3 روش کاربردی برای بهبود عملکرد میکروتیک
24 نوامبر 2022
خواندن 1 دقیقه
مهشاد قره پاشا

3 روش کاربردی برای بهبود عملکرد میکروتیک

3.7/5 - (3 امتیاز)

میکروتیک یک شرکت از کشور لیتوانی است که در سال 1996 برای توسعه روتر ها و سیستم های ISP بی سیم تاسیس شد. تا آخر مقاله 3 روش کاربردی برای بهبود عملکرد میکروتیک همراه ما باشید. این سیستم امروزه در بسیاری از کشور های دنیا برای اتصال به اینترنت، سخت افزار و نرم افزار هایی را ارائه می دهد. در سال 1997 این شرکت با کسب تجربه در زمینه سخت افزار رایانه های استاندارد شخصی و سیستم های مسیر یابی، نرم افزار RouterOS را به بازار ارائه داد. نرم افزار RouterOS می تواند ثبات، کنترل و انعطاف پذیری زیادی را برای انواع رابط داده ها و مسیریابی فراهم کند.

در سال 2002 این شرکت تصمیم گرفت سخت افزار RouterBOARD را به مرحله اجرا در آورد. همچنین می توان گفت سیستم عامل میکروتیک به عنوان یک روتر شبکه طراحی شده است که می تواند برای تبدیل کامپیوتر به یک روتر شبکه قابل اعتماد استفاده شود. علاوه بر این، روتر میکروتیک ویژگی های بسیاری برای شبکه های IP و شبکه های بی سیم دارد.

روتر ها و سوئیچ های شرکت میکروتیک، محصولات ارزان قیمت و قابل اعتمادی هستند که به دلیل داشتن قیمت پایین برای مشاغل کوچک و متوسط، یک گزینه بسیار مناسب به حساب می آیند. علاوه بر این، شرکت های بزرگ نیز از این محصولات استفاده می کنند چرا که این محصولات می توانند با هزینه کم، ویژگی های بسیاری را ارائه دهند.

3 روش کاربردی برای بهبود عملکرد میکروتیک با بررسی کامل

پس از توضیح مختصر در مورد میکروتیک و محصولاتی که ارائه می دهد، اکنون می خواهیم 3 روشی که باعث افزایش عملکرد این روتر می شود، با دقت بررسی کنیم.

بروز رسانی Firmware و ارتقاء سخت افزار

Firmware نرم افزاری است که در flash ROM یک دستگاه سخت افزاری تعبیه شده است و دستورالعمل هایی برای بهبود عملکرد دستگاه ارائه می دهد. این نرم افزار ویژگی های زیادی دارد و می تواند از سیستم در برابر آسیب های امنیتی محافظت کند. یکی از روش های بهبود عملکرد روتر میکروتیک، بروز رسانی این نرم افزار است. با بروز رسانی Firmware می توانید اتصال خود را بهبود بخشید و روتر خود را ایمن نگه دارید. روتر ممکن است کیفیت اتصال به اینترنت را کاهش دهد.

برای جلوگیری از این اتفاق، می توانید سخت افزار خود را بروز رسانی کرده و به روتر نسل فعلی ارتقا دهید. روتر سخت افزاری، روشی ارزان و موثر برای بهبود شبکه خانگی شما از نظر برد وای فای بهتر، داشتن سیگنال قوی و مدیریت بهتر نیاز های کاربران شبکه می باشد.

حذف پورت های استفاده نشده

امروزه حملات سایبری به محصولات میکروتیک در حال افزایش است. شما می توانید با چند روش ساده از این حملات سایبری جلوگیری کرده و روتر میکروتیک خود را بهبود بخشید. یکی از راه های بهبود عملکرد میکروتیک، حذف پورت های استفاده نشده است. شما باید پورت های استفاده نشده را حذف کرده و دسترسی اینترنت به تمام پورت های استفاده شده توسط سرویس های داخلی را محدود کنید.

غیر فعال کردن سرویس های غیر ضروری

یکی دیگر از روش های بهبود عملکرد روتر میکروتیک، غیر فعالسازی تمام خدماتی است که به آنها نیاز ندارید و یا در روتر جانبی شما غیر ضروری هستند. دلیل غیر فعال کردن سرویس های غیر ضروری این است که این سرویس ها می توانند برای دسترسی غیر مجاز و یا حملات denial of service استفاده شوند. هر چه تعداد سرویس های بیشتری بر روی رایانه شما اجرا شود، فرصت بیشتری برای دیگران وجود خواهد داشت که از این سرویس ها استفاده کنند و یا به رایانه شما دسترسی پیدا کرده و آن را کنترل کنند.

نتیجه گیری

شما می توانید از روتر میکروتیک برای تغییر سیستم کامپیوتری به یک روتر شبکه قابل اعتماد استفاده کنید. این روتر دارای ویژگی های مختلفی است که برای شبکه های IP و شبکه های بی سیم گزینه بسیار مناسبی می باشد. در این مقاله 3 روش برای بهبود عملکرد روتر میکروتیک به شما آموزش داده شد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال یا پیشنهاد می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

لینک کوتاه مقاله
https://azarsys.com/?p=9802


نویسنده مقاله
مقالات مرتبط
دیدگاه بگذارید