آذرسیس

how to earn money from youtube
4.4/5 - (7 امتیاز)

آیا تا به حال این موضوع برای شما پیش آمده که به تفاوت شغل های قدیمی و جدید و یا کسب درآمد دلاری از یوتیوب فکر کنید؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟ نجار یا بلاگر؟! قصاب یا یوتوبر؟!! امروزه به واسطه پیشرفت سریع علم و تکنولوژی شغل های جدید با دغدغه های تازه به وجود آمده که شاید تا چندین سال پیش غیر قابل تصور بود.

برای مثال چه کسی حدس می زد که با نصب یک اپلیکیشن و ضبط محتوا، بدون جا به جایی در مکان، از همان جا که اکنون نشسته اید، درآمد دلاری کسب کنید؟! بله! درست شنیدید! یوتیوب را نصب کرده و درآمد دلاری کسب کنید! اما پیش از آن باید نکاتی را رعایت کنید تا به صورت اصولی و درست شروع کنید. پس توصیه می کنیم تا پایان این مقاله جذاب همراه آذرسیس باشید…

کسب درآمد دلاری از یوتیوب

تاریخچه پیدایش اپلیکیشن YouTube

پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو آنلاین یوتیوب، در سال 2005 توسط سه کارمند معمولی در کشور آمریکا به دنیا معرفی شد. اما بعدها یوتیوب از طرف گوگل خریداری شد و در حال حاضر دومین موتور جستجو پس از گوگل است. شما می توانید با استفاده از این پلتفرم آنلاین ویدیو، مستندات و حتی نمایش های طنز خود را به اشتراک بگذارید. اما فراموش نکنید که جذابیت این اپلیکیشن زمانی بیشتر می شود که علاوه بر آموزش و به اشتراک گذاری، امکان کسب درآمد دلاری از یوتیوب داشته باشید.

6 روش کسب درآمد دلاری از یوتیوب

خوشبختانه روش های زیادی برای علاقه مندان کسب درآمد دلاری از یوتیوب وجود دارد که در ادامه مطالب تمامی موارد را برای شما آورده ایم. با توجه به محدودیت های موجود در بعضی از کشور ها، برخی خط مشی هایی وجود دارد تا باید آن موارد را رعایت کنیم. اما اصلاً نگران این موضوع نباشید و به ما اعتماد کنید! ما در این مقاله آموزشی شما را با زیر و بم کسب درآمد دلاری از یوتیوب آشنا خواهیم کرد.

روش های کسب درآمد دلاری از یوتیوب

1- تبلیغات

این روش که در واقع اولین چیزی است که به ذهن یک فعال یوتیوب می رسد، YouTube Partner Program  یا به اختصار YPP نیز نامیده می شود. حتی اگر هدف اصلی شما کسب درآمد از تبلیغات نباشد و ایده های جدیدی برای این کار داشته باشید، لازم است این مرحله را با موفقیت پشت سر بذارید.

2- فروش محصول یا خدمات

روش دوم برای کسب درآمد دلاری از یوتیوب، فروش محصول یا خدمات بی شماری است که انتخاب و نحوه عرضه این محصولات به خلاقیت شما بر می گردد. اگر شما فردی هستید که این روش را برای کسب درآمد دلاری از یوتیوب انتخاب می کنید، می توانید با تولید محتوا خوب در مورد محصول تان چند دلیل محکم برای و متمایز کننده از سایر فروشگاه ها بدست می آورید.

اولین و مهم ترین ویژگی شما اعتماد سازی است که به وسیله معرفی خود و محصول تان کسب می کنید، دومین مزیت انتقال ترافیک موتور جستجو به سمت کانال تولید محتوا شماست که با کسب همین دو ویژگی خوب، حسادت رقیبان خود را بر انگیخته می کنید! بنابراین نا امید نباشید و اگر می خواهید موفق شوید ادامه دهید.

3- جذب سرمایه گذار

زمانی که پول تنها مانع شما بین ایده و اجرای آن است، جذب یک سرمایه گذار ایده خوبی برای شروع کسب درآمد دلاری از یوتیوب شماست. ممکن است در ابتدا کار از نظر شما این کار سخت یا حتی غیر ممکن به نظر بیاید، اما مطمئن باشید با تولید محتوا با کیفیت و مداوم کار شما به جایی می رسد که سرمایه گذارها به سمت تان روانه می شوند.

4- تامین مالی از طرف دنبال کنندگان

اگر محتوا خوبی ارائه می کنید احتمالاً مخاطبان زیادی را بدست می آورید و ارزش کلمه به کلمه شما را درک می کنند و کاملاً داوطبانه دنبال کننده تان هستند. بنابراین این که از دنبال کننده های خود تامین مالی شوید یک مسئله عادی در دنیاست که ممکن است در فضا کشور ما جا افتاده نباشد. نکته پنهانی که وجود دارد این است که هرچقدر بتوانید به دنبال کننده های خود این حس را منتقل کنید که در ازای وفادار بودن به شما محتوایی منحصر بفرد دریافت می کنند، احتمال دریافت تامین مالی از طرف مخاطب بیشتر می شود.

5- ایجاد امکان خرید محتوا

روش دیگر در کسب درآمد دلاری از یوتیوب، ایجاد امکان خرید محتوا شما از طرف مخاطبان تان است که در این مورد یونیک بودن محتوا شما بسیار موثر خواهد بود. زیرا مخاطب چیزی را خریداری می کند که منحصر بفرد باشد و اگر امکان تهیه نسخه رایگانی از آن وجود داشته باشد، انتظار به فروش رفتن محتوای خود را نداشته باشید!

6- با برندها کار کنید

می توانید با برند های کوچک شروع کنید و در نهایت بازاریاب مجازی برند های بزرگ شوید! این یکی دیگر از ترفند های کسب درآمد دلاری در یوتیوب است. برندها نیز مشتاق به همکاری با اینفلوئنسر و افرادی هستند که از قبل مخاطبان وفادار خود را بدست آورده اند، این یک نوع مارکتینگ بروز در دنیاست.

روش دریافت پول از حساب یوتیوب در ایران

  1. ابتدا به حساب یوتیوبی که می خواهید از آن درآمد داشته باشید وارد شوید.
  2. بر روی نماد حساب خود که در بالا صفحه در قسمت سمت راست قرار دارد کلیک کنید.
  3. سپس به گزینه YouTube Studio بروید.
  4. در منو سمت چپ شما، ابتدا  Select Other Features و سپس Monetization را انتخاب کنید.
  5. شرایط ذکر شده در قسمت YouTube Partner Program را مطالعه و موافقت کنید.
  6. حساب Google AdSense باز کنید.

نکته مهم: و اما موردی که باید در مرحله باز کردن حساب Google AdSense رعایت کنید، این است که شما هرگز با یک هویت ایرانی نمی توانید حساب گوگل ادز را افتتاح کنید.

بنابراین برای کسب درآمد دلاری از یوتیوب باید یک هویت خارجی ایجاد کنید و یا می توانید از یک فرد مورد اطمینان که ساکن ایران نیست درخواست کنید تا حساب گوگل ادز افتتاح کرده و در اختیار شما قرار دهد. برای ایجاد برخی تنظیمات به داشبورد برنامه بازگردید و از Analytics درآمد تخمینی خود را انتخاب کنید.

روش دریافت پول از حساب یوتیوب در ایران

برای کسب درآمد به چند بازدید در یوتیوب نیاز داریم؟

مطابق آماری که تا به حال منتشر شده است، به طور میانگین به ازای هر بازدید در یوتیوب 18 سنت دریافت خواهید کرد. با یک حساب سر انگشتی، این مقدار برابر با 180 دلار در هر 1000 بازدید است، اما بیننده شما باید آگهی را کلیک کرده یا چند ثانیه آن را تماشا کند. برای دریافت درآمد دلاری از یوتیوب باید حداقل 1000 دنبال کننده و 4000 ساعت محتوا دیده شده در یک سال اخیر داشته باشید.

میزان درآمد یوتوبرها

کسب درآمد دلاری از یوتیوب صرفاً با تعداد مشترکین زیاد و بازدید هایی که دارید مشخص نمی شود، بلکه بیشتر با توجه به سطح تعامل ایجاد شده مشخص می شود. لازم به یادآوری است که میزان درآمدتان از این اپلیکیشن می تواند از صفر تا چند میلیارد برسد! در واقع این به تلاش و عزم شما بستگی دارد. شما می توانید برای مشاهده آموزش های بیشتر از سمت کارشناسان خبره سئو و محتوا نویسان به کانال یوتیوب آذرسیس مراجعه کنید.

میزان درآمد یوتوبرها

سخن آخر

آذرسیس همواره بر پیشتاز بودن در ارائه خدمات و وبلاگ های آموزشی تاکید داشته است، از شما ممنونیم که ما را با ارسال نظرات خود در بهبود خدمات رسانی مان یاری می کنید. همچنین در صورتی که در مورد این مقاله آموزشی با عنوان کسب درآمد دلاری از یوتیوب دارید، می توانید از طریق تیکت به صورت 24 ساعته با کارشناسان در ارتباط باشید. از همراهی شما تا پایان این موضوع ممنونیم، امیدواریم مورد پسند شما عزیزان و کاربران گرامی قرار گرفته باشد. برای داشتن یک استقلال حرفه ای در معرفی برند خودتان داشتن وب سایت از الزامات امر است که توصیه ما به شما اقدام  برای مشاوره رایگان و دریافت 15 درصد تخفیف در طراحی وب سایت می باشد، پس همین الان با ارسال تیکت در وب سایت آذرسیس اقدام فرمایید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *