آذرسیس

بهترین راه های افزایش میزان آپلود در وردپرس [2023]- آذرسیس
5/5 - (2 امتیاز)

زمانی می خواهید یک وب سایت وردپرس ایجاد یا به روز رسانی کنید، در طی مراحل نیاز به آپلود Themes، Plugins، عکس یا ویدیو خواهید داشت. بنابراین ممکن است در آپلود فایل های بزرگ با مشکل محدودیت حداکثر میزان آپلود از پیش تعیین شده برای وردپرس رو به رو شوید. اما نگران این محدودیت نباشید زیرا به سادگی می توان این لیمیت را شکست و ادامه داد. در این آموزش نحوه افزایش میزان آپلود در وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد. از شما دعوت می کنیم تا پایان این مقاله جذاب همراه آذرسیس باشید.

آپلود در وردپرس

حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس چقدر است؟

در حالت کلی دلیل ایجاد محدودیت اندازه آپلود در وردپرس جلوگیری از وقفه زمانی سرور هنگام آپلود کردن است، زیرا فایل های بزرگ نیازمند زمان و حجم بالا می باشد.

پیش فرض آپلود در وردپرس معمولاً ما بین اعداد 1 و 128 تنظیم می شود، برای افزایش این مقدار چندین روش وجود دارد، اما هیچ کدام از روش ها نمی تواند مقدار از پیش تعیین شده سرور را به طور کامل باز نویسی کند.

دلایل افزایش مقدار آپلود فایل در وردپرس

گاهی اوقات میزان محدودیت به قدری پایین است که حتی نمی توان یک فایل تصویری بزرگ را هم آپلود کرد. در موارد مانند این، خطا Exceeds The Maximum Upload Size را مطابق تصویر زیر خواهید دید.

wordpress

در این هنگام شما متوجه می شوید، که لازم است روش های افزایش میزان آپلود در وردپرس را در پیش گیرید.

توجه: دقت داشته باشید که تنظیم مقدار بالا در متغییر PHP ممکن است برای وب سایت شما خوب نباشد، زیرا همواره هکر ها در تلاش برای آپلود فایل هایی با حجم زیاد و تحریف عملکرد تان خواهند بود.

نحوه بررسی حداکثر مقدار آپلود در وردپرس

راه های مختلف برای بررسی آپلود در وردپرس وجود دارد، که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

  • اولین روش مراجعه به داشبورد وردپرس است. در قسمت Media Library به Add New بروید. سپس مطابق تصویر زیر مقدار حداکثر را مشاهده می کنید.

آپلود در وردپرس

  • Site Health

این روش در وردپرس 5.2 معرفی شده است، که حداکثر مقدار را به شما نشان می دهد، همچنین این ابزار در نظارت بر وب سایت و بهبود مشکلات آن به شما کمک می کند.

به Site Heath در قسمت داشبورد مراجعه کنید، و در زیر صفحه در Info هر دو بخش Media Handeling و Server شامل اطلاعات مورد نیاز شماست.

آپلود در وردپرس

  • Site Ground

وقتی وارد قسمت Site Ground می شوید، از نوار کنار در سمت چپ به DEV سپس به PHP Manager بروید، در بخش متغییر های PHP می توانید از فیلتر استفاده کنید تا مقدار آن را تغییر دهید.

آپلود در وردپرس

توجه: این سطح را نمی توان بیشتر از Site Tools افزایش داد.

روش های افزایش مقدار حداکثر آپلود در وردپرس

روش های متفاوتی برای حداکثر اندازه آپلود در WordPress وجود دارد، که بیشتر شامل ویرایش فایل هستند. در ادامه گام به گام با نحوه اعمال این تغییرات آشنا خواهیم شد.

  • به روز کردن فایل htaccess

این روش با ویرایش فایل htaccess تغییر می کند، به همین منظور وارد کنترل پنل میزبانی شوید، در قسمت SiteGround بخش Site Tools را باز کنید.

سپس به قسمت File Manager و htaccess بروید، و در دایرکتوری ریشه سایت خود پیدا کنید. بعد دستورات زیر را وارد نمایید.

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 128M
php_value memory_limit 256M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

توجه: این روش در صورتی جواب می دهد، که سایت شما از نتظیمات PHP Ultrafast پشتیبانی کند.

  • ایجاد یا ویرایش فایل php.ini , user.ini

فایل های ini اطلاعات پیکربندی PHP ها را نگه می دارد و برای برنامه هایی مانند وردپرس که روی PHP اجرا می شوند استفاده می کند.

فایل اولیه استاندارد php.ini است، ولی با این حال بسیاری از پلاگین و تم های جدید وردپرس از فایل user.ini استفاده می کنند.

در این روش اگر هیچ کدام از فایل های ini در دایرکتوری ریشه شما موجود نباشد، سایت شما از تنظیمات پیش فرض PHP تعریف شده سرور تان استفاده خواهد کرد.

برای ویرایش یا ایجاد یک فایل ini به قسمت Site Tools سپس Site و File Manager بروید، و پوشه ریشه را برای وب سایت خود بارگذاری نمایید.

در همین قسمت روی گزینه Add New کلیک کرده، و php.ini یا user.ini را تایپ کنید، تا به همین راحتی برای فایل خود یک نام تعیین کنید.

آپلود در وردپرس

بعد از اینکه فایل ایجاد شد، از گزینه Edit برای بارگذاری ویرایشگر متن استفاده کنید. و دستور زیر را در آن قرار داده و ذخیره کنید.

upload_max_filesize = 25M
post_max_size = 13M
memory_limit = 15M

آپلود در وردپرس

  • افزودن کد به فایل functions.php در Theme وردپرس

گزینه دیگر برای افزایش مقدار این است، که فایل functions.php را ویرایش کنید. این کار را می توانید به دو صورت از طریق FTP یا مدیریت فایل هاست انجام دهید.

فایل functions.php باید در ~/wp-content/themes/yourtheme/functions.php قرار گیرد. پس از ویرایش فایل دستور زیر را در آن قرار دهید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );
  • ویرایش فایل wp-config.php 

دستور زیر را برای افزایش مقدار آپلود وارد کنید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '20M' );
@ini_set( 'post_max_size', '13M');
@ini_set( 'memory_limit', '15M' );
  • استفاده از افزونه وردپرس

روش دیگر برای افزایش حداکثر اندازه آپلود در وردپرس با ایجاد یک افزونه است، در این مثال از افزونه Big File Uploads استفاده خواهیم کرد.

همان طور که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید این افزونه می تواند با آپلود فایل ها در چند تکه کوچک تر محدودیت آپلود را دور بزنید.

آپلود در وردپرس

نتیجه گیری

در این مقاله سعی در توضیح عنوان چگونه میزان آپلود در وردپرس را افزایش دهیم؟ داشتیم، که امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

ممنون که تا پایان این آموزش نیز همراه ما بودید، در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید از قسمت نظرات به وسیله ارسال تیکت با همکاران آذرسیس در ارتباط باشید.

آیا افزایش محدودیت آپلود در وردپرس موجب پیشرفت در زمینه تولید محتوا می شود؟

بله، با افزایش آپلود در وردپرس میزان تولید محتوا و رشد سایت شما به طور چشم گیری افزایش می یابد.

Share this Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *