آذرسیس

آموزش نصب اکسل در لینوکس

اگر اخیراً از ویندوز به لینوکس مهاجرت کرده اید و می خواهید اپلیکیشنی را در لینوکس نصب کنید، ممکن است کمی سردرگم شوید و مشکلاتی در هنگام نصب برای شما به وجود بیاید. نصب اکسل در لینوکس نیز از دسته نصب هایی است که به دلیل عدم تطابق نسخه شما را کلافه خواهد کرد. خوشبختانه حل این مشکل بسیار ساده تر از آن است که به نظر شما می رسد! پس می توانید به راحتی با اعمال الگوریتم های دستوری بیان شده در این عنوان علمی آذرسیس، به صورت هوشمندانه به این کلافگی پایان دهید و به راحتی به فایل هایی که چند سال است روی آن کار می کنید دسترسی داشته باشید. همراه ما بمانید و از مطالعه لذت ببرید…

نصب اکسل در لینوکس

سریع ترین روش نصب اکسل در لینوکس

تمام روش های قدیمی را فراموش کنید! زیرا این سریع ترین و بهترین ترفند نصبب اکسل در Linux است که تا به حال دیده و یا شنیده اید! با توجه به توزیع مورد استفاده خود در لینوکس یکی از تیتر های زیر را برگزینید و مراحل را اعمال کنید:

1- نصب اکسل در لینوکس – اوبونتو

در صورتی که از توزیع اوبونتو در لینوکس استفاده می کنید برای شروع نصب اکسل دستور زیر را وارد کنید تا از بروز بودن بسته های موجود در سیستم خودتان مطمئن شوید:

sudo apt update

همان طور که در قسمت پیشنیاز های نصب نیز اشاره شد به لطف Snaps می توانید به راحتی نصب اکسل خود را انجام دهید، اما باید ابتدا اقدام به نصب Snaps در سیستم خود کرده باشید. اگر از نسخه های 14.04 تا 15.10 و یا نسخه های دیگری که به طور پیش فرض شامل Snaps نیستند استفاده می کنید، باید از طریق دستور زیر نصب مورد نظر را انجام داده و یا از طریق مرکز نرم افزار اوبونتو با جستجو Snapd، نصب را انجام دهید:

sudo apt install snapd

از سیستم خارج شوید و مجدد وارد سیستم شوید تا از کارایی درست مسیر های Snaps اطمینان حاصل کنید. برای تضمین می توانید snap –version را اجرا کنید که در این هنگام خروجی شما به صورت زیر خواهد بود:

نصب اکسل در لینوکس

اکنون  که همه چیز آماده است باید دستور زیر را روی ترمینال اجرا کنید:

sudo snap install office365webdesktop --beta

وابسته به سرعت اینترنت شما این مرحله از نصب ممکن است چند دقیقه از وقت شما را بگیرد، اما پس از تکمیل شدن آن می توانید به راحتی از Office مایکروسافت در محیط استفاده کنید:

نصب اکسل در لینوکس

در پایان کلید Windows را فشار دهید و Office را در میان برنامه های خود جستجو کنید.

2- نصب اکسل در لینوکس – دبیان

اگر از علاقه مندان توزیع دبیان در لینوکس هستید، می توانید از ترفندهای زیر برای نصب Excel استفاده نمایید اما پیش از آن که نصب را شروع کنید، باید از به روز بودن بسته های خود به وسیله دستور زیر آگاه شوید:

sudo apt update

Snapd را فعال کنید، در Debian 9 و یا نسخه های جدیدتر می توانید از طریق دستور زیر Snap را به صورت مستقیم نصب کنید:

sudo apt update
sudo apt install snapd
sudo snap install core

دستور زیر را در قسمت ترمینال اضافه کنید تا آفیس بر روی دبیان شما نصب شود:

sudo snap install office365webdesktop --beta

بسته به سرعت اینترنت دسترسی شما ممکن است این مرحله چند دقیقه طول بکشد، اما بعد از این انتظار می توانید به راحتی از اکسل استفاده کنید.

نصب اکسل در لینوکس – دبیان

3- نصب اکسل در لینوکس – OpenSUSE

از دیگر توزیع های پرطرفدار لینوکس، OpenSUSE است که روش نصب اکسل در لینوکس با استفاده از این توزیع را به ترتیب در این مقاله علمی خواهید خواند. اگر از OpenSUSE Leap 15.x و Tumbleweed استفاده می کنید می توانید Snap را از طریق خط فرمان زیر نصب کنید، اما ابتدا باید Snappy را از ترمینال نصب کنید که اگر کاربر Leap 15.5 هستید مثال آن به صورت زیر خواهد بود:

sudo zypper addrepo --refresh https://download.opensuse.org/repositories/system:/snappy/openSUSE_Leap_15.5 snappy

نکته مهم! در صورتی که از نسخه دیگر OpenSUSE استفاده می کنید، openSUSE_Leap_15.5 را با openSUSE_Leap_15.4 یا openSUSE_Tumbleweed جایگزین کنید و پس از اضافه شدن مخزن، گزینه کلید GPG را Add کنید:

sudo zypper --gpg-auto-import-keys refresh

در پایان Package Cache را جهت گنجاندن مخزن جدید Snappy ارتقا کاربری دهید:

sudo zypper dup --from snappy

با انجام این کارها می توانید Snap را نصب کنید:

sudo zypper install snapd

در این مرحله باید LogOut/ Login را در قسمت etc/profile/ انجام دهید تا بتوانید snap/bin/ را به PATH اضافه نموده و بعد از آن دو سرویس Snapd و Snapd.apparmor را از طریق دستور زیر اضافه کنید:

sudo systemctl enable --now snapd
sudo systemctl enable --now snapd.apparmor

دستور زیر را وارد کرده و آفیس را اجرا کنید:

sudo snap install office365webdesktop --beta

نصب اکسل در لینوکس – OpenSUSE

4- نصب اکسل در لینوکس – فدورا

چنانچه از Fedora استفاده می کنید با دستور زیر باید اطمینان حاصل کنید که Snaps را نصب کرده اید. برای این کار از خط فرمان زیر کمک بگیرید:

sudo dnf install snapd

از سیستم خارج شده و مجدد وارد سیستم شوید تا بدانید مسیر هایی که با استفاده از دستورات بالا ایجاد کرده اید به درستی تغییر یافته اند. پس از آن برای ایجاد پیوند نمادین بین /var/lib/snapd/snap و /snap از دستور زیر کمک بگیرید:

sudo ln -s /var/lib/snapd/snap /snap

دستور زیر را وارد کرده و از نصب اکسل در لینوکس لذت ببرید:

sudo snap install office365webdesktop --beta

نصب اکسل در لینوکس – فدورا

اکنون می توانید به راحتی از آپشن های نصب اکسل در لینوکس در محیط های در محیط های گوناگون لذت ببرید! اما فراموش نکنید که برای میزبانی درست و کارایی بهتر سیستم تان در این نوع نصب ها، می توانید دلهره و پریشانی ناشی از سرعت و امنیت را از طریق خرید یک VPS لینوکس موثق رفع کنید. برای آشنایی بیشتر به وب سایت آذرسیس و ارتباط با فنی کاران ما را با یک تیکت امتحان کنید.

سخن آخر

به شما اطمینان خاطر می دهم که نصب اکسل در لینوکس تا به حال به این آسانی نبوده است! پس اگر به دنبال نصب اکسل در لینوکس با هر توزیع دلخواهی هستید، مراحل بالا را در نظر بگیرید و پیش ببرید. در صورت بروز هرگونه ایرادات فنی می توانید با ارسال کامنت تحت عنوان “نصب اکسل در لینوکس” سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ دریافتی را بر سیستم خود اعمال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *