آذرسیس

5 features to consider when choosing a dedicated server provider
5/5 - (1 امتیاز)

50 درصد از شرکت های جهانی برای بهبود تجربه و رضایت مشتری دست به تحول دیجیتال زده اند که این تغییر مدل کسب و کار باعث تبدیل شدن آنها به یک وسیله ارتباطی و ضروری بین شرکت ها و مشتریان شده است.

اگر وب سایت کسب و کار شما نیز ترافیک ثابتی دارد، سرور اختصاصی می تواند برای بهبود تجربه کاربری کمک کننده واقع شود. خرید سرور اختصاصی برای میزبانی می تواند یک راه مطمئن برای کسب اطمینان بیشتر نسبت به عملکرد وب سایت های شما باشد.

اما انتخاب یک سرور اختصاصی از شرکت ارائه دهنده قابل اعتماد، یکی از چالش برانگیز ترین تصمیمات برای هر کسب و کار نوپا است. در این مقاله به 5 دلیل اشاره خواهیم کرد که با اتکا به آنها می توانید نسبت به خرید آگاهانه پیشقدم شوید!

5 ویژگی که در انتخاب ارائه دهنده سرور اختصاصی باید لحاظ کرد

ویژگی های مورد نیاز برای انتخاب ارائه دهنده سرور اختصاصی

هر شرکت یک عملکرد و هر کسب و کار نیز نیازهای منحصر به فرد خود را دارد. اکنون ممکن است نیز همانند سایر افراد سوالاتی مانند چه نوع خدماتی را قصد دارید با سرور اختصاصی ارائه دهید؟ و یا اینکه برای میزبانی چه تعداد کاربری را در نظر گرفته اید؟ برای شما پیش آید.

این سوالات می تواند مشخص کننده تعداد سرورها و سخت افزار هایی که به آن نیاز دارید باشد برای مثال آیا خدمات ارائه شده شامل cpu، حافظه و یا دیسک فشرده نیز خواهد بود؟ جواب این سوال می تواند یک بینش کلی در مورد نیازهای سخت افزاری به شما بدهد!

اگر از نیاز های خود و انتخاب درست موارد ذکر شده مطمئن نیستید، می توانید با در نظر گرفتن تجربیات یک متخصص در مورد نکاتی مانند پهنای باند، نیاز های سخت افزاری و ترکیب مناسب سرور اختصاصی، به نیاز های عملکرد خود دست پیدا کنید.

داشتن ویژگی های امنیتی پایدار

موضوع تامین بودن امنیت یک سرور برای فعالیت، دغدغه اکثر مشاغل دنیای فناوری می باشد. در معرض خطر قرار گرفتن حجم قابل توجهی از اطلاعات مشتریان، باعث شده است که ویژگی های امنیتی به هنگام انتخاب سرور اختصاصی، در اولویت باشد.

در نظر داشتن جنبه امنیت باید در اولویت شما باشد، زیرا ممکن است به عنوان مدیر یک مجموعه میزبانی وب، در طول همکاری نیاز باشد که اطلاعات شخصی را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. همچنین موضوع دیگر این است  که شما تمام اقدامات امنیتی لازم را انجام دهید تا در برابر بروز مشکل و یا خطراتی که امنیت سرور را کاهش می دهند، آمادگی لازم را داشته باشید.

  همچنین باید تمام اقداماتی که ممکن است ارائه دهندگان سرور اختصاصی با انجام آنها باعث کاهش امنیت داده ها شوند را در نظر بگیرید.

اتفاقات مربوط به نقص داده ها به قدری می تواند زیان بار باشد که تقریباً 60 درصد از مشاغلی که مورد حملات امنیتی قرار گرفته اند، پس از چنین حوادثی متاسفانه مجبور به تعطیل کردن فروشگاه خود شده اند.

  داده های شما ممکن است به هنگام مشکلاتی مانند خرابی سرور در معرض آسیب و خطر قرار بگیرند، این موضوع اصلا به نفع شما نخواهد بود!

برای جلوگیری از این اتفاق، همواره به دنبال پاسخی از جانب ارائه دهندگان نسبت به چگونگی روال کاری برای تامین امنیت داده ها و اطلاعات باشید.

ضروری است که ارائه دهندگان روش هایی را برای جلوگیری از خطرت احتمالی مانند نصب و پیکربندی فایروال، مدیریت نفوذ و اقدامات مربوط به پیشگیری از حملات بدافزار ها را سر لوحه کار خود قرار دهند.

5 ویژگی که در انتخاب ارائه دهنده سرور اختصاصی باید لحاظ کرد

ارائه پشتیبانی فنی برای سرور اختصاصی

با به وجود آمدن تحول دیجیتال در دنیای امروزی، اکثر کارهای تجاری تبدیل به یک فرآیند پیچیده شده اند. به همین سبب تیم‌ شما به یک پشتیبانی فنی برای رفع مشکلات احتمالی نیاز دارد. توجه داشته باشید که این پشتیبانی برای انجام کارهای ساده و روتین نیز می تواند کمک کننده باشد.

اکنون این سوال پیش می آید که ارائه دهنده هاست با چه سرعتی می تواند در عیب یابی مشکلات پاسخگوی شما باشد؟ قبل از انتخاب یک سرور اختصاصی برای کسب و کار خود از یک شرکت ارائه دهنده، از داشتن یک تیم پشتیبانی فنی که قادر به پاسخگویی 24 ساعته باشند، اطمینان حاصل کنید.

یک ارائه دهنده میزبانی سرور قابل اعتماد، همیشه یک شماره تلفن معتبر و یک ایمیل قابل دسترس را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها بتوانند به هنگام وقوع مشکلات فنی با تیم مربوطه در ارتباط باشند.

5 ویژگی که در انتخاب ارائه دهنده سرور اختصاصی باید لحاظ کرد

داشتن سرویس بکاپ گیری برای سرور اختصاصی

داشتن سرویس بکاپ گیری یک فرآیند ضروری است که باید به طور منظم انجام شود. قبل از انتخاب یک شرکت ارائه دهنده برای سرور اختصاصی خود، لازم است از مجهز بودن سرور ها نسبت به سرویس بکاپ گیری اطمینان حاصل کنید.

مجهز بودن به این ویژگی سبب می شود در صورت عدم بازگشت داده های حیاتی سرور توسط هارد دیسک، فقط با اتکا به یک سرور بکاپ گیری این مشکل را حل کنید.

ارائه دهنده هاست شما باید حداقل یک پروتکل برنامه ریزی شده داشته باشد تا بتواند از سرور در برابر خسرات وارد شما در اثر از دست دادن داده به وجود می آید، محافظت کند. اکثر سرورهای اختصاصی فرآیند ذخیره سازی و پشتیبان گیری را از طریق رایانش ابری ترکیب می کنند. این عمل می تواند بالاترین سطح حفاظت از داده ها را در برابر هرگونه اتفاقی را برای کلاینت ها تضمین کنند.

در نظر گرفتن روش های مختلف برای پشتیبان گیری و ذخیره سازی در انتخاب یک سرور اختصاصی متناسب با نیاز هایتان می تواند کمک کننده باشد.

5 ویژگی که در انتخاب ارائه دهنده سرور اختصاصی باید لحاظ کرد

اهمیت کیفیت شبکه ارائه دهنده 

همواره توجه به کیفیت شبکه در انتخاب ارائه دهنده هاست ضروری است، چرا که کیفیت شبکه به طور مستقیم بر روی عملکرد سرور شما تاثیر می گذارد. یکی از مواردی است که کیفیت شبکه را تعیین می کند، مکان فیزیکی سرور است زیرا هر چه سرور اختصاصی شما از کسب و کار شما دور باشد، احتمال این که بر روی کیفیت شبکه شما تاثیر منفی بگذارد بیشتر می شود.

پس شما باید قبل از انتخاب سرور، مرکز عملیات شبکه، سرعت و کیفیت شبکه را از پیش تست کنید. به علاوه تحویل داده ها به کیفیت شبکه ارائه دهنده هاست نیز بستگی دارد و برای داشتن اطلاعات در مورد کیفیت شبکه،  صفحه مرکز عملیات شبکه (NOC)، باید ارائه دهنده خود را بررسی کرده و شبکه آنها را آزمایش کنید.

اکثر شرکت های ارائه دهنده سرور اختصاصی، گزینه ای برای انجام این کار دارند و شما می توانید از این ویژگی آن ها بهره مند شوید.

5 ویژگی که در انتخاب ارائه دهنده سرور اختصاصی باید لحاظ کرد

در صورت نیاز به ارتقا، تجربه امنیت و سرعت بی نهایت توصیه آذرسیس به شما استفاده از سرور اختصاصی خواهد بود.

سرور اختصاصی و سرور مجازی آذرسیس از 60 لوکیشن دنیا با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه ارائه می شود که با خرید از وبسایت، خدماتی مانند کانفیگ رایگان و کد تخفیف شامل حال شما خواهد شد.

سخن آخر

در این مقاله، به 5 دلیل مهم که باید به هنگام انتخاب ارائه دهنده سرور اختصاصی در نظر بگیرید اشاره کردیم. فاکتور های انتخابی همواره باید برحسب نیاز هر کاربر باشد.

البته توجه داشته باشید که موارد دیگری نیز وجود دارد که ممکن است اولویت انتخاب افراد دیگر برای سرور اختصاصی کسب و کارش باشد.

با رعایت این موارد می توانید درست ترین انتخاب را داشته باشید. اگر شما نیز دلیل دیگری برای انتخاب سرور اختصاصی تان دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید، منتظر نظرات شما در بخش کامنت ها هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *