آذرسیس

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Joomla
Hubspot
Drupal
Wix
Shopify
Magento
نحوه استخراج بیت کوین
3.7/5 - (3 امتیاز)

بیت کوین آشنا ترین نام در دنیای دیجیتال اخیر است، استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن بیت کوین های جدید وارد گردش می شوند.

Mining یا همان استخراج با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجام می شود، که یک مسئله ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده ای را حل می کند.

استخراج بیت کوین به این شکل است، که اولین رایانه ای که راه حل را پیدا می کند، بلوک بعدی بیت کوین را دریافت می کند و این روند استخراج دوباره شروع می شود.

ما در این مقاله شما را با نحوه استخراج بیت کوین آشنا خواهیم کرد، که از شما دعوت می کنیم تا پایان این موضوع همراه وبلاگ های آذرسیس باشید.bitcoin

مقاله مفید: مزایا و معایب سرمایه گذاری در NFT

بررسی روش های استخراج بیت کوین

استخراج ارز های دیجیتال پر زحمت، پرهزینه و تنها به صورت پراکنده سودآور است. با این وجود، ماینینگ برای بسیاری از سرمایه‌ گذاران علاقه‌مند به ارز های دیجیتال جذابیت خاصی دارد.

به دلیل آن که ماینرها برای کار خود با توکن‌ های رمزنگاری پاداش دریافت می‌کنند، استخراج بیت کوین طرفداران مخصوصی دارد.

ممکن است به این دلیل باشد که کارآفرینان، مانند جستجوگران طلا کالیفرنیا در سال 1849، استخراج معادن را مانند سکه هایی از بهشت ​​می دانند.

پاداشی که استخراج کنندگان دریافت می‌کنند انگیزه‌ای برای افراد است، تا در هدف اصلی استخراج بیت کوین مانند قانونی کردن و نظارت بر تراکنش‌های بیت‌کوین و اطمینان از اعتبار آن‌ها کمک کنند.

از آن جا که بسیاری از کاربران در سراسر جهان این مسئولیت‌ها را به اشتراک می‌گذارند، بیت‌کوین یک ارز دیجیتال «غیرمتمرکز» است.

و این به این معنی است، که استخراج بیت کوین، برای نظارت به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت متکی نیست.

نکات کلیدی در مورد استخراج بیت کوین

  • با ماینینگ، می‌توانید ارز دیجیتال را بدون پرداخت پول برای آن کسب کنید.
  • استخراج‌ کنندگان بیت‌کوین، بیت‌کوین را به‌عنوان پاداشی برای تکمیل «بلاک‌های» تراکنش‌های تأیید شده، که به زنجیره بلوک اضافه می‌شوند، دریافت می‌کنند.
  • جوایز استخراج بیت کوین به استخراج‌ کننده‌ای پرداخت می‌شود که ابتدا راه‌ حلی برای یک پازل هش پیچیده پیدا می‌کند، و احتمال اینکه یک شرکت کننده آن راه‌ حل را کشف کند به بخشی از کل قدرت استخراج شبکه مربوط می‌شود.
  • برای راه اندازی ریگ ماینینگ به یک واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا یک مدار مجتمع ویژه برنامه ASIC نیاز دارید.

نکته: در حالت کلی زمانی که به شبکه یا ارز دیجیتال به عنوان یک مفهوم اشاره می کنیم، از بیت کوین با «B» بزرگ استفاده می کنیم .

همچنین زمانی که به تعداد توکن های فردی اشاره می کنیم، از «بیت کوین» با «b» کوچک استفاده می کنیم.

استخراج بیت کوین از طریق ماینر

استخراج بلاک چین استعاره ای از کار محاسباتی است که گره ها در شبکه به امید کسب توکن های جدید انجام می دهند.

در واقع، ماینر ها اساساً برای کار خود به عنوان حسابرس دستمزد دریافت می کنند. آن ها کار تایید درستی تراکنش های بیت کوین را انجام می دهند.

این کنوانسیون برای صادق نگه داشتن کاربران بیت کوین است و توسط بنیان گذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو طراحی شده است.

ماینرها با استفاده کردن از تأیید تراکنش ها، به جلوگیری از « double-spending problem » به ما کاربران کمک می کنند.

Double spending سناریویی است، که در آن صاحب بیت کوین به طور غیرقانونی یک بیت کوین را دو بار خرج می کند.

اما در ارز فیزیکی این مشکلی وجود ندارد، یعنی وقتی اسکناس 20 دلاری را برای خرید یک بطری آب به کسی تحویل می‌دهید، دیگر آن را ندارید.

بنابراین در نظر داشته باشید، که هیچ خطری وجود ندارد تا بتوانید از همان اسکناس 20 دلاری برای خرید بلیت‌های lotto خود استفاده کنید.

اگرچه پول نقد تقلبی امکان پذیر است، اما دقیقاً مشابه دو بار خرج کردن یک دلار نیست. با این حال، در مورد ارز دیجیتال این خطر وجود دارد که دارنده بتواند یک کپی از توکن دیجیتال تهیه کند و آن را با حفظ اصل آن برای یک تاجر یا طرف دیگر ارسال کند!

فرض کنید یک اسکناس 20 دلاری قانونی و یک 20 دلاری تقلبی دارید، که اگر بخواهید هم صورت حساب واقعی و هم قبض جعلی را خرج کنید.

کسی که زحمت نگاه کردن به شماره سریال هر دو اسکناس را به خود اختصاص داده است، می بیند که آن ها یک شماره هستند و بنابراین یکی از آن ها باید نادرست باشد.

کاری که یک ماینر بلاک چین انجام می دهد مشابه همین است، ماینر ها تراکنش ها را بررسی می کنند، تا مطمئن شوند کاربران به طور نا مشروع سعی نمی کنند، تا یک بیت کوین را دو بار خرج کنند.

در نظر داشته باشید که مورد بالا فقط یک مثال است، و یک قیاس کامل نمی توان شمرد، در ادامه این موضوع را با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد.

توجه: تنها 1 مگابایت داده تراکنش می تواند در یک بلوک بیت کوین جا شود، این محدودیت 1 مگابایتی ذکر شده توسط ساتوشی ناکاموتو تعیین شده است.

برخی از ماینرها معتقدند، اندازه بلوک باید افزایش یابد تا داده های بیشتر را در خود جای دهد، در واقع به این معنی است، که شبکه بیت کوین تراکنش ها را با سرعت بیشتری پردازش و تأیید کند.

چرا باید بیت کوین را استخراج کنیم؟

استخراج علاوه بر پوشش جیب ماینرها و حمایت از اکوسیستم بیت کوین، هدف حیاتی دیگری نیز دارد، این تنها راه برای عرضه ارز های دیجیتال جدید در گردش است.

به عبارت دیگر، ماینرها اساساً در حال «ضرب زدن» ارز هستند. به عنوان مثال، تا مارس 2022، از مجموع 21 میلیون بیت کوین، کمتر از 19 میلیون بیت کوین در گردش بوده است.

جدا از سکه‌ هایی که از طریق بلوک پیدایش ضرب می‌شوند، تک تک آن بیت‌کوین‌ها نیز به دلیل استخراج‌کنندگان به وجود آمدند.

در غیاب ماینرها، بیت کوین به عنوان یک شبکه همچنان وجود دارد و قابل استفاده است، اما هرگز بیت کوین اضافی وجود نخواهد داشت.

با این حال، از آن جایی که نرخ بیت کوین استخراج شده در طول زمان کاهش می یابد، بیت کوین نهایی تا حدود سال 2140 در گردش نخواهد بود.

این بدان معنا نیست که تراکنش ها تایید نمی شوند، ماینرها به راستی‌ آزمایی تراکنش‌ها ادامه خواهند داد و به منظور حفظ یکپارچگی شبکه بیت‌کوین، هزینه هایی برای انجام این کار پرداخت خواهند شد.

برای کسب بیت کوین های جدید، باید اولین ماینری باشید، که به پاسخ صحیح یا نزدیک ترین پاسخ به یک مشکل عددی می رسد.

این فرآیند به عنوان اثبات کار PoW نیز شناخته می شود. برای شروع استخراجبیت کوین، شروع به درگیر شدن در این فعالیت اثبات کار برای یافتن پاسخ معما است.

شاید شنیده باشید که ماینرها مسائل ریاضی دشواری را حل می کنند، این درست است اما نه به این دلیل که علم ریاضی بسیار سخت است.

کاری که در واقع انجام می دهند این است که اولین ماینری باشند که یک عدد 64-رقمی  hexadecimal number (a “hash”) کمتر یا مساوی با هش هدف را ارائه کند، که اساساً یک حدس و گمان است.

بنابراین موضوع تصادفی است، اما با تعداد کل حدس های ممکن برای هر یک از این مشکلات، کار فوق‌العاده سختی است و تعداد راه حل های ممکن تنها با ماینری که به شبکه استخراج می پیوندد افزایش می یابد.

برای حل این مشکل ابتدا ماینرها به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند، و برای موفقیت در ماینینگ، باید «hash rate» بالایی داشته باشید که بر حسب گیگاهش در ثانیه (GH/s) و تراهش در ثانیه (TH/s) اندازه گیری می شود.

جدا از بازده کوتاه مدت بیت کوین های تازه ضرب شده، استخراج کننده سکه بودن نیز می تواند در هنگام پیشنهاد تغییرات در پروتکل شبکه بیت کوین، قدرت «رای دادن» به شما بدهد.

این به عنوان پروتکل بهبود بیت کوین (BIP) شناخته می شود. به عبارت دیگر، ماینرها درجاتی از تأثیرگذاری بر فرآیند تصمیم گیری برای موضوعاتی مانند forking دارند.

بنابراین هرچه قدرت هش بیشتری داشته باشید، رای بیشتری برای چنین طرح هایی دارید.

درآمد ماینر از استخراج بیت کوین چقدر است؟

پاداش استخراج بیت کوین تقریباً هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. زمانی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 استخراج شد، استخراج یک بلوک 50 بیت کوین برای شما به همراه داشت.

در سال 2012، این میزان به 25 بیت کوین کاهش یافت، تا سال 2016، این مقدار دوباره به نصف کاهش یافت و به 12.5 بیت کوین رسید.

سپس مجدداً این عدد در 11 می 2020، پاداش دوباره به نصف کاهش یافت و به 6.25 BTC رسید.استخراج بیت کوین

 

تا مارس 2022، قیمت بیت کوین حدود 39000 دلار به ازای هر بیت کوین بود، که به این معنی است که شما برای تکمیل یک بلوک، 243750 دلار (6.25 x 39000) درآمد کسب کرده اید.

برای پیگیری دقیق زمان وقوع این نصف شدن ها، می توانید با ساعت بیت کوین که این اطلاعات را در زمان واقعی به روز می کند، مشورت کنید.

جالب توجه است که قیمت بازار بیت کوین در طول تاریخ خود تمایل زیادی به کاهش سکه های جدید وارد شده به گردش داشته است.

این کاهش نرخ تورم، کمبود را افزایش داد و از نظر تاریخی، قیمت نیز با آن افزایش یافت.

نکته: اگر می خواهید تخمین بزنید که چقدر بیت کوین می توانید با هش ریت ریگ ماینینگ استخراج کنید، سایت CryptoCompare یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد.

بررسی نکات استخراج بیت کوین

  • اگرچه افراد در اوایل تاریخ بیت کوین توانستند برای بلوک ها با یک کامپیوتر شخصی خانگی معمولی رقابت کنند، اما دیگر اینطور نیست. دلیل این امر این است که دشواری استخراج بیت کوین در طول زمان تغییر می کند.
  • به منظور اطمینان از عملکرد روان بلاک چین و پردازش و تأیید تراکنش ها، شبکه بیت کوین قصد دارد هر 10 دقیقه یا بیشتر یک بلوک تولید کند. با این حال، اگر 1 میلیون ریگ ماینینگ برای حل مشکل هش رقابت کنند، احتمالاً سریع تر از سناریویی که در آن 10 ریگ ماینینگ روی همان مشکل کار می کنند، به راه حلی دست خواهند یافت. به همین دلیل، بیت کوین برای ارزیابی و تنظیم سختی استخراج بیت کوین، هر 2,016 بلوک یا تقریباً هر دو هفته یک بار طراحی شده است.
  • زمانی که قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج بیت کوین وجود داشته باشد، سطح دشواری استخراج افزایش می‌یابد تا تولید بلوک با نرخ ثابتی حفظ شود. قدرت محاسباتی کمتر به معنای کاهش سطح دشواری است. با اندازه شبکه امروزی، استخراج بیت کوین از رایانه شخصی تقریباً به طور قطع چیزی پیدا نخواهد کرد.

بررسی سخت افزار ماینینگ در استخراج بیت کوین

همه این موارد به این معنی است که، برای استخراج رقابتی، ماینرها باید اکنون روی تجهیزات کامپیوتری قدرتمندی مانند واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا به صورت واقع بینانه تر، یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) سرمایه گذاری کنند.

این مورد می تواند از 500 دلار به ده ها هزار دلار برسد. برخی از ماینرها – به ویژه ماینر های اتریوم – کارت های گرافیک فردی را به عنوان راهی کم هزینه برای انجام عملیات استخراج می خرند.

امروزه، سخت افزار استخراج بیت کوین تقریباً به طور کامل از ماشین های ASIC تشکیل شده است که در این مورد، به طور خاص تنها یک کار را انجام می دهند، استخراج بیت کوین!

ASIC های امروزی بسیار قدرتمندتر از CPU ها یا GPU ها هستند، و هر چند ماه یک بار با توسعه و استقرار تراشه های جدید، هم قدرت هش و هم کارایی انرژی بیشتری به دست می آورند.

ماینر های امروزی می توانند تقریباً 200 TH/s با 27.5 ژول در هر تراهش تولید کنند.

یک بررسی مقایسه ای درباره ماینینگ

به سه دوست می گویم که به عددی بین یک تا 100 فکر می کنم و آن عدد را روی یک کاغذ می نویسم و ​​در پاکت می گذارم.

دوستان من مجبور نیستند عدد دقیق را حدس بزنند. آن ها فقط باید اولین نفری باشند، که هر عددی را که کمتر یا مساوی آن است حدس می‌زند، و محدودیتی برای تعداد حدس زدن آن ها وجود ندارد.

فرض کنید من به عدد 19 فکر می کنم. اگر دوست A 21 را حدس بزند، آنها می بازند زیرا 21 > 19. اگر دوست B عدد 16 را حدس بزند و دوست C عدد 12 را حدس بزند، هر دو از نظر تئوری به پاسخ های قابل قبولی رسیده اند زیرا 16 < 19 هستند.

همچنین 12 < 19. هیچ “اعتبار اضافی” برای دوست B وجود ندارد، حتی اگر پاسخ B به پاسخ هدف 19 نزدیکتر باشد. حال تصور کنید که من سوال “حدس بزنید به چه عددی فکر می کنم” را مطرح کنم، اما من” من فقط از سه دوست نمی‌پرسم، و به عددی بین 1 تا 100 فکر نمی‌کنم.

بلکه از میلیون‌ها ماینر احتمالی می‌پرسم و به یک عدد 64 رقمی هگزادسیمال فکر می‌کنم. اکنون می بینید که حدس زدن پاسخ درست بسیار سخت خواهد بود، اگر B و C هر دو به طور همزمان پاسخ دهند، سیستم خراب می شود.

از نظر بیت کوین، پاسخ های همزمان اغلب اتفاق می افتد، اما در پایان روز، تنها یک پاسخ برنده می تواند وجود داشته باشد.

هنگامی که چندین پاسخ به طور همزمان ارائه می شود که مساوی یا کمتر از عدد مورد نظر است، شبکه بیت کوین با اکثریت ساده (51٪) تصمیم می گیرد که کدام ماینر را مورد در ارجعیت قرار دهد.

به طور معمول، این ماینر است که بیشترین کار را انجام داده یا به عبارت دیگر، کسی که بیشترین تراکنش ها را تأیید می کند.

سپس بلوک بازنده به یک Orphan Block تبدیل می شود. Orphan Block آنهایی هستند که به بلاک چین اضافه نمی شوند.

استخراج‌ کنندگانی که مشکل هش را با موفقیت حل می‌کنند، اما بیشتر تراکنش‌ها را تأیید نکرده‌اند، با بیت‌کوین پاداش نمی‌گیرند.

بررسی فرآیند ماینینگ

عدد 64- Hexadecimal رقمی را در ادامه مطالب به طور کامل به شما کاربران و علاقه مندان عزیز توضیح خواهیم داد:

در زیر نمونه ای از چنین عددی آورده شده است:

0000000000000000000000000057fcc708cf0130d95e27c5819203e9f967ac56e4df598ee

عدد بالا دارای 64 رقم است. همان طور که متوجه شده اید، این عدد نه تنها از اعداد، بلکه از حروف انگلیسی نیز تشکیل شده است. به نظر شما چرا این طور است؟

برای درک اینکه این حروف در وسط اعداد ذکر شده در بالا چه می کنند؟ بیاید باهم کلمه “Hexadecimal” را بررسی می کنیم.

سیستم های اعشاری از فاکتور 100 به عنوان پایه خودشان به عنوان مثال، 1٪ = 0.01 استفاده می کنند، که در ادامه نحوه آن را توضیح خواهیم داد.

در نظر بگیرید که هر رقم از یک عدد چند رقمی 100 احتمال از صفر تا 99 دارد. در محاسبات، سیستم اعشاری به پایه 10 یا صفر تا نه ساده شده است.

از طرف دیگر Hexadecimal به معنا پایه 16 است، زیرا hex از کلمه یونانی برای شش، و deca از کلمه یونانی برای 10 گرفته شده است.

در یک سیستم هگزادسیمال، هر رقم 16 احتمال دارد. اما سیستم عددی ما فقط 10 راه برای نمایش اعداد (صفر تا نه) ارائه می دهد، به همین دلیل است که باید حروف، به طور خاص، حروف A، B، C، D، E و F را اضافه کنید.

اگر در حال استخراج بیت کوین هستید، نیازی به محاسبه ارزش کل آن عدد 64 رقمی (هش) ندارید.استخراج بیت کوین

 

 ارتباط « اعداد هگزادسیمال ۶۴ رقمی » با استخراج بیت کوین

در بالا بخش مقایسه را به خاطر دارید که در آن عدد 19 روی یک کاغذ نوشته شده بود و در یک پاکت مهر و موم شده قرار می گرفت؟ در اصطلاح استخراج بیت کوین، آن عدد استعاری نامشخص در پاکت، target hash نامیده می شود.

کاری که ماینرها با کامپیوترهای بزرگ و ده ها فن خنک کننده انجام می دهند، حدس زدن target hash است. ماینرها این حدس‌ها را با تولید تصادفی تعداد زیادی « nonces» در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند.

nonce مخفف «number only used once» است و nonce کلید تولید این اعداد هگزادسیمال 64 بیتی است. در استخراج بیت کوین، یک nonce 32 بیت است – بسیار کوچکتر از هش، که 256 بیت است.

اولین ماینری که nonce generates کمتر یا مساوی با target hash ایجاد می کند، برای تکمیل آن بلوک اعتبار اعطا می شود و 6.25 بیت کوین spoils به او تعلق می گیرد.

در تئوری، شما می توانید با چرخاندن یک قالب 16 وجهی 64 بار برای رسیدن به اعداد تصادفی به همان هدف دست یابید، اما چرا روی زمین می خواهید این کار را انجام دهید؟

اسکرین شات زیر که از سایت Blockchain.info گرفته شده است، ممکن است به شما کمک کند همه این اطلاعات را در یک نگاه جمع آوری کنید.

شما به خلاصه ای از همه چیزهایی که هنگام استخراج بلوک شماره 490163 روی داد نگاه می کنید. nonce که هش “winning” را ایجاد کرد 731511405 بود.

target hash در بالا نشان داده شده است. اصطلاح “Relayed by AntPool” به این واقعیت اشاره دارد که این بلوک خاص توسط AntPool، یکی از موفق‌ترین استخرهای ماینینگ تکمیل شده است.

همانطور که در اینجا می بینید، سهم آنها در جامعه بیت کوین این است که 1768 تراکنش را برای این بلوک تایید کردند.استخراج بیت کوین

 

نحوه حدس زدن target hash

همه target hash ها با رشته ای از صفرهای ابتدایی شروع می شوند. هیچ هدف حداقلی وجود ندارد، اما حداکثر هدف تعیین شده توسط پروتکل بیت کوین وجود دارد. هیچ هدفی نمی تواند بزرگتر از این عدد باشد:

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

هش برنده برای استخراج‌کننده بیت‌کوین، هشی است که حداقل تعداد صفرهای اصلی را داشته باشد که توسط سختی استخراج تعیین شده است.

در اینجا چند نمونه از هش های تصادفی و معیار هایی برای موفقیت ماینر وجود دارد:استخراج بیت کوین

 

برای یافتن چنین مقدار هش، باید یک ریگ ماینینگ سریع تهیه کرده، و یا واقع بینانه تر، به یک استخر استخراج بپیوندید، گروهی از استخراج کنندگان سکه که قدرت محاسباتی خود را ترکیب و بیت کوین استخراج شده را تقسیم می کنند.

استخر های ماینینگ با باشگاه های پاوربال قابل مقایسه هستند، که اعضا آن‌ها بلیط‌های قرعه‌کشی را به طور انبوه می‌خرند و توافق می‌کنند، تا هر برنده‌ای را به اشتراک بگذارند.

تعداد نا متناسب زیادی از بلاک ها توسط استخرها استخراج می شوند، نه توسط ماینر های منفرد! به عبارت دیگر، به معنا واقعی کلمه فقط یک بازی اعداد است.

شما نمی توانید الگو را حدس بزنید یا بر اساس هش های هدف قبلی پیش بینی کنید. در سطوح دشواری امروزی، شانس یافتن مقدار برنده برای یک هش، یک در ده‌ها تریلیون است.

اگر شما به تنهایی در این زمینه کار می‌کنید، حتی با یک ریگ استخراج فوق العاده قدرتمند، شانس بزرگی برای شما نیست.

ماینرها نه تنها باید هزینه های مربوط به تجهیزات گران قیمت لازم را برای شانس حل یک مشکل هش در نظر بگیرند، بلکه باید میزان قابل توجهی از سکوهای استخراج انرژی الکتریکی را نیز در نظر بگیرند که در تولید مقادیر زیادی از nonces در جستجوی راه حل استفاده می شود.

در مجموع، استخراج بیت کوین تا زمان نگارش این مقاله برای اکثر ماینرها تا حد زیادی بی‌سود است. سایت CryptoCompare  به شما امکان می دهد اعدادی مانند سرعت هش و هزینه برق خود را برای تخمین هزینه ها و مزایا وصل کنید.استخراج بیت کوین

 

استخرهای ماینینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

استخراج کننده‌ای که راه‌حلی برای معما پیدا می‌کند، ابتدا جوایز استخراج را دریافت می‌کند و احتمال اینکه یک شرکت کننده آن راه‌حل را کشف کند، برابر با نسبت کل قدرت استخراج در شبکه است.

شرکت کنندگانی که درصد کمی از قدرت ماینینگ دارند، شانس بسیار کمی برای کشف بلوک بعدی دارند. به عنوان مثال، یک کارت ماینینگ که می توان آن را با چند هزار دلار خریداری کرد، کمتر از 0.001 درصد از قدرت استخراج شبکه را نشان می دهد.

با چنین شانس کوچکی برای یافتن بلوک بعدی، ممکن است مدت زیادی طول بکشد، تا آن ماینر یک بلوک را پیدا کند و مشکل بالا رفتن اوضاع را بدتر می کند.

با ماینر ممکن است هرگز سرمایه خود را پس نگیرد، پاسخ این مشکل ماینینگ استخرها است. استخر های ماینینگ توسط اشخاص ثالث اداره می شوند و گروه هایی از ماینرها را هماهنگ می کنند.

کار کردن با یکدیگر در یک استخر و به اشتراک گذاری پرداخت ها بین همه شرکت کنندگان، ماینرها می توانند جریان ثابت بیت کوین را از روزی که ماینرهای خود را فعال می کنند، را دریافت کنند.

آمار برخی از استخر های استخراج را می توان در Blockchain.info مشاهده کرد.

بررسی استراتژی pickaxe برای استخراج بیت کوین

همان طور که در بالا ذکر شد، ساده ترین راه برای به دست آوردن بیت کوین، خرید آن از یکی از صرافی های بیت کوین است.

به طور متناوب، همیشه می توانید از Pickaxe Strategy (استراتژی کلنگ) استفاده کنید، در طول هجوم طلا در کالیفرنیا در سال 1849، سرمایه گذاری هوشمندانه برای تولید طلا نبود، بلکه ساخت کلنگ‌ها برای استخراج معادن بود.

به بیان امروزی، در شرکت هایی که این کلنگ ها را تولید می کنند، سرمایه گذاری کنید. در زمینه ارز دیجیتال، معادل کلنگ شرکتی است که تجهیزات مورد استفاده برای استخراج بیت کوین را تولید می کند.

به عنوان مثال، ممکن است به دنبال شرکت هایی باشید که به جای آن تجهیزات ASIC یا GPU را تولید می کنند.

معایب ماینینگ در استخراج بیت کوین چیست؟

خطرات استخراج اغلب مالی و نظارتی هستند، همان طور که قبلا ذکر شد، استخراج بیت کوین و به طور کلی ماینینگ یک ریسک مالی است.

زیرا می توان تمام تلاش خود را برای خرید تجهیزات استخراج به ارزش صدها یا هزاران دلار انجام داد تا سرمایه خود را بازدهی نداشته باشد.

همچنین گفته می شود، این خطر را می توان با پیوستن به استخر های استخراج کاهش داد. اگر به فکر استخراج هستید و در منطقه ای زندگی می کنید که ممنوع است، باید تجدید نظر کنید.

همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از سرمایه گذاری در تجهیزات ماینینگ در مورد مقررات کشور و تفکرات کلی کشور خود نسبت به ارز های دیجیتال تحقیق کنید.

یکی از ریسک‌ های بالقوه دیگر ناشی از رشد استخراج بیت‌کوین (و سایر سیستم‌های PoW) افزایش مصرف انرژی مورد نیاز سیستم‌ های رایانه‌ ای است، که الگوریتم‌ های استخراج را اجرا می‌کنند.

اگرچه کارایی ریز تراشه‌ها برای تراشه‌ های ASIC به‌طور چشمگیری افزایش یافته است، رشد خود شبکه از پیشرفت تکنولوژی پیشی گرفته است.

اما موضوع مهم دیگر این است، که نگرانی هایی در مورد تاثیرات استخراج بیت کوین برای زیست محیطی استخراج بیت کوین و کربن وجود دارد.استخراج بیت کوین

اگر شما هم قصد فعالیت در عرصه ارز های دیجیتال را دارید، حتماً به یک بستر امن جهت حفظ اطلاعات و امنیت سرمایه خود نیاز دارید.

با توجه به محدودیت های داخل کشور می توانید برای فعالیت در این حوزه و استخراج بیت کوین از سرور اختصاصی و سرور مجازی آذرسیس بهره ببرید.

مقاله مفید: آموزش نصب کالی لینوکس در کنار ویندوز

سخن آخر

در این آموزش نحوه استخراج بیت کوین را بررسی کردیم، استخراج بیت کوین عملکردی حیاتی برای تایید تراکنش های جدید در بلاک چین و جلوگیری از خرج مضاعف انجام می دهد.

همچنین با استخراج بیت کوین، به سیستم موجود بیت کوین های جدید معرفی می شوند. بر اساس یک پازل پیچیده، کار شامل تولید اثبات کار PoW است که بسیار انرژی بر است.

ممنون که تا پایان آموزش استخراج بیت کوین همراه آذرسیس بودید، امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. لطفاً نظرات خود را در مورد استخراج بیت کوین با ما به اشتراک بگذارید.

آیا استخراج بیت کوین با گوشی آیفون امکان پذیر است؟

خیر، امروزه استخراج بیت کوین برای رقابتی شدن به مقادیر زیادی قدرت محاسباتی و برق نیاز دارد.
اجرا ماینر بر یک دستگاه تلفن همراه، حتی اگر بخشی از یک استخر استخراج بیت کوین باشد، احتمالاً به هیچ درآمدی منجر نخواهد شد.

آیا استخراج بیت کوین ضروری است؟

از آن جایی که کاملاً رکوردهای دیجیتالی هستند، خطر کپی کردن، جعل یا دوبار خرج کردن یک سکه بیش از یک بار وجود دارد.
ماینینگ این مشکلات را حل می‌کند و تلاش برای انجام یکی از این کارها یا «هک کردن» شبکه را بسیار پرهزینه و نیازمند منابع می‌کند.

Share this Post

3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *