آذرسیس

What is Domain Authority
5/5 - (1 امتیاز)

DA یا همان Domain Authority یک نوع امتیاز و همچنین رتبه بندی برای موتور های جستجو می باشد، که به بهبود عملکرد شما در رتبه بندی کمک بسیار زیادی می کند. این امتیازات که احتمال رتبه بندی یک وب سایت در صفحات نتایج موتور های جستجو را پیش بینی می کند بین اعداد 0 تا 100 متغییر است. و اعداد بالاتر مربوط به احتمال بیشتر رتبه بندی می باشد. در این مقاله مفهوم کلی و دلایل اهمیت Domain Authority را برای شما کاربران عزیز آورده ایم، از شما دعوت می کنیم تا پایان این آموزش همراه مان باشید…

مفهوم Domain Authority

طبق آنچه که در مقدمه نیز اشاره شد Domain Authority یک ابزار برای تخمین احتمال رتبه بندی صفحات در موتور های جستجو است، که مقادیر خاص خود را دارد. اعداد این ابزار بر اساس داده های فهرست وب Link Explorer ما می باشد، و به علاوه ده ها عوامل دیگر در محاسبات این مقدار موثر است:

Domain Authority چیست؟

نحوه محاسبه مقدار Domain Authority

نحوه محاسبه مقدار DA به عوامل زیادی مانند Link root دامنه های ریشه، تعداد کل لینک ها و … وابسته است. که با عدد نهایی به دست آمده می توان برای مقایسه Ranking Strength وب سایت استفاده کرد. توجه داشته باشید که DA فاکتور رتبه بندی در گوگل نیست، و تاثیری روی SERP ها نخواهد داشت. اما چون بر اساس مقیاس های زیادی پیش بینی می شود یک معیار در نظر گرفته می شود. در ادامه یک مثال برای ملموس تر شدن این نحوه اندازه گیری برای شما کاربران آورده ایم که توصیه می کنیم حتماً آن را مطالعه کنید. فرض کنید احتمال اینکه دامنه A در Google SERP نمایان شود، بیشتر از دامنه B باشد، در این حالت انتظار خواهیم داشت که مقدار DA در دامنه A بالاتر از B باشد. و یا در مثال دیگر با توجه به این که DA بر اساس محاسبات ماشینی است، امتیاز سایت شما با دیده شدن هرچه بیشتر از سمت کاربران نوسان خواهد کرد. با توجه رقابت موجود در این زمینه دانستن این مورد خالی از لطف نیست که افزایش امتیاز DA برای مثال از عدد 20 به 30 بسیار آسان تر از تغییر مقدار 70 به 80 است.

چگونه Domain Authority وب سایت خود را اندازه گیری کنیم؟

برای اندازه گیری مقدار DA ابزار هایی وجود دارد، که یکی از کاربردی ترین آن ها استفاده از MOZ BAR است، همچنین با MOZ’s Link Explorer یا در بخش تجزیه و تحلیل SERP کلمات کلیدی دامنه اعتبار را می توان اندازه گیری کرد.

برای بررسی رایگان Domain Authority می توانید از ابزار MOZ طبق تصویر زیر استفاده نمایید:

چگونه Domain Authority وب سایت خود را اندازه گیری کنیم؟

علاوه بر MOZ یک ابزار دیگر برای اندازه گیری مقدار DA نیز به نام ahrefs وجود دارد، امتیاز شما ممکن است با امتیاز اندازه گیری شده در روش قبل متفاوت باشد زیرا هر کدام فاکتور های خاص خود را دارند.

چگونه Domain Authority وب سایت خود را اندازه گیری کنیم؟

روش محبوب دیگر در بین متخصصان سئو SemRush می باشد، که اطلاعات زیادی در مورد اعتبار دامنه یک وب سایت به ما می دهد.چگونه Domain Authority وب سایت خود را اندازه گیری کنیم؟

چه مقداری برای Domain Authority مناسب است؟

از آن جایی که امتیاز DA یک مقدار کاملاً نسبی است، و برای مقایسه استفاده می شود. چیزی به نام عدد خوب، بد یا مناسب وجود ندارد. این یک عدد نسبی و رقابتی است، و شما باید به نحوی از رقیبان خود جلو بزنید، و همین که امتیاز شما از آن ها بالاتر باشد کافیست. اما اگر که نیاز به یک دسته بندی کلی در مورد مقادیر دریافتی Domain Authority باشد، اعداد زیر 30 ضعیف و بالای 80 عالی هستند.

چگونه می توان مقدار Domain Authority را افزایش داد؟

تاثیر مستقیم بر روی مقدار DA غیر ممکن است، زیرا این عدد مجموع برآیند داده های زیادی می باشد. در نتیجه باید موارد زیادی را برای بهبود آن در نظر گرفت.

چگونه می توان مقدار Domain Authority را افزایش داد؟

بهترین روش برای افزایش و تاثیر گذاری بر مقدار DA وب سایت بهبود دادن نحوه SEO و نقشه راه پیش رو است. علاوه بر آن تمرکز بر روی کیفیت و کمیت لینک های خارجی در این مقدار موثر است.

سرور اختصاصی و سرور مجازی آذرسیس با بیش از 60 لوکیشن در دنیا یک زیر ساخت قدرتمند و با کیفیت برای تمام منابع با هزینه ای معقول در اختیار شما قرار خواهد.

سخن آخر

همان طور که در عناوین بالا گفته شد، Domain Authority یک مقدار همواره متغییر است، و قابل کنترل صد در صدی نیست. و شما هرگز نباید از بالا یا پایین آمدن آن نگران یا غافلگیر شوید. امیدواریم توانسته باشیم در مقاله پیش رو مفهوم Domain Authority و عوامل موثر در مقدار آن را به طور کامل به شما کاربران عزیز رسانده باشیم. از اینکه تا پایان این آموزش همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد این موضوع از قسمت ارسال نظر با کارشناسان آذرسیس در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *