آذرسیس

How to remove annoying icons in the Windows 10 search bar
5/5 - (1 امتیاز)

ممکن است شما هم متوجه یک نماد کوچک جدید و در حال تغییر در قسمت جستجو taskbar در ویندوز 10 شده باشید. در واقع این نماد Search Highlight نامیده می شود. در این آموزش به بررسی نحوه حذف آیکون های مزاحم در نوار جستجو ویندوز 10 می پردازیم، تا به راحتی نماد مورد نظر را حذف و از شر آن خلاص شوید.

آیکون های مزاحم در ویندوز 10

دلیل وجود آیکون کوچک در نوار جستجو ویندوز 10 چیست؟

این آیکون کوچک که در تلاش برای حذف آن هستیم، بخشی از ویژگی های جدید پس از به روز رسانی در سال 2022 است، که به ویندوز 10 و ویندوز 11 اضافه شده است. این ویژگی منحصر به فرد Search Highlight نام دارد، و مجموعه ای از نمادها را در سمت راست نوار جستجو taskbar ادغام می کند. آیکون های این بخش بر حسب روزها منحصر به فرد هستند و تغییر می کنند، مانند تصویر درج شده در این قسمت که یک زمین گلف و توپ به مناسبت تورنمنت گلف نشان می دهد یا ورودی های عمومی تر با پس زمینه های پیشنهادی مانند تصویر پارک، برای روزهایی که مناسبت کمتری دارند.

آیکون های مزاحم

علاوه بر قرار دادن آیکون در جعبه جستجوی ویندوز 10، محتوای جستجو را نیز در بخش highlight ویندوز 10 و 11 قرار می دهیم. این highlight ها شامل اخبار، داستان های پرطرفدار، کلمات کوچک روزانه، نقل قول ها و همچنین کلماتی که میزان جستجو بالایی دارند، می شوند.

اگر بخواهیم مایکروسافت از ترکیب Google-Esque Doodle با مجموعه ای از اخبار کوچک در منو جستجو استفاده کند، می توانیم همه چیز را همانطور که هست رها کنیم. ولی اگر تمایلی به این تغییرات نداشته باشیم، می توانیم به سادگی آن ها را غیرفعال کنیم.

نحوه حذف آیکون Search Highlight از Box جستجو ویندوز 10

در  Windows 10 روی هر نقطه از کادر که می خواهید راست کلیک کنید، تا منو مطابق تصویر زیر باز شود. سپس تیک Show Search Highlight را بردارید، تا از شر این نمادها به همین راحتی خلاص شوید.

آیکون های مزاحم

اگرچه در ویندوز 11 کادر جستجو وجود ندارد، اما همچنان می توان موارد برجسته را در منو جستجو خاموش کرد.

برای این کار کافیست، منو تنظیمات را باز کرده، سپس مسیر Privacy & Security > Search Permissions > More Settings را به ترتیب دنبال کنید.

برای تنظیمات بیشتر فقط باید تیک Show Search Highlights را برداریم. به همین سادگی با یک تغییر ساده، هیچ نماد دیگری در نوار جستجو و یا Highlight های اخبار در منو جستجو شما ظاهر نخواهد شد.

سرور مجازی ویندوز بر روی سیستم عامل ویندوز اجرا می شود، و استفاده از آن بسیار آسان و مشابه سیستم عامل ویندوز است.

در آذرسیس ارائه سرور مجازی ویندوز همراه با عملکرد بالا، گارانتی، بازگشت وجه و تحویل سرور شفارشی شما کمتر از 10 دقیقه می باشد.

نتیجه گیری

با دانستن روش های بالا شما به راحتی می توانید تغییرات لازم در آیکون های ویندوز خود را انجام دهید.

ما در این مقاله طریقه حذف آیکون های مزاحم در نوار جستجو ویندوز 10 را مورد بررسی قرار دادیم، امیدواریم با روش بالا در صورت تمایل از این آیکون های مزاحم محیط ویندوز خود خلاص شوید.

در صورت بروز هرگونه مشکل به راحتی می توانید با ارسال تیکت در قسمت نظرات کاربران با کارشناسان ماهر آذرسیس در ارتباط باشید.

چگونه Cache آیکون را پاک کنیم؟

می توانید Ctrl+A را فشار داده و سپس Cache آیکون های انتخابی را حذف، و یا روی نماد سطل زباله کلیک کنید تا همه را پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *