آذرسیس

Troubleshooting common Plesk problems on Windows Server 4
5/5 - (2 امتیاز)

اگر تصور می کنید که پلسک واقعاً کند است و قابل استفاده نیست! باید در نظر داشته باشید که درصورت استفاده از این فناوری، همواره نیاز دارید تا یک مرجع کامل برای عیب یابی مشکلات رایج پلسک روی ویندوز سرور، در داده های ذخیره ای خود داشته باشید. ما تضمین می کنیم که این مرجع گره گشا می تواند شما را از منجلاب مشکلات یک پلسک که به صورت درست روی ویندوز سرور کار نمی کند رها سازد! اما چنانچه ایرادات احتمالی و مشکلات رایج پلسک موجود در سیستم شما خارج از چارچوب این مقاله آذرسیس بوده باشد، می توانید از طریق ارسال کامنت با متخصصین حوزه وارد ارتباط شوید.

مشکلات رایج پلسک روی ویندوز سرور

مشکلات رایج پلسک در ویندوز سرور با مراحل عیب یابی

روش های حل مشکلات رایج پلسک جمع آوری شده در ادامه این مقاله از معتبرترین منبع یعنی وب سایت Plesk برای بررسی بیشتر این موارد برای شما آورده شده است که همراه با راه حل های عیب یابی قوی و ساده در اختیار تان قرار داده ایم:

1- خطاهای نصب معیوب پلسک + نحوه عیب یابی

در این نوع عیب یابی مشکلات رایج پلسک در ویندوز سرور با استفاده از Plesk Reconfigurator، قسمت هایی که در نصب و پیکربندی نادرست را بررسی کرده و تعمیرات لازمه را انجام دهید. از کاربرد های گزینه Repair Plesk Installation در تشخیص موارد زیر می توان شمرده خواهد شد.

خطاهای احتمالی

 1. عیب یابی در Mail Delivery که ممکن است به دنبال تغییر در آدرس های سرور DNS توسط کاربر رخ دهد.
 2. پیکربندی نادرست در قسمت هایی مانند حساب های کاربری سیستم یا گروه که با Plesk جهت دسترسی استفاده می شوند.
 3. اختلالات احتمالی در عملکرد و خدمات سرویس Plesk
 4. احتمال در پیکربندی نادرست برای مجوزهای دسترسی کاربر در Server Disks و Hosting Folders
 5. اشتباهات رایج در مقدار استفاده از فضا دیسک توسط دامنه و زیر دامنه ها

عیب یابی

 1. با استفاده از Remote Desktop به عنوان یک کاربر Administrator وارد سرور تحت مدیریت پلسک شوید.
 2. در منو Windows Start، به ترتیب گزینه های All Programs سپس Plesk و در نهایت Plesk Reconfigurator را انتخاب کنید.
 3. در پنجره Reconfigurator که برای شما باز خواهد شد، Repair Plesk را انتخاب کنید.
 4. اقدامات لازم برای ایجاد تغییرات و بررسی های نهایی دلخواه خود را انجام دهید و گزینه Check را برای بررسی رفع خطاها بزنید.

عیب یابی مشکلات رایج پلسک

2- خطا اجزا تازه نصب شده در پلسک + نحوه عیب یابی

در صورتی که یک مؤلفه شخص ثالث به عنوان اجزا جدید نصب کرده اید، ممکن است Plesk آن را به رسمیت نشناسد. برای این عیب یابی و مشکلات رایج پلسک روی ویندوز سرور باید Plesk Registry Subtree را بررسی کنیم که در ادامه به تفصیل آن خواهیم پرداخت:

عیب یابی

 1. برای بررسی وجود مؤلفه شخص ثالث از عبارت رو به رو استفاده کنید: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPLESKPSA ConfigConfig Packages
 2. اگر همه موارد درست بود، بررسی کنید که آیا فایل های مورد نیاز *.dll در پوشه %plesk_bin% قرار دارد یا خیر؟ کلید رو به رو به شما کمک می کند: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPLESKPSA ConfigConfigPackagespackage.namecomponent.namedll
 3. در صورتی که اگر *.dll در %plesk_bin% وجود نداشته باشد، لازم است تا آن را پیدا کرده و در پوشه %plesk_bin% کپی و Paste کنید.
 4. وارد پنل مدیریت سرور شده و گزینه های Tools & Settings سپس Server Components و در نهایت Refresh بزنید تا مؤلفه ظاهر شود.

3- خطا در Mail Configuration پلسک + نحوه عیب یابی

برای این سری از مشکلات رایج پلسک روی ویندوز سرور را می توانید از ساده ترین روش های موجود استفاده کنید که به طور معمول استفاده از ابزار داخلی mchk.exe در قسمت %plesk_dir%admin\bin\ را توصیه می کنیم. بررسی بیشتر در مراحل آورده شده است:

عیب یابی

 1. ابزار داخلی mchk.exe پیکربندی Mail Server را با پایگاه داده پلسک مطابقت می دهد.
 2. عبارت mchk.exe –all –fix-all جهت حذف و مطابقت دادن تمام فایل های پیکربندی موجود با پلسک بررسی خواهد کرد.
 3. توجه داشته باشید که تنها زمانی از –fix-all استفاده کنید که خرابی در فایل های پیکربندی سرور به حدی باشد که سرور ایمیل مشکل شما را حل نکند و گزینه mchk.exe نتواند ایراد به وجود آمده را حل نماید.

مشکلات رایج پلسک روی ویندوز سرور

4- خطا در اعلان های آنتی ویروس پلسک + نحوه عیب یابی

در صورتی که به تعداد آزار دهنده ای اعلان های آنتی ویروس از Plesk Premium دریافت می کنید، نگران نباشید زیرا این مورد یکی از مشکلات رایج پلسک کاربران می باشد. پس مراحل زیر را جهت رفع این ایراد طی کنید:

عیب یابی

 1. با عبارت رو به رو وارد Database شوید: “%plesk_dir%mysql\bin\mysql” -uadmin -p<password> -P8306 psa
 2. آیا سابقه اعلان های آنتی ویروس به عنوان Administrator در جدول psa.misc وجود دارد؟ از SQL زیر برای مطمئن شدن استفاده کنید: mysql> select val from misc where param = ‘AntivirusNotifyAdmin’;
 3. برای فعال کردن اعلان ها از عبارت رو به رو استفاده کنید: mysql> update misc set val=’1′ where param = ‘AntivirusNotifyAdmin’;
 4. برای غیر فعال کردن اعلان ها عبارت مقابل را بزنید: mysql> update misc set val=’0′ where param = ‘AntivirusNotifyAdmin’;
 5. اما اگر می خواهید مقدار مشخصی را وارد کنید، عبارت: mysql> insert into misc values (‘AntivirusNotifyAdmin’,’0′); را وارد نمایید.

5- خطا مجوز های Component و Folder + نحوه عیب یابی

در مقاله مشکلات رایج پلسک روی ویندوز سرور نوبت به رفع خطا مجوز Component و فایل ها رسیده است. پلسک تمام پارتیشن های سرور را برای عدم تداخل کاربران و اعمال محدودیت برای دسترسی نرم افزار های اضافه جلوگیری کند. برای این نوع بررسی می توانید از مراحل زیر کمک بگیرید:

خطاهای احتمالی

 1. گزینه Check Component and Folder Permissions در بخش های ابزار Reconfigurator کاملاً مناسب بررسی و تصحیح های لازم است.
 2. در این نمونه مشکلات رایج پلسک برای ادامه لازم نیست کل دیسک را بررسی کرده و اسکن انجام دهید، اما امکانات کافی برای بررسی تمام مجوز ها را در اختیار دارید.

عیب یابی

 1. به عنوان یک کاربر Administrator در سرور تحت مدیریت پلسک، Remote Desktop را باز کنید.
 2. در منو Windows Start به ترتیب گزینه های All Programs بعد Plesk و پس از آن Plesk Reconfigurator را انتخاب کنید.
 3. فراموش نکنید که گزینه Check component and folder permissions را کلیک کنید.
 4. در ادامه عیب یابی این دسته مشکلات رایج پلسک، یک و یا چند قسمت از Plesk را انتخاب کنید. همچنین می توانید در قسمت Path پارتیشن مربوطه را انتخاب کنید.
 5. در پایان از گزینه Check برای شروع عیب یابی کمک بگیرید. به محض تکمیل بررسی و تثبیت مجوز ها به پنجره Reconfigurator باز خواهید گشت.

عیب یابی مشکلات رایج Plesk

پیشنهاد کارشناس! با توجه به حجم اطلاعات وارده در انواع عیب یابی خصوصاً مشکلات رایج پلسک، پیشنهاد می شود جهت آسودگی خاطر برای عدم از دست دادن اطلاعات و افت سرعت بررسی های انجام شده از سرور مجازی ویندوز استفاده نمایید.

سخن آخر

همواره همراهی بی سابقه شما از وبلاگ های جامع عیب یابی در فضا وب مورد خشنودی ما کارشناسان تهیه مقالات علمی شده قرار گرفته است. به پاس قدردانی از شما در مقاله “عیب یابی مشکلات رایج پلسک روی ویندوز سرور” سوالات فنی و تخصصی خود را از طریق ارسال کامنت در موضوع مشکلات عیب یابی پلسک روی ویندوز سرور را به صورت فوری پاسخگو هستیم. ارسال تیکت به وب سایت آذرسیس قدم اول مشاوره تخصصی و رایگان شما در زمینه خرید سرویس و یا رفع ایرادات سیستم خواهد بود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *