آذرسیس

How to disable and enable firewall in Rocky Linux
5/5 - (5 امتیاز)

بررسی روش هایی برای فعال سازی فایروال در Rocky Linux موضوع آموزش امروز است. هنگامی که به عنوان یک کاربر آنلاین می شوید، فایروال ها یکی از ضروری ترین بخش های امنیت سیستم شما هستند. اگر از دسکتاپ لینوکس استفاده می کنید فایروالی که از قبل بر روی آن نصب شده است، در بیشتر موارد بدون رابط گرافیکی می باشد. با این وجود Debian ,RedHat ,Ubuntu و سایر سیستم های لینوکس، نرم افزار مناسب رابط کاربری گرافیکی فایروال را مستقیماً از مخزن مربوطه خود با کمک کلیک ماوس برای مدیریت فراهم می کنند. برای ارائه توضیحات بیشتر با آذرسیس همراه باشید و از چند دقیقه مطالعه علمی لذت ببرید …

غیر فعال سازی و فعال سازی فایروال

ویژگی های فعال سازی فایروال در Rocky Linux

 1. API D-Bus کامل
 2. پشتیبانی از IPv4 ،IPv6 ،bridge و ipset
 3. پشتیبانی از IPv4 و IPv6 NAT
 4. firewall zones
 5. یک لیست از پیش تعریف شده از zone ها، سرویس ها و انواع ICMP
 6. تعاریف سرویس ساده برای پورت ها، پروتکل ها، پورت های منبع، ماژول ها و مدیریت آدرس مقصد
 7. زبان غنی برای قوانین انعطاف پذیرتر و پیچیده تر در Zone
 8. قوانین زمان بندی شده در Zone
 9. ثبت ساده بسته های رد شده
 10. رابط مستقیم
 11. Lockdown: لیست سفید کاربرانی که مجاز به تغییر فایروال می باشند
 12. بارگذاری خودکار ماژول های هسته لینوکس
 13. توانایی کار کردن با پلتفرم Puppet
 14. CLI برای تنظیمات آنلاین و آفلاین
 15. ابزار گرافیکی (با استفاده از gtk3)
 16. Applet (با استفاده از Qt4)

روش های غیر فعال سازی و فعال سازی فایروال در Rocky Linux

همان طور که اشاره شد، فایروال نقش بسیار مهمی در زمینه امنیتی سیستم بر عهده دارد. به همین دلیل با در نظر گرفتن سیستم راکی لینوکس اقدامات زیر را جهت فعال سازی و غیر فعال سازی انجام دهید:

مراحل غیر فعال سازی و فعال سازی فایروال در Rocky Linux

1- نحوه فعال سازی فایروال در Rocky Linux

Firewalld به عنوان یک سرویس در دستگاه شما اجرا می شود. این سرویس زمانی آغاز می شود که دستگاه نیز شروع به کار کند، اما اگر به دلایلی فایروال در دستگاه شما فعال نیست، می توانید این کار را با یک دستور ساده انجام دهید:

systemctl enable --now firewalld

Now–Flag به محض فعال شدن سرویس را شروع می کند و باعث می شود بتوانید از مرحله Systemctl Start Firewalld رد شوید. مانند تمام سرویس های راکی لینوکس، می توانید بررسی کنید که آیا فایروال با موارد زیر اجرا می شود یا خیر؟

systemctl status firewalld

و با این دستور سرویس را جهت فعال سازی فایروال در Rocky Linux، مجدداً راه اندازی کنید:

systemctl restart firewalld

2- نحوه توقف فایروال در Rocky Linux

زمانی که نمی خواهید فایروال شما هر پورت یا سرویسی را مسدود کند یا به آن اجازه ورود دهد، می توانید آن را موقتاً تا شروع سیستم متوقف کنید. برای این کار با این دستور غیر فعال کردن فایروال را آغاز کنید:

sudo systemctl stop firewalld

3- نحوه غیر فعال سازی فایروال در Rocky Linux

اگر می خواهید فایروال را برای همیشه متوقف کنید و یا به اصطلاح نیاز به دستورات غیر فعال سازی فایروال در Rocky Linux دارید، این دستور را اجرا کنید:

sudo systemctl disable firewalld
sudo systemctl mask firewalld

نحوه غیر فعال سازی فایروال در Rocky Linux

تنظیمات فایروال نقش عمده ای در بخش امنیت سرور ایفا می کند. ما نیز این ابزار و فعال سازی آن را در این آموزش بر روی سرور Rocky Linux بررسی کردیم ولی برای نصب آن باید سرور مناسب را در اختیار داشته باشید. شما می توانید سرور مجازی و سرور اختصاصی مورد نیاز خود را از سایت آذرسیس خریداری و نصب کنید و از مزایای ارزشمند آن بهره مند شوید. کافیست یک تیکت به بخش پشتیبانی ارسال کنید!

سخن آخر

بنابه دلایل امنیتی فعال کردن فایروال در راکی لینوکس امری بسیار مهم است و ما در این مقاله نحوه فعال سازی فایروال درRocky Linux را به شما آموزش داده ایم. در این میان مواقعی نیز وجود دارند که در این مواقع مجبور می شوید فایروال را غیرفعال کنید. ما نحوه غیر فعال کردن فایروال را در راکی لینوکس نیز در این مقاله توضیح داده ایم. امیدواریم با این آموزش بتوانید به آسانی فایروال را در راکی لینوکس فعال و غیر فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *