آذرسیس

How to open the Lightspeed port in CSF 2

باز کردن پورت لایت اسپید در فایروال CSF یا Config Server Firewall به کاربران کمک می کند تا به صورت انعطاف پذیر تنظیمات امنیتی خود را مدیریت کنند. لایت اسپید یک پروتکل محبوب برای انتقال فایل است که بسیاری از برنامه ها و سرویس ها از آن استفاده می کنند. از طرفی CSF نیز یک فایروال محبوب برای سرورهای لینوکس به شمار می رود که مجوز دسترسی به پورت‌ها را کنترل می‌کند. برای گذرانده شدن ترافیک وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های اینترنتی نیاز به باز کردن پورت‌های خاص در این فایروال داریم که در ادامه نحوه انجام آن را بررسی خواهیم کرد.

باز کردن پورت لایت اسپید در csf

نحوه باز کردن پورت لایت اسپید در csf

برای باز کردن پورت LiteSpeed در CSF (ConfigServer Security & Firewall)، باید این مراحل را دنبال کنید:

1- از طریق SSH به عنوان کاربر Root وارد سرور شوید.

2- فایل پیکربندی CSF را با استفاده از ویرایشگر متن دلخواه خود ویرایش کنید. این فایل معمولا در مسیر /etc/csf/csf.conf قرار دارد.

3- پورت های TCP ورودی های مجاز سرور را کنترل می کند. در این مرحله خطی را جستجو کنید که با TCP_IN شروع می شود.

4- شماره پورت LiteSpeed را بعد از پورت های موجود که با کاما از هم جدا شده اند اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر پورت LiteSpeed 7080 باشد، خط باید به شکل زیر باشد:

TCP_IN = "20,21,22,25,53,80,110,143,443,465,587,993,995,2083,2087,993,994,7070,7080"

5- پورت های UDP نیز ورودی مجاز را کنترل می کنند. در این قسمت نیز نیاز است خطی را جستجو کنید که با UDP_IN شروع می شود. شماره پورت LiteSpeed را بعد از پورت های موجود با کاما از هم جدا کنید. به عنوان مثال، اگر پورت LiteSpeed 7080 باشد، خط باید به شکل زیر باشد:

UDP_IN = "20,21,53,5080,7080"

6- تغییرات را در فایل پیکربندی CSF ذخیره کرده و ویرایشگر را ببندید.

7- CSF را مجدداً راه اندازی کنید.

8- تغییرات را با اجرای دستور زیر اعمال کنید:

csf -r

9- پس از انجام این مراحل، پورت LiteSpeed اکنون باید در CSF باز شده و ترافیک در آن پورت مجاز باشد.

▶️سرور مجازی ویندوز، سرور مجازی لینوکس، سرور اختصاصی و… فقط بخشی از خدمات ارائه شده شرکت آذرسیس هستند که همراه ما با کانفیگ رایگان از 60 لوکیشن معتبر در دنیا برای شما ارائه می شوند. شما می توانید با مشاهده پلن های مختلف، سرور مدنظر خود را مطابق با بودجه و نیاز خود خریداری کنید.

سخن آخر

فایروال یکی از مهم ترین سد های امنیتی است که کاربران برای محافظت از سرور خود از آن استفاده می کنند. فعال کردن پورت به معنی افزایش منابع اختصاصی به یک پورت خاص است که امکان استفاده بیشتر از دیگر پورت ها را نیز فراهم می کند. همچنین این کار می تواند باعث افزایش کارایی و عملکرد برنامه هایی شود که از آن پورت استفاده می کنند. در این آموزش باز کردن پورت لایت اسپید در فایروال csf را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم که مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *