آذرسیس

آموزش نصب و راه اندازی افزونه Rank math - آذرسیس

همواره انتخاب افزونه مناسب برای سایت وردپرس یکی از مهم ترین مواردی است که باید بررسی شود و با راه حل هایی که وجود دارد، می توانید بهترین گزینه ها را نادیده بگیرید. افزونه Rank math SEO برای وردپرس به دلایلی در رتبه بندی سایت به عنوان برترین افزونه سئو وردپرس می باشد. بنابراین در این مقاله نحوه نصب و راه اندازی افزونه رنک مث را مورد بررسی قرار خواهیم داد، همراه ما باشید.

افزونه Rank math SEO چیست؟

بهینه سازی محتوا روشی برای اطمینان از اینکه وب سایت تا حد امکان از طریق موتورهای جستجو از جمله Google برای کاربران زیادی ظاهر می شود. Rank math SEO افزونه قدرتمند و کاربردی سئو برای وردپرس می باشد که بهبود سئو محتوا را برای کاربر بدون در نظر گرفتن سطح تخصص آسان تر می کند.

این افزونه که در سال 2018 ایجاد شده است و دفتر کاری آن در کشور هند می باشد. با سرعت زیادی دنیای افزونه وردپرس را تحت تاثیر خود قرار داده است و همواره بیش از 1 میلیون کاربر فعال دارد.

به کمک رنک مث از اینکه محتوا وب سایت برای یافتن کلمات کلیدی مورد نظر بهینه شده است و می تواند سئو شما را تحت تأثیر قرار دهد اطمینان حاصل کنید. استفاده از این افزونه آسان بوده و دارای ویژگی های کاربردی در نسخه رایگان می باشد که آن را به افزونه ای تبدیل کرده که ارزش بررسی آن را دارد.

ویژگی های افزونه رنک مث

  • داشبورد با کاربری آسان
  • رابط بصری برای بهینه سازی سئو درون وب سایت
  • بهینه سازی کلمات کلیدی پیشرفته
  • توصیه های مهم لینک سازی صحیح
  • دارای نسخه رایگان برای رتبه بندی سئو

آموزش نحوه نصب و راه اندازی افزونه Rank math

اکنون که تا حدودی با این افزونه مهم و کاربردی آشنا شدید، در ادامه نصب و راه اندازی آن را بررسی می کنیم.

نحوه نصب افزونه رنک سئو

در حال حاضر نصب Rank Math SEO از طریق حساب وردپرس وب سایت ساده ترین و آسان ترین روش می باشد. در ابتدا برای شروع نصب این افزونه در وردپرس، بر روی گزینه Plugins بروید، سپس گزینه Add New را انتخاب کنید.

نحوه نصب افزونه Rank math

در این مرحله Rank Math را در بخش Search، جستجو کنید و بر روی گزینه Install کلیک کنید.

نحوه نصب افزونه Rank math

در این مرحله پس از چند ثانیه افزونه Rank Math نصب شده و سپس فعال می شود. اکنون بررسی و تایید کنید که Rank Math در صفحه افزونه ها فهرست شده باشد.

نحوه نصب افزونه Rank math

نحوه راه اندازی Rank math

پس از نصب و فعال سازی این افزونه، به صورت خودکار پنجره ثبت نام Rank math باز می شود. در صورتی که این پنجره  برای شما باز نشد، می توانید آن را از نوار ابزار کناری وردپرس انتخاب کنید. سپس مراحل راه اندازی را به ترتیب انجام دهید، در ابتدا درخواست ایجاد حساب کاربری رایگان ایجاد می شود.

نحوه راه اندازی Rank math

مراحل نصب و پیکربندی Rank Math آسان است زیرا نصب و پیکربندی گام به گام برای اکثر مراحل به طور خودکار انجام می شود. همچنین تنظیمات سایت پس از نصب توسط Rank Math تایید شده و کامل ترین تنظیمات را ارائه می دهد.

نحوه راه اندازی Rank math

در حال حاضر مراحل و تنظیمات مورد نیاز برای سئو وب سایت، شبکه های اجتماعی، نمایه مدیر وب از طریق Wizard پیکربندی می شود.

نحوه راه اندازی Rank math

اکنون در این مرحله برای دریافت sitemaps به روز، Rank math را با Google Analytics پیوند دهید.

نحوه راه اندازی Rank math

سپس تنظیمات sitemap مورد نیاز وب سایت را در این قسمت می توانید پیکربندی کنید.

نحوه راه اندازی Rank math

اکنون پس از به پایان رساندن مراحل راه‌اندازی افزونه، تنظیمات پیشرفته‌ را طبق نیاز وب سایت می توانید تغییر دهید یا در حالت پیش‌فرض خود بگذارید.

نحوه راه اندازی Rank math

 

یکی از ارکان مهم هر سایت وردپرسی  ، استفاده مناسب و نصب افزونه های ضروری بهینه ساز است .در این موارد همیشه باید زیر ساخت سایت از جمله هاست یا سرور مجازی وب سایت نیز باید آماده باشد تا کاربران بتوانند از وبسایت  به خوبی بازدید کنند.

نتیجه گیری

در این آموزش نحوه نصب و راه اندازی افزونه رنک مث را بررسی کردیم. در مورد رتبه بندی می توان گفت که افزونه Rank math SEO قابلیت این را دارد که به عنوان افزونه سئو وردپرس مورد استفاده قرار گیرد. نسخه رایگان این افزونه ابزارهای زیادی را ارائه داده که سایر افزونه ها آن ابزارها را ندارند. وقتی صحبت از سئو فنی می شود، این افزونه به طور خاص کاربردی و موثر می باشد. از اینکه ما را تا آخر همراهی کردید سپاس گذاریم.

سوالات متداول

آیا Rank Math ایمن است؟

بله ایمن است زیرا تیم وردپرس به طور دقیق افزونه ها را قبل از افزودن به مخزن در WordPress.org بررسی می کند، در بخشی که Rank Math در آن قرار گرفته می باشد.

آیا Rank math کاربردی و مناسب تر از Yoast است؟

Yoast برای مدت زمان زیادی از نظر سئو در تجارت کاربردی و مناسب تر بوده است. با این حال Rank math برای برخی از کاربران مناسب تر است و دارای تعدادی ویژگی عالی در نسخه رایگان و رابط کاربری آسان برای استفاده می باشد. اگر از کاربرد Yoast رضایت دارید و به آن عادت کرده اید، افزونه Rank math می تواند گزینه بهتری برای استفاده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *