آذرسیس

نحوه افزودن دامنه به سرور مجازی لینوکس با کلودفلر

بهترین ارائه دهنده سرویس DNS رایگان جهان، Cloudflare می باشد که در ادامه این موضوع بهتر و بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

جدا از خدمات DNS، قابل اعتماد بودن و سرعت بالا آن، می تواند از عملکرد و ویژگی های امنیتی فوق العاده Cloudflare که به صورت رایگان و پولی است به شمار آید.

پس حتماً این ارائه دهنده DNS محبوب را برای استفاده خود در نظر داشته باشید زیرا با بهره مندی از آن عملکرد بهتری در وب سایت خود را تجربه خواهید کرد.

ما در این مقاله آموزش اتصال دامنه به سرور مجازی لینوکس با Cloudflare را برای شما به طور مفصل بررسی خواهیم کرد، از شما دعوت می کنیم تا پایان این موضوع همراه ما باشید.

دامنه چیست؟

هنگامی که به یک آدرس اینترنتی و یا یک نام اشاره می کنیم، این به معنی یک دامنه و یا نام دامنه محل وب سایت است، در ادامه مثالی برای توضیح بیشتر در این مورد آورده ایم.

اگر نام دامنه Google.Com با آدرس ای پی 216.58.216.164 باشد، واضح است که بخاطر سپردن یک نام در عوض یک رشته طولانی از اعداد کار آسان تری است.

در واقع نام دامنه حداکثر شامل 63 کاراکتر و حداقل یک کاراکتر می باشد که بعد از پروتکل در قسمت URL وارد می شود، همانطور که مشاهده می کنید، این نام از دو بخش تشکیل می شود.

بخش اول SLD (دامنه سطح دوم) و بخش دوم TLD (دامنه سطح بالا)می باشد. در اینجا Google بخش اول و .Com بخش دوم نام مورد نظر مان است.

معرفی سرویس Cloudflare

Cloudflare شبکه ای بزرگ از سرور هاست، و به عنوان یک پروکسی معکوس برای ترافیک وب سایت شما عمل می کند همچنین باعث می شود سرعت عملکرد وب سایت تان بالا رود.

تمام درخواست ها از مبدا و به سمت شما از طریق Cloudflare جریان می یابد، و باعث بهینه سازی در بهبود انتقال داده ها می شود.

بدون Cloudflare جستجوهای DNS در URL برنامه شما، آدرس IP سرور اصلی شما را برمی گرداند. وقتی ترافیک شما قبل از رسیدن به سرور اصلی از طریق Cloudflare پروکسی می شود.

بنابراین با استفاده از این برنامه مزایا امنیتی، قابلیت اطمینان و عملکرد بیشتری را دریافت می کنید.

مراحل اتصال دامنه به سرور مجازی لینوکس با Cloudflare

در این بخش از آموزش، مراحل افزودن دامنه در سرور مجازی لینوکس با Cloudflare را به ترتیب به شما بازگو خواهیم کرد، توصیه می کنیم با دقت مرحله های زیر را پیش ببرید.

1- در قدم اول باید وارد سایت Cloudflare.com شده و یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر از قبل ایجاد کرده اید این مرحله را نادیده بگیرید.

2- حال بر روی دکمه Add Site کلیک کنید و سپس نام دامنه وب سایتی را که در نظر دارید به کلودفلر با تایپ اضافه کنید.

3- حال می توانید نام دامنه وب سایت خود را به کلودفلر اضافه کنید.

How-to-connect-a-domain-to-a-Linux-virtual-server-with-CloudFlare-1

4- سپس بر روی تب آبی رنگ Add Site کلیک کنید.

5- Free Plan را انتخاب کنید و اگر طالب ویژگی های امنیتی بیشتر و بهتری هستید، می توانید برنامه های پولی را انتخاب کنید.

6- حال باید روی Next کلیک کنید و نام سرور کلودفلر را کپی کرده، آن را در Note Pad قرار دهید. زیرا ما باید سرور نام گذاری دامنه خود را با کلودفلر به روز کنیم.

How-to-connect-a-domain-to-a-Linux-virtual-server-with-CloudFlare-2

7- می توانید روی “I Need Help Changing My Nameservers” کلیک کنید که در صفحه کلودفلر وجود دارد، اکنون یک کادر کشویی با ثبت کننده های دامنه مختلف مانند Godaddy, NameCheap, Enom, Network solutions و غیره ظاهر می شود.

اکنون ثبت کننده خود را انتخاب کنید، اگر هم نام آن در لیست نیست، گزینه Other را برگزینید.

How-to-connect-a-domain-to-a-Linux-virtual-server-with-CloudFlare-3

8- ما Godaddy را انتخاب کردیم. در اینجا نحوه بروز رسانی سرورهای نام گذاری را در Godaddy نشان خواهیم داد، این روند برای سایر ثبت کننده های دامنه نیز تقریبا یکسان است.

در این بخش ابتدا به داشبورد Godaddy خود وارد شوید و به قسمت My Product بروید یعنی جایی که تمام محصول خریداری شده شما مثل دامنه و سرورهای میزبانی نشان داده می شود.

حال به نام دامنه ای که می خواهید، بروید و در مقابل آن روی گزینه DNS کلیک کنید.

How-to-connect-a-domain-to-a-Linux-virtual-server-with-CloudFlare-4

در قسمت DNS management به پایین اسکرول کنید، تا کارت Nameserver مورد نظر را پیدا کنید سپس دکمه Change را بزنید.

How-to-connect-a-domain-to-a-Linux-virtual-server-with-CloudFlare-5

 گزینه Custom را زیر Choose Your Nameserver Type انتخاب کنید.

How-to-connect-a-domain-to-a-Linux-virtual-server-with-CloudFlare-6

Nameserver های خود را در فیلد Nameserver وارد کنید و در آخر برای تایید تغییرات گزینه Confirm را بزنید.

9- پس از بروز رسانی Nameserver، می توانید به کلودفلر برگشته و روی گزینه Continue و یا Recheck Nameserver کلیک کنید. پس از اینکه دامنه به کلودفلر اضافه شد، خواهید دید که وضعیت به حالت Active درآمده است.

اضافه کردن رکورد دامنه وب سایت در DNS کلودفلر

اگر برای اولین بار دامنه خود را اضافه نمی کنید باید مراحل زیر را دنبال کنید.

1- به گزینه های DNS کلودفلر مانند تصویر زیر مراجعه کنید و روی DNS کلیک کنید.

How-to-connect-a-domain-to-a-Linux-virtual-server-with-CloudFlare-7

2- رکورد A را تنظیم کنید. برای این کار در کادر اول A را انتخاب کرده و در کادر دوم نام دامنه خود را وارد کنید، سپس آدرس IP سرور میزبان خود را وارد کنید.

آخرین TTL خودکار را همان طور که هست قرار دهید و روی Add Record کلیک کنید.

How-to-connect-a-domain-to-a-Linux-virtual-server-with-CloudFlare-9 (1)

3- اکنون باید رکورد CNAME را تنظیم کنید. در صورتی که از Naked Domain استفاده نمی کنید و می خواهید در اول دامنه WWW آورده شود، این رکورد باید تنظیم شود.

پس در کادر اول CNAME را انتخاب کنید و کادر دوم WWW سوم نام دامنه شما را همانطور که هست نگه می دارد. سپس بر روی add record کلیک کنید. 

اگر می خواهید یک زیردامنه به کلودفلر اضافه کنید، دوباره باید رکورد CNAME را اضافه کنید ولی اینبار بجای استفاده WWW نام زیر دامنه خود را اضافه کنید.

مثلا در عوض دامنه WWW.Azarsys.Com باید به صورت forum.azarsys.com بنویسید، که Forum اینجا زیردامنه یا همان Subdomain می باشد.How-to-connect-a-domain-to-a-Linux-virtual-server-with-CloudFlare-8

پس از طی مراحل بالا در نهایت Cloudflare شما با موفقیت برای دامنه تان در سرور مجازی لینوکس تنظیم خواهد شد.

چرا باید سرور مجازی لینوکس بخریم؟

امروزه سرورهای لینوکس به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته اند. این سرور به دلیل ثبات، انعطاف پذیری و امنیت و امکان سفارشی سازی از سرورهای استاندارد و شناخته شده ویندوز پیشی گرفته است.

این سرور جز محبوب ترین ها به شمار می آید. یکی دیگر از مزایا اصلی استفاده از لینوکس نسبت به دیگر نرم افزار های متن بسته مانند ویندوز متن باز بودن لینوکس متن است.

همچنین لینوکس دسترسی کاربران به کد منبع سیستم عامل را تسهیل می کند و به آنها اجازه می دهد تا طبق انتخاب خودشان اصلاحات را انجام دهند، اما کاربران ویندوز از چنین امکاناتی برخوردار نیستند.

با سرور مجازی لینوکس در آذرسیس محدودیت های مکانی را دیگر فراموش می کنید! و می توانید از طریق سیستم فایل شبکه به تمام داده ها دسترسی داشته باشید.

سخن آخر

کلودفلر کمک بزرگی برای بالا بردن سرعت وب سایت شما و انتقال داده ها خواهد بود، پس توصیه می کنیم حتماً به این شبکه محبوب توجه کنید و بررسی های لازم را برای بالا بردن عملکرد و سرعت وب سایت خود انجام دهید.

ما نیز در این مقاله سعی داشتیم شما را با مراحل آموزش اتصال دامنه به سرور مجازی لینوکس با Cloudflare آشنا کنیم، امیدواریم از مطاله آن لذت برده باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نظر می توانید از قسمت ارسال نظرات با کارشناسان خبره آذرسیس در ارتباط باشید، برای حمایت بیشتر از ما به آدرس اینستاگرام و یوتیوب ما سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *