آذرسیس

آموزش نصب ssl در دایرکت ادمین
5/5 - (1 امتیاز)

داشتن اتصالی ایمن از اصلی ترین موضوعاتی است که قبل از شروع به فعالیت در زمینه هاستینگ توجه ویژه ای به آن داشته باشید! گواهینامه SSL، پلی ایمن و کد گذاری شده برای برقراری ارتباط و منتقل کردن اطلاعات در بین کاربر و سایت می باشد که نقش مهمی را در حوزه کاری شما ایفا خواهد کرد. نصب ssl در دایرکت ادمین می تواند دسترسی افراد سودجو به اطلاعات منتقل شده در بین سرور و کلاینت را محدود کند. نصب این گواهینامه را برای جذب اعتماد و توجه کاربران به عنوان یک فرد کاربلد در سرور مجازی لینوکس پیشنهاد می کنیم. همراه ما باشید تا با مراحل نصب آشنا شوید!

گواهینامه SSL چیست؟

گواهینامه SSL مخفف Secure Sockets Layer، برای اولین بار در سال 1995 به عنوان پروتکل امنیتی رمزنگاری شده به منظور برقراری ارتباط ایمن بین کلاینت و سرور ارائه شد. در حقیقت با کمک این پروتکل و ایجاد یک لایه امنیتی رمزنگاری شده، اطلاعات ارسالی بین کلاینت و سرور به صورت محرمانه باقی مانده و دسترسی افراد سودجو به داده ها به صورت چشمگیری کاهش خواهد یافت. این گواهینامه به طور معمول از طرف شرکت های میزبانی وب قابل اعتماد صادر می شود. البته برای محافظت از وبسایت خود در برابر خطرات احتمالی تهیه این گواهینامه کافی نبوده و برای انجام معاملات نیاز است عوامل دیگر مانند احراز هویت را نیز در نظر داشته باشید.

 نصب ssl در دایرکت ادمین

مراحل نصب ssl در دایرکت ادمین

مدیریت وبسایت به کمک کنترل پنل Directadmin روز به روز در حال افزایش است، از این رو تمایل به یادگیری مراحل نصب این کنترل پنل پرطرفدار در بین کاربرانی که به تازگی در زمینه لینوکس شروع به فعالیت کرده اند حس می شود. برای نصب ssl در دایرکت ادمین مراحل زیر را طی کنید:

مراحل نصب ssl در دایرکت ادمین

مرحله اول: خرید گواهینامه ssl از یک شرکت معتبر 

پیش از شروع فرآیند نصب ssl در دایرکت ادمین نیاز است که از یک شرکت معتبر هاستینگ گواهی ssl تهیه کنید. برای تهیه این گواهی می توانید با ارسال تیکت از کارشناسان مربوطه راهنمایی بگیرید و یا با مراجعه به وبسایت شرکت مربوطه اقدام به خرید کنید.

نکته! پیش از شروع مطمئن شوید که دایرکت ادمین بر روی لینوکس VPS شما نصب و پیکربندی شده باشد!

 مرحله دوم: ورود به حساب کاربری در دایرکت ادمین 

به کمک نام کاربری و رمز عبور وارد پنل دایرکت ادمین هاست شوید.

مرحله سوم: جای گزاری certificate و Private Key

  1. به بخش Advanced Features رفته و گزینه SSL Certificates را انتخاب کنید.
  2. Paste pre-generated certificate and key را انتخاب کنید.
  3. کلید های خصوصی خود از جمله تگ های BEGIN PRIVATE KEY و END PRIVATE KEY را Paste کنید.
  4. اگر کلید خصوصی شما قبلا پر شده است، SSL را همراه با BEGIN CERTIFICATE و END CERTIFICATE قرار دهید.
  5. کد ها را دوباره بررسی کرده و Save را بزنید.

مرحله چهارم: نصب certificate chain

  1. certificate chain که از Certificate Authority دریافت کرده اید را نصب کنید.
  2. به منوی SSL Certificates برگشته و Click Here را برای جایگزینی CA Root Certificate بزنید.
  3. همه گواهینامه ها را از فایل CA-bundle خود کپی کرده و جایگذاری کنید.
  4. تیک گزینه Use a CA Cert را فعال کنید.
  5. Save را بزنید.

مرحله پنجم: بررسی وضعیت SSL 

وضعیت SSL را برای دامنه ثبت شده را بررسی کنید تا فعال باشد. پیامی در بالای پنل نشان دهنده وضعیت SSL است. درصورتی که SSL غیرفعال باشد گزینه You can enable it here را کلیک کنید.

مرحله ششم: تکمیل فرآیند نصب 

گزینه Secure SSL را فعال کرده و گزینه Save را بزنید. با انجام این مراحل گواهینامه SSL بر روی دایرکت ادمین نصب خواهد شد.

سخن آخر

داشتن گواهینامه SSL نشان دهنده اعتبار وبسایت شما است! این جمله را به خاطر بسپارید. این دقیقا SSL است که می تواند پل اعتماد شما و مخاطبان باشد. داشتن این گواهینامه اعتماد کاربر را جلب کرده و او را برای خرید خدمات شما تشویق خواهد کرد. کنترل پنل دایرکت ادمین به دلیل مزایایی که ارائه می دهد امروزه جایگاه ویژه ای را در بین کاربران لینوکسی به خود اختصاص داده است. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، پس این فرصت را از دست ندهید و آموزش را دنبال کنید. اگر در طول انجام مراحل با مشکل رو به رو شدید می توانید با کارشناسان در ارتباط باشید. منتظر کامنت های پر مهر شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *