آذرسیس

Problems not connecting to the virtual server
5/5 - (7 امتیاز)

انتخاب سرور مجازی مناسب و قابل اعتماد از دغدغه هایی است که همیشه ذهن افراد را به خود مشغول می کند و با توجه به شرکت های میزبانی بی شماری که وجود دارد ممکن است در انتخاب سرور متناسب با خودتان دچار سردرگمی شوید. پس برای راهنمایی بیشتر و آشنایی کامل با پیچیدگی های در انتظار شما، این مقاله را به صورت کامل مطالعه نموده و با بررسی مشکلات عدم اتصال به سرور مجازی از پیشامد آن ها جلوگیری کنید. پس اگر آماده یک سفر علمی چند دقیقه ای به سبک آذرسیس هستید به سراغ تیتر های زیر بروید …

رایج ترین مشکلات عدم اتصال به سرور مجازی (VPS)

مفهوم کلی سرور مجازی (VPS)

اگر بخواهیم یک تعریف ساده اما کلی درباره نوع این سرور بپردازیم، باید بگوییم که سرور مجازی یا VPS در واقع یک کامپیوتر مجازی در دیتاسنتر است که می تواند اینترنت پر سرعت را در اختیار شما قرار دهد که مقرون به صرفه بودن و داشتن کارآیی بالا موجب محبوبیت این نوع سرور در بین کاربران آن شده است، اما مشکلات عدم اتصال به سرور مجازی موضوع اصلی این آموزش است که بسیاری از کاربران به دنبال آن هستند، بنابراین به این تعریف کوتاه بسنده می کنیم و به سراغ مهم ترین بخش این آموزش می رویم …

پیام عدم اتصال به سرور مجازی چگونه است؟

همان گونه که بالاتر نیز اشاره شد، ایرادات عدم اتصال به سرور مجازی، می تواند دغدغه بسیاری از مدیران وب سایت یا کاربرانی که کسب و کار آنلاین راه اندازی کرده اند باشد، زیرا این اختلالات اتصال می تواند بازدهی سایت آن ها را کاهش داده و در نتیجه از لحاظ اقتصادی مشکلاتی را به وجود بیاورد! اگر مشکلات عدم اتصال به سرور مجازی در سیستم شما رخ داده باشد، پیامی مطابق زیر دریافت خواهید کرد …

پیام عدم اتصال به سرور مجازی

بررسی رایج ترین مشکلات عدم اتصال به سرور مجازی

عوامل بسیار زیادی در مشکلات عدم اتصال به VPS وجود دارد که ممکن است خارج از حوصله و زمان بندی این مقاله واقع شود، اما در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهد شد، لذا در صورت مشاهده خطا های دیگر می توانید از پشتیبانی فنی ما برای راهنمایی بیشتر بهره ببرید:

1- پهنای باند ناکافی

پهنای باند، حداکثر میانگین انتقال داده در سیستم است که می تواند در یک واحد زمان مشخص اتفاق بیفتد، اگر این پهنای باند ناکافی باشد فرآیند انتقال داده با مشکل رو به رو خواهد شد. برای مثال اگر به هنگام متصل شدن به سرور مجازی ویندوز از طریق Remote Desktop، با مشکل پهنای باند کم مواجه شدید برنامه هایی که پهنای باند بیشتری مصرف می کنند را ببندید. توجه داشته باشید که ناکافی بودن شبکه می تواند عملکرد شبکه را آهسته کند.

2- مشکلات در دسترسی به اینترنت

یکی دیگر از دلایل اصلی و رایج عدم اتصال به سرور مجازی، وجود مشکلاتی در اتصال اینترنت است. پس اگر به هنگام دسترسی با مشکلی رو به رو شدید، وضعیت اینترنت خود را چک کنید و توجه کنید در صورتی که سرعت اینترنت کند باشد یا سیستم شما به یک شبکه ای که پایدار نیست متصل باشد، اتصال شما به سرور مجازی دچار مشکل خواهد شد.

رایج ترین مشکلات عدم اتصال به سرور مجازی (VPS)

3- قطعی کابل شبکه

مورد بعدی که به هنگام عدم اتصال به سرور مجازی باید توجه کنید بررسی ارتباط کابل شبکه است، زیرا یکی از دلایل قطعی اینترنت می تواند همین موضوع باشد. پس قبل از اتصال بررسی کنید که ارتباط کابلی شبکه با سرور درست برقرار نموده و همچنین باید بررسی کنید که این کابل خراب یا ایرادی نداشته و به درستی به پریز برق وصل شده باشد. توجه داشته باشید طول کابل شبکه نیز متناسب باشد.

4- اختلالات در کارت شبکه

یکی دیگر از دلایل عدم اتصال به سرور مجازی می تواند به کارت شبکه مربوط شود، کارت شبکه یک قطعه کوچک الکترونیکی است که در رایانه های شخصی کاربران برای اتصال به اینترنت به صورت کابل جای سازی شده است. ممکن است با نیم سوز شدن و یا وجود اختلالاتی در این کارت شبکه، اتصال به سرور مجازی دچار مشکل شود، اما بررسی این کارت شبکه کار تخصصی به شمار می رود که ممکن است نیاز باشد یک فرد متخصص این کار را انجام دهد. پس توصیه می شود به هنگام عدم اتصال به سرور مجازی، بررسی این گزینه را نیز در اولویت خود قرار دهید!

5- مسدود شدن IP

مسدود شدن IP، این اتفاق زمانی رخ می دهد که برای مثال، هنگام ورود به به یک وب سایت یا ایمیل خود با وارد کردن چندین بار رمز عبور دسترسی شما به وب سایت یا ایمیل خود قطع خواهد شد. اما اگر با یک سیستم دیگر که IP متفاوت تری دارد می توانید به ایمیل خود دسترسی پیدا کنید، توجه کنید که فراموشی رمز عبور، فراموشی رمز عبور اکانت FTP، ناقص وارد کرد رمز عبور و … از موارد دیگری هستند که باعث مسدود شدن IP شما می شود. اگر آدرس IP سیستم شما مسدود شده باشد، در اتصال به سرور مجازی دچار مشکل خواهید شد و یکی از دلایل عدم اتصال به سرور مجازی شما خواهد بود.

رایج ترین مشکلات عدم اتصال به سرور مجازی (VPS)

پیشنهاد کارشناس! اگر به دنبال خرید سرور مجازی مطمئن با پشتیبانی 24 ساعته هستید، توصیه می کنیم از خدمات حرفه ای سرور مجازی لینوکس، سرور مجازی ویندوز و سرور مجازی ترید آذرسیس با پشتیبانی 24 ساعته با گارانتی 7 روز بازگشت وجه استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه! اگر به ادامه مطالعات بیشتر در این زمینه می اندیشید، می توانید با مراجعه به مقاله تفاوت های سرور مجازی ویندوز و لینوکس اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا بدهید. علاوه بر این آدرس یوتیوب Azarsys همواره در اختیار شماست.

سخن آخر

مطابق مطالب در این آموزش مشکلات رایج که ممکن است به هنگام اتصال به سرور مجازی با آن ها مواجه شوید را بررسی کردیم، بررسی این موارد می تواند به اتصال مجدد شما به VPS کمک کند. نکته مهم دیگر تغییر پورت پیش فرض، به هنگام رو به رو شدن با مشکل اتصال می تواند کمک کنده باشد. علاوه بر آن یک روش امنیتی نیز به شمار می رود. در صورت داشتن سوال در هر کدام از موارد بالا، می توانید از بخش نظرات با ما در میان بگذارید، ممنون که تا آخر مقاله عدم اتصال به سرور مجازی با ما همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *