آذرسیس

Why Lets Encrypt is better than Comodo SSL
4.9/5 - (8 امتیاز)

آموزش امروز را به بررسی این اختصاص خواهیم داد که چرا Let’s Encrypt Let’s Encrypt بهتر از Comodo SSL است؟ کدام یک از این گواهینامه ها برای وب سایت شما مناسب است؟ در همین ابتدا لازم به تاکید است که مدیران وب سایت ها باید گواهی های SSL را برای ایمن کردن وب‌سایت‌های خود نصب کنند، زیرا نصب این گواهینامه ها هم برای محافظت از وب‌سایت‌های کاربران در برابر تهدیدات و جلوگیری از نمایش پیام Not Secure مفید است. اکثر کاربران در مورد نحوه دریافت گواهی SSL یا انتخاب هر یک از آن ها ایده کافی ندارند! اما اگر شما هم قصد خرید گواهینامه ای معتبر برای وب سایت خود دارید، این مقاله می تواند تصمیم گیری شما را آسان تر کند. تمام موارد را در این وبلاگ آموزشی آذرسیس بررسی خواهیم کرد.

چرا Let’s Encrypt بهتر از Comodo SSL است؟

گواهینامه Let’s Encrypt چیست؟

Let’s Encrypt سریع ترین و ساده ترین راه برای دریافت گواهینامه SSL است! این گواهی مرجع صدور گواهینامه رایگان است و توسط گروه تحقیقاتی امنیت اینترنت (ISRC) برای ارتقای امنیت وب با ارائه گواهینامه های رایگان SSL اداره می شود. همچنین این گواهینامه، ایمن و مورد تایید همه مرورگر های اصلی بوده و یکی دیگر از ویژگی های این گواهینامه کاربر پسند بودن آن می باشد. Let’s Encrypt یک مزیت بزرگ برای وب سایت های جدید یا غیر تجاری محسوب می شود. گواهینامه های SSL ارائه شده توسط Let’s Encrypt مانند گواهینامه های پولی عمل می کنند و همان سطح امنیت را به شما ارائه می دهند.

Let’s Encrypt

گواهینامه Comodo SSL چیست؟

Comodo یک مرجع صدور گواهی تجاری است یعنی، مدیران مقداری از پولی که به دست می آورند را دوباره صرف مواردی مانند پشتیبانی مشتری، تهیه ابزارهای مدیریت گواهینامه ها و سرمایه گذاری می کنند. این یک راه حل عالی برای کاربرانی است که می خواهند نام دامنه واجد شرایط خود یا همان Fully Qualified Domain Name (FQDN) را ایمن کنند. زیرا می توانند هر دو نسخه دامنه یعنی WWW.domain.Com و Domain.Com را ایمن کنند. این گواهینامه معمولاً در عرض چند دقیقه صادر می شود و قفل سبز رنگی را روی نوار آدرس برای نشان دادن قابل اعتماد بودن صفحه وب شما فعال می کند. گواهینامه Comodo SSL، اعتماد و امنیت را در طیف وسیعی از خدمات و Solution ها فراهم می کند. همچنین سایت و سرور شما را با رمز گذاری کامل 128/256 بیتی ایمن می کند.

گواهینامه Comodo SSL چیست؟

دلایل برتری گواهینامه Let’s Encrypt نسبت به Comodo SSL

پس از توضیح کوتاهی در مورد گواهینامه های SSL، اکنون می خواهیم در ادامه این آموزش، دو گواهینامه محبوب Comodo SSL و Let’s encrypt را باهم و با دقت بیشتری بررسی کنیم:

1- رایگان بودن گواهینامه

این گواهینامه ها 100% رایگان هستند و شما می توانید هر چند وقت یک بار که نیاز دارید گواهینامه جدیدی را درخواست کنید، به این معنی که هر کاربر دارای صاحب نام دامنه، می تواند از Let’s Encrypt برای دریافت گواهی قابل اعتماد با بدون هزینه استفاده کند.

2- پیاده سازی آسان گواهینامه بر روی وب سرور

نرم افزاری که روی سرور وب اجرا می‌شود می‌تواند با Let’s Encrypt تعامل داشته باشد، زیرا به سبب این تعامل می توانیم گواهینامه را بدون هیچ دردسری دریافت کرده و آن را به صورت ایمن برای استفاده پیکر بندی کنیم. علاوه بر این قابلیت تمدید خودکار را نیز دارند.

3- در دسترس بودن گواهینامه

تمامی گواهینامه های صادر یا باطل شده به صورت عمومی ثبت می شوند و در دسترس همه کاربران برای بازرسی قرار می گیرند. به همین دلیل است که از دسترسی آسان به آن حرف می زنیم.

4- امنیت بالا به هنگام صدور گواهینامه

همان طور که در قسمت ابتدایی این آموزش نیز بررسی شد، Let’s Encrypt یک مرجع صدور گواهینامه رایگان SSL است. این گواهینامه ها به اندازه گواهینامه های پولی دارای امنیت می باشند. همچنین شما می توانید با استفاده Let’s Encrypt خدمات امنیتی سرور را فراهم کنید.

دلایل برتری گواهینامه Let’s Encrypt نسبت به Comodo SSL

توصیه نهایی! همان طور که مطالعه نمودید امنیت سرور از مهم ترین اقدامات برای هر کاربر به شمار می رود و یکی از روش های تامین امنیت سرور، تهیه گواهینامه Let’s Encrypt و یا Comodo SSL است. شما می توانید سرور خود را از آذرسیس تهیه کنید، چرا که آذرسیس ارائه دهنده سرور مجازی ویندوز و سرور مجازی لینوکس با بالاترین کیفیت و قیمت مقرون به صرفه می باشد. 

سخن آخر

این مقاله دو مورد از انواع گواهینامه های SSL را به صورت کامل توضیح می دهد. این دو گواهینامه Let’s Encrypt و Comodo SSL نام دارند و برای امنیت سایت بسیار تاثیرگذار هستند. اگر شما هم تصمیم خرید گواهینامه برای وب سایت خود دارید، پس از خواندن این مقاله می توانید با توجه به نیازتان گواهینامه مناسب خود را تهیه کنید. لبخند رضایت شما از خدمات دریافتی پاداش تلاش شبانه روزی کارشناسان فنی مجموعه حرفه ای آذرسیس می باشد.


3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *