آذرسیس

سئو Off page و سئو On Page چیست: بررسی جامع

این وبلاگ، آموزشی جامعی است برای کاربرانی که می خواهند بدانند سئو Off page و On Page چیست! در همین اول می خواهیم یک استراتژی بی نظیر برای بازاریابی مشاغل کوچکی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند، معرفی کنیم! اگر در این حوزه پیشرفت می خواهید، باید چیزی حدود 3 تا 4% از درآمد خود را صرف هزینه های مربوط به بهینه سازی موتور جستجو یا همان Seo کنید! اما قبل از این حرف ها باید بدانید اصول اولیه سئو On page در مقابل Off page را درک کرده و تفاوت های آنها را بدانید. پس برای شروع، همین وبلاگ را تا انتها دنبال کنید!

تاثیر سئو Off page و سئو On Page در نتایج جستجو

بررسی جامع سئو Off page و On page 

اگر بخواهیم بالاترین سطح را برای بهینه سازی موتور های جستجو نام ببریم، قطعا سئو Off page و On page حرف اول را می زنند! تفاوت های بارزی میان این دو وجود دارد که ممکن است درک آنها برای کاربرانی که هنوز مهارت زیادی در این حوزه ندارند، دشوار باشد. با سئو On page می توانید به طور مستقیم تغییراتی را در وبسایت خود ایجاد کرده و به آن دسترسی داشته باشید. اما تاثیرگذاری در سئو Off page به صورت غیر مستقیم بوده و این مورد به سیگنال های دیجیتال خارج از وبسایت اشاره دارد.

سئو Off page و سئو On Page چیست؟

معرفی سئو Off page 

تبلیغات انجام شده برای بهتر دیده شدن وبسایت و معرفی فعالیت های انجام شده، دقیقا همان چیزی است که می خواهیم برای سئو Off page نام ببریم. در نگاه وسیع تر سئو آف پیچ، مجموع اقداماتی است که برای بهینه سازی موتور جستجو در محیط خارج از وبسایت انجام می شود. با این روش شما نوعی تبلیغات و سئو خارجی برای بهبود رتبه بندی جستجو انجام می دهید. رتبه بندی انجام شده طی یک سری اطلاعاتی است که از وبسایت های دیگر نیز به دست می آید، بنابراین این مورد قابل دستکاری توسط بازاریابان نخواهد بود.

تکنیک های مهم برای سئو Off page 

در حقیقت سئو Off page، چیزی است که %100وابسته شخص خودتان نیست، اما شما می توانید با این چند ترفند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، از این مرحله نیز مثل آب خوردن عبور کنید.

تکنیک های مهم برای سئو Off page 

1- توجه در نام تجاری و برند سازی!!

با توجه به الگوریتم پاندا، گوگل به برندینگ یک کسب و کار اهمیت زیادی می دهد. یکی از اصلی ترین استراتژی های سئو وبسایت، نام تجاری و برندسازی است. در واقع با انجام این کار شما اعتبار کسب و کار خود را در نزد مشتریان تضمین کرده و از نظر موتور های جستجو نیز یک کسب و کار معتبر شناخته خوهید شد. پس انجام برند سازی را در اولویت خود قرار دهید! یکی مهم ترین راه های بررسی این که آیا شما در برندسازی موفق عمل کرده اید یا نه، استفاده از ابزار Keyword Overview است. با کمک آن می توانید تعداد دفعات جستجو نام برند و آدرس دامنه خود را بررسی کرده و تغییرات را مشاهده کنید.

2- انجام لینک سازی صحیح در سئو خارجی

یکی از اصلی ترین اقدامات برای سئو خارجی و Off page، استفاده از لینک سازی و بک لینک است. استفاده از لینک های خارجی معتبر می تواند اعتبار وبسایت شما را در نزد مخاطبان افزایش داده و برند شما از نظر موتور های جستجو معتبر شناخته شود. اگر می خواهید که در رتبه بندی وبسایت شما در صفحه اول قرار بگیرد، باید وبسایت شما بیشتر در بین کاربران سرچ شده باشد که برای رسیدن به این خواسته باید از بک لینک ها استفاده کنید. در واقع بک لینک ها، یک سری لینک وب سایت های خارجی هستند که کاربران و خزنده های موتور جستجو را به وبسایت شما هدایت می کنند.

3- ایجاد بک لینک به کمک Guest Post ( وبلاگ نویسی مهمان) 

پست مهمان یعنی نوشتن مقاله برحسب نیاز های یک وبلاگ نویس خاص که یکی از اصلی ترین بخش های بهینه سازی سئو و ایجاد لینک به وبسایت است. با نوشتن یک Guest Post می توانید نیاز های خود را در جهت لینک دهی فراهم کرده و از طررفی ارتباط صمیمی با وبلاگ نویسان دیگر برقرار کنید. توجه داشته باشید که وبلاگ نویسی مهمان شرایطی دارد که باید آنها را رعایت کنید:

  • 1- وبلاگی که نوشته می شود باید کیفیت مطلوبی داشته باشد چرا که این مقاله می تواند نشان دهنده اعتبار برند شما باشد.
  • 2- بهتر است این کار را برای وبسایت هایی انجام دهید که با شما در رقابت نیستند.
  • 3- وبلاگ خود را از لینک های زیاد و بیهوه پر نکنید!

4- اجرای تکنیک روابط عمومی دیجیتال یا PR 

یکی از تکنیک هایی که می توانید لینک های معتبر به دست بیاورید، استفاده از روابط عمومی دیجیتال یا همان PR است. از این تکنیک می توان برای تبلیغات محتوا استفاده کرد و بک لینک دریافت کرد. طی تحقیقاتی که انجام شده است، هر وبسایت به طور میانگین چیزی بین 10 تا 24 بک لینک از دامنه های اصلی به دست آوردند و این بی نظیر است. PR می تواند ترافیک وبسایت شما را افزایش داده و شما را به یک برند معتبر نزد کاربر معرفی کند.

5- Social Media و شبکات اجتماعی را فراموش نکنید!!

شبکات اجتماعی امروزه جز جدا نشدنی از زندگی روزمره ما است که غفلت از آنرا نمی توان منطقی دانست. 97% از افراد بیشتر اوقات خود را در شبکات اجتماعی می گذرانند که این می تواند به نفع کاربرانی باشد که حوزه فعالیت خود را در این شبکات گسترش داده اند. با حضور در شبکات اجتماعی می توان مخاطب هدف خود را پیدا کرد و با معرفی محصولات و خدمات خود به آنها به فروش بالایی رسید. با کلیک آنها بر روی وبسایت رتبه شما در نتایج گوگل نیز تغییر خواهد کرد. پس شبکه های اجتماعی و Social Media را فراموش نکنید.

بررسی سئو On page

مجموع اقدمات مستقیم که در وبسایت توسط خود فرد انجام می شود تا رتبه آن به طور چشمگیری تغییر و منجر به بهینه سازی آن شود، سئو On page گفته می شود. این موارد می تواند شامل کلمات کلیدی، تنظیم هدرها و … باشد. این موارد را در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

1- کلمات کلیدی

یکی از اصلی ترین موارد در سئو وبسایت، استفاده از کلمات کلیدی است. شما می توانید از کلمات کلیدی برای جستجوی سریع وبلاگ خودتان در نتایج گوگل بهره بگیرید. استفاده از کلمات کلیدی در ابتدا، انتها و میان محتوا برای بهینه سازی سئو سایت شما مفید خواهد بود.

2- عناوین صفحه 

عنوان صفحه دقیقا همان چیزی است که در صفحات جستجوی گوگل به کاربران نشان داده می شود. بهینه سازی این مورد می تواند شانس کلیک کاربر را افزایش دهد. در این مورد سعی کنید کلمه کلیدی خود را نزدیک عنوان صفحه نگه داشته و این عنوان را بیشتر از 70 کاراکتر در نظر نگیرید. بهترین نوع عنوان صفحه 50 کاراکتر است. اگر عنوان شما از این مقدار کمتر باشد در نتایچ SERP کوتاه خواهد ماند. عنواوین جذاب و کوتاه می تواند به طور چشمگیری نتایج را تغییر دهد.

3- استفاده از تصاویر 

تصاویر در بهینه سازی سئو می تواند نقش مهمی را ایفا کند. اما استفاده از تصاویر در متن به این سادگی نبوده و باید قواعد خاصی را رعایت کنید:

  • بهینه سازی برچسب alt تصاویر
  • برچسب تصاویر باید شامل کلمه کلیدی بوده و زیر 15 کلمه باشد.
  • استفاده از کلمه کلیدی در نام عنوان تصاویر
  • فشرده سازی اندازه عکس

قبل از بارگذاری تصاویر در صفحه وب خود، آنها را فشرده سازی کنید. برای تصاویر .jpg و .png می توانید از یک ابزار فشرده سازی رایگان تصویر استفاده کنید.

4- برچسب های عناوین 

از مهم ترین فاکتورهای بهینه سازی سئو یک وبسایت، برچسب های عناوین و تگ ها هستند. استفاده از این عناوین بستگی به چند قانون دارد که رعایت کردن آن می تواند نتیجه بهینه سازی را تا حد زیادی تغییر دهد. برای مثال فقط از یک تگ H1 در محتوای خود استفاده کنید، با کمک این تگ موتورهای جستجو بهتر می توانند درک کنند که محتوای نوشته شده چه موضوعی دارد. نکته دیگر این است که برای تاکید به یک موضوع از تگ H2 استفاده نکنید، چراکه این متن برای محتوای اصلی ارزش چندانی ندارد. 

5- رعایت کردن مواردی در آدرس های اینترنتی یا URL

درج کلمه کلیدی در URL می تواند در بهبود نتایج رتبه بندی تاثیر مثبتی داشته باشد. اگرچه تاثیر این مورد کم است، شاید چیزی در حد %1 از ارزش سئو صفحه را به خود اختصاص می دهد. اما می توان از مزایای آن به زمانی اشاره کرد که کاربر به هنگام لینک به صفحه شما، anchor text آن لینک همچنان کلمه کلیدی صفحه شما است. این مورد می تواند نتایچ جستجو صفحه وبسایت شما را تا حد زیادی تغییر دهید! 

پیشنهاد متخصص👇🏻!

سئو! تکنیکی که این روزهامی تواند یک منبع درآمد بی نظیر برای شما باشد. ما در وبلاگ های آموزشی ترفند هایی که در رتبه بندی صفحات حرف اول را می زند، برای شما توضیح دادیم... اگر شما نیز هدفمند بوده و قصد یادگیری این تکنیک ها را دارید، روی این لینک کلیک کنید!

سخن آخر 

سئو! کلمه ای آشنا و پر تکرار این روزها که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده و حتی منبع درآمدی نیز برای افراد شده است! اما انجام این تکنیک نیازمند یک سری مهارت هایی است که یادگیری آن می تواند شما را به یک فرد متخصص در این زمینه کند. یکی از اصلی ترین تکنیک های سئو،  Off page و On Page است که به کار گرفتن این موارد می تواند در بهینه سازی شگفت انگیز باشد! این وبلاگ به این منظور نوشته شده است، شما می توانید سوالات خود را از کارشناسان ما سوال کنید. از اینکه مثل همیشه همراه ما بودید، سپاسگذاریم… 

خرید سرور مجازی مطمئن و باکیفیت!

برای تبدیل شدن به یک فرد متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی، نیازمند تهیه یک سرور مجازی و سرور اختصاصی باکیفیت بالا خواهید داشت. تنوع سرور های مجازی آذرسیس شگفت انگیز است! پس برای خرید سرور های میزبانی امن خود همین الان از وبسایت آذرسیس اقدام کنید…

سخن آخر 

سئو! کلمه ای آشنا و پر تکرار این روزها که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده و حتی منبع درآمدی نیز برای افراد شده است! اما انجام این تکنیک نیازمند یک سری مهارت هایی است که یادگیری آن می تواند شما را به یک فرد متخصص در این زمینه کند. یکی از اصلی ترین تکنیک های سئو،  Off page و On Page است که به کار گرفتن این موارد می تواند در بهینه سازی شگفت انگیز باشد! این وبلاگ به این منظور نوشته شده است، شما می توانید سوالات خود را از کارشناسان ما سوال کنید. از اینکه مثل همیشه همراه ما بودید،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *