آذرسیس

Reviews of hosts virtual servers and dedicated servers 1
5/5 - (3 امتیاز)

در سری جدید از آموزش های آذرسیس، هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در بررسی تیکت های ارسالی شما کاربران عزیز توسط کارشناسان تیم، تصمیم بر این شد که یک مقاله کلی در مورد خدمات میزبانی ارائه شده توسط آذرسیس را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بتوانیم در انتخاب سرور مناسب و متناسب با نیاز شما کمک کننده واقع شویم.

خدماتی که شرکت ما ارائه می دهد شامل هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی می باشد. معیار های انتخابی یک سرور برای کسب و کار در هر فرد متفاوت است. چرا که ممکن است نیاز یک فرد که مدیریت کسب و کار نوپایی را برعهده دارد با کاربری که ادمین یک وبسایت با بازدید و ترافیک بالا است، متفاوت باشد.

بارزترین تفاوتی که می توان برای این 3 محصول در نظر گرفت، هزینه مورد نیاز برای خرید آنها می باشد که در ادامه به طور مفصل بحث خواهیم کرد. با بررسی تفاوت هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی تصمیم گیری شما آسان تر خواهد شد. از این که همراه آذرسیس هستید، خوشحالیم!

معرفی هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی 

آذرسیس یک شرکت ارائه دهنده میزبانی وب است که هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی را به کاربران خود ارائه می دهد. حال هریک از این خدمات، ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد خود را دارند که کاربران می توانند متناسب با نیاز وبسایت خود آنها را برای میزبانی خریداری کنند.

در این قسمت می خواهیم ویژگی ها و مزایایی که هر 3 آنها ارائه می دهند را مورد بررسی قرار دهیم. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که فاکتور های انتخابی در هر فرد متفاوت است. پس با مطالعه این آموزش، تصمیم گیری شما عجولانه نخواهد بود.

در قدم اول بهتر است که یک تعریف کلی در مورد این 3 محصول برای شما شرح دهیم تا بتوانید دید کلی در مورد آنها داشته باشید:

هاست اشتراکی: در واقع همان میزبانی وبسایت است که می تواند فضایی محدود همراه با امکانات را برای شما فراهم کند. اما ممکن است کاربران مفهوم هاست را این گونه بهتر درک کنند، اگر بخواهیم یک سرور را با کمک نرم افزار مخصوص به قطعات کوچک تر تقسیم کنیم، این قطعات همان هاست اشتراکی هستند.

سرور مجازی: سرور مجازی یا همان VPS، یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط آذرسیس است که تمام داده ها و نرم افزارهای مورد نیز برای اجرای یک وبسایت یا برنامه را میزبانی می کند. این سرور بخشی از یک سرور اختصاصی می باشد که به چندین قسمت تقسیم شده و هریک از بخش ها مسئولیتی را بر عهده دارند.

سرور اختصاصی: سرور اختصاصی یا Dedicated Server، مطابق نامی که برای آن انتخاب شده است، منحصر به فرد بوده و فقط در اختیار یک کاربر قرار دارد. منابع این سرور، اختصاصی بوده و هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود. همچنین، کاربران می توانند با دسترسی به سرور خود، از تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری آن اسفاده کنند.

بررسی تفاوت هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

پس از آشنایی مختصر با 3 محصول ارائه شده شرکت های میزبانی وب، قصد داریم تفاوت های ما بین آنها را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم.

البته بهتر است در این قسمت به آن اشاره کنیم که خدمات ارائه شده شرکت های میزبانی صرفا محدود به این 3 محصول نمی باشد. اما در این آموزش ما 3 مورد از پر طرفدارترین آنها را بررسی خواهیم کرد.

حال در این میان فاکتور های زیادی برای انتخاب از بین آنها برای کاربران وجود دارد:

هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی

سرعت 

اولین فاکتوری که کاربران به هنگام انتخاب در نظر می گیرند، سرعت یک سرور است. سرعت دانلود یک وبسایت در حقیقت نشان دهنده میزان عملکرد آن می باشد. هر چه قدر میزان بارگزاری وبسایت شما بالا باشد، بهتر و سریع تر به کاربران نمایش داده خواهد شد.

وبسایت هایی که روی سرور مجازی و هاست میزبانی می شوند معمولا از سرعت بارگزاری پایین تری نسب به وبسایت های میزبانی شده با سرور اختصاصی برخوردار هستند. دلیل این می تواند محدود بودن پهنای باند و منابع سرور می باشد. البته توجه کنید که اشتراکی بودن منابع بین چند کاربر نیز می تواند از دلایل کاهش سرعت بارگزاری می باشد.

امنیت

اگر بخواهیم هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی را از جنبه امنیت بررسی کنیم، در حقیقت هر 3 آنها می تواند امنیت داده ها و اطلاعات کاربران را تامین کنند. اما تفاوتی که بین آنها وجود دارد این است که اختصاصی بودن منابع و خود سرور اختصاصی، امنیت بیشتری را از طریق کنترل بیشتر هر گونه نقض امنیتی تامین می کند.

اما در هاست و سرور مجازی اگر مدیر یکی از سرور ها مسائل امنیتی را در نظر نگیرد می تواند امنیت سایر سرور ها را نیز به خطر بیندازد.

قیمت

از مهم ترین معیار های دیگری که در انتخاب سرور برای میزبانی وبسایت در نظر گرفته می شود، مقرون به صرفه بودن قیمت سرور می باشد. همان طور که اشاره شد، سرور اختصاصی به طور کامل در اختیار یک کاربر قرار می گیرد و مسئولیت پرداخت هزینه های مربوط به منابع و نگه داری سرور بر عهده خود او می باشد. اما سرور مجازی و هاست، از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر می باشند.

توجه کنید که شما می توانید در صورت مصرف نکردن منابع در سرور مجازی به منظور کاهش هزینه های مصرفی، می توانید آنها را کاهش دهید. عملی شدن این فرآیند در سرور اختصاصی امکان پذیر نخواهد بود. چرا که سرور اختصاصی با منابع از پیش تعیین شده خریداری می شود.

انتخاب لوکیشن 

انتخاب سرور از لوکیشن مورد نظر، دغدغه بسیاری از افرادی است که در این زمینه فعالیت می کنند. اما ممکن است شرکت ارائه دهنده انتخابی شما لوکیشن مد نظر را برای میزبانی سرور های خود ارائه ندهد. مورد دیگری که دانستن آن می تواند در انتخاب سرور برای شما کمک کننده باشد این است که تنوع انتخاب لوکیشن در هاست وجود ندارد. اما لوکیشن های ارائه شده برای سرور مجازی و سرور اختصاصی از تنوع بالایی برخوردار می باشند. 

سرور های ارائه شده آذرسیس بسیار متنوع می باشند به صورتی که شما می توانید از بین 60 لوکیشن ارائه شده، سرور خود را خریداری کنید. جهت اطلاعات بیشتر، به وبسایت آذرسیس مراجعه کنید! 

کدامیک برای زیر ساخت و طراحی سایت شما مناسب است؟

حال ممکن است این سوال شما نیز باشد که کدامیک برای زیر ساخت و طراحی وبسایت شما مناسب می باشد؟ 

توجه داشته باشید که انتخاب از بین هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی نیازمند فاکتور هایی می باشد که شما برای ارائه خدمات و یا مدیریت وبسایت به آنها نیاز خواهید داشت. در یک جمله، انتخاب شما باید دقیقا متناسب نیاز و هماهنگ با خدماتی باشد که ارائه خواهید داد. 

اگر جز کاربرانی هستید که به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اید، پیشنهاد ما انتخاب هاست برای میزبانی وبسایت شما است. اما در صورتی که مدیریت وبسایتی را بر عهده دارید که ترافیک آن در حد معمول و نسبتا بالا می باشد، بهترین انتخاب می تواند سرور مجازی باشد. 

و در آخر اگر چندین سال است که در این حرفه فعالیت دارید و کسب و کارتان به حد کافی رونق پیدا کرده است، مسلما انتخاب سرور اختصاصی برای میزبانی و ارائه خدمات به مشتریان بهترین گزینه می باشد. چرا که سرور اختصاصی بهترین انتخاب برای میزبانی وبسایتی هایی می باشد که بازدید لحظه ای زیادی داشته و شما نیازمند منابع بیشتری خواهد بود. 

آذرسیس سرور های خود را در بستری امن و قابل اعتماد با کیفیت بالا برای کاربران خود ارائه می دهد. این سرور ها از 60 لوکیشن موجود در دنیا و با قیمت مقرون به صرفه در اختیار شما عزیزان قرار خواهند گرفت. 

با خرید سرور مجازی و سرور اختصاصی از وبسایت، خدمات کانفیگ برای شما رایگان بوده و در کمتر از 10 دقیقه اطلاعات فعال سازی آن برای شما ایمیل خواهد شد. در ضمن، شرایطی مانند آپتایم بالا در سرور های آذرسیس فراهم می باشد. 

سخن آخر 

قبل از انتخاب از بین این 3 محصول، در قدم اول باید انتظارات خود را از یک سرور برای میزبانی خدماتی که ارائه خواهید داد، مشخص کنید. کاملا واضح است که نمی توان از یک سرور مجازی انتظار داشت که ویژگی های ارائه شده توسط سرور اختصاصی را در اختیار شما قرار دهد. 

حال این شما هستید که تصمیم گیرنده نهایی بوده و باید سرور خود را متناسب با انتظاراتی که از یک سرور دارید، انتخاب کنید. برای مثال اگر به دنبال سروری هستید که قابلیت بکاپ گیری داشته باشد، بهترین انتخاب می تواند هاست اشتراکی باشد و یا اگر داشتن قیمت مناسب برای شما اولویت دارد، سرور مجازی گزینه ی مناسب برای شما خواهد بود.

کاربران عزیز، از اینکه همراه ما بودید خوشحالیم. اگر هر سوالی در مورد سرور های ارائه شده ما دارید، می توانید با برقراری ارتباط از طریق کامنت، تیکت یا تماس تلفنی با کارشناسان ما در میان بگذارید. 

کدامیک از خدمات ارائه شده برای زیر ساخت و طراحی سایت مناسب می باشند؟

انتخاب از بین هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی، کاملا متکی به نیاز و انتظارات شما خواهد داشت. اگر کسب و کاری را به تازگی ایجاد کرده اید، انتخاب هاست اشتراکی گزینه مناسبی می باشد. اگر مدیریت وبسایت هایی با ترافیک معمول و پایین را عهده دارید، سرور مجازی و در صورت داشتن وبسایت با بازدید لحظه ای و ترافیک بالا، سرور اختصاصی برای شما پیشنهاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *