آذرسیس

آموزش سئو یوتیوب: راهنمای کاربردی و جامع 2024
5/5 - (1 امتیاز)

اگر یک تولیدکننده محتوا در پلتفرم یوتیوب هستید، به احتمال زیاد رویای شما گرفتن View بیشتر از سمت مخاطبان دلخواه تان خواهد بود! اما این موضوع به سادگی آنچه که فکر می کنید نخواهد بود. سئو یوتیوب، یک کلمه با هزاران تکنیک های درست و غلط است و شما باید محتوا خود را با جدیدترین روش های 2024 بهینه سازی کنید تا از این طریق محتوای منتشر شده را برای الگوریتم های یوتیوب قابل کشف تر سازید. پس اجازه دهید در این مقاله از آذرسیس به زیر و بم این استراتژی ها بپردازیم و پاسخگو سوالات مبهم ذهن شما شویم.

آموزش سئو یوتیوب: راهنمای کاربردی و جامع 2024

چرا به سئو یوتیوب نیاز داریم؟

 1. دریافت بازدید های بیشتر و افزایش درآمد دلاری
 2. افزایش درآمد های وابسته به کانال یوتیوب
 3. افزایش ترافیک ارگانیگ در وب سایت
 4. هزینه مقرون به صرفه پیاده سازی ترفند های سئو
 5. محکم سازی جایگاه در نتایج سرچ یوتیوب

9 تکنیک اثبات شده در سئو یوتیوب: راهنما جامع 2024

تکنیک هایی که در ادامه برای بهینه سازی محتوا منتشر شده در Youtube خواهید خواند، یک روند جدید و اثبات شده برای اکثر کانال های تولید محتوا می باشد که استمرار در پیاده سازی آن شما را به بهترین نتیجه ممکن در یوتیوب و حتی نتایج گوگل خواهد رساند:

1- کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید.

یوتیوب مانند موتور جستجوی گوگل است و سعی در نمایش محتوا های با کیفیت، مرتبط ترین و مفید ترین ها برای کاربران دارد. پس اولین حرکت در جهت دسترسی به مخاطب مورد نظرتان تحقیق و انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای موضوع محتوای تان خواهد بود. کلمه کلیدی به عبارتی گفته می شود که کاربران در هنگام سرچ محتوا، آن را در نوار جستجو تایپ کرده و شروع به کاوش در نتایج نمایش داده شده می کنند، بنابراین اگر کلمه کلیدی مناسبی انتخاب نکنید، به احتمال زیاد از دور رقابت ها حذف خواهید شد! این کلمات به 3 دسته تقسیم می شوند که رتبه بندی را آسان تر و سریع تر می کند:

 1. کلمات کلیدی اصلی: استفاده از این کلمات درایت بیشتری می خواهد زیرا رقابت در آن ها زیاد است و همین موضوع رتبه بندی را مشکل تر می کند.
 2. کلمات کلیدی ثانویه: رتبه بندی در این کلمات آسان تر است و رقابت کمتری دارند، همین امر موجب دسته بندی بهتر محتوا شما در نتایج جستجو می شود.
 3. کلمات کلیدی دم بلند: این اصطلاحی از عبارت بلند برای مشخص تر کردن محتوا از دید ربات های موتور جستجو و کاربران است که کسب رتبه در این عبارات بسیار آسان است.

سئو یوتیوب

2- هوشمندانه کلمات کلیدی را در محتوا خود بکار ببرید.

کلمات کلیدی مورد نظر خود را که با وسواسی زیاد انتخاب کرده اید، به نحوی هوشمندانه در ویدیو های خود جایگذاری کنید. فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی و بکار بردن آن در مواقع غیر ضروری کاربران را خسته می کند. همچنین می توانید با استفاده کردن از اصطلاحات نزدیک به کلمه کلیدی و مترادف های آن ها از سردرگمی کاربران خود جلوگیری نمایید. جایگاه های مناسبی که می توان کلمه کلیدی را برای سئو یوتیوب بکار برد عبارت اند از:

 1. نام فایل
 2. عنوان ویدیو
 3. توضیحات ویدیو
 4. برچسب ها
 5. کارت های عنوان پایانی

سئو یوتیوب

3- از زیر نویس استفاده کنید.

داشتن زیرنویس در ویدیو ها نه تنها به بینندگان کم شنوا و ناشوا شما کمک می کند بلکه می تواند در صورت ایجاد یک شکاف شنیداری، آن را پوشش دهد و سد راهی در مقابل از دست دادن مخاطب شما باشد. از طرفی با توجه به تحقیق های انجام شده، 80 درصد کاربران عادی رای خود را به مشاهده ویدیو های دارای زیرنویس داده اند که این مقدار را نمی توان نادیده گرفت! توصیه نهایی ما در مورد استفاده از زیرنویس این است که به زیرنویس های خودکار یوتیوب اطمینان نکنید! زیرا دقت این گزینه بسیار پایین است و ممکن است جملات نامفهومی را به مخاطب نشان دهد.

سئو یوتیوب

4- از کارت ها و صفحات پایانی استفاده کنید.

یکی از مهم ترین اقدامات در سئو یوتیوب، لینک سازی داخل کانال است که در این روش ویدیو های موجود را برای گرفتن تایم View بیشتر به یکدیگر وصل می کنید. این موضوع علاوه بر درگیر نگه داشتن کاربران با کانال شما به هدایت ترافیک در راستایی که می خواهید هم یاری می رساند که می توانید برای جلب توجه بیشتر در این مورد از کارت ها و صفحات پایانی کمک بگیرید. به طور معمول کارت های پایانی مانند آنچه که در تصویر زیر نمایان است در 5 الی 20 ثانیه پایانی ویدیو ظاهر می شوند.

سئو یوتیوب

5- بخش های مهم ویدیو خود را با TimeStamp مشخص کنید.

برای تجربه کاربری بهتر و استفاده از قابلیت رسیدن به جواب در کمترین حالت ممکن می توانید از TimeStamp استفاده کنید، با این کار گوگل کاربر را به صورت دقیق به سمت محتوا شما انتقال می دهد و یک سیگنال رتبه بندی و تکنیک سئو یوتیوب درست را اجرا کرده اید. تصویر زیر نمونه از اجرا این روش برای ویدیو های منتشر شده است.

سئو یوتیوب

6- از دسته بندی استفاده کنید و Playlist بسازید.

همه تلاش ما در اجرا تکنیک های سئو یوتیوب، مبنی بر روشن سازی مفهوم محتوا های تولید شده است که یکی دیگر از مهم ترین اقدامات در این زمینه، دسته بندی درست و واضح ویدیو ها می باشد. این مورد به دسترسی راحت کاربران و ارائه سیگنال واضح به ربات موتور های جستجو کمک می کند و موجب افزایش بازدید در ویدیو های شما خواهد شد.

7- تصویر پروفایل مناسب طراحی کنید.

سئو یوتیوب می گوید ویدیو شما بنر می خواهد! یک تصویر واضح، با کیفیت و گویا که محتوا شما را حتی قبل از Play کردن آن به مخاطبان در حال جستجو معرفی کند. این تصاویر باید از لحاظ بصری و ابعادی، ویژگی هایی داشته باشد که با توجه به تجربیات و توصیه های خود یوتیوب، بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:8

 1. تصاویر کوچک و دارای وضوح 720 * 1280 باشد.
 2. از قالب های تصویری JPG، GIF و PNG استفاده کنید.
 3. حجم تصاویر کمتر از 2 مگابایت باشد و برای پادکست ها کمتر از 10 مگابایت.

سئو یوتیوب

8- از هشتگ های مناسب استفاده کنید.

از زمان پیدایش فضای مجازی و به اشتراکگذاری تصاویر و ویدیو، هشتگ ها همواره در راس روش های دسترسی به محتوا های مرتبط بوده اند. این موضوع در تکنیک هایی سئو یوتیوب نیز به میزان اهمیت خود ادامه داده است و هرگز نباید از آن غافل شوید! اما دقت کنید که در روند سئو یوتیوب از جایگذاری هشتگ های اضافه و نامربوط خودداری نموده و حتماً کلمات کلیدی را در هشتگ ها به کار ببرید. زیرا یوتیوب استفاده بیش از حد هشتگ ها را به صورت هرزنامه تلقی می کند و الگوریتم های سئو یوتیوب شما را از دیده شدن در نتایج جستجو منع می کند.

سئو یوتیوب

9- تداوم انتشار محتوا داشته باشید.

داشتن نظم زمانی در انتشار محتوا یکی از مهم ترین نکات سئو یوتیوب است که باعث می شود الگوریتم های موجود در سئو یوتیوب شما را به عنوان یک کانال فعال شناسایی کرده و به کاربران بیشتری بشناساند. همچنین می توانید از کلمات کلیدی که قبل تر استفاده کردید به دفعات بکار ببرید! زیرا تحقیقات ما نشان می دهند که یوتیوب شما را برای استفاده مجدد از کلمات کلیدی جریمه نمی کند!

نکته پایانی مهم! اگر امنیت اطلاعات و عبور از سرعت بارگیری پایین همراه با موانع و محدودیت های موجود برای شما مهم است، می توانید از سرور مجازی ویندوز برای میزبانی کانال های یوتیوب پربازدید و حتی تازه کار استفاده نمایید. اطلاعات بیشتر در وب سایت آذرسیس

سخن آخر

یوتیوب یکی از شگفت انگیزترین پلتفرم هایی است که تا به حال توسط انسان ها خلق شده! زیرا می توانید به هر آنچه که می خواهید دسترسی داشته باشید، جواب سوالات خود را پیدا کرده، آموزش های مختلف و پیشرفته ای را بدون صرف هزینه های گزاف و بدون محدودیت عدم دسترسی به اساتید روز دنیا کسب کنید. سئو یوتیوب را جدی بگیرید و ویدیو های آموزشی ما در زمینه نحوه کسب درآمد در یوتیوب و بهینه سلزی محتوا در این مرجع را از نشانی یوتیوب آذرسیس دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *