آذرسیس

Installing IIS on Windows Server 2016
5/5 - (2 امتیاز)

یکی از سرویس هایی که در زمینه خدمات وب به کاربران ارائه می شود، IIS است که کمک می کند تا وبسایت در معرض استفاده سایر کاربران در صورت نیاز و داشتن سیستم عامل ویندوز، قرار گیرد. در نظر داشته باشید که رعایت مسائل امنیتی در این مورد بسیار حیاتی می باشد که IIS توانسته است در نسخه های فعلی امکانات امنیتی زیادی را برای کاربران فراهم کند. این آموزش راهنمایی برای نحوه نصب IIS در ویندوز سرور 2016 است که با کمک دو روش، به آسانی می توانید وب سرور IIS را در ویندوز سرور خود به منظور نصب اپلیکیشن های مورد نیاز و سرویس دهی آنها در بستر اینترنت، فعال کنید!

روش اول: نصب IIS با powershell

نکته ای که وجود دارد این است که به هنگام استفاده از رابط خط فرمان PowerShell (CLI) و یا در صورت عدم نصب رابط کاربری گرافیکی GUI، از روش اول کمک بگیرید. این روش، سریعتر از تمام گزینه های رابط کاربری گرافیکی خواهد بود.

در ابتدا، powershell را با کمک administrative privileges باز کرده و دستور زیر را اجرا کنید:

Install-WindowsFeature -name Web-Server -IncludeManagementTools

برای مدیریت وب سرور IIS بر روی سرور نیاز است که از ابزار های مدیریتی کمک بگیرید. این ابزارها معمولا به هنگام استفاده از GUI نصب می شوند و دستور رابط powershell را با روش GUI که در این آموزش نیز ذکر شده، برابری می کنند. دقت کنید که اگر قصد مدیریت سرور از این طریق را ندارید، روش دوم را انتخاب کنید.

پس از نصب موفقیت آمیز، به قسمت اعلان powershell بازگردانده می شوید. در این مرحله، IIS باید به صورت پیش فرض روی پورت 80 اجرا شود و قانون فایروال “خدمات وب جهانی (HTTP trafic-in)” به طور خودکار در فایروال ویندوز فعال شود.

در این قسمت از شما می خواهیم که با باز کردن یک مرورگر وب و جستجوی سروری که IIS را روی آن نصب کرده اید، یک آزمایش ساده انجام دهید. پس از انجام این مراحل، صفحه پیش فرض IIS را مشاهده خواهید کرد.

نصب IIS در ویندوز سرور

روش دوم: نصب IIS در ویندوز سرور

در روش دوم نصب IIS در ویندوز سرور 2016،  server manager را در قسمت start menu جستجو کرده و باز کنید.

بر روی گزینه add roles and features کلیک کنید:

نصب IIS در ویندوز سرور

در قسمت select installation type تیک گزینه “role-based or feature-based installation” به همان شکل پیش فرض قرار داده و گزینه next را کلیک کنید:

نصب IIS در ویندوز سرور

گزینه select a server from the server pool را به حالت تیک خورده باقی گذاشته و next را کلیک کنید. در این مرحله می توانید در صورت نیاز سرور دیگری را نیز مدیریت کرده و یا یک VHD را انتخاب کنید:

نصب IIS در ویندوز سرور

از پنجره select server roles کادر کنار web server IIS را انتخاب کنید. انجام این کار باعث باز شدن پنجره جدیدی خواهد شد  که نشان دهنده ویژگی های اضافی مورد نیاز است:

نصب IIS در ویندوز سرور

در این قسمت از نصب IIS در ویندوز سرور 2016،  گزینه add features را برای نصب این ویژگی های اضافی کلیک کنید. زنیم. پس از تکمیل این قسمت، در منوی select server roles روی next کلیک می کنیم:

نصب IIS در ویندوز سرور

در این مرحله به نصب هیچ چیز دیگر نیازی نیست، کافی است در پنجره باز شده گزینه next را کلیک کنید:

نصب IIS در ویندوز سرور

در پنجره web server role، پس از مطالعه مطالب ارائه شده گزینه next را بزنید:

نصب IIS در ویندوز سرور

در پنجره select role services، می توانید خدمات اضافی را در صورت نیاز برای IIS نصب کنید. همیشه این امکان وجود دارد که برگردیم و ویژگی های دیگری را نیز اضافه کنیم، بنابراین برای نصب پیش فرض ها فقط، روی next کلیک کنید:

gui install 9 1

در قسمت پایانی نصب IIS در ویندوز سرور 2016، پنجره confirm installation sellections را انتخاب و مواردی را که قرار است نصب شوند بررسی کنید و سپس کلید install را بزنید:

نصب IIS در ویندوز سرور

وقتی نصب وب سرور با موفقیت تکمیل شد، دکمه close را بزنید. در این مرحله، IIS باید به طور پیش فرض روی پورت 80 اجرا شود و قانون فایروال خدمات وب جهانی (HTTP trafic-in) به طور خودکار در فایروال ویندوز فعال شود:

نصب IIS در ویندوز سرور

به عنوان آزمایش می توانید با باز کردن یک مرورگر وب و جستجو سروری که IIS را بر روی آن نصب کرده اید، از درستی فرآیند مطمئن شوید.

سرور مجازی و سرور اختصاصی آذرسیس از 60 لوکیشن متنوع در دنیا با کیفیت بالا به شما عزیزان ارائه می شوند. این سرور ها با پایین ترین قیمت و امنیت بالا به شما عزیزان ارائه می شوند. در صورت تمایل می توانید از طریق وبسایت اقدام به خرید کنید. با خرید از وبسایت آذرسیس، خدمات کانفیگ نیز برای شما رایگان انجام خواهد شد.

سخن آخر

با کمک دو روش می توانید وب سرور IIS را در ویندوز سرور 2016 خود نصب کنید. IIS یک وب سرور ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت است که در سیستم عامل ویندوز به منظور تبادل محتوا اجرا می شود. این وب سرور برای میزبانی و مدیریت وبسایت به کار می رود که با زبان هایی مانند PHP، CSS وHtml نیز پشتیبانی می شود. با کمک دو روشی که توضیح دادیم، به آسانی می توانید IIS را در سیستم عامل وبندوز خود نصب کنید. ممنون که همراه ما بودید. در صورت داشتن سوال، از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید. همچنین، کارشناسان از طریق راه های ارتباطی آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *