آذرسیس

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Joomla
Hubspot
Drupal
Wix
Shopify
Magento
معرفی 4 ابزار سنجش سرعت وب سایت

امروزه ابزارهای آنلاینی وجود دارند که به بعضی از سوالات مدیران وب و سئو در مورد عملکرد وب سایت پاسخ می دهند.

سوالات مورد نظر در مورد سرعت و عملکرد وب سایت می باشد و برای پاسخ دهی مناسب به این سوالات، برنامه های نظارت بر وب سایت در دسترس می باشند. در این مقاله به معرفی 4 ابزار سنجش سرعت وب سایت می پردازیم، برای آشنایی با این ابزارها تا آخر مقاله ما را همراهی کنید.

برای استفاده از ابزارهای کاربردی و مناسب باید مقداری هزینه کنید. در حال حاضر جایگزین های رایگان نظارت بر عملکرد را بعضی از وب سایت ها ارائه می دهند.

تست زمان پاسخ سرور بخش مهمی از فرآیند نظارت بر عملکرد و سرعت می باشد. در ادامه لیستی از برترین ابزارها برای سنجش سرعت و عملکرد وب سایت را بررسی می کنیم.

معرفی 4 ابزار سنجش سرعت وب سایت

در ادامه آموزش لیستی از برترین ابزارها برای سنجش سرعت وب سایت را بررسی می کنیم.

سنجش سرعت وب سایت Google PageSpeed Insight

Google PageSpeed Insight ابزاری کاربردی برای سنجش سرعت وب سایت می باشد. هنگامی که URL صفحاتی که می خواهید بررسی کنید را وارد کنید، یک امتیاز کلی برای سرعت صفحه وب می دهد. بنابراین بر اساس این امتیاز به شما می گوید که سرعت صفحه وب زیاد، متوسط یا کند است.

همواره دو امتیاز متفاوت وجود دارد که می توانید کسب کنید، اولی بر اساس عملکرد وب سایت در موبایل و دیگری بر اساس عملکرد دسکتاپ. همچنین این ابزار نکاتی را در مورد نحوه بهینه سازی زمان پاسخ دهی نیز ارائه می دهد.

 

Google PageSpeed Insight

 

ابزار سنجش سرعت وب سایت GTMetrix

GTmetrix اپلیکیشن آنلاین برای سنجش سرعت صفحه وب می باشد. این ابزار در مورد عملکرد صفحه به صورت رایگان و بدون ثبت نام ارائه می دهد.

برای استفاده از این ابزار به وب سایت مراجعه کنید و URL صفحه مورد نظر را برای تجزیه و تحلیل کپی کرده و سپس نتایج مورد نظر را مشاهده کنید. در صورتی که بررسی و تحلیل دقیق تری نیاز است، در ابتدا حساب کاربری رایگان ایجاد کرده و برای نسخه پولی آن ثبت نام کنید.

نتایج به دست آمده شامل نمرات عملکرد است که با نمرات A تا  F برای سنجش سرعت صفحه و YSlow (ابزاری برای تشخیص کندبودن صفحه) نشان داده می شود. ابزار GTmetrix جزییات صفحه مانند زمان بارگذاری صفحه، تعداد درخواست ها و… را در اختیار می گذارد.

 

GTMetrix

 

سنجش سرعت وب سایت Site 24×7

سایت 24×7 بهترین جایگزین برای Pingdom می باشد که نسخه رایگان را به همراه برنامه های کوچک تر یا پریمیوم ارائه می دهد.

این ابزار کاربردی نظارت بر وب سایت، شبکه، سرور و برنامه ها را فراهم می کند. همچنین می‌توانید از آن در Windows، Linux FreeBSD و OS X استفاده کنید.

در حال حاضر این ابزار پولی 5 مانیتور سرور کامل و 50 هشدار در ماه را نیز پوشش می‌دهد و نسخه رایگان به 5 مانیتور آپتایم سرور و 10 هشدار در ماه محدود شده می باشد.

 

 

Site 24×7

 

سنجش سرعت وب سایت Sitechecker

Sitechecker پلت فرم سئو برای تجزیه و تحلیل دقیق و بهینه سازی وب سایت می باشد. این پلتفرم ابزارهایی را ارائه می دهد که با آن می توانید موارد زیر را در وب سایت را به طور کامل بررسی کنید. از جمله خزنده وب سایت (Crawling)، نظارت بر وب سایت، بررسی بک لینک، بررسی کننده سرعت دامنه وب و…

 

بعضی از این ابزارها به اشتراک پولی نیاز دارند، اما Sitechecker یک دوره آزمایشی رایگان 7 روزه را بدون درخواست اطلاعات در اختیار می گذارد. همچنین این ابزارها می توانند URL را در یک زمان یا کل دامنه را تجزیه و بررسی کنند. مزیت دیگر آن این است که گزارشی مفصل و همچنین نکات بهینه سازی ارائه می دهد.

 

Sitechecker

 

داشتن کمترین زمان لود در یک وبسایت یک مزیت مهم و از نظر سئو یکی از حیاتی ترین فاکتور ها می باشد.برای دستیابی به کمترین میزان زمان Load سایت ابتدا باید یک زیر ساخت قوی داشته باشیم.اگر میخواهید سرعت Load وبسایت خود را به صورت چشم گیری کاهش یابد می توانید با خرید سرور مجازی و یا خرید سرور اختصاصی و پیاده سازی سایت خود برروی آنها سرعت و راندمان وبسایت خود را افزایش دهید.ابزار های سنجش سرعت وبسایت به نحوه عالی به شما کمک میکنند تا مشکلات تکنیکالی سایت خود را پیدا کنید.

 

نتیجه گیری

در این آموزش به معرفی 4 ابزار سنجش سرعت وب سایت پرداختیم. به کمک این ابزارهای کاربردی می توانید سرعت و عملکرد وب سایت خود را بسنجید و به طور دقیق بررسی کنید، همه احتمالات و آنچه که ابزارها ارائه می دهند را کنترل کنید و حتما از امکانات رایگان ارائه شده آن ها استفاده کنید. امیدواریم از خواندن این آموزش اطلاعات کافی کسب کرده باشید، از همراهیتان سپاس گذاریم.

سوالات متداول

چرا استفاده از ابزار های سنجش سرعت وب سایت بسیار مهم است؟

زیرا سرعت وب سایت از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در تعداد بازدید از سایت و کاربران می باشد. در صورتی که بارگذاری وب سایتی خیلی طول بکشد، احتمال از دست دادن کاربر و کم شدن تعداد بازدیدهای سایت وجود دارد. همواره 40 درصد کاربران از وب سایتی که بارگذاری آن بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد، دوری می کنند.

سرعت وب سایت به چه عواملی می تواند بستگی داشته باشد؟

سرعت بارگذاری وب سایت به عواملی از جمله سرور میزبان، مقدار پهنای باند در حال انتقال و طراحی صفحه وب، تعداد، نوع و حجم فایل های آپلود شده در آن بستگی دارد. همچنین برخی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار عبارتند از مکان کاربر، دستگاه و نوع مرورگر می باشد.

Share this Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *