آذرسیس

آموزش گرفتن لرزش فیلم در پریمیر
3/5 - (2 امتیاز)

در بعضی اوقات هنگام فیلمبرداری Stabilizer یا همان لرزش گیر دوربین همراهمان نیست، که بتوانیم با آن لرزش ویدیو را بگیریم. در این آموزش به معرفی افکتی می پردازیم که به کمک آن در اکثر مواقع بتوانید لرزش ویدیو را بگیرید.

در این مقاله آموزش نحوه گرفتن لرزش فیلم در پریمیر را برای شما عزیزان بررسی خواهیم کرد. برای انجام این کار از شما می خواهیم که تنظیمات گفته شده در ادامه را به ترتیب انجام دهید.لرزش فیلم

مقاله مفید: متاورس چیست؛ چه اهمیتی در جهان امروزی دارد؟

نحوه گرفتن لرزش فیلم در پریمیر با روش کاربردی

در ابتدا نرم افزار پریمیر را باز کرده، و ویدیو مورد نظر دارای لرزش را از منو File از طریق بخش Import به داخل نرم افزار وارد کنید. سپس از منو Effects، افکت Warp Stabilizer را بر روی ویدیو Drag کنید.

نحوه گرفتن لرزش فیلم در پریمیر

بلافاصله این افکت ویدیو مورد نظر را آنالیز می کند. اکنون صبر کنید تا آنالیز به اتمام برسد. درصد آنالیز را از سمت چپ بخش Effect می توانید ببینید، همچنین سرعت آنالیز به قوی بودن سیستم شما بستگی دارد.

نحوه گرفتن لرزش فیلم در پریمیر

نحوه گرفتن لرزش فیلم در پریمیر

افکت Warp Stabilizer آنالیز را بعد از اینکه به اتمام رساند، به صورت پیش فرض تنظیماتی را نسبت به گرفتن لرزش فیلم انجام داده که اکنون در ادامه به تنظیم هریک می پردازیم.

تنظیمات افکت Warp Stabilizer

در منو Effect Control به بخش افکت Warp Stabilizer رفته و تنظیمات را انجام دهید.

  • تنظیم ابزار Result

در قسمت Result دو گزینه Smooth Motion و No Motion را داریم.

Smooth Motion: بعد از اتمام آنالیز، افکت به صورت پیش فرض این گزینه را انتخاب می کند. برای زمانی این گزینه را انتخاب کنید که می خواهید لرزش فیلم ها را از بین ببرید، که در حال حرکت هستند و لرزش به واسطه حرکت ایجاد شده است.

No Motion: این گزینه برای زمانی کاربرد دارد که ویدیو حرکت زیادی ندارد و تا حدودی ثابت است، لرزش فیلم به واسطه نبود پایه دوربین یا به دلیل حرکت دست ایجاد شده است.

در این جا به دلیل وجود حرکت در ویدیو، گزینه اول یعنی Smooth Motion را انتخاب می کنیم. گزینه Smoothness را با توجه به میزان لرزش فیلم خود تنظیم کنید.

تنظیم ابزار Result

افکت به صورت خودکار آن را بر روی 50% تنظیم شده است. در صورت زیاد کردن درصد Smoothness اگر به حاشیه های ویدیو دقت کنید، حالت اعوجاج یا موج در هنگام حرکت ایجاد می شود.

بنابراین میزان آن را با توجه کافی به لرزش موجود تنظیم کنید تا این حالت پیش نیاید، و مراحل به درستی پیش رود.

تنظیم ابزار Result

  • تنظیم ابزار Method

اکنون به تنظیم بخش بعدی یعنی Method می پردازیم، که همیشه به صورت پیش فرض بر روی Subspace Warp تنظیم شده است.

تنظیم ابزار Method

در کل مجموع، برآیند و تنظیم سه گزینه Position، Position,Scale,Rotation و Perspective در گزینه آخر یعنی Subspace می باشد.

بخش Subspace Warp تمامی بخش های ویدیو شما را آنالیز کرده، و بر اساس حرکتی که هر جسم در ویدیو دارد، لرزش فیلم را برطرف می کند.

ممکن است در بعضی مواقع با انتخاب گزینه Position, Scale, Rotation تصویر ویدیو شما بهتر شود. بهتر است هریک از گزینه های موجود را نسبت به ویدیو خود امتحان کنید.

  • تنظیم ابزار Framing

در این بخش چهار گزینه داریم که افکت به صورت خودکار این بخش را بر روی Stabilize, Crop, Auto Scale تنظیم شده است.

تنظیم ابزار Framing

Stabilize Only: این گزینه فقط لزرش موجود در ویدیو را تا حدودی از بین می برد.

Stabilize, Crop: در این حالت علاوه بر گرفتن لرزش موجود در ویدیو، Crop یا برش تصویر ویدیو را نیز انجام می دهد.

Stabilize, Crop, Auto Scale: و در این گزینه علاوه بر گرفتن لرزش ویدیو و Crop کردن، Scale یا اندازه ویدیو را به صورت خودکار انجام  می دهد.

پیشنهاد می شود این بخش در حالت Stabilize, Crop, Auto Scale بماند، زیرا تمامی موارد را به صورت خودکار، خود ابزار انجام می هد.

  • تنظیم بخش Advanced

اکنون به سراغ بخش آخر یعنی Advanced می رویم. در این بخش اگر تیک گزینه Detailed Analysis را فعال کنید، زمان آنالیز کردن افکت بر روی ویدیو بیشتر شده و تا حدودی لرزش فیلم را بیشتر از بین می برد.

در بعضی مواقع این بخش از تنظیمات تاثیر زیادی بر حذف لرزش فیلم ندارد و زیاد نیاز به استفاده از آن را نخواهید داشت.

تنظیم بخش Advanced

ابزار بعدی یعنی Crop Less <-> Smooth More هرچه درصد کمتری داشته باشد، درصد لرزش گیری هم کمتر می شود و Crop کمتری انجام می دهد.

در مقابل هرچه درصد آن بیشتر شود لرزش گیری بهتر شده و Crop بیشتری بر روی ویدیو اعمال می کند. اکنون بعد از سپری کردن مراحل بالا لرزش فیلم شما گرفته می شود.

برای افزایش سرعت سرویس خود می توانید سرور مجازی ارزان ارائه شده از 60 لوکیشن مختلف دنیا در آذرسیس را تجربه کنید.

مقاله مفید: آموزش نصب XFCE در اوبونتو

سخن آخر

با توجه به افکت معرفی شده و تنظیم دقیق هریک از ابزار های آن طبق آموزش به راحتی می توانید لرزش ویدیو را از بین ببرید. همچنین تنظیم دقیق هریک از بخش ها به میزان لرزش ویدیو شما بستگی دارد.

در این مقاله آموزشی نحوه گرفتن لرزش فیلم در نرم افزار پریمیر را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.

برای جلوگیری از لرزش چه اقداماتی می توان انجام داد؟

سرعت شاتر خود را حداقل به اندازه 1 تقسیم بر فاصله کانونی لنز تنظیم کنید.

Share this Post

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *