آذرسیس

پیش‌بینی رشد بازار سرور مجازی در سال‌های آینده
5/5 - (1 امتیاز)

احتمالاً شما هم مثل همه ما، حتی یک بار هم که شده ماشین زمانی را تصور کرده اید که با آن به چندین سال بعد سفر کنید! پس کمربندتان را محکم ببندید که قصد دارم در این مقاله شما را به چند سال بعد ببرم و رشد بازار سرور مجازی را باهم بررسی کنیم! با توجه به اینکه نوع ارتباط ما با مشتریان در دنیای امروزه با سرعت شگفت انگیزی در حال تغییر و تحول است، قطعاً یکی از فناوری های انقلابی را می توان سرور مجازی دانست. بنابراین اگر یک سئو کار، وب مستر و یا توسعه دهنده هستید قطعاً آینده بازار های سرور، نکته جالب و تاثیر گذاری برای شما و کسب و کارتان است. از این رو در مقاله رشد بازار سرور مجازی آذرسیس یک پیش بینی درست با منابع معتبر را برای شما تنظیم کرده ایم تا با مطالعه آن در کنار هم لذت ببریم.

پیش‌بینی رشد بازار سرور مجازی در سال‌های آینده

تاریخچه ایجاد سرور مجازی! 63 سال قبل!

شاید شوکه شوید که تاریخچه سرویس سرور مجازی که حتی در سال 2024 هم بسیاری از افراد اطلاعات کافی از آن را ندارد به سال 1960 بر می گردد! بله درست شنیدید 63 سال قبل! این سرویس تا اوایل سال های 2000 بلا استفاده مانده بود ولی با گذشت زمان و پیدایش Hypervisor ها، امکان دسترسی همزمان چندین کاربر به یک پردازش هسته ای فراهم شد.

اما هر سرور خریداری شده از شرکت های فناوری اطلاعات فقط می توانست یک وظیفه خاص را اجرا کند و بعد ها با استفاده بهینه تر از ماشین های مجازی، سرور های مجازی شروع به بهره گیری کارآمد تری کردند. امروزه به حدی آمار و روند رشد بازار سرور مجازی در سازمان ها و شرکت های مختلف بالا گرفته است که حتی توصیه می شود یک تیم به عنوان پشتیبانی تخصصی و مدیریت در نظر گرفته شود!

پیش بینی روند رشد بازار سرور مجازی از 2024 تا 2035

با وجود برخی اعداد و ارقام ثابت شده و پیش بینی های دانشمندان از سمت و سوق کسب و کار ها در آینده، به جرات می توان گفت که آینده درخشانی در انتظار رشد بازار سرور مجازی خواهد بود. با استناد بر آمار، در سال 2022 رشد بازار سرور مجازی عددی در حدود 45 میلیارد دلار بوده است که با پیش بینی های انجام شده این عدد طی سال های 2024 تا 2035، از مرز عدد 170 میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

از دلایل اصلی رشد بازار سرور مجازی می توان به افزایش پذیرش فناوری، افزایش تقاضا برای حافظه مراکز داده، راه اندازی محصول جدید برای شکوفایی در بازار رقابت ها دانست. از طرفی محدودیت هایی مانند مقررات سختگیرانه دولت ها، اختلالات زنجیره ای، به وجود آمدن سرویس های جایگزین و … وجود دارد که می توانند بر بازار رشد مد نظر تاثیر گذار باشند اما به یاد داشته باشید که با پیاده کردن استراتژی های قوی و محتاطانه می توان از دل هر بحرانی عبور کرد!

روند رشد بازار سرور مجازی

تعریف کامل و انواع سرور های مجازی

سرور های مجازی یا Virtual Private Server که به اختصار VPS نیز نامیده می شوند، به فضای پارتیشن بندی شده در سرور اختصاصی توسط ماشین های مجازی ساز گفته می شوند که با توجه به ویژگی ها و کاربرد هر یک از آن ها، به چند دسته تقسیم می شوند:

  1. سرور مجازی ویندوز
  2. سرور مجازی لینوکس
  3. سرور مجازی ترید
  4. سرور مجازی میکروتیک

تاثیرات و کاربرد های سرور مجازی بر کسب و کار ها

استفاده از سرور مجازی، هزینه های توسعه را به میزان قابل توجه ای کاهش می دهد و از آنجا که توسط منابع یک سرور محدود نمی شود ظرفیت قابل استفاده را بالا می برد. مقیاس پذیری و انعطاف موجود در این سرویس، کاملاً متناسب با اهداف و پاسخ به نیاز های یک مشتری در دریافت خدمات به روز و در سطح جهانی خواهد بود که قطعاً روند پیشرفت شما را تسریع خواهد کرد. تعدادی از کاربرد های سرور مجازی  با در نظر گرفتن رشد بازار سرور مجازی را می توان به شکل زیر نام برد:

  1. راه اندازی اپلیکیشن های خاص
  2. اجرا اهداف مدیریتی و نظارتی
  3. راه اندازی ایمیل سرور
  4. راه اندازی وب سرور
  5. تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم
  6. فعالیت در بازار های مالی مختلف

کاربرد های سرور مجازی

سخن آخر

یکی از محاسن مطالعه مقاله های آمار و ارقامی مثل روند رشد بازار سرور مجازی، دریافت اطلاعات دقیق از وضعیت کنونی و پیش بینی درست از مسیر پیش رو می باشد که با توجه به آن ها می توان ایده هایی برای خلق و ادامه موضوعات جدید دانست. امیدواریم هر چند کم رنگ قدمی تاثیر گذار در روند کسب و کار ارزشمندتان برداشته باشیم، برای مطالعه های بیشتر می توانید آدرس یوتیوب آذرسیس و مشاهده ویدیو های تهیه شده توسط تیم متخصص آذرسیس مراجعه کرده و سوالات علمی خودتان را به صورت مستقیم با کارشناسان خبره ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *