آذرسیس

حل مشکل کپی رایت و ریلز اینستاگرام
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام، رایج ترین بستر برای دیده شدن محتوا های تولیدی و کسب درآمد بیزینس های محتلف از طریق فروش محصولات است. روزانه چندین کاربر در این شبکه فعال بوده و مشغول به دیدن محتوا های منتشر شده هستند که یکی از دلایل ویو گرفتن ویدیو های مخاطبان نیز همین مورد است، اما در در بعضی از مواقع با مشکل کپی رایت و حذف ناگهانی ریلز رو به رو خواهید شد. اینستاگرام به کپی رایت حساس بوده و در صورت کپی بودن عکس، ویدیو، آهنگ و سایر موارد می تواند پست شما را حذف کرده و طبیعتا بازدید وبسایت شما را نیز کاهش دهد. به راستی که چگونه می توان این مشکل را حل کرد؟ همراه ما باشید.

مشکل کپی رایت چیست؟ 

ممکن است شما نیز با حدف خودکار پست Share شده توسط اینستاگرام روبه رو شده و دقیقا نمی دانید که علت آن چیست؟ کپی رایت، یکی از مهم ترین قوانینی است که اینستاگرام از زمان شروع به فعالیت خود به آن حساس بوده و همچنان بر روی این قضیه پافشاری می کند! البته اگر بخواهیم در این موضوع قاضی باشیم، این حق هر صاحب اثری است که تمام مزایای یک آثار انحصاری برای خود او باشد و دیگران اجازه استفاده از آنرا در صورت نارضایتی نداشته باشند.

 مشکل کپی رایت چیست؟

حل مشکل کپی رایت در اینستاگرام 

اگر یک اثر یا ویدیو ای که متعلق به فرد دیگری بوده و شما آنرا در فضای مجازی خود منتشر کنید، قطعا اینستاگرام آنرا کپی تشخیص داده و پست مربوطه را حذف خواهد کرد. اگر به تعداد دفعات زیادی پیچ شما با مشکل کپی رایت مواجه شود ممکن است با کاهش ویو رو به رو شده و در نهایت حتی پیچ شخصی شما نیز بلاک شود! پس چاره راه چیست؟ قبل از حل مشکل باید در ابتدا بدانید که چه مواردی شامل کپی رایت در این شبکه پرطرفدار می شوند:

حل مشکل کپی رایت در اینستاگرام

 1. دانلود یک پست یا محتوا به طور مستقیم از گوکل یا یک شبکه اجتماعی مشابه
 2. استفاده از بعضی موسیقی ها حتی در صورت خریداری آن
 3. Share کردن پستی از یک هنرمند در صفحه شخصی بدون فعال کردن گزینه حق کپی رایت به او
 4. استفاده از یک پست کپی شده به عنوان تبلیغات
 5. منتشر کردن ویدیویی که آهنک کپی به صورت پیش فرض در آن قرار دارد

1- نوشتن توضیح برای اینستاگرام

اگر اینستاگرام پست شما را کپی تشخیص داده و به دلیل نقض قوانین آنرا حذف کند، می توانید با نوشتن توضیح این مشکل را حل کنید. توضیح نوشته شده باید به این صورت باشد که شما به روش صحیحی از محتوای شخص دیگر استفاده کرده و قوانین را زیر پا نگذاشته اید. پیامی مبنی بر اینکه پست منتشر شده کپی بوده و دیگر برای کاربران دیگر نشان داده نمی شود را از طرف این برنامه دریافت خواهید کرد. بروی گزینه Submit Dispute کلیک کنید:

قسمت مشخص شده ای را مشاهده خواهید کرد که نیاز است توضیحات مورد نیاز را به زبان انگلیسی تایپ کرده و ارسال کنید. در این قسمت می توانید از چند نمونه آماده استفاده کنید. اگر پیام شما قانع کننده باشد، پس از حداکثر 48 ساعت ویدیو به پیچ شما برگردانه خواهد شد.

2- اشاره به صاحب اثر 

دومین روش برای حل مشکل کپی رایت، اشاره به صاحب اثر است. اگر می خواهید یک پست، ویدیو و یا حتی آهنگ منتشر شده خواننده یا مخاطب دیگری را در پیچ شخصی خود منتشر کنید الزامی است که به نام تهیه کننده اثر در کپشن اشاره کنید. البته می توانید با تگ کردن فرد مورد نظر و ذکر این مورد که تمام حقوق این پست متعلق به کاربر واقعی است از کپی رایت تشخیص دادن پست جلوگیری کنید.

3- تغییر آهنگ مورد نظر در پست منتشر شده

یکی از رایج ترین علت های کپی رایت تشخیص دادن پست منتشر شده، آهنگ انتخابی آن است. با دو روش زیر می توانید این مشکل را حل کنید:

 1. با اضافه کردن یک ویس چند ثانبه ای با کمک برنامه هایی مانند Inshot به آهنگ مورد نظر می توانید از ایجاد کپی رایت جلوگیری کنید. با انجام این کار دیگر دو نسخه موجود بایکدیگر متفاوت خواهد بود.
 2. می توانید از وبسایت های کمکی که معرف آهنگ های بدون کپی رایت هستند نیز استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که آهنگ های موجود در این وبسایت ها برای دانلود مبلغی را از شما دریافت خواهند کرد، اما نگران این موضوع نباشید. شما می توانید آهنگ مد نظر خود را در این وبسایت چک کرده و سپس به صورت مستقیم از گوگل دانلود کنید.
 3. شما می توانید به جای منتشر کردن 1 دقیقه از آهنگ در یک اسلاید، چند دقیقه از آهنگ را در چند اسلاید متفاوت منتشر کنید. با انجام این کار دیگر اینستاگرام نمی تواند به این آسانی کپی بودن را تشخیص دهید.

حل مشکل ریلز در اینستاگرام

یکی دیگر از باگ های موجود در اینستاگرام، مشکلات مربوط به ریلز است. ممکن است شما نیز تجربه کرده باشید پس از باز کردن برنامه و تماشای یک ریلز، با خطای رو به رو شوید که مانع از تماشای ریلز خواهید شد. با انجام دادن این مراحل می توانید مشکل را عیب یابی کنید:

1- برنامه اینستاگرام را ببنید و دوباره از اول اجرا کنید! 

باگ ها و اشکالات موجود در برنامه می تواند مشکل Load نشدن ریلز را سبب شود. می توانید برنامه را ببنید و دوباره از اول اجرا کنید. اگر مشکل حل نشد، روش های دیگر را امتحان کنید. البته در بعضی از مواقع ضعیف بودن اینترنت نز می تواند دلیل دیگر Play نشدن ویدیو ها نیز باشد.

2- از حساب کاربری خود خارج شده و دوباره Login شوید! 

با این روش می توانید این مشکل موقتی را حل کنید:

 • بر روی آیکون پروفایل خود که به صورت عکس شخصی نمایش داده می شود، ضربه بزنید. با انجام این کار، پیچ شخصی خود را مشاهده خواهید کرد.
 • روی 3 خط که در بالای صفحه مشاهده می کنید را کلیک کنید.
 • گزینه Setting را بزنید و سپس به پایین صفحه اسکرول کنید.

حل مشکل ریلز اینستاگرام

 • در پایین صفحه گزینه Log Out را بزنید.

حل مشکل ریلز اینستاگرام

3- بروز رسانی اینستاگرام

بروزرسانی و آپدیت کردن برنامه ها به آخرین نسخه معمولا می تواند باگ های موجود را حل کند. با بروزرسانی Instagram نیز به آخرین نسخه می تواند مشکلات مربوط به پخش ریلز را تا حد زیادی حل کند:

آپدیت اینستاگرام برای حل مشکل ریلز اینستاگرام

4- اپلیکیشن اینستاگرام خود را پاک کرده و دوباره نصب کنید! 

برای حل این مشکل می توانید اینستاگرام خود را حذف کرده و دوباره از اول نصب کنید. برای نصب مجدد برنامه می توانید متناسب با سیستم عامل گوشی خود از اپلیکیشن های رابط استفاده کنید.

5- گزارش به واحد پشتیبانی

گزارش به واحد پشتیبانی رایج ترین روشی است که اکثر کاربران نیز آشنایی مختصری با این ترفند دارند. شما می توانید با نوشتن یک متن انگلیسی مربوطه مشکل خود را با واحد پشتیبانی اینستاگرام در میان گذاشته و پس از بررسی  پیام شما ممکن است تا چند ساعت مشکل شما حل شود. برای کمک گرفتن از این روش مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. آیکون پروفایل خود را انتخاب کرده و سپس در صفحه اصلی گزینه 3 خط سمت راست بالای صفحه را انتخاب کنید.
 2. گزینه Setting را انتخاب کرده و سپس گزینه Help را بزنید.
 3. آیکون Report a Problem را انتخاب کرده و مشکل خود را تایپ کنید. پس از تایپ گزینه Submit را بزنید.

حل مشکل کپی رایت و ریلز اینستاگرام

برنامه اینستاگرام برای کاربران ایرانی با محدودیت هایی رو به رو است که برای حل این مشکل به جای استفاده از نرم افزار های تغییر IP که می تواند امنیت داده های شما را مختل کند، از سرور مجازی ویندوز باکیفیت بالا و ایمن استفاده کنید. با خرید سرور از وبسایت، خدمات کانفیگ برای شما رایگان بوده و کد تخفیف نیز شامل حال شما خواهد شد.

سخن آخر

روش های حل مشکل کپی رایت و ریلز اینستاگرامی از رایج ترین سوالاتی است که کاربران به صورت مداوم با کارشناسان در میان می گذارند. تجربه این مشکلات برای کاربران ناخوشایند بوده و همواره به دنبال یک روش سریع برای حل این مشکلات هستند. این آموزش با ارائه روش های کاربردی و مفید هرچیزی را که برای حل مشکل کپی رایت و ریلز به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار داده است، پس دیگر با آذرسیس نگران چیزی نباشید. خواندن نظرات شما ما را در بهبود روند کاری کمک خواهد کرد. ممنون که همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *