آذرسیس

Free tool to test site speed
5/5 - (1 امتیاز)

با پیشرفت روز افزون تجارت الکترونیک در سال 2024، قطعا وابستگی افراد به وبسایت ها و فضای آنلاین نیز افزایش پیدا کرده است. از این رو تست سرعت سایت یکی از عوامل کلیدی و موفقیت آمیز در تجارت آنلاین است که درصورت تقویت آن می توانید پیشرفت چشمگیری را در زمینه هاستیگ تجربه کنید. دقت داشته باشید که یکی از علت های روی آوردن کاربران به وبسایت های رقبا، کند بودن سرعت بارگزاری وبسایت شما است. درادامه این موضوع، 10 ابزار کمکی برای تست سرعت وبسایت معرفی خواهیم کرد که در روند پیشرفت کسب و کار شما موثر هستند.

معرفی برترین ابزار های رایگان برای تست سرعت وبسایت در سال 2024 

اصلی ترین وظیفه ابزار های کمکی، تست و بررسی سرعت بارگزاری وبسایت شما از نظر کاربران است. با کمک این ابزار ها می توانید حجم سایت و عواملی که موجب کند بودن آن می شود را کنترل کرده و مخاطبان خود را همیشگی کنید. این ابزار ها  از نظر کارشناسان فنی مورد آزمایش قرار گرفته اند و می توانند سرعت بارگزاری صفحات را به صورت لحظه گزارش دهند:

ابزار های رایگان تست سرعت سایت

1- ابزار تست سرعت وبسایت Google PageSpeed Insights

یکی از پرطرفدارترین ابزار های کمکی تست سایت، Google PageSpeed Insights است. این ابزار یکی از افزونه های خود شرکت گوگل است که می تواند رتبه وبسایت شما را در نتایج گوگل بهینه سازی کند. از اهداف اصلی هر وب مستر، بهبود رتبه صفحات خود در نتایج گوگل است که Google PageSpeed Insights به راحتی می تواند شما را به این هدف برساند. روند کار این ابزار به این صورت است که نمره ای بین 0 تا 100 را برای سرعت بارگزاری سایت شما در نظر می گیرد که اگر بتوانید نمره 85 را دریافت کنید یعنی سرعت سایت شما مطلوب است.

مزیت اصلی ابزار Google PageSpeed Insights

این ابزار سرعت سایت را در نسخه دسکتاپ و موبایل بررسی می کند. با ارائه نمودار های جداگانه برای نسخه موبایل و دسکتاپ می توانید تست سرعت سایت را از نظر هر دو کاربر مورد بررسی قرار دهید. توجه کنید که کارآیی Google PageSpeed Insights برای موتور های جستجوگر گوگل است و نمی توانید برای بهینه سازی سرعت وبسایت Yahoo استفاده کنید!

2- ابزار Pingdom 

یکی دیگر از ابزار های تست سرعت وبسایت، Pingdom است. با این ابزار می توانید سرعت سایت خود را از لوکیشن های مختلف مورد بررسی قرار داده و در جهت بهبود آن تلاش کنید. از مزیت Pingdom می توان به بررسی بخش های مختلف سایت و ردیابی سوابق آن توسط این ابزار اشاره کرد.

3- ابزار بررسی سرعت سایت WebPageTest

ابزار WebPageTest به وب مستر این امکان را می دهد تا سایت خود را از لوکیشن مختلف در دستگاه دسکتاپی مورد بررسی قرار دهد. این ابزار با نمایش نمودار آبشاری، گزارش زمان بارگزاری را در اختیارتان قرار می دهد. از WebPageTest می توانید در مرورگر کروم استفاده کنید. مزیت این ابزار در این است که ترفند هایی را در جهت بهبود سرعت بارگزاری در اختیارتان قرار می دهد. روند تست این ابزار هم مانند GTmetrix، نمره ای در بین A تا است. تست وبسایت خود را با این ابزار در مرورگر های مختلف انجام دهید.

ابزار WebPageTest برای تست سرعت سایت

مزایای ابزار WebPageTest 

 1. آنالیز نقشه وبسایت
 2. امکان انتخاب مرورگر و لوکیشن مد نظر برای تست سرعت سایت
 3. تست سرعت سایت برای کاربرانی که از گوشی برای بارگزاری استفاده می کنند.
 4. امکان نادیده گرفتن SSL

4- ابزار GTmetrix 

اگر به دنبال یک ابزاری هستید که بتوانید وبسایت خود را برای موتور های جستجوگر قدرتمند دنیا یعنی یاهو و گوگل بهینه کنید، قطعا GTmetrix بهترین گزینه است. تست سرعت سایت این ابزار به این صورت است که یک نمره از A تا F برای وبسایت شما در نظر می گیرد که A بیشترین و F کمترین است. در نسخه رایگان GTmetrix فقط می توانید سرعت بارگزاری را از یک لوکیشن معین بسنجید اما با عضویت در وبسایت این عمل از 7 لوکیشن برای شما قابل ارزیابی است.

GTmetrix ابزار تست سرعت سایت

مزیت ابزار تست سرعت سایت GTmetrix 

 1. امکان تهیه فیلم از نوع بارگزاری سایت براساس عملکرد
 2. ارائه گزارش کامل و بی نقص از عملکرد سایت
 3. نمایش تعداد درخواست های سایت
 4. ارائه ترفند هایی برای بهبود رتبه سایت

5- DareBoost، ابزار تست سرعت بارگزاری وبسایت 

کاهش حجم صفحات توسط ابزار DareBoost برای بهبود بارگزاری آنها به شدت پیشنهاد می شود! با کمک این ابزار می توانید سرعت بارگزرای وبسیات خود را تست کرده و باگ های موجود را رفع کنید. با DareBoost، سایت خود را با رقبا مقایسه کنید.

DareBoost، ابزار تست سرعت سایت

مزیت ابزار DareBoost 

 1. بررسی سرعت سایت در موبایل
 2. ارائه گزارشی از Reaction کاربران
 3. بررسی و تست سایت به صورت همیشگی و ارائه تجزیه و تحلیل

6- Uptrends، ابزاری برای تست سرعت سایت از مرورگر های مختلف 

با این ابزار می توانید سرعت بارگزاری وبسایت خود را در مرورگر های مختلف مانند گوگل، کروم، مایکروسافت و… مورد بررسی قرار دهید. از مزیت اصلی این ابزار می توان به این مورد اشاره است که اسپمر ها را شناسایی کرده و پیامی مبنی بر هشدار برای وب مستر ارسال خواهد کرد. همچنین در صورت Down شدن وبسایت پیامی را نیز دریافت خواهید کرد.

Uptrends، ابزار تست سرعت وبسایت

مزایای ابزار Uptrends

 1. استفاده از فناوری های FTTP و HTTPS برای آنالیز سایت
 2. ارائه گزارش مبنی بر وجود مشکلات در مرورگر های مختلف
 3. بررسی آپتایم سایت به کمک Uptrends

7- ابزار Performance 

Performance، یکی دیگر از ابزار تست سرعت سایت است که می تواند این فرآیند را از تعداد زیادی لوکیشن با IP های مختلف انجام دهد. با کمک این ابزار می توانید تعداد درخواست کاربران از وبسایت خود را نیز مشاهده کنید. به عنوان وب مستر می توانید حجم صفحه سایت را با کمک این ابزار ارزیابی کنید.

8- YSlow، ابزار تست سرعت سایت در یاهو 

YSlow برعکس ابزار Google PageSpeed Insights، برای بررسی سایت از نظر موتورهای جستجوگر یاهو است. این ابزار در ابتدا فایل های مخصوص تصاویر، کدنویسی را مورد بررسی قرار داده و درنهایت مشکلات موجود را برای وب مستر ها ارائه می دهد. با کمک YSlow صفحات وبسایت خود را برای موتور های جستجو گر یاهو بهینه کنید.

ابزار YSlow برای تست سرعت وبسایت

9- DevTools، ابزار کاربردی برای تست سرعت بارگزاری 

با کمک DevTools می توانید سرعت بارگزاری سایت خود را در مرورگر خودتان تست کنید. داشتن این مزیت می تواند نشان دهنده بازخورد کاربران ایرانی باشد که صفحه وبسایت شما را روزانه یا حتی یکبار سرچ کرده اند. این ابزار مناسب مرورگر کروم است که نمودار آبشاری از وضعیت را برای شما نشان خواهد داد. این ابزار می تواند وضعیت سایت شما را از نظر موتور های جستجوگر گوگل نیز مورد بررسی قرار دهد.

10- ابزار تست سرعت سایت Sucuri Load Time Tester 

مورد آخر که می خواهیم به عنوان ابزار برای تست سرعت سایت معرفی کنیم، Sucuri Load Time Tester است. این ابزار قدرتمند برای تست سایت از لوکیشن های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با Sucuri Load Time Tester می توانید وضعیت بارگزاری صفحات وبسایت خود را از لوکیشن های مختلف در دنیا مورد بررسی قرار دهید.

اگر برای راه اندازی وبسایت خود دچار تردید هستید، شک نکنید که آذرسیس در این زمینه می تواند همراه قابل اعتمادی برای شما باشد. متخصصان فنی با پشتیبانی 24 ساعته پاسخگوی سوالات شما در جهت راه اندازی سایتتان هستند. اگر هنوز تصمیم خود را نگرفته اید، پیشنهاد می کنیم ویدیو های مرتبط در زمینه ساخت وبسایت در صفحه اینستاگرام ما را ببینید.

سخن آخر

ابزار هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم می توانند سرعت بارگذاری صفحات و عوامل دیگری که بر سایت شما تأثیر می‌گذارند را مورد ارزیابی قرار داده و نتایج را برای شما به عنوان وب مستر ارائه دهند. با بررسی این گزارشات می توانید عملکرد خوبی در مقابل رقبای خود نشان داده و حرفی برای گفتن در این میدان پر چالش داشته باشید. به خاطر داشته باشید که اپراتور های فنی آذرسیس همواره در کنار شما همراهان همیشگی در جهت بهبود عملکردتان قرار دارند. منتظر کامنت های ارزشمند شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *