آذرسیس

ریست پسورد کالی لینوکس
4.7/5 - (6 امتیاز)

چرا گاها نیاز می شود که ریست پسورد کالی لینوکس را انجام دهید؟ کالی لینوکس یکی از بهترین ومحبوب ترین توزیع های لینوکس بر پایه دبیان است که در مواردی مانند تست نفوذ، هک و شناسایی نقاط ضعف انواع سیستم های کامپیوتری کاربرد های فراوانی دارد. اما گاهی ممکن است با وجود دانش کافی و ابزار های بی شماری که کالی لینوکس دارد رمز عبور خود به این توزیع را فراموش کنید! حال سوال این است که به نظر شما در صورت فراموشی پسورد در کالی لینوکس چه اقدامی باید کرد؟! نصب دوباره کالی لینوکس؟! هرگز! راحتی نحوه Reset Password در کالی لینوکس ذکر شده در این راهنما قطعاً نگرانی شما را از بین خواهد برد. پس با ما همراه باشید تا نحوه بازیابی پسورد کالی لینوکس را به ساده ترین حالت ممکن و به سبک آذرسیس بررسی کنیم.

سریع ترین روش ریست پسورد کالی لینوکس

شما برای انجام مراحل ریست پسورد کالی لینوکس، نیاز به هیچ ابزار اضافه ای ندارید و در اولین قدم باید سیستم خود را Restart کنید، صفحه GRUB به شکل زیر نمایش داده خواهد شد، گزینه “E” را کلیک کنید.

ریست پسورد کالی لینوکس

اکنون وارد صفحه Parameter Editing شده اید، کد را تغییر دهید و مجوز ro (read) را به rw (read and write) تبدیل کنید.

 ریست پسورد کالی لینوکس

در این مرحله باید خط فرمان را اصلاح کنید، برای این کار “quiet” را پاک کرده و عبارت “int=/bin/bash” را جایگزین کنید، علوه بر موارد ذکر شده می توانید ذخیره و پردازش های مورد نظر خود را از طریق کلید های CTRL+x یا F10 انجام دهید.

ریست پسورد کالی لینوکس

صفحه GRUB مجدد ظاهر خواهد شد، گزینه Enter را برای هدایت به ترمینال بزنید.

ریست پسورد کالی لینوکس

رمز عبور قدیمی خود را تغییر دهید و آن را یادداشت کنید، پس از این مرحله پیامی با عنوان اینکه “رمز شما با موفقیت تغییر یافته است” دریافت خواهید کرد. به عنوان مرحله پایانی باید دستور “reboot -f” را وارد کنید تا سیستم کالی لینوکس شما مجدداً راه اندازی شود، اکنون شما با موفقیت عملیات ریست پسورد کالی لینوکس خود را به اتمام رساندید.

Reset Password کاربر در Kali linux

در صورت نیاز به ریست پسورد کاربری در Kali linux، دقیقاً روش عملکرد به همین منوال است، به این صورت که با دستور Password Username و 2 بار رمز جدید را وارد کنید. برای مثال در تصویر زیر از نام کاربری kali استفاده شده است، بعد از انجام همه تغییرات مورد نیاز، دستور reboot -f را جهت راه اندازی مجدد سیستم کالی لینوکس اجرا کنید.

ریست پسورد کالی لینوکس

سخن آخر

اگر شما هم از این توزیع قدرتمند استفاده می کنید توصیه می کنم این آموزش را در یادداشت های خود ذخیره کنید تا در هنگام لزوم ریست پسورد کالی لینوکس تان را به درستی انجام دهید. از همراهی شما در این عنوان جدید ممنونیم، برای راهنمایی و مطالعه بیشتر آموزش های پیشرفته به بخش آموزش های کالی لینوکس در وب سایت مراجعه نمایید و به خاطر داشته باشید که تیم پشتیبانی آذرسیس همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *