آذرسیس

حل مشکلات نصب نشدن Cpanel: راهنمای جامع
5/5 - (2 امتیاز)

نصب نشدن یک ابزار، سیستم و یا هر نرم افزار دیگری می تواند کلافه کننده باشد، علی الخصوص بروز مشکلات نصب نشدن Cpanel در سرور های وب که جزو یکی از حیاتی ترین وظایف مدیریت سرور ها می باشد و به راحتی می توانید سایت و برنامه های کاربردی را در سرور اختصاص یافته خودتان میزبانی کرده و به مراجعه کنندگان وب سایت دسترسی ساده و کارآمد به محیط وب بدهید. به همین منظور در مقاله مشکلات نصب نشدن Cpanel به بحث و بررسی مسائل مهمی که به خوانندگان در جهت یافتن راه کار هایی عملی، کاربردی و جلوگیری از خطاهای احتمالی کمک می کند خواهیم پرداخت. همراه ما باشید تا به صورت مستقل مشکلات نصب نشدن Cpanel را حل کنید…

حل مشکلات نصب نشدن Cpanel

نحوه حل مشکلات نصب نشدن Cpanel

در هر یک از شماره های زیر ابتدا مشکلات نصب نشدن Cpanel همراه با توضیحات و سپس راه حل آن آمده است، پس این راهنما را ذخیره کنید تا اگر بعد ها با ایراداتی در نحوه نصب Cpanel مواجه شدید یک مرجع کامل در دست داشته باشید.

1- مسائل امنیتی

اگر در هنگام ورود به سیستم پیام ” There is a problem with this website’s security certificate ” را دریافت می کنید، برای حل این مشکل باید گواهی امضا شده سرور را با گواهی خریداری شده از WHM’s Purchase جایگزین کرده و رابط گواهی SSL را نصب کنید. در صورتی که ارائه کننده هاست شما اجازه این را بدهد می توانید از طریق سرور یک Hostname Certificate رایگان از cPanel، L.L.C نصب کنید.

2- خطا های لایسنس

در صورتی که پیامی با مضمون ” A License File Expired message ” مشاهده می کنید، چند دلیل ساده می تواند داشته باشد که در ادامه برای بررسی بیشتر ذکر شده است:

  1. ممکن است License شما منقضی شده باشد.
  2. پیکربندی License خود را مجدد بررسی کنید.
  3. به احتمال زیاد سیستم شما به درستی به License Server متصل نشده است.
  4. بررسی کنید که سرورتان از Hostname نامعتبر استفاده نکرده باشد.
  5. Date و Time سرور خود را بررسی کنید.

نحوه حل مشکلات نصب نشدن Cpanel

3- خطا های نصب Perl

با مشاهده این پیام ” !Fatal! Perl must be installed before proceeding ” می توانید متوجه شوید که خطای پیش آمده در سری مشکلات نصب نشدن Cpanel، ناشی از خطای نصب Perl است. به همین دلیل قبل از اجرا اسکریپت نصب Cpanel و WHM، باید Perl روی سرور شما وجود داشته باشد. اگر سیستم عامل شما مشتقی از Linux ،Red Hat ،Enterprise باشد، از دستور زیر برای نصب استفاده کنید:

yum -y install perl

برای سیستم های اوبونتو از دستور زیر استفاده کنید:

apt -y install perl perl-base

اگر از سرور های AlmaLinux OS ،CentOS یا CloudLinux استفاده می کنید، حتماً مطمئن باشید که Yum به درستی کار خود را انجام دهد. برای نصب مجدد Perl در هر یک از سیستم عامل های بالا دستور زیر را وارد کنید:

yum install perl

همچنین برای تلاش مجدد جهت نصب Perl در اوبونتو از دستور زیر استفاده کنید:

apt -y install perl-base

4- خطای CPU Load بالا در Hyper-V

سرور خطای CPU Load را گزارش می دهد و در این هنگام گزینه Hyper-V’s Dynamic Memory برای شما فعال است. برای رفع این مشکل باید وارد وب سایت LKML شوید و از دستور العمل های موجود استفاده کنید.

نحوه حل مشکلات نصب نشدن Cpanel

5- خطا در نصب پکیج 

دلایل متعددی وجود دارد که نصب بسته سیستم عامل شما با شکست مواجه شود، برای مثال یکی دیگر از این مشکلات نصب نشدن Cpanel، ایجاد خطا در یک یا چند پکیج RPM و یا .deb در حین نصب است. برای رفع این ایراد می توانید از اجرا دستور زیر استفاده نمایید تا خطای عدم وجود و دسترسی به بسته را حل کنید:

[20130131.123334] Setting up Install Process
[20130131.123334] No package wget available.
[20130131.123335] Nothing to do
[20130131.123339] E Sysup: Needed system RPMs were not installed: wget
[20130131.123339] ***** FATAL: Cannot proceed. Needed system RPMs were not installed.
[20130131.123339] The Administrator will be notified to review this output when this script completes
[20130131.123339] E Detected events which require user notification during update now. Will send iContact the log
=> Log closed Thu Jan 31 12:33:39 2013
[20130131.123339]
E Running `/usr/local/cpanel/scripts/updatenow --upcp
--log=/var/cpanel/updatelogs/update.1359657200.log` failed, exited with
Code 4608
=> Log closed Thu Jan 31 12:33:39 2013

همچنین می توانید برای عیب یابی بسته موجود از مراحل زیر کمک بگیرید:

  1. فایل /etc/yum.conf را با یک Text Editor باز کنید.
  2. بسته مورد نظر را از Exclude حذف کنید.
  3. فرایند مورد نظر خود را بر روی بسته اعمال کرده و نصب RPM را مجدداً انجام دهید.

یک مثال از این دستور به صورت زیر برای شما ذکر شده است که می توانید با نگاهی به آن مفهوم دقیق آنچه که برای رفع این خطا نیاز دارید را درک کنید:

exclude=bind-chroot courier* dovecot* exim* filesystem httpd* mod_ssl* mydns* mysql* nsd* perl* php* proftpd* pure-ftpd* ruby* spamassassin*

6- خطا های DNS

زمانی که مشکلات نصب نشدن Cpanel شما ناشی از خطا های DNS باشد، ممکن است در اولین فرصت به نصب Resolver نیاز داشته باشید و یا به احتمالی دیگر دایرکتوری یا پارتیشن هایی وجود دارند که به درستی پیکربندی نشده اند. پس برای بررسی و حل این موضوع در Server’s Resolvers باید دستور زیر را دقیقاً در Example.Com اجرا کنید:

host example.com

در این مرحله از مشکلات نصب نشدن Cpanel، اگر دستور بالا نتیجه مورد نظر را برای شما نمایش نداد، فایل /etc/resolv.conf حاوی قابلیت Resolver برای شما نیست. به همین دلیل می توانید از یک راه دیگر، یعنی از طریق رابط پیکربندی Resolver WHM برای افزودن مزیت Resolver به سرور خود استفاده نمایید. اما برای آن که بدانید آیا سرور شما قادر به برقراری ارتباط با Resolver است یا خیر مراحل زیر را طی کنید:

  1. برای ورود به سرور از طریق خط فرمان از SSH استفاده کنید.
  2. جهت بررسی ارتباط برقرار شده از طریق IPv4 و IPv6 دستور زیر را وارد کنید.
ping 8.8.8.8
ping6 2001:4860:4860::8888

در صورت عدم موفقیت ممکن است ایراد از IP باشد که به اشتباهی وارد شده است، اما برای کشف آنچه که در واقعیت مانع اجرا درست شده می توانید از دستور زیر بهره بگیرید:

traceroute 8.8.8.8
traceroute6 2001:4860:4860::8888

نحوه حل مشکلات نصب نشدن Cpanel

7- مشکلات HostName

از دیگر مواردی که به عنوان مشکلات نصب نشدن Cpanel یاد می شود، می توان به ایرادات پیش آمده در Hostname اشاره کرد. زیرا سرور میزبان ابری قادر به ذخیره تنظیمات نام میزبان نیست! زیرا اسکریپت dhclient که ارائه دهنده هاست ابری از آن استفاده می نماید، ممکن است با اسکریپت پیکربندی نام میزبان cPanel و WHM تداخل داشته باشد و این موجب بروز ایرادات HostName و به وجود آمدن مشکلات نصب نشدن Cpanel شود.

8- مشکلات نصب در ESET

با اینکه به وجود آمدن مشکلات نصب در ESET از نادرترین مشکلات نصب نشدن Cpanel به شمار می رود، اما در یک راهنما جامع بدون در نظر گرفتن همه جوانب قطعاً اطلاعات ناقصی در اختیار خواهیم داشت. اگر کنجکاو هستید تا بدانید مشکلات نصب در ESET از کجا نشات می گیرد باید ذکر کنم که این مشکل به دلیل تداخل بین ESET و برنامه های Cpanel و WHM در نسخه 88 و قبل تر از آن بیشتر دیده می شد که نویسندگان این مورد را با نسخه 90 حل کرده اند.

نحوه حل مشکلات نصب نشدن Cpanel

سخن آخر

با وجود ذکر تمامی مشکلات نصب نشدن Cpanel در این راهنما جامع، هنوز هم اگر در نحوه نصب و اجرا Cpanel ایرادی برای شما پیش آمده است می توانید به راحتی با برقراری ارتباط 24 ساعته در 7 روز هفته از کارشناسان فنی و با تجربه این حوزه راهنمایی بخواهید و در اسرع وقت پاسخ خودتان را دریافت کنید. از همراهی شما در مقاله مشکلات نصب نشدن Cpanel سپاسگزاریم و امیدواریم افتخار میزبانی وب کسب و کار شما را با بهترین کیفیت و بالاترین سرعت داشته باشیم. آذرسیس قدرت وب شما را چندین برابر خواهد کرد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *