آذرسیس

کامنت مارکتینگ چیست و چه کمکی به بهبود سئو داخلی می کند؟

کامنت مارکتینگ، بهترین و اصولی ترین روشی است که می توانید سئو وبسایت خود را به طور چشمگیری بهبود ببخشید! هدف اصلی همه کاربرانی که به نحوی در مسیر سئو و بهینه سازی قرار دارند، کمک به رشد و افزایش بازدهی یک وبسایتی است که شبانه روز برای آن تلاش می کنند. در این مسیر روش ها و فعالیت های زیادی وجود دارد که شما را به این هدف می رساند، اما آسان ترین راه همین کامنت مارکتینگ یا بازاریابی دیدگاه است.  همراه ما باشید تا با راه و چاه این روش بی نظیر بیشتر آشنا شده و بتوانید یک امتیاز موفقیت آمیزی را در رزومه کاری خود ثبت کنید!

کامنت مارکتینگ چیست؟ 

کامنت مارکتینگ یا همان بازاریابی دیدگاه، از ترکیب دو واژه Comment و Marketing تشکیل شده که هدف اصلی آن جلب اعتماد مخاطبان از طریق کامنت گذاشتن در شبکه های مجازی و صفحات مختلف یک وبسایت است. درحقیقت این روش، امکان فعالیت‌های تبلیغاتی و تبادل اطلاعات را به کمک کامنت‌های موجود در سایت های مختلف، وبلاگ‌ها، Social Media و سایر پلتفرم‌های آنلاین را برای شما امکان پذیر می کند. رد و بدل کردن نظرات بین شما و مخاطبان، موجب ایجاد تعامل شده و در پی آن میزان بازدید کنندگان وبسایت و خریداران محصولات کسب و کار شما نیز افرایش خواهد یافت. به کمک کامنت مارکتینگ می توانید رتبه و جایگاه بهتری را در نتایج گوگل کسب کنید، اما دقت داشته باشید که این روش نیز ترفند ها و تکنیک های خاص خود را دارد!

کامنت مارکتینگ چیست?

کامنت مارکتینگ چه نقشی در سئو و بازاریابی دارد؟

مطمئنا تا این قسمت از آموزش متوجه این موضوع شده اید که کامنت مارکتینگ می تواند چه تاثیر مثبتی در بهبود سئو وبسایت و رشد روند رتبه گیری و جا به جایی آن در نتایج گوگل داشته باشد، با این حال بسیاری از کاربران این روش را یک تکنیک منسوخ و قدیمی دانسته و از آن استفاده نمی کنند! اگر شما نیز با آنها هم عقیده هستید، این قسمت مختص شما است!

  • تولید محتوای حرفه ای و بی نقص می تواند کاربران را ترغیب به ارسال نظر و کامنت گذاشتن در وبسایت شود. حال زمانی که کاربران درگیر کامنت گذاشتن در وبلاگ‌ها، مقالات یا صفحات وب هستند، نه تنها تعداد بازدیدکننده‌ وبسایت افزایش می یابد بلکه رتبه آن نیز در موتورهای جستجوگر بهبود می باید.
  • کامنت‌ها و نظرات مفید و کاربردی ارسالی می تواند برای مخاطبان به عنوان منبع اطلاعات شناخته شده و به طور مستقیم موجب افزایش کلیک‌و بازدید شود.
  • کامنت های مخاطبان می تواند نشانه معتبر بودن صفحه وب باشد و این خود می تواند ارزش و اعتبار سایت شما را برای موتور های جستجوگر افزایش دهد.

بررسی 7 اصول و تکنیک کامنت مارکتینگ 

در این بخش با اصول و تکنیک های کامنت مارکتینگ آشنا خواهید شد، اما قبل از شروع بهتر است با این مفهوم آشنا شوید که کامنت مارکتینک در حالت کلی به دو دسته تقسیم می شود:

  • کامنت مارکتینگ در شبکه های مجازی: شما می توانید به عنوان ادمین این تکنیک را در شبکه های مجازی پر طرفدار مانند: Instagram، لینکدین، توییتر و غیره به طوری رسمی فعال نگه داشته و با کاربران به تعامل بپردازید. این روش برای افرادی که کسب و کار آنلاین خود را در بستر این شبکه ها گسترش داده و محصولات خود را به فروش می رساند مفید است.
  • کامنت مارکتینگ در وبسایت: در این روش شما به عنوان وب مستر یا مدیر وبسایت می توانید با نوشتن محتوای جذاب و کاربردی، کاربران را به بازدید و خرید محصولا خود تشویق کنید.

روش های ترغیب کاربران برای ارسال نظر: 

1. نوشتن محتوای کاربردی و ارزشمند

اولین و مهم ترین گامی که می تواند موجب تشویق کاربران به ارسال نظر و نوشتن دیدگاه خود در بخش کامنت ها شود، تولید محتوای جذاب و کاربردی است که تمام نکات سئو در آن رعایت شده باشد. محتوایی که بتواند نیاز کاربر را رفع کند، مطمئنا نظر او را به خود جلب خواهد کرد. همچنین، نوشتن محتوایی که بتواند در ذهن کاربر سوال ایجاد کرده و موجب ارسال نظر در قالب کامنت شود، برای بهبود سئو سایت شما بی نظیر است.

2. درخواست نظر و پیشنهاد در انتهای آموزش 

به عنوان نویسنده در انتهای مقالات خود از مخاطبان بخواهید تا در بخش نظرات در صورت داشتن سوال و یا پیشنهاد در قسمت کامنت ها بیان کنند.  با این روش علاوه بر اعتباربخشی به وبسایت، با نوشتن پاسخ موجب ایجاد تعامل و ارتباط با مخاطب نیز شده که این برای سئو وبسایت شما فوق العاده است. همچنین، از او بخواهید تا در جهت بهبود فرآیند بروزرسانی، اگر موردی در مقاله وجود دارد که اکنون در مسیر بروزرسانی تغییر کرده است برایتان کامنت کند:

درخواست نظر و پیشنهاد در انتهای آموزش 

3. حفظ ادب و رفتار محترمانه 

احترام گذاشتن به کاربر و پاسخ دادن به نظر انتقادی او در کمال ادب می تواند نظر مخاطبان را نسبت به محتوا و وبسایت شما مثبت کند. شما می توانید به هنگام مواجه شدن با یک کامنت منفی، هوشمندانه رفتار کنید. برای مثال اگر در مورد محتوای نوشته شده انتقادی شد، سعی کنید از او بخواهید تا مشکل خود را به صورت سوال در بخش کامنت ها مطرح کند تا بتوانید در اسرع وقت پاسخگو باشید.

4. با نوشتن یک جمله، ذهن کاربر را به مشغول کنید!

شما می توانید با مشغول کردن ذهن کاربر او را تحریک کنید تا در زیر پست یا محتوای شما کامنت بگذارد! برای مثال، با نوشتن یک جمله منفی و نشان دادن مخالفت خود با مواردی که کاربران با آن اتفاق نظر دارند، می تواند کاربران را ترغیب به ارسال نظرات خود کرده و حتی ممکن است با نویسنده نیز وارد بحث شوند! این مورد برای ایجاد تعامل در شبکه های مجازی نیز استفاده می شود:

اصول و تکنیک های کامنت مارکتینگ 

5. درخواست ارسال نظر پس از ثبت سفارش(مختص سایت های فروشگاهی) 

اگر جز کاربرانی هستید که مدیریت وبسایت را برعهده دارید، می توانید از کاربران بخواهید تا پس از ثبت سفارش محصول، در صورت داشتن سوال، انتقاد و یا پیشنهاد به صورت کامنت برایتان ارسال کنند. دریافت رضایت مشتری، نظر سایر کاربران را جلب کرده و موجب افزایش فروش شما خواهد شد. از طرفی، این کار می تواند موجب دیده شدن برند و محصول نهایی شما نیز شود:

اصول و تکنیک های کامنت مارکتینگ 

6.  در وبسایت های مرتبط با حوزه فعالیت خود، کامنت بگذارید! 

یکی از مهم ترین نکاتی که نیاز است در این بخش به آن اشاره کنیم، انجام تکنیک کامنت مارکتینگ در وبسایت های رقبای حوزه فعالیت خودتان است. طبق بررسی هایی که انجام شده است، کامنت گذاشتن در وبسایت های خارجی یا وبسایت هایی که اصلا ربطی به محتوای تولیدی شما ندارد، نه تنها سئو وبسایت شما را بهبود نداده بلکه می توانید تاثیر منفی نیز داشته باشد:

اصول و تکنیک های کامنت مارکتینگ 

7. استفاده از کلمه کلیدی در بخش نظرات 

استفاده از کلمه کلیدی در تکنیک کامنت مارکتینگ یکی دیگر از روش هایی است که می توانید در این تکنیک از آن استفاده کنید. با ارسال نظر در زیر پست های مرتبط همراه با کلمه کلیدی و نام برند، توجه سایر کاربران را به وبسایت خود جلب خواهید کرد. البته نیاز است که این کار را بدون درج لینک باید انجام دهید، در غیر این صورت کامنت شما از طرف مدیر وبسایت تایید نشده و نمایش داده نخواهد شد. البته شما می توانید نام برند خود را به جای نام کاربری قرار دهید. این کار شانس قبول کردن کامنت شما از طرف مدیر وبسایت را افزایش خواهد داد.

بسیاری از تکنیک ها و ابزار های سئو برای کاربران ایرانی با محدودیت هایی رو به رو هستند که با خرید سرور مجازی ویندوز می توانید این مشکل را به حداقل برسانید. سرور مجازی ویندوز و سرور مجاری لینوکس آذرسیس باکیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه ارائه می شود که خدمات کانفیگ آنها نیز رایگان است.

سخن آخر

سئو و بهبود رتبه بندی وبسایت از اهداف اصلی پس از راه اندازی یک وبسایت برای کسب و کار تجاری است. روش ها و تکنیک های متفاوتی وجود دارد که وبسایت شما می تواند به کمک آنها در نتایج گوگل خوش بدرخشد. کامنت مارکتینگ یا همان بازاریابی دیدگاه نیز جز همین روش های کاربردی است که روشی نوین نبوده و مدت زیادی است که به عنوان یکی از روش های بهینه سازی رایج است. در این آموزش اصول و تکنیک های کامنت مارکتینگ را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. با انجام این تکنیک ها به راحتی می توانید نتیجه مطلوبی را کسب کنید. ممنون همراه ما در این مقاله بودید. به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *