آذرسیس

مقایسه تاثیر نمایش تصاویر امن در آدرس وب بر رتبه بندی سایت
5/5 - (1 امتیاز)

روش های زیادی برای دیده شدن وب سایت ها وجود دارد که به هر یک از آن ها تکنیک های سئو سایت گفته می شود، نمایش تصاویر امن در آدرس وب یکی از چشم نواز ترین روش ها برای جذب نگاه های بیشتر در وب سایت است. ما نیز در این وبلاگ علمی از علاقه مندان به حوزه طراحی تصاویر و گرافیست هایی که وظیفه طراحی هویت بصری وب سایت ها را بر عهده دارند دعوت می کنیم تا به اهمیت و ارزش فعالیت شان در سئو و دیده شدن یک برند توجه کنند. اگر صاحب یک وب سایت با کم ترین سرمایه گذاری در حوزه سئو تصاویر سایت هستید، الان زمان پی بردن به اشتباه خودتان است! پس همراه آذرسیس باشید تا تاثیر فوق العاده نمایش تصاویر امن در آدرس وب بر رتبه بندی سایت را به وضوح لمس کنید.

تاثیر نمایش تصاویر امن در آدرس وب بر رتبه بندی سایت

مفهوم تصاویر امن در آدرس وب سایت

در حالت کلی، بهینه سازی به معنی قابل فهم کردن اقدامات انجام شده انسان ها برای ربات های موجود در موتور های جستجو است. زیرا هیچ یک از موتور های جستجو نمی توانند تصاویر و یا متن ها را همان طور که برای ما قابل مشاهده است را ببینند! احتمالاً ذهن شما را هم درگیر کرده که چگونه تصاویر را برای ربات ها قابل فهم کنیم؟ این تخصص ماست! پس اصلاً نگران نباشید و فقط به خواندن این مقاله ادامه دهید.

ربات های موتور جستجو به سر نخ هایی برای درک اینکه تصاویر منتشر شده در ارتباط با چه چیزی هستند نیاز دارند، آن ها به سر نخ هایی که ما تعیین می کنیم تکیه می کنند و توسط این اطلاعات رتبه شما را در نتایج جست و جو SERP بالا می برند که این مورد در به کار بردن تصاویر امن در آدرس وب هم باید رعایت شود.

تاثیر سئو تصاویر امن در آدرس وب سایت

بیش از 26 میلیارد جستجو در ماه! این عدد قدرت فراموش شده Google Image را نشان می دهد و از آن جایی که روند فعلی گوگل، متمایل به سمت نمایش تصاویر در نتایج جستجو استاندارد است، اغلب این محتوا ها را جلوتر از فهرست های ارگانیک سنتی قرار می دهد. به همین دلیل است که بهینه سازی تصاویر جز مهمی از استراتژی های سئو داخلی صفحات است و باعث ایجاد ترافیک بالا در صفحات شما خواهد شد، زیرا با استفاده از این تصاویر احتمال دستیابی به کاربران در Google Image را هم افزایش می دهید. اما فراموش نکنید که همه این موارد تنها با داشتن یک میزبانی حرفه ای در وب سایت میسر خواهد بود!

تاثیر سئو تصاویر در نتایج جست و جو SERP

مهم ترین نکات سئو تصاویر امن در آدرس وب سایت

اگر می خواهید بدانید که تا به حال در نحوه بهینه سازی نمایش تصاویر امن در آدرس وب در حال خطا بودید یا نه؟ مطالعه نکات زیر یکی از ضروری ترین اقدامات برای شماست.

1- حجم ایده آل برای تصاویر 

یکی از نکات مهم در نمایش تصاویر امن در آدرس وب بر رتبه بندی سایت این است که تصاویر را با حجم کم آپلود کنید، تا سرعت بارگذاری صفحات تان کاهش پیدا نکند.

2- اهمیت نام فایل تصاویر 

نام فایل تصاویر بارگذاری شده یکی از موارد مهم است که باید مرتبط با متن و عنوان باشد، برای مثال به جای استفاده از نام های پیش فرض مانند IMG12345.jpg، از نام های مرتبط با کلمات کلیدی مثل golden-retriever-puppy.jpg استفاده کنید.

3- تصاویر مرتبط با متن محتوا

از جایگذاری تصاویر نامربوط به متن محتوا منتشر شده پرهیز کنید و در عوض از تصاویر مرتبط با متن برای بهبود نرخ کلیک CTR استفاده کنید.

تاثیر تصاویر مرتیط با متن در سئو سایت

4- اندازه مناسب فایل تصاویر در سئو

اگر می خواهید تاثیر منفی در سئو سایت به جا نگذارید، باید فایل های تصاویر تان را تا حد امکان فشرده کنید تا به این وسیله از کاهش سرعت و اختلال در تجربه کاربران جلوگیری شود، اما فراموش نکنید که این کار را بدون افت کیفیت تصاویر انجام دهید.

5- نحوه تنظیم فرمت فایل تصاویر

هر یک از فرمت های JPEG، PNG، GIF و WebP ویژگی های به خصوصی دارند که در میان آن ها JPEG معمولاً حجم کمتری دارد ولی از طرفی عکس با PNG شفافیت بهتری پیدا می کند! اما توصیه من به شما استفاده از WebP است! زیرا یک عملیات فشرده سازی خوب با کیفیت بالا را ارائه می دهد.

6- Alt Text تصاویر در وب سایت

Alt Text به متنی گفته می شود که به ربات های موتور جستجوگر، مفهوم تصویر آپلود شده را می رساند، حتی اگر مخاطب شما کم بینا باشد Screen Reader ها از این متن برای توصیف عکس به کاربران کم بینا استفاده می کنند!!

تاثیر Alt Text تصاویر بر سئو سایت

7- Title Text تصاویر امن در آدرس وب سایت

Title Text اطلاعات بیشتر در مورد عکس قرار تصاویر امن در آدرس وب است که وقتی کاربر روی عکس قرار می گیرد قابل مشاهده است، اگرچه Title Text به اندازه Alt Text برای سئو حیاتی نیست، اما می تواند تجربه کاربری را بهتر کند.

8- تنظیم CDN تصاویر

استفاده از CDN یا شبکه تحویل محتوا در نمایش تصاویر امن در آدرس وب به ارائه سریع تر تصاویر موجود به کاربران بر اساس موقعیت جغرافیایی آن ها کمک زیادی می کند.

9- Lazy Loading برای صفحات با تعداد عکس بالا

از این ویژگی در صفحاتی که تصاویر زیادی دارند استفاده می شود، به این ترتیب که تصاویر تنها زمانی بارگذاری می شوند که کاربر بخواهد، این روش نمایش تصاویر امن در آدرس وب موجب افزایش سرعت بارگذاری صفحه مربوطه می شود.

10- اهمیت ابعاد تصاویر در بهینه سازی

ابعاد تصاویر ساده و محترک را به گونه ای تنظیم کنید که در همه دستگاه های دیجیتال مثل گوشی موبایل، تبلت، سیستم های کامپیوتری و … قابل نمایش باشند.

تاثیر ابعاد تصاویر بر سئو سایت

نحوه عیب یابی سئو تصاویر سایت

در صورت بروز هرگونه خطا در سئو تصاویر سایت، برای عیب یابی خطا های رخ داده در نمایش تصاویر امن در آدرس وب می توانید از ترفند های زیر استفاده کنید:

1- اگر Alt Text وجود ندارد!

از ابزار هایی مانند Sitechecker.Pro برای اسکن وب سایت تان کمک بگیرید تا Alt Text های فراموش شده را برای شما هایلایت کند، فراموش نکنید که وجود Alt Text برای تصاویر از واجبات امر است.

2- اگر اندازه تصاویر بیش از حد بزرگ است!

از ابزار هایی مانند TinyPNG یا Compressor.io برای فشرده کردن سایز تصاویر بدون افت کیفیت استفاده کنید، تا تصاویرتان بیش از حد بزرگ نباشد و موجب کاهش کیفیت وب سایت نشود.

3- اگر فرمت تصویر اشتباه است!

در صورتی که فرمت تصویر شما اشتباه است و یا از فرمت درست و مناسب اطلاع ندارید، نرم افزار های GIMP یا Photoshop در انتخاب فرمت های درست به شما کمک خواهد کرد.

عیب یابی تصاویر امن در آدرس وب

4- اگر تصاویر توسط robots.txt مسدود شده اند!

در صورت بروز این نوع مسدودی ربات جستجوگر قادر به شناسایی تصاویر امن در آدرس وب نخواهند بود، بنابراین فایل robots.txt را بررسی کرده و هرگونه موارد غیر ضروری در مورد تصاویر را حذف کنید.

5- اگر Sitemap مناسب برای تصاویر ندارید!

Sitemap مناسب با تصاویر سایت خود را ایجاد کرده و آن را به Google Search Consol ارسال کنید. این کار به ربات های موتور جستجو در فهمیدن نقشه راه سئو شما کمک بسیاری خواهد کرد.

6- اگر مشکلات Lazy Loading دارید!

اگر استراتژی درستی برای بارگذاری تصاویر امن در آدرس وب، طبق دلخواه کاربر در صفحاتی که تعداد بالایی از عکس ها را دارند در نظر نگیرید، ممکن است از فهرست شدن تصاویر توسط ربات ها جلوگیری کرده باشید.

7- اگر Alt Text تصاویر امن در آدرس وب طولانی است!

از ابزار هایی مثل Sitechecker.Pro برای تشخیص Alt Text های طولانی تصاویر استفاده کنید و در صورت تشخیص طولانی بودن آن، متن جایگزین خود را مرور کرده و ساده کنید تا مختصر و در عین حال توصیفی باشد.

نحوه عیب یابی سئو تصاویر

کاربرد ابزار Sitechecker’s Image Size Checker در سئو تصاویر

ابزار Sitechecker’s Image Size Checker، مختص وب مستر ها و با هدف تجربه یک وب سایت بهینه شده ساخته شده است و تصاویر سایت شما را تجزیه تحلیل کرده و بینش های هوشمندانه ای را در جهت تناسب ابعاد، فرمت و … تصاویر به شما خواهد داد. بنابراین با توجه به ویژگی های ذکر شده در این ابزار می توانید تجربه کاربری تضعیف شده خود را به بالا ترین حد ممکن برسانید و از این طریق رتبه بندی قابل قبولی در موتور های جستجو بدست آورید. از این ابزار بی نظیر برای بررسی نکات سئو تصاویر امن در آدرس وب مطابق دستورات این مقاله استفاده کنید و حتی کوچک ترین نکات را پشت گوش نیندازید! قطعاً همه این موارد در حفظ زیبایی وب سایت بدون به خطر انداختن بهینه سازی کمک بزرگی به روند کسب و کار شما خواهند کرد.

کاربرد ابزار Sitechecker’s Image Size Checker در سئو

*نکته مهم*

برای سرپا کردن وب سایت خود با ستون های محکم در فضای ناامن اینترنت با پلن های طراحی شده شخصی، از گزینه ارسال تیکت در وب سایت آذرسیس جهت تعیین وقت مشاروه رایگان و حرفه ای برای تهیه سرور مجازی لینوکس و سرور مجازی ویندوز اقدام فرمایید.

سخن آخر

با اینکه می دانیم جذابیت کلمات برای جلب توجه یک کاربر لازم هستند ولی در فعالیت های روزانه هم به راحتی قابل مشاهده است که محبوبیت روز افزون پلتفرم های بصری هنری نشان از اهمیت سئو تصاویر در وب سایت های حرفه ای دارد، امیدواریم هرگز از آن غافل نشده باشید! از اینکه در یک موضوع جدید دیگر همراه ما بودید از شما ممنونیم. سوالات، نظرات و پیشنهادات خود در ارتباط با نحوه درست نمایش تصاویر امن در وب را با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید و با خیال راحت میزبانی وب سایت خود را به متخصصین آذرسیس بسپارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *