آذرسیس

The best bitcoin mining software
5/5 - (2 امتیاز)

برخی افراد بیت کوین را به عنوان یک مورد گذرا نادیده می گیرند، اما بسیاری از افراد دیگر آن را به عنوان آینده تجارت می بینند.

طبق نتایج یک نظرسنجی که در سال 2020 انجام شد 36 درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط در حال حاضر ارزهای رمز نگاری شده را می پذیرند.

و این یعنی وقت را تلف نکنید! و هرچه سریع تر علم خرید، فروش، استخراج آن و هرآنچه که به برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین مربوط است را یاد بگیرید.

همان طور که می دانید بیت کوین ها معمولاً با ترکیب سخت افزار و نرم افزار قابل استخراج است که در این مقاله برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین را بررسی خواهیم کرد، پس همراه ما باشید.

The-best-bitcoin-mining-software

نرم افزار استخراج بیت کوین چیست؟

برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین با ردیابی و ایمن سازی تراکنش هایی که به عنوان بلاک چین شناخته می شوند و محاسبات پیچیده مورد نیاز برای ایجاد بلوک های امن جدید را انجام می دهند.

بنابراین کاربران به جای اینکه مجبور به پرداخت ارز واقعی شوند قادر به کسب بیت کوین خواهند بود، برترین نرم افزارهای بیت کوین توسط سخت افزارهایی تخصصی که به اندازه کافی قدرتمند باشند استفاده می شوند.

برترین نرم افزارهای بیت کوین برای استخراج مستقیم بیت‌کوین به سخت‌افزار خود متصل می‌شوند که اغلب یک استخر استخراج است.

در این استخر های استخراج، چندین کاربر قدرت سخت‌افزار خود را به اشتراک می‌گذارند و سهم بیت‌کوین خود را به دست می‌آورند.

برای استخراج یک بیت کوین چقدر زمان لازم است؟

به طور کلی استخراج یک بیت کوین تنها 10 دقیقه طول می کشد! بله! تنها 10 در دقیقه می توانید یک بیت کوین از برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین بدست آورید.

با این حال این یک راه اندازی سخت افزاری و نرم افزاری ایده آل را می طلبد که شاید تعداد بسیار کمی از کاربران قادر به پرداخت هزینه های آن هستند.

بنابراین تخمین معقول تر زمان بندی استخراج بیت کوین از برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین، برای اکثر کاربرانی که تنظیمات بزرگی دارند 30 روز است.

The-best-bitcoin-mining-software

لیست برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین

 • بهترین کلی: CGMiner
 • برای سفارشی سازی: BFGMiner
 • برای سهولت استفاده: MultiMiner
 • مدیریت متمرکز: Awesome Miner

نکته: سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و دیگر پیشنهادات اولیه سکه (ICO) بسیار پرریسک است.

زیرا بازارها می توانند به شدت نوسان داشته باشند، قبل از هر گونه تصمیم گیری مالی یا انتخاب برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید.

CGMiner

به‌عنوان یکی از برترین نرم‌افزارهای استخراج بیت‌کوین، CGMiner به دلیل ساختار منبع بازی که دارد، قابلیت اجرا بر روی هر رایانه و سازگاری با سخت‌ افزارهای استخراج را می دهد و این یکی از دلایل انتخاب CGMiner به عنوان برترین نرم افزارهای بیت کوین است.

نکات مثبت

 • Open source
 • قابل اجرا بر روی Mac، Windows و Linux
 • سازگار با ASIC، GPU و FPGA

نکات منفی

 • مناسب برای کاربران پیشرفته
 • نامفهوم کردن command-line interface
 • سختی نصب بر روی کامپیوترهای Windows 10

CGMiner در سال 2011 توسط متخصص بیهوشی و برنامه نویس استرالیایی Con Kolivas برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و لایت کوین توسعه یافت.

CGMiner رابط کاربری ساده با کنترل های مستقیم دارد، همچنین سازگاری بین پلتفرم و سخت افزار، این نرم افزار را در لیست برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین قرار داده است.

این نرم افزار با استفاده کردن از یک رابط command-line به کاربران اجازه می دهد تا ریگ های خود را از راه دور استخراج نموده و سرعت و سایر تنظیمات را به راحتی از طریق دستورات صفحه کلید کنترل کنند.

اگرچه CGMiner مبتنی بر لینوکس است، اما CGMiner با چند پلتفرم سازگار است و می‌تواند روی رایانه‌های مک و ویندوز اجرا شود.

به زبان C نوشته شده است که تأیید کد نرم افزار را برای هر کسی آسان می کند و علاوه بر ASIC با انواع سخت‌افزارهای استخراج از جمله FPGA، GPU و CPU کار می‌کند.

اما نکته ای که وجود دارد ممکن است از دست دادن رابط کاربری گرافیکی CGMiner برای مبتدیان دلهره آور باشد و این امر برای کاربران پیشرفته مناسب تر است.

نصب این نرم‌افزار بر روی رایانه‌های دارای ویندوز 10 دشوار است، نرم‌افزار آنتی‌ویروس از جمله Windows Defender نیز می‌تواند زمان سختی را برای کاربران ایجاد کند.

دانلود و استفاده از CGMiner رایگان است و می توانید از GitHub به آن دسترسی پیدا کنید.

BFGMiner

BFGMiner که برای استخراج FPGA و ASIC طراحی شده است، به کاربران پیشرفته این فرصت را می دهد تا بسیاری از فرآیند های استخراج را با Dynamic Clocking ،Monitoring ،Mining Remote ،Mining Rig تغییر دهند.

در واقع این نرم افزار را به عنوان برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین و سفارشی سازی آن انتخاب کنند.

نکات مثبت

 • استخراج چندین ارز دیجیتال به طور همزمان
 • قابل اجرا بر روی مک، ویندوز و لینوکس
 • سازگار با ASIC و FPGA

نکات منفی

 • مناسب برای کاربران پیشرفته تر

BFGMiner در سال 2012 توسط Luke Dashjr منتشر شد و با ویژگی های خود در طی سالیان بعد به یکی از برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین تبدیل شده است.

به کاربران اجازه می‌دهد دمای سخت‌افزار را کنترل کنند، بخش های بیکار را شناسایی و راه اندازی کنند و ریگ‌ها را از راه دور مدیریت کنند، و آن را در لیست بلند برترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین و سفارشی‌سازی قرار می‌دهد.

از آنجایی که BFGMiner در ابتدا برای افزودن پشتیبانی از FPGA به یک استخراج کننده GPU مناسب در زمان توسعه ایجاد شد، این نرم افزار فقط با FPGA و ASIC سازگار است.

یکی از محبوب ترین ویژگی های BFGMiner پشتیبانی آن از استخراج همزمان چند ارز دیجیتال است، همچنین این امکان را می‌دهد تا ریسک را با چندین ارز دیجیتال استخراج، پوشش داده و مجدداً توزیع کنند.

BFGMiner مانند CGMiner، از یک رابط command-line  با کلیدهای میانبر قابل تنظیم استفاده می کند، اما استفاده از آن برای کاربران پیشرفته آسان است.

از دست دادن رابط کاربری گرافیکی ممکن است نرم افزار را برای مبتدیان غیرقابل نفوذ کند، همچنین BFGMiner برای دانلود و استفاده رایگان است.

MultiMiner

یکی دیگر از برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین MultiMiner است که با استفاده از موتور ماینینگ BFGMiner توسعه یافته.

همچنین دارای رابط کاربری گرافیکی عالی، ویژگی‌های شناسایی کاربردی و استخراج خودکار سخت‌افزار مختلف است که آن را به عنوان بهترین گزینه برای سهولت استفاده انتخاب می‌کند.

نکات مثبت

 • رابط کاربر گرافیکی
 • ویژگی های استخراج خودکار
 • بهینه شده برای کامپیوترهای ویندوزی

نکات منفی

 • قابلیت سفارشی سازی کمتر برای استفاده های پیشرفته
 • احتیاج به یک نرم افزار اضافی برای Linux و MacOS

MultiMiner در سال 2013 توسط توسعه دهنده BFGMiner Nate Wools توسعه یافت و تبدیل به یکی از برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین شد.

رابط کاربری گرافیکی و ویژگی های استخراج سریع از دلایلی است که این نرم افزار را برای کاربران مبتدی مناسب تر می کند.

در حالی که اکثر نرم افزارهای ماینینگ به برخی مهارت های کدنویسی نیاز دارند، تازه کارها می توانند با MultiMiner بدون هیچ مهارت فنی شروع به کار کنند.

MultiMiner به کاربران نشان می دهد که دقیقاً چگونه به یک استخر استخراج بیت کوین متصل می شوند، و اینکه کجا اطلاعات مربوط به استخر وارد کنند را هم نشان می دهد.

همچنین امکان دسترسی از راه دور به دستگاه‌های ماینینگ در این نرم افزار بسیار جالب است و به آن‌ها اجازه می‌دهد استراتژی استخراج خود را انتخاب کنند و به‌طور خودکار سودآور ترین ارز دیجیتال را با نمایش سود تخمینی استخراج می‌کند.

MultiMiner برای ویندوز ایجاد شده است، بنابراین کاربران باید نرم افزار اضافی را برای ماشین های Mac و Linux نصب کنند.

خوشبختانه، دستورالعمل های ساده ای برای انجام این کار وجود دارد. این نرم افزار همچنین تعویض ریگ های ماینینگ از جمله GPU، ASIC و FPGA را آسان می کند.

علیرغم جذابیت آن برای مبتدیان، کاربران قدرتمند همچنین می توانند به ویژگی های پیشرفته MultiMiner از جمله دسترسی مستقیم به تنظیمات API و engine arguments دسترسی داشته باشند.

دانلود و استفاده از این نرم افزار برای کاربران علاقه مند اش رایگان است و نیازی به پرداخت پول برای نصب آن نیست.

Awesome Miner

Awesome Miner یک نرم افزار استخراج قدرتمند است که به کاربران امکان می دهد چندین ریگ ماینینگ و استخرهای ماینر را از یک داشبورد مدیریت کنند.

نکات مثبت

 • پشتیبانی از بیش از 50 موتور mining
 • محرک ها و اقدامات سفارشی شده
 • دسترسی از هر رایانه، تبلت یا گوشی هوشمند

نکات منفی

 • بدون نرم افزار MacOS
 • برای کاربران تازه کار مناسب نمی باشد

این نرم افزار استخراج بیت کوین، در سال 2014 توسط یک شرکت نرم افزار سوئدی IntelliBreeze، با هدف ایجاد یک برنامه مدیریت استخراج ارز دیجیتال و مناسب برای ویندوز ارائه شد که بعد ها با قابلیت های خود جزو لیست برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین قرار گرفت.

از دلایلی که این نرم افزار را جزو برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین می کند، استخراج در مقیاس بزرگ آن است که به کاربران این امکان را می دهد تا چندین موتور و استخر استخراج را در یک عملیات مدیریت کرده و آن را به بهترین نرم افزار برای مدیریت متمرکز تبدیل می کند.

Awesome Miner تعدادی ویژگی قدرتمند را برای کمک به کاربران در به حداکثر رساندن سود و به حداقل رساندن خرابی ارائه می دهد.

نکته جالب این نرم افزار، توانایی مدیریت چندین نوع سخت افزار ماینینگ را به طور همزمان است که بیش از 50 موتور استخراج پشتیبانی می کند.

Awesome Miner همچنین افزودن، جابجایی و مدیریت چندین ماینر با یک کلیک را برای کاربران آسان می کند تا بتوانند در زمان کمتری استخراج را شروع کنند.

همه این‌ مزیت های ذکر شده در داشبورد Awesome Miner مدیریت می‌شود و علاوه بر این موارد ویژگی‌های سخت‌افزاری مانند سرعت فن، دما و… را نیز به کاربران نمایش می‌دهد.

همچنین دارای یک موتور اسکریپت C# داخلی بود و همین امر موجب می شود تا استخراج‌کنندگان از آن برای ایجاد محرک‌ها و اقدامات سفارشی‌سازی شده استفاده کنند.

اگرچه Awesome Miner برای ویندوز و لینوکس طراحی شده، اما نسخه وب این نرم افزار را می توان در هر رایانه یا مرورگری مشاهده کرد، که برای دانلود و استفاده کاربران رایگان است.

The-best-bitcoin-mining-software

همان طور که می دانید تنها انتخاب برترین نرم افزار برای شروع کافی نیست! و پس از علم کافی به یک بستر مناسب، امن و بدون قطعی جهت راه اندازی برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین نیاز خواهید داشت.

شما می توانید هر یک از برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین را با خیال راحت بر روی سرور مجازی ویندوز آذرسیس اجرا کنید، آذرسیس همواره در تلاش است تا پاسخ مناسبی برای کسب و کار شما باشد.

سخن آخر

همان طور که می دانید هر ساله بر تعداد برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین افزوده می شود، اما تنها تعداد انگشت شماری از نرم افزارها که با عنوان برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین توجه کاربران را به خود جلب می کند.

که در این مقاله تعدادی از برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین را برای شما آوردیم، اما انتخاب از میان لیست برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین به توانایی، سبک و اهداف شما وابسته است.

اما یکی از ویژگی های برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین سازگاری با مجموعه های ماینینگ و انعطاف پذیری زیاد آن است.

در پایان امیدواریم از مطالعه این موضوع لذت برده باشید، در صورت تمایل می توانید از طریق قسمت پایانی مقاله پیش رو نظرات و دیدگاه های خود را ارسال کنید، از همراهی شما با سری وبلاگ های آموزشی آذرسیس ممنونیم.

آیا بیت کوین را می توان به صورت رایگان استخراج کرد؟

در حالت کلی نرم‌افزار استخراج بیت‌کوین رایگان است، اما هزینه های هنگفتی برای برق و نگهداری سخت افزار دارد.

از راه های کاهش هزینه ماینینگ چیست؟

یکی از راه های کاهش این هزینه، پیوستن به یک استخر ماینینگ است که از قدرت محاسباتی سخت افزار متعلق به چندین ماینر استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *