آذرسیس

Training to convert a virtual server to a download host
5/5 - (3 امتیاز)

اگر به دنبال تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود هستید، باید مراحل زیادی را پشت سر بگذارید و این ممکن است کمی برای شما گیج کننده باشد، ما در این آموزش از آذرسیس قصد داریم شما را با سریع ترین روش تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود آشنا کنیم. اگر شما هم در پی یک راه حل هوشمندانه برای بهینه سازی قابلیت های اشتراک گذاری فایل نیاز هستید، فراموش نکنید که تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود، بهترین روش خواهد بود. پس با ما همراه شوید و سوالات احتمالی خود را از طریق تیکت برای تیم آذرسیس ارسال کنید.

تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود

پیش نیاز تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود

  1. VPS ویندوز و یا VPS لینوکس با قابلیت دسترسی به Root
  2. یک سرویس گیرنده FTP مانند Filezilla
  3. اتصال اینترنت پر قدرت

نحوه تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود

پیش از شروع، از اینکه VPS شما فضا دیسک کافی دارد اطمینان حاصل کنید، سپس بسته های لازم برای میزبانی سرور های FTP را نصب کنید، برای این کار از گزینه های محبوبی مانند ProFTPD ،Vsftpd یا Pure-FTPd استفاده نمایید و برای حفظ حریم خصوصی بهتر، سرور FTP را پیکربندی کنید.

برای راه اندازی سرور FTP روی VPS خود با یک روش دسترسی از راه دور، مانند SSH به VPS متصل شوید، Package سیستم خود را به روز کرده و پس از به روز رسانی Package سیستم، نرم افزار سرور FTP مورد نظر خود را نصب کنید.

شما می توانید با توجه به نیاز های خودتان، تنظیمات و مجوز های سرور FTP را پیکربندی کنید، برای مثال می توانید حساب های کاربری متناسب با سطوح دسترسی خاصی را تعریف کنید. در پایان این مرحله، Passive Mode یا همان حالت غیر فعال را در قسمت تنظیمات سرور FTP فعال سازی کنید تا به وسیله این کار از اتصالات Smoother FTP مطمئن شوید.

تبدیل سرور مجازی به هاست

در این مرحله باید یک رابط کاربر پسند ایجاد کنید، برای این کار می توانید نرم افزار وب سروری مانند Apache یا Nginx را بر روی سرور مجازی لینوکس یا سرور مجازی ویندوز خودتان نصب کنید. این موضوع به دسترسی آسان و دانلود هرگونه فایل کمک بزرگی خواهد کرد.

برای این که بتوانید فهرست ها و فایل های دانلود را از طریق HTTP یا HTTPS با استفاده از میزبان های مجازی ارائه کنید، لازم است تا وب سرور را پیکر بندی کنید. همچنین می توانید URL های امنی را با قابلیت شخصی سازی ایجاد کنید.

برای سازماندهی فهرست و فایل های دانلود، باید دایرکتوری های خاصی را ایجاد کنید و در پایان فایل های دانلود شده را بر اساس نوع، اندازه یا الزامات خاص پروژه دسته بندی کنید. در نظر داشته باشید که هر یک از دایرکتوری ها مجوز Read and Write درستی داشته باشد و بتواند به سرور FTP و Web Server اجازه دسترسی به فایل ها را بدهد.

تبدیل سرور مجازی به هاست

به عنوان آخرین مرحله از تبدیل سرور مجازی به هاست دانلود باید Log in شوید و عملکرد را تست و بهینه سازی کنید، پس می توانید فایل های نمونه را آپلود کرده و به وسیله دانلود آن ها از مکان های متفاوت، قدرت عملکرد هاست خود را به راحتی تست کنید. همچنین می توانید از ابزار های مانیتورینگ موجود در راستا اطمینان از عملکرد منابع سرور، مانند CPU، RAM و استفاده از دیسک استفاده نمایید. برای این که درخواست های مکرر را کارآمد تر انجام دهید، راه حل های Caching مثل Varnish یا Redis را پیاده کنید.

تبدیل سرور مجازی به هاست

سخن آخر

سرور مجازی لینوکس و ویندوز را بدون تردید از میزبانی وب آذرسیس بخواهید، آذرسیس همراه با تیم تخصصی، جوان و پر تلاش خود، از نحوه ارائه خدمات و ارائه محصول اش به حدی اطمینان دارد که در صورت اعلام نا رضایتی وجه پرداختی شما باز گردانده می شود. برای مشاوره رایگان در مورد سرویس دل خواه خودتان، تیکت ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *