آذرسیس

Which countrys virtual server is better
5/5 - (5 امتیاز)

یکی از پرچالش ترین سوالاتی که هر کاربر در هنگام خرید سرور مجازی کشور های مختلف از خودش می پرسد در مورد انتخاب لوکیشن سرور مجازی کشور است.

VPS یا Virtual Private Server که به زبان فارسی سرور مجازی نامیده شده، بستری است که تمام فایل ها و اطلاعات مورد نیاز یک وب سایت در آن بارگذاری می شود.

سرور مجازی از تقسیم یک سرور فیزیکی اختصاصی به چند سرور جداگونه با مشخصات کاملاً متفاوت از هم تشکیل می شود و نحوه استفاده هیچکدام از سرور های مجازی بر دیگری تاثیری ندارد.

اگر شما هم تصمیم به تهیه سرور مجازی برای ارتقا کسب و کار آنلاین خود کرده اید، باید مطمئن شوید که از بهترین و مناسب ترین لوکیشن برای شما فراهم شود.

زیرا مکانی که انتخاب می کنید یکی از تصمیمات اصلی و از اولویت ها در انتخاب سرور مجازی است یعنی اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید ممکن است عواقب سنگینی در پی داشته باشد.

برای این که خیال تان از انتخاب لوکیشن مناسب راحت باشد توصیه ما این است تا شرکت میزبانی را انتخاب کنید که بالاترین و متنوع ترین تعداد لوکیشن ها را ارائه می کند.

ما در آذرسیس با افتخار اعلام می کنیم که تنها ارائه دهنده خدمات سروری از 60 لوکیشن متفاوت در سراسر دنیا هستیم، به یاد داشته باشید که در صورت تمایل می توانید پیش از انتخاب از طرف کارشناسان ما مشاوره های فنی رایگان، برای انتخاب مناسب ترین لوکیشن خواهید داشت.

اما  نکات بسیار مهمی وجود دارد که باید پیش از انتخاب میزبانی وب سایت آن ها را بررسی کنیم تا وقت و هزینه خود را با یک انتخاب نادرست به هدر ندهیم.

با اینکه انتخاب لوکیشن سرور به هزاران مورد بستگی دارد، اما ما در ادامه این مقاله شما را با مهم ترین نکات آشنا می کنیم، از اینکه در یکی دیگر از وبلاگ های آموزشی آذرسیس با ما همراه هستید بسیار خرسندیم.

سرور مجازی کشور های مختلف در سال 2023

لوکیشن های متنوع و زیادی وجود دارد که دیتا سنترهایی برای ارائه سرور مجازی دارند ولی در واقع کشور هایی که از همه لحاظ متمایز از بقیه بوده و سرویس دهی بهتری دارند را به طور اختصار می توان به هلند، آلمان، فرانسه و آمریکا اشاره کرد.

ما نیز بر حسب سابقه از 60 لوکیشن آذرسیس، محبوب ترین آن ها که سرور مجازی هلند، سرور مجازی آلمان، سرور مجازی فرانسه و سرور مجازی آمریکا است را گرد هم آورده ایم.

چه معیارهایی برای انتخاب بهترین کشور ارائه دهنده سرور مجازی اهمیت دارد؟

VPS یک سرور با هزاران کاربرد است که واضح ترین استفاده از VPS میزبانی وب سایت شماست، حتی می توانید یک سرور بازی ایجاد کرده و یا وب سایت هایی را برای دیگران ایجاد کنید.

در این قسمت به نکاتی اشاره خواهیم کرد که هنگام انتخاب بهترین کشور برای سرور مجازی باید در نظر گرفته شود، این موارد به صورت زیر می باشد:

1- دیتاسنتری مصون از بلایای طبیعی

وقتی می خواهید درباره مکان سرور خود تصمیم بگیرید، بسیار مهم است دیتاسنتری که انتخاب می کنید مصون از بلاهای طبیعی باشد و مجهز به زیر ساخت هایی برای مقاومت و جلوگیری آید.

حتماً شرکت میزبانی انتخاب کنید که به حفظ امنیت فیزیکی سرور های ارائه شده در آن اعتماد دارید و تضمین محکمی برای این مورد به شما ارائه می کند.

2- نزدیکی مکان سرور به کاربران هدف

افراد صاحب کسب و کار عموماً سرور های مجازی را ترجیح می دهند تا تجربه ای روان و قابل اعتماد به مشتریان خود ارائه دهند، در این میان انتخاب سروری که نزدیک به مکان کاربر هدف شماست باعث اتصال سریعتر و تاخیر کمتر در ارسال داده ها می شود.

صرف نظر از کیفیت سرور، فاصله فیزیکی از دیتا سنتر یا لوکیشن در عملکرد سیستم و درصد رضایت کاربران هدف شما بسیار موثر است.

3- داشتن حریم خصوصی

بسته به نوع محتوایی که میزبانی می کنید، انتخاب مکان برای سرور مجازی که دارای قوانین قوی برای حفظ حریم خصوصی باشد و شما با خیال آسوده از آن استفاده کنید، بسیار مهم است.

زیرا داده های شما در این دیتاسنتر ها ذخیره می شود، بنابراین باید حتماً از لحاظ ایمنی و حریم خصوصی مشتریان مورد اعتماد باشد.

سخن آخر

مکان سرور به سرعت وب سایت تاثیر می گذارد، زیرا موقعیت فیزیکی سرور یک عامل اساسی در تعیین سرعت بارگذاری وب سایت و تاخیر در تبادل داده ها است.

عموم IT کاران به دنبال بهترین خدمات هستند و همواره گوگل و مطالب درج شده در سایت ها را به عنوان یک مرجع معتبر قرار می دهند، بهترین پاسخی که می توانیم برای سوال “سرور مجازی کدام کشور بهتر است؟” به شما بدهیم، کشور های آلمان، فرانسه، هلند و آمریکا است.

همچنین آذرسیس خدمات سرور مجازی آلمان، سرور مجازی فرانسه، سرور مجازی آمریکا و سرور مجازی هلند را برای عموم کاربران با آپتایم 99% ارائه می دهد.

ما در مقاله به بررسی سرور مجازی پرداختیم و سعی کردیم فاکتورهای موثر در انتخاب این کشورها را مورد ارزیابی قرار دهیم تا شما بتوانید انتخاب درستی از دیتاسنتر مناسب خود داشته باشید.

زیرا همانطور که گفته شد انتخاب دیتاسنتر نامناسب عواقب بدی در عملکرد وب سایت خواهد داشت، امیدواریم مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد، از همراهی شما متشکریم.

بررسی سرور مجازی کشور های مختلف در سال 2023؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *