آذرسیس

Problems that we often face in Windows virtual server
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله به مشکلاتی که اغلب در سرور مجازی ویندوز با آن رو به رو می شویم خواهیم پرداخت، همراه ما باشید.

در مجازی‌سازی استفاده از نرم‌ افزار برای تقلید از عملکرد سخت‌ افزار برای سرورها، شبکه‌ها و ذخیره‌سازی داده‌ها به روشی رایج برای فعالیت‌های تجاری در فرهنگ سازمانی امروزی تبدیل شده می باشد. مجازی سازی مزایای زیادی دارد، از جمله صرفه جویی در هزینه، مقیاس پذیری سریع و آسان، و خرابی کمتر و عملکرد بهتر نسبت به سیستم های سنتی مبتنی بر سخت افزار.

در حال حاضر مدیریت مجازی‌ سازی چالش‌ها و مشکلاتی را ایجاد می‌کند که کسب‌ وکارها باید آن ها را بررسی کنند. در این مقاله مشکلاتی که اغلب در سرور مجازی ویندوز با آن رو به رو می شویم و نحوه غلبه بر آن ها توسط کسب و کارها را مورد بررسی قرار می دهیم، همراه ما باشید.

مشکلاتی که اغلب در سرور مجازی ویندوز با آن رو به رو می شویم

سرور مجازی ویندوز چیست؟

سرور مجازی ویندوز توسط مجازی سازهایی به نام KVM و SSI ایجاد می شود که از طریق رابط کاربری گرافیکی ویندوز اجرا می شوند و به دلیل سهولت استفاده بسیار محبوب هستند. در سرور مجازی ویندوز، سیستم عامل ویندوز بر روی سروری در مرکز داده نصب شده و از برنامه های ویندوز در آن استفاده می شود.

مشکلات سرور مجازی ویندوز

توزیع منابع نامناسب

در حال حاضر روشی که سیستم های پارتیشن مجازی سازی منجر به عملکرد برخی از آن ها می شود که واقعاً خوب عمل کنند و برخی دیگر به نظر نمی رسد به منابع کافی برای رفع نیازهای خود دسترسی داشته باشند. چالش‌های توزیع منابع اغلب در اوایل انتقال به مجازی‌سازی اتفاق می‌افتد و می‌توان با کمک ارائه‌دهنده برای کاهش این مشکلات در حرکت رو به جلو، کار کرد.

ایجاد تعداد زیادی ماشین مجازی VM Sprawl

ایجاد ماشین های مجازی به تعداد دلخواه می تواند به VM های بیشتری از آنچه برای عملکرد شرکت نیاز است منجر شود. گسترش VM ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما می تواند مشکلات توزیع منابع را با هدایت منابع به سمت ماشین های مجازی که حتی استفاده نمی شوند تشدید کند.

بنابراین آن هایی که مورد استفاده قرار می گیرند و مورد نیاز هستند، عملکردشان کاهش می یابد. شرکت‌ها می‌توانند با پایبندی به تعداد ماشین‌های مجازی که واقعاً مورد نیاز هستند و در زمان مناسب، تعداد بیشتری از ماشین‌های مجازی را اضافه کنند و همچنین از گسترش VM جلوگیری کنند.

ناسازگاری Backwards

بسیاری از شرکت ها از سیستم های قدیمی استفاده می کنند که می توانند برای نرم افزارها و برنامه های مجازی جدید مشکلاتی به وجود آورند. مسائل مربوط به ناسازگاری ممکن است کمی زمان بر و حل کردن آن ها مشکل باشد، با این حال برخی از کاربران از این مشکلات اطلاع دارند و می توانند ارتقا یا راه حل هایی را پیشنهاد کنند که این مشکلات را برطرف کرده و مطمئن شوند همه چیز طبق دستورات عمل می کنند.

نداشتن نظارت بر عملکرد

سیستم‌های مجازی مانند سخت‌افزارهایی مانند mainframe و هارد دیسک‌ها، به عملکردهای انجام شده هیچ نظارتی ندارند. با این حال ابزارهای جدیدی مانند VMmark می توانند معیارهایی ایجاد کنند که عملکرد را در شبکه های مجازی به طور دقیق بررسی کرده و نظارت بر عملکرد و استفاده از منابع را ممکن کند.

پشتیبان گیری نامناسب

از آنجایی که هارد واقعی وجود ندارد که بتوان از داده‌ها و سیستم‌ها پشتیبان‌گیری کرد، به‌روزرسانی‌های مکرر نرم‌افزار گاهی اوقات دسترسی سریع به نسخه‌های پشتیبان را دشوار می کند. برنامه‌های نرم‌افزاری مانند Windows Server Backup و سایر ابزارها می‌توانند این فرآیند را آسان‌ کنند و اجازه دهند پشتیبان‌گیری در یک مکان برای ردیابی و دسترسی آسان نگهداری شوند.

مشکلات امنیتی

در برخی مواقع کاربران سیستم خود را ایمن نکرده و از بهترین شیوه ها برای گذرواژه ها، دانلودها و سایر وظایف استفاده نمی کنند، به همین دلیل سیستم های مجازی می توانند به خطر بیفتند. در این مواقع امنیت می‌تواند برای مجازی‌سازی مشکل‌ساز باشد، اما جداسازی هر VM توسط سیستم می‌تواند مشکلات امنیتی را محدود کند و به حفظ امنیت سیستم‌های مجازی کمک کند.

مطابقت با مجوز

استفاده از نرم‌افزارهای دارای مجوز موجود در یک محیط مجازی می‌تواند منجر به مشکلات انطباق در صورت ایجاد VMهای بیشتری نسبت به مجوز شرکت برای استفاده از نرم‌افزار شود. پیگیری نحوه استفاده از نرم افزارهای دارای مجوز و اطمینان از رعایت انطباق با رشد محیط مجازی بسیار مهم است و با بررسی دقیق می توان این مشکل را برطرف کرد.

آذرسیس ارائه دهنده سرور مجازی و سرور اختصاصی با بهترین کیفیت و سخت افزار قدرتمند

نتیجه گیری

ما در این مقاله مشکلاتی که اغلب در سرور مجازی ویندوز با آن رو به رو می شویم را همراه شما بررسی کردیم، امیدواریم ارائه این راه حل ها برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن سوال از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید، از همراهی شما سپاس گذاریم.

سوالات متداول

آیا مدیریت سرورهای مجازی مشکل است؟

اغلب سرورهای مجازی بزرگ ممکن است برای مدیریت پیچیده باشند و برخی از شرکت ها سخت افزار اختصاصی و آخرین ورژن را برای اجرای برنامه های کاربردی مهم ترجیح می دهند. همچنین سرورهای مجازی نمی توانند بدون یک ماشین فیزیکی برای پشتیبانی از عملکرد آن ها وجود داشته باشند.

معایب سرور مجازی چیست؟

بزرگترین عیب سرورهای مجازی این است که اگر سرور آفلاین شود، تمام وب سایت های میزبانی شده توسط آن نیز از کار می افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *