آذرسیس

روش های ثبت دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه
5/5 - (3 امتیاز)

مدتی است که تجارت الکترونیک با توجه به مزایا کاربردی و سود دهی های کلان خودش، جای جای زندگی ما مشهود شده است، ثبت دامنه رایگان یک گام اساسی و فرصت کسب درآمد در این جهت است که کاملاً مناسب افراد متمایل به راه اندازی یک کسب و کار آنلاین همراه با هزینه های معقول می باشد.

اگر شما هم از دسته افراد داوطلب به راه اندازی یک کسب و کار آنلاین با روش های مقرون بصرفه و جدید هستید، اما از پرداخت حق اشتراک های بالا برای نام دامنه خود خسته شده اید، ما به عنوان متخصصین این حوزه از شما دعوت می کنیم تا مهمان یکی دیگر از وبلاگ های منتشر شده آذرسیس باشید و راه و روش های ثبت دامنه رایگان به صورت کاملاً قانونی را فرا بگیرید.

روش های ثبت دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه

دامنه (Domain) چیست؟

هر دستگاهی که بر روی اینترنت قرار داشته باشد، یک IP اختصاص یافته دارد که معمولاً به شکل رشته ای از اعداد ناموزون و بدون هیچ ترتیب خاصی است برای مثال: 187.202.18.132. طبیعی است که به خاطر سپردن این اعداد برای دسترسی به وب سایت های مختلف کار اصلاً ساده ای نخواهد بود. بنابراین داشتن یک دامنه وب از الزامات فعالیت در دنیای دیجیتال است.

دامنه دقیقاً همان آدرسی است که شما در بالای صفحه در قسمت URL مرورگر خودتان مشاهده می کنید و وظیفه مرورگر تبدیل کردن IP به وسیله پروتکل DNS به آدرس مورد نظر شما است. 

نکات مهم در ایجاد یک دامنه برای وب سایت

نکاتی وجود دارد که پیش از اعمال روش های ثبت دامنه رایگان باید آن ها را در نظر بگیرید و نام دامنه و پسوند آن را هوشمندانه انتخاب کنید، تعدادی از این نکات مهم را در ادامه مطالب برای شما یادآوری کرده ایم که امیدواریم با این وجود بتوانید یک دامنه حرفه ای بسازید:

 1. کوتاه باشد.
 2. ساده باشد.
 3. تایپ کردن آن آسان باشد.
 4. شامل کلمه کلیدی باشد.
 5. معرف خدمات و محصولات شما باشد.
 6. اعداد و حروف اضافه نداشته باشد.
 7. تلفظ آن آسان باشد.
 8. پسوند مناسب داشته باشد.
 9. کپی نباشد.
 10. معنادار باشد.
 11. در حد امکان از دش استفاده نکنید.

2 روش قانونی ثبت دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه

استفاده از وب سایت و روش های زیر برای ایجاد یک وب سایت حرفه ای توصیه نمی شود! ولی در صورتی که نیاز به آزمون و خطا دارید، از بهترین و کم هزینه ترین راه حل های قانونی ثبت دامنه رایگان، استفاده کردن از رو روش زیر است:

1- وب سایت Freenom، بدون پرداخت هزینه دامنه بخرید!

Freenom را به خاطر بسپارید! زیرا در مقوله ساخت دامنه رایگان کاربران زیادی از این وب سایت استفاده می کنند، این ارائه دهنده نام Domain، دامنه های سطح بالا (TLD) را به صورت رایگان در اختیارتان قرار می دهد.

تعدادی از دامنه هایی که در این وب سایت می توانید برای ایجاد وبلاگ، سایت و پروژه های شخصی خودتان به راحتی ثبت کنید شامل tk ،ml ،a ،cf و gq است. 

توجه: با توجه به تجربیات ذکر شده از سمت کاربران، دسترسی به این وب سایت در بیشتر مواقع با محدودیت هایی همراه است، بنابراین در صورت عدم دسترسی به وب سایت Freenom نگران نباشید و مجدد امتحان کنید.

نظرات منفی کاربران وب سایت Freenomنظرات مثبت کاربران وب سایت Freenom
عدم مالکیت دامنهثبت دامنه رایگان
تعداد محدود دامنه سطح بالافرآیند ثبت نام آسان
پشتیبانی محدوددسترسی بین المللی
هزینه های بالای تمدید
محدودیت ویژگی ها
مزایا و معایب وب سایت ثبت دامنه رایگان، Freenom

وب سایت Freenom، روش ثبت دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه

2- وب سایت Dot TK، دامنه رایگان بسازید!

Dot TK یک ارائه دهنده دامنه رایگان است که تعداد معقولی از دامنه های سطح بالا TLD تحت پسوند tk. ارائه می کند. شما نیز می توانید از این وب سایت برای حضور آنلاین وو مقرون به صرفه در دنیای دیجیتال استفاده کنید.

نظرات منفی کاربران وب سایت Dot TKنظرات مثبت کاربران وب سایت Dot TK
محدویت مالکیت دامنهامکان ثبت دامنه رایگان
محدودیت در استفاده از دامنهفرآیند ثبت نام آسان
پشتیبانی محدودهدایت URL و مدیریت DNS
مزایا و معایب وب سایت ثبت دامنه رایگان، Dot TK

وب سایت Dot TK، روش ثبت دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه

نحوه ایجاد دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه در وب سایت Freenom

ابتدا وارد وب سایت رسمی Freenom.Com شوید، در کادری که مقابل شما قرار دارد نام دامنه مورد نظر خودتان را وارد کرده و گزینه Check Availability را برای انجام بررسی های بیشتر انتخاب کنید.

نحوه ایجاد یک دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه

پس از بررسی امکان در دسترس بودن دامنه، پسوند دامنه مورد نظرتان گزینه CheckOut را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد یک دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه

بعد از مرحله بالا، گزینه USE DNS را انتخاب کرده و اطلاعات خواسته شده را با دقت تمام پر کنید. به همین راحتی! شما بدون پرداخت هزینه توانستید ثبت دامنه رایگان خود را انجام دهید!

معایب ثبت دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه

در حالی که ماهیت مقرون به صرفه بودن ثبت دامنه رایگان، جذابیت خاصی برای کاربران دارد ولی اغلب با مشکلات بالقوه و محدودیت های خاصی همراه است که اطلاع از آن ها یکی از واجبات است:

1- کار نکردن وب سایت!

ممکن است با گذشت زمان، برخی از وب سایت هایی که از طریق ثبت دامنه رایگان ایجاد شده اند کار نکنند!

2- تعلیق حساب!

اکثریت ارائه دهندگان سرویس رایگان دامنه ممکن است بدون هیچ دلیل منطقی حساب شما را به حالت تعلیق در بیاورند!

3- محدودیت گزینه ها!

در این نوع وب سایت ها، گزینه های محدودی برای تنظیم نام دامنه و پسوند آن وجود دارد که معمولاً از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار نیستند! (مانند tk ،ml ،ga و …)

4- عدم اعتماد کاربران!

از دیگر معایب استفاده از این روش می توان عدم اعتماد لازم کاربران به وب سایت شما در مقابل با وب سایت های سفارشی سازی شده دانست که قطعاً یکی از مهم ترین معایب بشمار می رود.

5- تاثیر منفی در سئو!

استفاده از دامنه های رایگان به طور جدی در رتبه بندی بهینه سازی وب سایت شما در نتایج جستجو گوگل تاثیر منفی خواهد داشت، زیرا گوگل وب سایت هایی با نام دامنه سفارشی را در اولویت رتبه های جستجو کاربران قرار می دهد.

6- طول عمر کوتاه!

با توجه به امکان ایجاد اختلال در روند دسترسی به وب سایت ها با دامنه رایگان، ممکن است باعث از بین رفتن حضور آنلاین شما شده و عملکرد وب سایت شما غیر قابل کنترل شود.

معایب ثبت دامنه رایگان بدون پرداخت هزینه

سخن آخر

توصیه می کنم از روش های ذکر شده در این مقاله برای ایجاد وب سایت های آزمایشی استفاده کنید و پس از آنکه در نحوه ایجاد دامنه به اطمینان کامل رسیدید و استراتژی وب سایت خود را طرح نمودید از طریق یک ارائه دهنده میزبانی وب محبوب و با کیفیت وارد عرصه رقابت شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های لازم در جهت نحوه دریافت دامنه با کیفیت و فراهم کردن بستر مقرون به صرفه، متناسب با اهداف بیزینس آنلاین شما، وارد وب سایت آذرسیس شده و از گزینه ارسال تیکت برای برقراری ارتباط با مشاورین استفاده نمایید. از همراهی همیشگی شما بی نهایت سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *