آذرسیس

آموزش نصب Nessus در کالی لینوکس
5/5 - (2 امتیاز)

Nessus یک ابزار امنیتی از راه دور می باشد که توسط Tenable توسعه یافته است، این پلتفرم منبع باز، آسیب های موجود در دستگاه ها، برنامه ها، سیستم های عامل، سرویس های ابری و در سایر منابع شبکه اسکن می کند. پس از تشخیص احتمالات موجود برای آسیب پذیری که هکر ها می توانند از آن موارد سو استفاده کنند، به شما هشدار های لازم را می دهد تا اقدامات مورد نیاز را ترتیب بدهید.

Nessus توسط هزاران سازمان در سرتاسر جهان به عنوان پر کاربردترین فناوری امنیتی شناخته می شود و در حال حاضر Nessus  برای سرور های زیر در دسترس است:

این آموزش مخصوص شمایی است که می خواهید نصب Nessus در کالی لینوکس را به درستی انجام دهید، برای این منظور می بایست دستورات و مراحل زیر به دقت اجرا کنید.

اگر در هر کدام از مراحل ذکر شده در نصب Nessus در کالی لینوکس، مشکل یا ایرادی برای شما پیش آمد به آسانی از طریق ارسال کامنت در زیر همین پست با متخصصین آذرسیس وارد مکاتبه شوید.

ویژگی های نصب Nessus در کالی لینوکس

  • اسکن کردن وب
  • اسکن شبکه
  • الویت بندی آسیب پذیری ها

مراحل نصب Nessus در کالی لینوکس

نصب و پیکربندی این پلتفرم امنیتی را بخوانید و از مزایا بی نظیر آن در کالی لینوکس بهره مند شوید، اما پیش از شروع نصب بهتر است از به روز بودن کالی لینوکس خود اطمینان حاصل کنید.

1- آپدیت کالی لینوکس

از دستور زیر برای آپدیت کالی لینوکس خود استفاده نمایید:

apt update && apt upgrade

2- خریداری Nessus 

برای شروع مراحل نصب Nessus در کالی لینوکس، Nessus را خریداری کنید، برای خرید Nessus می توانید مستقیماً از طریق Tenable اقدام کرده و یا از طریق یک فروشنده مجازی خرید خود را انجام دهید.

در این قسمت بعد از خرید از طریق Tenable،  یک کد در پورتال پشتیبانی در دسترس شما خواهد بود.

3- دانلود Nessus 

پس از خرید موفق، جهت اقدام به دانلود Nessus، به صفحه های دانلود Tenable Nessus مراجعه کرده و با توجه به نسخه متناسب با کالی لینوکس خود، گزینه دانلود را انتخاب نمایید.

4- نصب Nessus 

با استفاه کردن از خط فرمان، بسته Nessus را نصب کرده و بعد از تکمیل نصب، سرویس Nessus را با دستور ذکر شده در سطر زیر راه اندازی کنید:

/etc/init.d/nessusd start

اگر تمایل دارید که Nessus در هنگام بوت شدن کالی لینوکس شروع به کار کند باید دستور زیر را صادر کنید:

update-rc.d nessusd enable

پس از شروع کار سرویس Nessus، از یک مرورگر وب برای Navigate به رابط وب Nessus در: https://localhost:8834/ استفاده نمایید.

5- پیکربندی Nessus 

بعد از آن که مراحل بالا در نصب Nessus در کالی لینوکس را به پایان رساندید، نوبت به پیکربندی و نحوه استفاده از Nessus در کالی لینوکس رسیده است.

در این مرحله از نصب Nessus در کالی لینوکس، ممکن است هشداری در مورد پیکربندی صحیح گواهی SSL مشاهده کنید، اما می‌توانید این هشدار را پشت سر بگذارید یا با راهنما کاربر Nessus برای تنظیم صحیح مشورت نمایید.

در ادامه پیکربندی Nessus، ویزارد نصب را دنبال کرده و یک حساب کاربری مدیر ایجاد کنید، با کد فعال سازی خود از پورتال پشتیبانی Tenable فعال کنید و اجازه دهید Nessus افزونه ها را پردازش کند.

سخن آخر

اگر امنیت خط قرمز شماست و می خواهید دست پیشی بر روی هکرها بگیرید توصیه من به شما نصب Nessus در کالی لینوکس با استفاده از نکات و مراحل ذکر شده در این مقاله می باشد. از اینکه با هستید و انرژی خود را با کلمات به ما منتقل می کنید از شما قدردانیم و وظیفه خود می دانیم تا در راستا انتقادات و پیشنهادات شما پیش برویم. اگر به آموزش های ویدیویی علاقه مند هستید توصیه من به شما کانال یوتیوب آذرسیس است، قطعاً رضایت شما را با خدمات و آموزش هایمان کسب خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *