آذرسیس

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز برای حداکثر سرعت
5/5 - (5 امتیاز)

هر چقدر هم که در انتخاب شرکت میزبانی مورد نظرتان وسواس به خرج دهید، عاقبت ممکن است روزی به فکر بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز خود بیافتید! زیرا هر سیستم، مستعد خطا و خرابی است و یا ممکن است در نتیجه استفاده های نادرست ما عملکرد اولیه خودش را از دست بدهد! به یاد داشته باشید که سرعت یک لوکس نیست یک امر ضروری برای ماندن در دور رقابت است! پس وقت را تلف نکنیم! و شروع به چاره جویی در کندی عملکرد سرور مجازی ویندوز خود کنیم!

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز

دلایل کند شدن عملکرد سرور مجازی ویندوز

  • مشکلات فیزیکی مانند نقص در قطعات سخت افزاری
  • نقص سیستم عامل
  • نصب نرم افزار های مخرب
  • طراحی نادرست سرور
  • عدم بهینه سازی مناسب
  • حملات سایبری مانند DDoS
  • تنظیمات نادرست سرور
  • عدم به روز رسانی
  • تعداد کاربر زیاد
  • کافی نبودن منابع سخت افزاری

معرفی بهترین روش بهینه سازی سرور مجازی ویندوز

برای این کار باید روش های بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز را دنبال کنید و هر یک از آن ها را در فرآیند بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز در نظر بگیرید:

1- تحقیق درباره شرکت های ارائه دهنده سرور مجازی ویندوز!

حتماً این جمله را بار ها شنیده اید که پیشگیری بهتر از درمان است! این سخن برای انتخاب شرکت میزبانی وب معتبر هم صدق می کند! زیرا بهترین و ایمن ترین راه قبل از آن که هزینه و وقت خود را تلف کنید، تحقیق درمورد اعتبار سرور های ارائه شده در شرکت هاستینگ مورد نظر است.

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز برای حداکثر سرعت

2- از شبکه محتوا CDN برای بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز، استفاده کنید!

CDN یا Content Delivery System یک شبکه توزیع محتوا می باشد که در آن با استفاده از Edge Servers انتقال داده ها را از طریق نزدیک ترین منبع انجام می دهد و در نتیجه این امر به بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز شما کمک می کند.

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز برای حداکثر سرعت

3- بروز بودن سرور مجازی ویندوز!

یکی از مهم ترین دلایل کاهش سرعت در عملکرد سرور مجازی ویندوز، آپدیت های دیر هنگام و استفاده از نسخه های قدیمی است که با بروز رسانی های پی در پی می توانید پیشرفت ها، رفع اشکالات و عملکرد های ارتقا یافته را از منبع بزرگی مانند مایکروسافت به سرور مجازی خود هدیه دهید!

4- منابع سرور ویندوز را با استفاده از Task Manager تنظیم کنید!

از آنجایی که Windows VPS منابع را به ترتیب وظایف و فرآیند های مختلف الویت بندی می کند اما با استفاده کردن از Task Manager می توانید به صورت دقیق تخصیص منابع را انجام دهید تا شاهد عملکرد بهتر سرور مجازی ویندوز خود شوید.

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز برای حداکثر سرعت

5- حافظه سرور را بهینه سازی کنید!

تنظیم اندازه حافظه مجازی (RAM) و پیکربندی هوشمندانه فایل ها از تکنیک هایی است که برای ترقی سرعت در عملکرد سرور مجازی ویندوز جستجو می شوند.

6- از حافظه SSD استفاده کنید!

برای افزایش سرعت خواندن و نوشتن، کاهش تاخیر و پاسخگویی کلی در سیستم می توانید از معجزه ای به نام حافظه SSD استفاده کنید.

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز برای حداکثر سرعت

7- استراتژی راه اندازی و ساخت اپلیکیشن های خود را عوض کنید!

چرخه‌های CPU و حافظه ارزشمند را با برنامه هایی که اجرا آن ها ضرورتی ندارند درگیر نکنید، با ساده‌سازی فرآیند راه‌ اندازی، منابع سیستم تان آزاد می شود و زمان راه اندازی سریع‌تر و کارآمدتر امکان پذیر خواهد شد.

8- نگاهی به تنظیمات شبکه بیاندازید!

یک پیکربندی شبکه به خوبی بهینه شده مانند تنظیم اندازه بسته شبکه، فعال کردن فریم های Jumbo در جایی که پشتیبانی می شود، و بهینه سازی تنظیمات TCP/IP LD می تواند سرعت سرور شما را بهبود ببخشد.

علاوه بر موارد بالا، راهکار های کاهش مصرف پهنا باند و ارائه سریع تر محتوا، نصب و پیکربندی یک سرور Caching Proxy را اجرا کنید.

بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز

9- موانع سرعت را حذف کنید!

موانع سرعت را حذف کنید ولی در راه بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز، امنیت را فدای سرعت نکنید! فایروال‌ها، سیستم های تشخیص نفوذ و نرم افزار های آنتی ویروس Lightweight را پیاده‌سازی کنید، با این کار می توانید از فعالیت در یک محیط قدرتمند و مطمئن لذت ببرید.

سخن آخر

این آموزش از تیم تولید محتوا آذرسیس، به گونه ای تنظیم شده است که شما چه تازه کار باشید چه یک کاربر بسیار حرفه ای، به راحتی بتوانید ترفند های ذکر شده بهینه سازی عملکرد سرور مجازی ویندوز را پیاده سازی کرده و موجب بهتر شدن تجربه کاربری و رتبه بندی SEO وب سایت تان شوید. کارشناسان فنی ما آماده پاسخگویی سوالات شما در کامنت می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *