آذرسیس

Metaverse marketing gimmick or the future of todays internet
5/5 - (7 امتیاز)

همان طور که می دانید هر روز با یک فناوری جدیدی در این عصر ارتباطات مواجه هستیم که متاورس یکی از جذاب ترین آن هاست! این فناوری نو ظهور با سرعت هر چه تمام در کل جهان در حال پیشروی می باشد و جذابیت آن هر روز بیشتر و بیشتر می شود، اما اولین سوالی که پس از به گوش خوردن این فناوری به ذهن مان خطور می کند این است که آیا این دنیا مجازی و ورای تصور انسانیت، آینده ما را تشکیل خواهد داد؟ در این آموزش با مفهوم MetaVerse و کاربرد آن در دنیا امروزی می پردازیم که توصیه می کنیم تا انتها این مقاله جذاب با ما همراه بمانید و در پایان تصورت خودتان از کابرد های متاورس را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

متاورس

متاورس چیست؟

متاورس پلتفرمی از یک جهان دائم، آنلاین و سه بعدی است که چندین فضا مجازی مختلف را باهم ترکیب می کند. این جهان نقطه طلاقی واقعیت با واقعیت افزوده و شبکه جهانی وب می باشد و اکوسیستم این دنیا مجازی سه بعدی به ما امکان می دهد تا بازی کنیم، خلق کنیم، کشف کنیم! همچنین با دیگران در ارتباط بوده و کسب درآمد کنیم. از زمان به وجود آمدن اینترنت در دهه های 90 میلادی تا شروع موج Web 3.0 یکی از برجسته ترین تحولات اجتماعی تلاقی دنیا واقعی و دیجیتال است.

این اتفاق بزرگ و همه گیر باعث شد برند ها با استفاده از روش های جذاب و گیرا و در عین حال با حفظ اصالت خود به مخاطبان بدون حد و مرز، در سراسر جهان دسترسی پیدا کنند و صنعت را وادار به متوسل شدن به این فناوری مدرن و بهره برداری از MetaVerse کرده است. طبق گزارش KPMG تا سال 2030 ما مردم بیشترین زمان خود را در این دنیا جدید می گذرانیم! مردم از توانایی های مجازی متاورس برای جستجو شغل، خرید و حتی آشنایی و ازدواج نیز استفاده خواهند کرد.

متاورس صرفاً جایی برای بازی نیست بلکه یک دنیا مجازی است!

متاورس چیزی بیش از یک پلتفرم برای بازی است! یک رویا علمی و تخیلی که به حقیقت پیوسته که این دنیای جدید به غول های فناوری محدود نمی شود و برای سازندگان از صنایع مختلف قابل دسترس است. باید به این موضوع اشاره کنیم که کسب و کار های جا افتاده در حال آماده شدن برای دنیای متاورس هستند. برای مثال مک دونالد برای یک رستوران فست فود مجازی، کالا ها و خدمات مجازی درخواست علامت تجاری کرده است!

این روش یک جایگزین دیگری برای سفارش آنلاین غذا و تحویل آن به خانه ها در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد و کارشناسان حرفه مختلف تخصص خود را ادغام می کنند که به این صورت خلاقیت اقتصاد را به حرکت در می آید. پیشرفت سیستم اقتصادی تاثیر مالی مستقیم بر تراز نامه های موجود در دنیای واقعی خواهد داشت. به همین دلیل است که برندها شروع به استفاده از تاکتیک های بازاریابی خلاقانه برای نفوذ به دنیا متاورس کرده و از مزیت محرک اولیه استفاده می کنند.

احتمالاً متاورس پارادایم بازاریابی نام تجاری را متحول خواهد کرد، زیرا کسانی که بازاریابی انجام می دهند می توانند مشتریان را با روش های جدیدی درگیر کرده و هم زمان روی نوآوری ها و پیشرفت ها تمرکز کنند و آن ها را با تجربه کاربری یکپارچه به جلو سوق دهند. MetaVerse این امکان را به وجود می آورد تا آواتار ها در این پلتفرم دیجیتال بتوانند به راحتی و همگام با زمان واقعی به محل مجازی خود و کنفرانس ها ورود و خروج داشته باشد. همچنین آن ها می توانند از آواتار خود برای ارائه سخنرانی های زنده استفاده کنند! در حالی با همکاران خود در یک منطقه شبکه ای مشغول استراحت است، می تواند هر کاری را به راحتی پشت میز خود انجام دهد. بیش از حد جذاب نیست؟!

متاورس

بررسی کسب و کار و مارکتینگ در متاورس

با ظهور اینترنت، بازاریابی رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک و درآمد کسب و کار های کوچک و بزرگ تبدیل به یک امر ضروری شده است، اما امروزه برندها رویکرد بازاریابی دیجیتال خود را به سمت متاورس تغییر می دهند تا با پیشرفت امروزی با مخاطبان خود در ارتباط بمانند. مخاطبان نسل میلینیوم و نسل Z از پر شورترین پذیرندگان متاورس هستند، اما مهم تر از آن پلتفرم های متاورس در مقایسه با پلتفرم های رسانه های اجتماعی سنتی، تجربیات فراگیرتر و جذاب تری ارائه می دهند.

برخی از برندها حتی با نظارت بر وضعیت نمایش برند و تعامل برند خود در بسیاری از پلتفرم های مجازی آزمایشاتی انجام داده اند، این امکانات بازاریابان را قادر می سازد تا داده هایی مانند مدت زمانی که کاربران محصولات دیجیتال را نگه می دارند، مدت زمانی که توجه کاربران را به خود جلب می کند و جایی که کاربران هنگام مشاهده تبلیغات به آن نگاه می کنند را مورد بررسی قرار دهد! برند های سطح بالا مانند گوچی، نایک و… برای اینکه “از همه اول به آن جا برسند” رقابت می کنند و تبلیغات خود را به روش های نو آورانه و جذاب در مقابل انبوهی از مخاطبان خود قرار می دهند.

آینده متاورس به چه صورت خواهد بود؟

باید گفت آینده متاورس از جهات مختلف شبیه به دنیا امروزی خواهد بود و حتی می تواند جایگزینی برای برخی فعالیت ها در دنیا واقعی باشد! فعالیت های آینده از طریق دستگاه های VR یا AR و استفاده از فناوری همه جانبه برنامه ریزی می شوند. کسانی که در ابتدا این امر را می پذیرند، مزیت بزرگی خواهند داشت که شروع تحقیق و آزمایش را برای کسب و کارها با افزایش سرعت تغییرات ضروری می کند. MetaVerse هنوز هم در مراحل ابتدایی و نوپا قرار دارد و در حال آزمایش است تا بتوان ارزیابی شود که آیا می تواند داستان موفقیت در حین کاوش، تعامل و آزمایش تاکتیک های بازاریابی جدید را پیش بینی کند یا خیر؟

اقداماتی وجود دارد که برندها ممکن است با ایجاد تجربیات مجازی، ارائه خریدهای داخلی، سازماندهی رویدادهای مجازی، کاوش در NFT ها، ساده کردن بازاریابی در رسانه های اجتماعی، توسعه استراتژی های بازاریابی در MetaVerse و… برای بدست آوردن برتری انجام دهند. اکثر برندها MetaVerse را به عنوان روزنه ای برای تعامل با مخاطبان به روش هایی که فراتر از تصور آن هاست و ارائه تجربیات جدید و منحصر به فرد برند می بینند.

آینده متاورس به چه صورت خواهد بود؟

سخن آخر

همان طور که طبق عناوین و توضیحات بالا مشاهده کردید MetaVerse در همین زمان کوتاه پس از معرفی به یکی از فناوری های تحت تاثیر قرار دهنده دنیا تبدیل شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل در مورد این فناوری جدید به راحتی می توانید از قسمت نظرات با کارشناسان خبره آذرسیس همراه باشید و به آدرس یوتیوب آذرسیس برای اطلاعات بیشتر سر بزنید! اما در حال حاضر به دلیل اینکه در مرحله آزمایش قرار دارد، این اطمینان را به صورت صد در صدی نمی توان انتظار داشت، د حالی که با خدمات مبتنی بر وب آذرسیس می توانید همگام با به روز ترین اقدامات دنیا پیش بروید، سرور مجازی ویندوز آذرسیس را برای فعالیت در بازار ارز های دیجیتال و فارکس امتحان کنید…


3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *