آذرسیس

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Joomla
Hubspot
Drupal
Wix
Shopify
Magento
نحوه نصب Git در CentOS 7
5/5 - (2 امتیاز)

امروزه کنترل یک نسخه به ابزاری ضروری در توسعه نرم افزار مدرن تبدیل شده است، زیرا سیستم های کنترل نسخه به شما این امکان را می دهند که نرم افزار خود را در سطح منبع پیگیری کنید.

همچنین می توانید تغییرات نسخه را ردیابی کرده، به مراحل قبلی برگردید، و از کد پایه جدا شوید، تا نسخه های جایگزین فایل ها و دایرکتوری ها را ایجاد کنید.

در این آموزش نصب git در CentOS 7 را برای شما بررسی خواهیم کرد، که از شما دعوت می کنیم تا پایان این آموزش جدید با ما همراه باشید.git در centOS

مقاله مفید: نحوه نصب PowerShell در لینوکس فدورا

مراحل نصب Git در CentOS 7

یکی از محبوب ترین سیستم های کنترل نسخه، git است. بسیاری از پروژه‌ها فایل‌های خود را در یک مخزن git نگهداری می‌کنند.

سایت‌ هایی مانند GitHub، GitLab و Bitbucket، اشتراک‌گذاری و مشارکت در کد با git را برای ما آسان‌تر از همیشه کرده‌اند.

 

برای نصب سرور CentOS 7 باید با یک کاربر غیر Root که دارای امتیازات sudo است، نصب و پیکربندی انجام دهید. ابتدا مراحل 1 تا 4 را در راهنما راه اندازی سرور اولیه CentOS 7 برای ایجاد این حساب اجرا کنید.

هنگامی که کاربر non-root خود را دارید، می توانید از آن برای SSH در سرور CentOS خود استفاده کنید و به نصب Git ادامه دهید.

  • نصب Git

ساده ترین راه برای نصب git از مخازن نرم افزار پیش فرض CentOS است. این روش سریع ترین روش است، اما نسخه git که با این روش نصب می شود، ممکن است یک نسخه قبل تر از جدیدترین نسخه موجود باشد.

اگر به آخرین نسخه نیاز دارید، git را از منبع استخراج کنید. از yum، مدیر بسته CentOS، برای جستجو و نصب آخرین بسته git موجود در مخازن CentOS استفاده کنید:

sudo yum install git

اگر دستور بدون خطا کامل شود، git را دانلود و نصب خواهید کرد. برای بررسی دوباره کارکرد درست آن، بررسی نسخه داخلی git را امتحان کنید:

git --version

اگر این بررسی شماره نسخه git را ایجاد کرد، اکنون می توانید به راه اندازی git بروید.

  • راه اندازی Git

اکنون که git را نصب کرده اید، وارد مرحله دوم نصب git در CentOS 7 می شویم، که باید اطلاعاتی را در مورد خودتان پیکربندی کنید تا پیام های commit با اطلاعات صحیح ضمیمه تولید شود.

برای انجام این کار، از دستور git config برای ارائه نام و آدرس ایمیلی که می خواهید در commit های شما تعبیه شود استفاده کنید:

git config --global user.name "Your Name"
git config --global user.email "[email protected]"

برای تأیید اینکه این تنظیمات با موفقیت اضافه شدند، می‌توانیم تمام موارد پیکربندی را که با تایپ دستور زیر تنظیم شده‌اند مشاهده کنیم:

git config --list

این پیکربندی از مشکل دیدن یک پیام خطا و نیاز به تجدید نظر در commit ها پس از ارسال آنها جلوگیری می کند. پس از طی این مراحل شما به آسانی نصب git در CentOS 7 را انجام داده اید.نصب GIT در CentOS 7

مقاله مفید: نحوه نصب سرور DHCP در اوبونتو و دبیان

برای داشتن سیستم عامل CentOS 7 در یک سرور با کیفیت و گارانتی دار پیشنهاد ما به شما سرور مجازی لینوکس آذرسیس است.

سخن آخر

در این آموزش نحوه نصب git در CentOS 7 را برای شما کاربران عزیز بررسی کردیم. اکنون باید git را نصب کرده باشید و آماده استفاده در سیستم خود باشید.

امیدوارم این مقاله برای تان مفید بوده باشد. شما می توانید در صورت داشتن نظر یا مواجه شدن با هر ایرادی در نصب git در CentOS 7 از طریق ارسال نظر با کارشناسان آذرسیس در ارتباط باشید.

آیا git یک زبان برنامه نویسی است؟

خیر، git زبان برنامه نویسی نیست، اما برای هر برنامه نویس نصب git در CentOS 7 امری ضروری است.
زیرا امروزه git به عنوان یک استاندارد واقعی نرم افزار می باشد که به عنوان یک نرم افزار کنترل نسخه شناخته می شود.

Share this Post

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *