابند. رمز ارزها می توانند اهداف زیادی داشته باشند:

 • – انتقال پول
 • – سرمایه گزاری
 • – پشتیبانی از قراردادهای هوشمند
 • – تایید داده ها
 • – مدیریت هوشمند دارایی

توسعه دهندگان عاقل قبل از راه اندازی ارزهای خود در بازارهای ارز دیجیتال، کاربردهای جذابی را برای آنها تعریف می کنند. به عنوان مثال، دوج کوین یک رمز ارز پایه بود که بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب در آن زمان ایجاد شد. IMPT یک توکن جدید است که به کاربرانی که می خواهند میزان کربن  را کاهش دهند تا به سیاره کمک کنند، پاداش می دهد.

۲. انتخاب یک پلتفرم بلاک چین

همه ارزهای دیجیتال توسط یک پلتفرم بلاک چین استقرار یافته اند. این تضمین می کند که هر تراکنش ثبت و در سراسر بلاک چین توزیع می شود و سیستمی برای پاسخگویی ایجاد می کند. این رویکرد اقدامات هک و دزدی دارایی های دیجیتال شما را غیرممکن می کند.

پلتفرم ها بسته به مکانیسم مورد استفاده متفاوت است. بلاک چین نوعی دفتر کل دیجیتال است که به طور دائم هر تراکنش ارزهای دیجیتال را فهرست می کند. با این حال همه معاملات در نظر گرفته نمی شود. برای مثال، برخی ممکن است تقلبی باشند. بنابراین، یک فرآیند غربالگری مورد نیاز است. در دنیای بلاک چین، این چیزی است که یک مکانیسم اجماع ارائه می کند.

یک مکانیسم اجماع، به عبارت ساده، یک پروتکل ارتباطی است که تعیین می کند آیا یک شبکه بلاک چین تراکنش خاصی را در نظر می گیرد یا خیر. مکانیسم های اجماع متعددی وجود دارد.

انتخاب یک پلتفرم بلاک چین - ساخت ارز دیجیتال جدید

برخی از محبوب ترین و منعطف ترین پلتفرم های بلاک چین که برای ایجاد ارزهای دیجیتال استفاده می شوند عبارتند از:

 • – اتریوم (Ethereum)
 • – BNB Chain
 • – ترون (Tron)
 • – سولانا (Solana)
 • – Waves
 • – پالیگان (Polygon)
 • – استلار (Stellar)

۳. آماده سازی گره ها یا nodeها

هنگامی که یک بلاک چین را انتخاب کردید، node هایی که در بلاک چین کار می کنند باید ایجاد شوند. node ها رایانه های سریعی هستند که برای تأیید و پردازش تراکنش ها به شبکه انتقال ارز دیجیتال متصل می شوند.

node ها ارز را در حین ضبط و اشتراک گذاری داده هایی که در نهایت به digital ledger اضافه می شوند، در حال اجرا نگه می دارند.

در هنگام تنظیم nodeها چهار نکته کلیدی وجود دارد:

۱) تعیین اینکه چه کسی به node ها دسترسی دارد: برخی از لجرها برای عموم قابل دسترسی هستند و برخی دیگر نیز خصوصی می مانند.

۲) تعیین محل میزبانی node ها: یک شبکه ابری می‌تواند میزبان یک node باشد، اما node
های محلی ممکن است به منظور ارائه پشتیبانی در محل برای رایانه‌هایی که به عنوان node عمل می‌کنند، ترجیح داده شوند.

۳) انتخاب سیستم عامل ایده آل: معمولاً یک سیستم عامل منبع باز مانند اوبونتو یا فدورا ترجیح داده می شود. زیرا توسعه دهندگان می توانند سیستم عامل را بر اساس نیازهای منحصر به فرد ارزهای دیجیتال خود پیکربندی مجدد کنند.

۴) تصمیم گیری برای سخت افزار مورد نیاز: اجزایی مانند پردازنده‌ها، رم، پردازنده‌های گرافیکی و هارد دیسک‌ها ملاحظات مهمی هستند. زیرا node ها به سخت‌افزار سریع‌تری نیاز دارند تا بتوانند تراکنش‌های بیشتری را در زمان کمتری پردازش کنند.

۴. انتخاب معماری بلاک چین

وقتی صحبت از اشتراک گذاری داده می شود، بلاک چین ها همه یکسان عمل نمی کنند. معماری دیجیتال شباهت زیادی به معماری ساختمان دارد: نه تنها باید طراحی را در نظر گرفت، بلکه باید نحوه هماهنگی همه چیز را نیز در نظر گرفت تا بهترین خروجی به عمل آید.

توصیه می کنیم این سه فرمت برجسته معماری بلاک چین را در نظر بگیرید:

متمرکز بودن: یک گره مرکزی در بلاک چین اطلاعات را از چندین گره دیگر دریافت می کند.

غیر متمرکز بودن: گره های موجود در بلاک چین داده ها را با هم به اشتراک می گذارند.

توزیع شده: لجر بلاک چین بین گره ها حرکت می کند. یک سیستم لجر توزیع شده عمومی به کاربران امکان می دهد محتوا را بررسی کنند. یک سیستم توزیع شده خصوصی به کاربران اجازه می دهد تا داده ها را تنظیم کنند.

انتخاب معماری بلاک چین همچنین مستلزم آن است که توسعه دهندگان سوالات زیر را از خود بپرسند:

1) آدرس بلاک چین چگونه خواهد بود؟

2) چه کسی می تواند به داده های بلاک چین دسترسی داشته باشد و چه کسی می تواند تراکنش ها را تکمیل و تایید کند؟

3) فرمت کلیدهای لازم برای ایجاد امضا برای تراکنش ها چیست؟

4) قوانین ایجاد دارایی چیست؟

5) محدودیت اندازه بلوک چیست؟

6) آیا محدودیت تراکنش وجود دارد؟

7) پاداش استخراج چقدر است؟

8) گره ها در هنگام برقراری ارتباط چگونه خود را شناسایی می کنند؟ (که hand-shaking نیز نامیده می شود)

۵. ایجاد APIها

رابط برنامه نویسی برنامه (API) یک رابط است که به یک گره بلاک چین یا یک شبکه مشتری لینک می دهد. به عنوان مثال، یک API می تواند بین صرافی ارز و برنامه ای که داده های مربوط به آن ارز را جمع آوری می کند، رابط داشته باشد. APIها می‌توانند برای اهداف بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال کار کنند، اما رایج‌ترین آن‌ها شامل تجارت ارزها، ارائه امنیت داده‌ها و به دست آوردن تجزیه و تحلیل ارز است.

ایجاد APIها برای ساخت ارز دیجیتال جدید

توسعه‌ دهندگان ممکن است راه‌ حل‌های API بلاکچین زیادی، از جمله Bitcore، Factom، و Infura Ethereum را پیدا کنند.

توجه داشته باشید که برای ایجاد تنظیمات API ممکن است توسعه دهندگان API خارجی لازم باشند. همچنین می توانید چندین API را برای نیازهای برنامه نویسی مختلف مانند ردیابی قیمت ارز دیجیتال خود یا بیرون کشیدن اطلاعات عمومی در دسترس از زنجیره بلوکی آن ترکیب کنید.

درصورتی که قصد خرید سرور مجازی ترید را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که از پلن های ارائه شده در وبسایت آذرسیس استفاده کنید.

۶. ایجاد یک رابط مناسب

توسعه دهندگانی که می خواهند تعامل با ارز دیجیتال خود را برای دیگران آسان کنند، باید رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) را در نظر بگیرند. هرچه UI و UX آسان‌تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که مصرف‌کنندگان و ماینرها بتوانند به راحتی تنظیمات خود را پیکربندی کنند و سرمایه‌گذاری‌های خود را مدیریت کنند. رابط ها برای کار کردن به یک سرور و پایگاه داده نیاز دارند، به علاوه شخصی باید آماده برنامه ریزی وب سایت یا برنامه ای باشد که به کاربران اجازه می دهد داده ها را بررسی و پیکربندی کند.

۷. درک ملاحظات قانونی

در نظر گرفتن جنبه های قانونی ایجاد یک ارز جدید قبل از شروع، هم عاقلانه و هم ضروری است.

توسعه دهندگان باید:

 • – یک شخص حقوقی، مانند LLC یا شرکت راه اندازی کنند.
 • – از دولت های خود مجوز دریافت کنند.
 • – در گروه‌های تایید شده‌ای ثبت نام کنند که به جلوگیری از پولشویی و سایر فعالیت‌های مضر اختصاص دارند.

سخن آخر

ایجاد یک ارز دیجیتال جدید نیاز به برنامه ریزی دقیق، تخصص فنی و تعهد دارد. با دنبال کردن مراحل ذکر شده در این مقاله، می توانید ارز دیجیتال خود را با موفقیت راه اندازی کنید و به اکوسیستم رو به رشد فناوری بلاک چین کمک کنید. در نهایت، تولید یک ارز دیجیتال مناسب که هم قابل دوام و هم قابل اعتماد باشد، نیازمند سرمایه گذاری در زمان و کار است. داشتن فناوری‌های لازم که بیشترین امنیت را با ساده‌ترین رابط‌های کاربری فراهم می‌کند، می‌تواند به ایجاد یا شکست شانس موفقیت هر توسعه‌دهنده کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *