آذرسیس

تسلط بر سئو اینستاگرام: راهنمای جامع با تکنیک های جدید
5/5 - (3 امتیاز)

شاید سوال شما هم باشد! که افراد مختلف چگونه در اینستاگرام ویو و تعداد لایک بالا می گیرند و موفق می شوند تا محتوا های خود را به مخاطبین بیشتری نمایش دهند؟ اگر با عبارت سئو اینستاگرام آشنا نشده اید، الان زمان گذر از مرز های علم فرا رسیده است! سئو تلفیقی از علم و هنر است که هیچ فرمول خاصی برای آن وجود ندارد! سئو در اینستاگرام نیز مستثنی از این قاعده کلی نیست، اما نکات هوشمندانه ای وجود دارد که می توانید بدین وسیله به راحتی و با چند حرکت ساده به موفقیت چشمگیری از دسترسی به مخاطبان اینستاگرام برسید.

برای این که هر چه زود تر این ترفند ها را فرا بگیرید می توانید مقاله علمی زیر که با بهترین منابع تایید شده در سال 2023 تهیه و تنظیم شده است را مطالعه کرده و سوالات و نظرات پیشنهادی خود را با متخصصین آذرسیس در میان بگذارید.

تسلط بر سئو اینستاگرام: راهنمای جامع با تکنیک های جدید

سئو اینستاگرام چیست؟

سئو اینستاگرام در یک جمله ساده به معنی افزایش قابلیت کشف محتوای شما است که با به کارگیری طیف وسیعی از تاکتیک های ارگانیک می توانید به ربات های موجود در این پلتفرم بفهمانید که محتوا شما را دسته بندی کرده و به کسانی که به دنبال نوع محتوا شما هستند نمایش دهد.

استفاده از این روش حرفه ای، یکی از مقرون به صرفه ترین راه حل های رشد برند و گسترش دامنه دسترسی است که شما را در مقابل مشتریان بالقوه ای که هنوز دنبال کننده تان نیستند قرار می دهد.

مزایا سئو اینستاگرام در گوگل!

با توجه به اینکه الگوریتم های سئو در اینستاگرام تا حدودی شبیه به ربات های موتور جستجو گوگل عمل می کند، می توان مزیت های زیر را برای بهینه سازی Instagram در نظر گرفت:

  1. افزایش تعداد فالوور اکانت اینستاگرام
  2. افزایش فروش محصول و یا ارائه خدمات
  3. آشنایی با مخاطب جدید از طریق اکسپلور
  4. صرفه جویی در هزینه های هنگفت تبلیغات
  5. امکان ارجاع ترافیک ایجاد شده به وب سایت

نحوه افزودن پیج اینستاگرام به نتایج جستجو گوگل

برای افزودن یک پیج اینستاگرام به نتایج جستجو گوگل ابتدا وارد وب سایت Google.com/intl/fa/add_url شده و در قسمت URL صفحه خودتون رو وارد کنید، در قسمت پایین چند عبارت کلیدی در مورد پیج خودتون و حوزه ای که فعالیت دارید بنویسید. به همین راحتی و با صرف چند دقیقه وقت شما توانسته اید اکانت خودتان را وارد گوگل کنید و ترافیک بیشتری در پیج اینستاگرام خود ایجاد کنید. برخی از این روش به نام سئو اینستاگرام در گوگل نیز یاد می کنند.

جدیدترین تکنیک های بالا بردن سئو اینستاگرام و نمایش اکانت در گوگل

اکنون که با مفهوم کلی سئو محتوا های منتشر شده اینستاگرام و مزیت های آن آشنا شدید، زمان آن رسیده تا با اطلاع از جدیدترین تکنیک های بهینه سازی محتوا در اینستاگرام، به تسلط کامل از تولید محتوا در این رسانه محبوب برسید و موجب رشد تصاعدی اکانت در اینستاگرام شوید:

تسلط بر جدیدترین تکنیک های بالا بردن سئو اینستاگرام

1- سئو اینستاگرام در Bio اکانت

شما کی هستید؟! و چه چیزی ارائه می کنید؟ موتور های جستجو اینستاگرام باید بدانند که مردم چه نوع محتوایی را می توانند در حساب شما پیدا کنند. به همین دلیل است که Bio اینستاگرام یکی از اولین و مهم ترین نکات در سئو Instagram است که ملزم به رعایت آن هستید.

شما برای پیاده کردن این ترفند تنها 150 کاراکتر فرصت دارید دقیقا چیزی شبیه به توضیحات متا در Google! پس فراموش نکنید که کلمات کلیدی و عبارات جستجو کاربران را در Bio جایگذاری کنید.

2- سئو اینستاگرام در UserName

نام اکانت یا به تعریف دیگر UserName، بهترین مکان برای شروع به پیاده کردن ترفند های سئو است که باید با نهایت ساده نویسی و دقت در به کاربردن کلمه کلیدی مخاطب مورد نظرتان اتفاق بیفتد. دسته بندی فعالیت خود را انتخاب کنید و نام های مرتبط با این دسته که تا به حال ساخته نشده اند را کشف کنید! این مورد کمی به خلاقیت شما بستگی دارد که مطمئنیم شما از پس آن بر می آیید!

سئو اینستاگرام در UserName

3- سئو اینستاگرام در Alt Text تصاویر

اگر تا به حال با وب سر و کار داشته اید، قطعاً از اهمیت Alt Text بی خبر نیستید! ولی در غیر این صورت باید یاد آوری کنم که از اهمیت آن غافل نشوید و در صورت به اشتراک گذاشتن هرگونه محتوا اعم از تصاویر یا ویدیو، متنی توصیفی و یونیک در مورد محتوا بنویسید که در صورت بارگیری نشدن خود محتوا و یا عدم توجه کاربر به آن، با خواندن متن منظور شما را دریافت کنند.

4- سئو اینستاگرام با کلمات کلیدی محتوا

برای کشف و به کاربردن کلمات کلیدی که کاربران از آن استفاده می کنند، می توانید از ابزار هایی مانند Google Analytics ،Google Trends و یا Brand Watch استفاده نمایید. همچنین یکی دیگر از روش های مطمئن برای کشف کلمات کلیدی محبوب کاربران استفاده از قسمت سرچ در خود اپلیکیشن اینستاگرام است.

سئو اینستاگرام با کلمات کلیدی محتوا

5- سئو اینستاگرام در زیر نویس Video

اگر برای درک بهتر موتور های جستجو و کاربران از محتوای ویدیویی منتشر شده شما، در قسمت زیر نویس محتوا از کلمات کلیدی مربوطه استفاده می کنید، یک امتیاز اضافه در سئو خواهید داشت! البته گزینه Caption برای تولید زیر نویس خودکار نیز وجود دارد که در حال حاضر فقط برای تعداد اندکی از کاربران فعال شده است.

6- سئو اینستاگرام به وسیله تعامل هدفمند

از دیگر سیگنال های مثبتی که می توانید به الگوریتم و ربات های اینستاگرام بدهید، تعامل داشتن با اکانت هایی است که با کلمات کلیدی مد نظر شما رتبه بندی شده اند. اما فراتر از این مورد، تعامل با مخاطبین خودتان در اکانت اینستاگرام را دست کم نگیرید! زیرا یک راه حل آسان برای گرفتن جایگاه رتبه خوب در میان رقبا خواهد بود.

7- زمان بندی مناسب اشتراک گذاری پست در اینستاگرام

مشارکت اولیه یکی از مهم ترین علل ایجاد تعامل مناسب است که با در نظر گرفتن زمان بندی مناسب جهت اشتراک گذاری پست اتفاق می افتد. زیرا این مورد به ربات هی جستجوگر ثابت می کند که محتوا شما همچنان تازه و مرتبط با سلیقه کاربران است!

برای پیدا کردن زمان مناسب، در ابزار Analytics وارد بخش Hootsuite’s Best Time to Publish شوید، در این قسمت با توجه به عملکرد گذشته شما، الگو های فعالیتی و نسبت به سلیقه مخاطب تان، بهترین زمان انتشار را نمایش می دهد!

زمان بندی مناسب اشتراک گذاری پست در اینستاگرام

8- سئو اینستاگرام با استفاده از Meta Verified

قابلیت ابزار Meta Verified در حال حاضر تنها در برخی از مناطق ( استرالیا و نیوزلند ) فعال شده است که نسخه ای پولی اینستاگرام در جهت آزمایش برای افزایش دیده شدن در این پلتفرم است که با توجه به نظرات و ایرادات وارده بر این ابزار احتمال تایید شدن آن بسیار کم به نظر می رسد.

9- استفاده از هشتگ های سئو محور اینستاگرام

از هشتگ های مرتبط با محتوای خود حداکثر به تعداد 3 الی 5 استفاده کنید و سعی کنید هشتگ های عمومی و نامربوطی مانند Explorepage# را به کار نگیرید! برای دیدن هشتگ های برتر، دقیقاً همانند سرچ کلمات کلیدی سئو از سرچ در نوار اینستاگرام استفاده کنید.

10- استفاده از Location در Bio اکانت

در روند سئو بیوگرافی در اینستاگرام، لوکیشن مرتبط به کسب و کارتان را هم اضافه کنید، زیرا این کار موجب دسترسی کاربران بیشتری به محتوا های شما خواهد شد. حتی می توانید برای ارائه اطلاعات و برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبان خود آدرس دقیق مثل نام خیابان، کوچه، پلاک و غیره را هم اضافه نمایید.

سخن آخر

هم اکنون که شما در حال مطالعه این مقاله هستید افراد زیادی در حال فعالیت در پلتفرم اینستاگرام هستند، همچنین با در نظر گرفتن آمار می توان گفت به طور متوسط تاکنون بیش از 50 میلیارد عکس در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده است! اما اینکه چگونه در میان این همه محتوا بدرخشیم به خود ما بستگی دارد. پس سئو اینستاگرام را جدی بگیرید!

اگر به فکر ایجاد یک مجموعه تولید محتوا یکپارچه هستید، با توجه به محدودیت های طراحی و انتشار محتوا در فضا های مختلف، می توانید با کمک گرفتن از سرور … آذرسیس دغدغه پشتیبانی و امنیت اطلاعات خود در سریع ترین حالت ممکن را از مسیر اهداف خود بردارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *