آذرسیس

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Joomla
Hubspot
Drupal
Wix
Shopify
Magento
نحوه حذف جاوا از اوبونتو 22.04
5/5 - (4 امتیاز)

جاوا یک زبان برنامه نویسی است، که به مدت طولانی در اکثر برنامه های موبایل و وب مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین، بسیاری از شرکت های معروف برای توسعه ی نرم افزار خود، از آن استفاده می کنند.

حال ممکن است با وجود موارد استفاده از این زبان برنامه نویسی به دلایلی منطقی خواهان حذف جاوا از اوبونتو خود باشید.

در این مقاله، نحوه حذف جاوا از اوبونتو 22.04 را با استفاده از رابط خط فرمان آموزش خواهیم داد. از شما دعوت می کنیم تا پایان این آموزش همراه ما باشید.java

لینک مقاله مفید: نحوه کانفیگ دایرکت ادمین (DirectAdmin) بر سرور مجازی لینوکس

آموزش حذف جاوا از اوبونتو

برای حذف جاوا از اوبونتو، ابتدا باید مطمئن شویم که جاوا از قبل در سیستم ما نصب شده است یا نه! در این جا، برای اطمینان از آن دو دستور متفاوت وجود دارد.

اول اینکه تمام بسته های نصب شده را لیست کنیم، سپس فقط بسته هایی را که شامل جاوا هستند را با استفاده از دستور زیر فیلتر می کنیم:

sudo apt list --installed | grep java

در ادامه نحوه حذف جاوا از اوبونتو راه دیگر برای تایید نصب جاوا، نمایش نسخه نصب شده جاوا با استفاده از دستور زیر است:

java --version

اکنون مکان بسته های جاوا را در سرور مجازی لینوکس اوبونتو خواهیم فهمید، معمولاً آن ها در دایرکتوری /opt/  یا در پوشه /usr/lib/ وجود دارند.

که به روش آماری و آزمایشی قابل شناسایی هستند، و در سیستم اوبونتو، در ls /usr/lib/jvm ذخیره می شود که با اجرا دستور زیر می توان آن را فهرست کرد:

ls /usr/lib/jvm

همان طور که می بینید تمام بسته ها و فایل های پیکربندی در این دایرکتوری قرار دارند، پس دایرکتوری jvm را با استفاده از دستور زیر حذف می کنیم:

sudo rm -r /usr/lib/jvm

برای تایید حذف نصب جاوا از اوبونتو نسخه Java را با استفاده از دستور زیر نمایش خواهیم داد:

java --version

javaخروجی، همان تائیدیه است، به معنی اینکه دیگر هیچ بسته جاوایی نصب نشده است. حذف بسته جاوا از اوبونتو 22.04، دستور sudo rm -r /usr/lib/jvm  را پس از تایید دایرکتوری jvm اجرا می کنیم.

شما کاربران گرامی، در صورت نیاز به سرور مجازی لینوکس جهت نصب و اجرای برنامه های موبایل و وب، می توانید یکی از پلان های ما را در صورت نیاز تهیه کرده و اقدام به نصب جاوا یا هر برنامه کاربردی دیگر روی آن کنید.

یکی از مزیت های اصلی سرور های ما قابلیت، 7 روز گارانتی بازگشت وجه آن است که موجب می شود با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.java

لینک مقاله مفید: آموزش گرفتن لرزش فیلم در پریمیر

نتیجه گیری

در این مقاله، به بررسی نحوه حذف نصب جاوا از اوبونتو 22.04 پرداختیم و آموزش دادیم چگونه می توانید از حذف نصب آن مطمئن شوید.

امیدواریم مطالب مقاله حذف جاوا از اوبونتو برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکلی در مراحل حذف می توانید از قسمت ارسال نظرات با کارشناسان همراه باشید.

از اینکه ما را همراهی کردید متشکریم. برای مطالعه مقالات بیشتر می توانید به قسمت وبلاگ آموزشی در آذرسیس مراجعه کنید.

چرا همه در حال یادگیری زبان Java هستند؟

جاوا به عنوان یکی از بالغ ترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان، دارای یک پایگاه کد میراث بزرگ یا مجموعه بزرگی از کد منبع است، همچنین در ایجاد برنامه های اندرویدی نیز بسیار مهم است .


2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *