آذرسیس

معرفی راه های نوین برای کسب درآمد از بازی آنلاین
5/5 - (2 امتیاز)

برای درک هرچه بیشتر قدرت و پتانسیل کسب درآمد از بازی آنلاین، در نظر بگیرید که بر اساس گزارش های آماری شرکت تحلیل بازار Grand View Research، در سال 2021 ارزش بازار جهانی بازی های آنلاین به عدد 195.65 میلیارد دلار رسیده بود که تخمین زده می شود این عدد با رشد مرکب سالانه 12.9 درصد در سال های 2022 تا 2030 مواجه شود. اما لازم به یادآوری است که میزان درآمد شخصی شما از بازی های آنلاین به استراتژی که در نحوه بازی کردن استفاده می کنید مربوط می شود، به همین منظور مقاله پیش رو از مجموعه آذرسیس، برای آگاهی بیشتر در مورد راه های نوین کسب درآمد از بازی آنلاین تنظیم شده است که امیدوارم چراغ راهی برای نمایان کردن مسیر شما واقع شود.

راه های نوین برای کسب درآمد از بازی آنلاین

10 روش جدید برای کسب درآمد از بازی آنلاین

پیش از آنکه جذب هر یک از روش های ذکرشده در ادامه عنوان شوید باید در نظر داشته باشید که بازی های پیشرفته مستلزم داشتن یک گیم سرور که از سرور اختصاصی و یا سرور مجازی در یک شرکت معتبر میزبانی تشکیل می شوند، خواهد بود. حال می توانید یکی از روش های کسب درآمد از بازی آنلاین زیر را بر طبق علایق و استعداد های خود امتحان کنید و روز به روز در جهت پیشرفت و توسعه آن ها تلاش بکنید، امیدواریم به میزان درآمد دلخواه تان در زمینه بازی های آنلاین در کوتاه ترین زمان ممکن دست یابید:

1- کسب درآمد از بازی آنلاین با پخش زنده!

اگر شخصیت سرگرم کننده ای دارید، می توانید از طریق ایجاد پخش های زنده بازی به درآمد برسید. اگر این سوال که چه کسی برای تماشا بازی من پول پرداخت خواهد کرد؟ ذهن شما را مشغول می کند، باید بگویم چند دلیل وجود دارد که مردم را به دیدن بازی های آنلاین شما ترغیب می کند:

 1. زمانی که دوست دارند نکات پیشرفته تری یاد بگیرند.
 2. مردم دوست دارند شاهد گیم پلی استثنایی باشند.
 3. تماشا بازی در حین گوش دادن به حکایت ها برای افراد سرگرم کننده است.
 4. گیمر ها از ارتباط با دیگر گیمر ها لذت می برند.

فقط به یاد داشته باشید که برای کسب درآمد از طریق پخش زنده باید آنقدر جذاب باشید که مخاطب حاضر به تماشا بازی شما بشود، این پخش زنده را می توانید از پلتفرم یوتیوب به نگاه مخاطب برسانید.

2- کسب درآمد از بازی آنلاین با ایجاد راهنمای بازی!

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از بازی آنلاین، ساختن راهنمای بازی برای دیگر علاقه مندان است که در این حالت باید به درخواست های مخاطب برای محتوایی که می خواهنند مشاهده کنند گوش فرا دهید:

 1. بازیکن می خواهد ببیند که آیا بازی جذاب است یا خیر؟
 2. به دنبال محتوایی برای یادگیری روش بازی است.
 3. داوطلب به شنیدن آخرین اخبار بازی های آنلاین است.

روش های پرداختی زیادی وجود دارد که در اخلال بازی می تواند شما را به درآمد های میلیونی برساند که چند مورد از آن ها کمک های مالی، دریافت حق اشتراک از بینندگان، کمیسیون تبلیغات از برندها، بازاریابی وابسته از برندهای بازی و … می باشد.

معرفی راه های نوین برای کسب درآمد از بازی آنلاین

3- کسب درآمد از بازی آنلاین با مربیگری بازی!

یکی دیگر از چالش های درآمدزایی در زمینه بازی های آنلاین تبدیل شدن به یک مربی بازی ویدیویی است که به افراد مشتاق کمک می کند تا تجربه بازی های خودشان را بهبود ببخشد. برای کسب درآمد از این طریق نیاز به دانش به روز از نسخه های بازی، گیم پلی و توانایی پاسخ به سوالات و سنجش پیشرفت خواهید داشت همچنین برای ارتباط با افراد بیشتر می توانید از پلتفرم های مختلفی مانند موارد زیر استفاده کنید و به درآمد های بسیار بالایی دست پیدا کنید:

 1. Yotube
 2. Gamer Sensei
 3. Fiverr

اگر پلتفرم های دیگری می شناسید که می تواند در راه کسب درآمد از بازی آنلاین مورد استفاده گیمر ها قرار بگیرد، آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما در میان بگذارید.

4- کسب درآمد از بازی آنلاین با نقد بازی!

اگر به نوشتن علاقه دارید می توانید با استفاده از روش های تولید و به اشتراک گذاری وبلاگ های جذاب به درآمد های بالایی در بازی های آنلاین برسید، نمونه ای از محتویات این نوع مقاله ها را برای ایده پردازی هر چه بهتر شما در ادامه مطالب ذکر کرده ایم:

 1. نقد بازی های آنلاین
 2. گزارش بازی های محبوب
 3. مصاحبه با چهره های معروف در صنعت بازی
 4. پوشش رویداد های مهم

اما در نظر داشته باشید که برای جذابیت کافی محتوا های خود نیاز به مهارت های نوشتاری قوی دارید تا بتوانید از روش های مختلف افراد را وادار به خواندن نوشته های خود کنید. همچنین برای آشنایی با فرصت های بیشتر شبکه سازی با سایر نویسندگان، ویراستاران و مخاطبین صنعت بازی در رسانه های اجتماعی را جدی بگیرید.

کسب درآمد از بازی آنلاین با نقد بازی

5- کسب درآمد از بازی آنلاین با تست بازی!

اصطلاح Playtesters به فردی گفته می شود که به شرکت‌ ارائه دهنده بازی های ویدیویی باز خوردی درباره آسان و لذت‌بخش بودن یا ایرادات احتمالی بازی مورد نظر ارائه می‌دهد. این روش به تووسعه دهندگان بازی کمک می کند تا ایرادات و اشکالاتی که ممکن است در حین بازی تجربه کاربری گیمر ها را زیر سوال ببرد رفع شود. مواردی که مورد توجه توسعه دهندگان در این زمینه است عبارت اند از:

 1. آیا ویژگی های بازی همان طور که در نظر گرفته شده است کار می کنند؟
 2. آیا بازیکنان دستور العمل ها را همان طوری که است درک می کنند؟
 3. افراد در مرحله ای گیر می کنند؟
 4. کدام جنبه از بازی نیاز به بهبود یافتن دارد؟

شما به عنوان یک Playtesters هم می توانید از طریق فریلنسری و هم از طریق استخدام شدن در کمپانی خاصی به درآمد برسید، همچنین اشتراک گذاری تجربیات بازی در فضا های بازی می تواند از سمت گیمر های دیگر مورد استقبال قرار گیرد.

6- کسب درآمد از بازی آنلاین با تست تضمین کیفیت بازی!

از دیگر راه های کسب درآمد از بازی آنلاین، می توان به تست تضمین کیفیت بازی یا به اصطاح (QA) اشاره کرد. اگر تا به حال با این روش آشنا نبودید جای تعجب ندارد زیرا افراد کمی هستند که قادر هستند تست بازی را از تست تضمین کیفیت جدا کنند! یک تستر QA، بازی آنلاین را تنها از جنبه های فنی بازی تست می کند و به تجربه کاربر از لذت بازی چندان اهمیت خاصی نمی دهد! اگر شما هم می خواهید که یک تستر فنی بازی های آنلاین شوید، باید مسئولیت موارد زیر را بر عهده بگیرید:

 1. ارائه بازخورد فنی در هنگام بازی های حرفه ای
 2. ثبت گزارشات اشکال های موجود
 3. ثبت Crashe ها

نکته جالب این است که برای توسعه استعداد های خودتان در این زمینه می توانید گواهینامه های ISTQB که مربوط به تست نرم افزار به صورت بین الملل هستند را از از هیئت مدیره صلاحیت تست نرم افزار آمریکا که به اختصار ASTQB هم نامیده می شوند را کسب کرده و به فرصت های شغلی بیشتری فکر کنید.

کسب درآمد از بازی آنلاین با تست تضمین کیفیت بازی

7- کسب درآمد از بازی آنلاین با توسعه بازی های آنلاین!

اگر آن اشتیاق و هیجان ویدیو سازی در فضا های مجازی را دارید از دیگر روش های پیشنهادی من برای کسب درآمد از بازی های آنلاین، توسعه دهنده بازی بودن است! اما نکته حائز اهمیت برای توسعه دهندگان یک بازی، داشتن دانش کافی از زبان های برنامه نویسی زیر است:

 1. ++C
 2. #C
 3. JavaScript
 4. Java
 5. Python

همچنین می تواند آشنایی شما به عنوان یک توسعه دهنده بازی های آنلاین با ریاضیات، فیزیک، گرافیک سه بعدی و انیمیشن بسیار کارساز باشد. احتمالاً LinkedIn یا Youtube فضای خوبی برای ارائه این استعداد شما در جهت کسب درآمد از بازی آنلاین باشد.

8- کسب درآمد با ساخت پادکست بازی های آنلاین!

کسب درآمد از بازی آنلاین حتی با ساخت پادکست! شاید اندکی دور از ذهن باشد که مگر ممکن  است برای بازی های آنلاین پادکست بسازیم و از این طریق کسب درآمد هم داشته باشیم؟ اگر جواب قطعی می خواهید بله! می شود! برای این کار شما می توانید انواع مختلفی از محتوا های بازی را به صورت پادکست در اختیار علاقه مندان قرار دهید. از جمله این موارد:

 1. بررسی بازی های جدید
 2. اخبار صنعت بازی
 3. پادکست های پرسش و پاسخ
 4. مصاحبه با بازیکنان حرفه ای

قطعاً اگر مخاطب پسند باشید، حمایت های مالی برند ها و درآمد های تبلیغاتی زیادی شامل حال شما خواهد شد. حتی می توانید لوازم جانبی بازی را در حین محتوای خود به صورت نامحسوس به فروش برسانید. برای شروع می توانید یک سر به پلتفرم Fiverr بزنید.

کسب درآمد با ساخت پادکست بازی های آنلاین

9- کسب درآمد با Mistplay در بازی های آنلاین!

به عنوان یکی از جذاب ترین روش های پیشنهادی برای کسب درآمد از بازی آنلاین در یک مقاله جامع از آذرسیس، Mistplay را انتخاب کنید. این روش مناسب افرادی است که گوشی های اندرویدی دارند! در حین بازی به Mistplay بپیوندید و از این طریق به درآمد اضافی برسید. به این صورت که هر چه بیشتر بازی کنید Units های بیشتری دریافت می کنید و بعد ها می توانید این Units ها را به کارت های هدیه تبدیل کرده و استفاده کنید.

10- کسب درآمد با مسابقه در بازی های آنلاین!

افراد حرفه ای بسیاری وجود دارد که شیفته مسابقه دادن هستند و این کار برایشان سود های کلانی به دنبال دارد. اگر شما هم یک بازیکن ماهر هستید می توانید در پلتفرم های زیر به دنبال عرصه های مسابقات جذاب بگردید:

 1. Esports
 2. Gamersaloon
 3. Battlefy
 4. The International (TI)

امیدواریم همیشه در هر رقابتی نفر اول باشید! اما به یاد داشته باشید که تا شکست نخورید هرگز نمی توانید طعم موفقیت را بچشید! پس همین الان شروع به رقابت کنید.

کسب درآمد با مسابقه در بازی های آنلاین

پیشنهادات اسامی بازی های آنلاین برای کسب درآمد

اگر موارد بالا را با دقت کامل مطالعه کرده باشید احتمالاًً همین الان راه و روش های جذابی به ذهن تان رسیده است که از آن طریق می توانید به درآمد های میلیونی برسید! ولی مانعی به نام ” چه بازی هایی برای کسب درآمد دلاری می توان انجام داد؟ ” ذهن شما را مشغول کرده باشد! کلافه نشوید! ما فکر این قسمت را هم کرده ایم! اسامی بازی هایی که می توانید برای کسب درآمد در فضای دیجیتال در نظر بگیرید را طی یک وبلاگ جداگانه و جامع هماه با نحوه راه اندازی و نصب گیم ها برای شما علاقه مندان عزیز آورده ایم که توصیه می کنیم مطالعه آن را هرگز از دست ندهید. برای این کار کافیست بر روی عنوان ذکر شده کلیک کنید ” گیم سرور چیست و چرا به آن نیاز دارید! “

سخن آخر

همان طور که در ابتدا این عنوان نیز گفته شد، در نظر داشته باشید که برای کسب درآمد از بازی آنلاین علاوه بر نیاز به تجهیزاتی مانند دوربین، میکروفون، اطلاع از مهارت های نرم افزاری و ویرایش ویدیو به گیم سرور که از یک سرور اختصاصی و یا سرور مجازی با کیفیت جهانی ساخته شده باشد احتیاج خواهید داشت. بنابراین پس از کشف روش مناسب خودتان برای کسب درآمد از بازی آنلاین، برای دریافت مشاوره و اطلاع از انواع پلن های متناسب با بازی مورد نظر خود، می توانید از گزینه ارسال تیکت در وب سایت رسمی شرکت آذرسیس استفاده کنید و به صورت 24 ساعته در هر روز هفته از مشاوره های رایگان ما بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *