آذرسیس

چرا CloudLinux یکی از امن ترین توزیع های لینوکس است؟
5/5 - (1 امتیاز)

سیستم عامل CloudLinux مزایای متفاوتی نسبت به سایر سیستم عامل ها دارد. این مزایا عبارتند از: سازگاری، کارایی، قابلیت اطمینان، پایداری و ویژگی‌های امنیتی مختلف. لینوکس هرگز قرار نبود توسط تعداد زیادی از کاربران استفاده شود و بنابراین بسیار قابل نفوذ است. با استفاده از کارت اعتباری شخصی دیگر به راحتی می توان در یک حساب در سرور شما ثبت نام کرد، یا  از اسناد قدیمی یکی از مشتریان شما که سالهاست بروز نشده است، سو استفاده کرد. CloudLinux OS Shared از وقوع این خطر جدی جلوگیری می کند و با به کار بردن CageFS، کاربران به سیستم فایل خود مجازی سازی می شوند و از دیدن هر کاربر دیگری روی سرور جلوگیری می شود. CageFS در توقف بیشتر حملات و جلوگیری از افشای اطلاعات بسیار موثر است.

همه چیز درباره CloudLinux 

ما می خواهیم در این مقاله به بررسی CloudLinux بپردازیم تا شما درک بهتری از آن داشته باشید و پی ببرید که چرا این سیستم عامل دارای امنیت بسیار بالایی در بین توزیع های لینوکس است.

CloudLinux چیست؟

CloudLinux یکی از سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس است، که طراحی شده تا سیستم عاملی پایدارتر و ایمن تر در خدمت ارائه دهندگان میزبان اشتراکی قرار دهد. این سیستم عامل که اساسا مجموعه ای از تغییرات هسته در توزیع لینوکس است، ویژگی هایی را پیاده سازی می کند تا مدیران سیستم را قادر سازد کنترل دقیق استفاده از منابع سرور خود را در دست گیرند. با جداسازی کاربران، CloudLinux کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که مشکلات مربوط به یک حساب باعث کاهش خدمات برای کاربران دیگر نمی شود.

CloudLinux با استفاده از قابلیتی به نام LVE (محیط مجازی سبک وزن) حساب های کاربری را به صورت مجازی ارائه می دهد. به هر LVE مقدار معینی از منابع (حافظه، CPU و غیره) اختصاص داده می شود که از کل منابع سرور جدا شده است. اگر یک حساب کاربری افزایش ناگهانی در ترافیک داشته باشد یا از حافظه یا cpu بیش از حد استفاده کند، کل سرور را کند نمی شود و خرابی به وجود نمی آید. یعنی فقط LVE مورد نظر کند می شود.

چه مشکلاتی در میزبانی اشتراکی وجود دارد؟

کار در یک محیط میزبانی اشتراکی می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا صدها تا هزاران وب سایت میزبانی می شوند و به این ترتیب، مدیر سرور کنترل محدودی بر منابع استفاده شده توسط هر یک از این وب سایت ها دارد. وقتی شما منابع را دست نخورده نگه دارید، اجازه سوء استفاده از منابع سرور را نمی دهید. محدود کردن CPU، RAM و سایر منابع در هر وب سایت بسیار دشوار است. شرایطی وجود دارد که به نظر می رسد یکی از وب سایت ها بیشتر منابع سرور را با استفاده بیشتر تصاحب می کند، که ممکن است به دلیل ترافیک سنگین یا اسکریپت های ضعیف و به طور بالقوه حمله DDOS به سرور باشد. این موقعیت‌ها برای مدیران سرور چالش‌ برانگیزترین چالش‌ ها برای مقابله روزانه هستند و می‌توانند منجر به از کار افتادن بقیه وب‌سایت‌های روی سرور یا حتی عدم پاسخگویی سرور شوند.

چگونه CloudLinux به محیط های میزبانی مشترک کمک می کند؟

CloudLinux یک محیط میزبانی اشتراکی است. محیطی که در آن صدها حساب وب سایت روی یک سرور میزبانی می شوند و منابع سرور را به طور مساوی به اشتراک می گذارند. در یک محیط میزبانی مشترک معمولی مدیر سرور، کنترل محدودی بر استفاده از منابع سرور حساب های وب‌ سایت فردی دارد. اگر یک حساب وب سایت از مقدار ناعادلانه ای از منابع استفاده کند (مثلاً به دلیل قرار گرفتن در معرض حمله DDoS، اسکریپت ضعیف، افزایش ترافیک و غیره)، کل سرور کند می شود یا به طور کامل از کار می افتد و همه مشتری های دیگر، حتی سرور را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. در میزبانی معمولی، در یک حساب وب‌ سایت خاص نمی توانیم محدودیتی برای استفاده از RAM، CPU و سایر منابع تعیین کنیم. یافتن وب سایت های مشکل دار یک کار وقت گیر است و برای رفع چنین مشکلاتی گاهی اوقات لازم است حساب های وب سایت را به حالت تعلیق دربیاوریم، که این کار می تواند به راحتی منجر به نارضایتی مشتری ها شود و در نتیجه می تواند بر تجارت شما تأثیر منفی بگذارد.

وقتی مشکلاتی در محیط میزبانی CloudLinux رخ می دهد چه اتفاقی می افتد؟

در محیط‌ های میزبانی مشترک مبتنی بر CloudLinux، زمانی که یک حساب وب‌سایت به محدودیت منابع تعیین‌شده خود برسد، سرعت سایت پایین می آید. حساب وب‌سایتی که منابع زیادی مصرف می کند، تا زمانی که استفاده از منابع به حالت عادی بازگردد، به طور موقت از کار می افتد . در حالی که، سایر اکانت های وب سایت روی سرور به طور عادی به کار خود ادامه می دهند.

در محیط‌ های میزبانی CloudLinux، قوانینی برای محدود کردن استفاده عادی از یک حساب گذاشته نمی شود، بلکه محافظت در برابر سوء استفاده‌ کنندگان و اسکریپت های بد اعمال می‌شود.

ویژگی های CloudLinux

اکنون، در زیر لیستی از ویژگی هایی ارائه می دهیم که CloudLinux را منحصر به فرد می کند.

1) برای سایت هر مشتری یک مجموعه اختصاصی از منابع سرور با فناوری LVE در CloudLinux وجود دارد. حساب وب سایت هر مشتری دارای مجموعه جداگانه ای از منابع اختصاص یافته است. LVE تضمین می کند که این منابع با هیچ حساب وب سایت دیگری به اشتراک گذاشته نمی شوند.

2) Cloudlinux دارای محیط های میزبانی پایدار می باشد. افزایش ناگهانی ترافیک یکی از حساب های وب‌سایت هرگز به معنای خرابی حساب‌های دیگر یا کل سرور نیست. از آنجایی که هر حساب کاربری منابع اختصاصی خود را دارد، بنابراین محافظت می شود. و این امر باعث می‌شود وب‌سایت ها عملکرد درستی داشته باشند، حتی اگر یک جهش ناگهانی در استفاده از منابع وب‌سایت‌های میزبانی شده دیگر، روی سرور ایجاد شود.

3) هسته ایمن و سرسخت CloudLinux به جلوگیری از حمله کاربران مخرب به سایر حساب های میزبانی شده وب سایت، در همان سرور کمک می کند.

4) دارای چندین نسخه از PHP می باشد. سیستم عامل CloudLinux دارای یک ویژگی داخلی به نام selector PHP است. این ویژگی به کاربران نهایی اجازه می دهد تا نسخه خاصی از PHP مورد نیاز خود را انتخاب کنند. همچنین، انعطاف پذیری نهایی را با ارائه تمام نسخه های محبوب PHP، از جمله بیش از 120 پسوند PHP فراهم می کند.

CloudLinux نسخه های PHP 4.4، 5.1، 5.2، 5.3، 5.4، 5.5 و 5.6 را دسته بندی می کند. همچنین، رابط کاربری به مشتریان امکان می دهد بین نسخه ها به راحتی جابجا شوند، برنامه های افزودنی را انتخاب کنند و تنظیمات PHP را در صورت نیاز تنظیم کنند.

5) Cloudlinux عملکرد پایداری دارد. عملکرد پایدار پایگاه داده MySQL اغلب به یک دردسر بزرگ برای مدیران سیستم در محیط های میزبانی مشترک تبدیل شده است. ثابت نگه داشتن MySQL می تواند دشوار باشد و درخواست های مشتری به راحتی می تواند سرعت همه چیز را کاهش دهد.

ویژگی MySQL Governor CloudLinux به مدیران سیستم کمک می کند تا سوء استفاده کنندگان را به دقت شناسایی کرده و آنها را در آن واحد کنترل کنند. این برنامه استفاده از CPU و IO دیسک را برای هر حساب وب‌سایت به صورت آنی ردیابی می کند و با استفاده از محدودیت های LVE برای هر کاربر، درخواست های MySQL را کاهش می دهد. با پشتیبانی از آخرین نسخه های MySQL و MariaDB، برای هر ارائه دهنده میزبان اشتراکی، ضروری است.

حال که با مزایای کاربردی و مهم CloudLinux آشنا شدید، می توانید با اطمینان بیشتری از میزبانی مشترک و این سیستم عامل مفید استفاده کنید. در ضمن، ما در سایت آذرسیس خدمات میزبانی وب به شما کاربران عزیز ارائه می دهیم و شما می توانید در صورت نیاز از خدمات ما بهره مند شوید. همچنین اگر نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با ارسال تیکت از کارشناسان ما کمک بگیرید.

نتیجه گیری

CloudLinux با تمام ویژگی‌ها و فناوری های پیشرفته‌اش، حفظ و تثبیت یک محیط میزبانی مشترک را آسان تر می کند. این به معنای صرف زمان و هزینه کمتر برای حل مشکلات استفاده مکرر از منابع و دردسر کمتر برای ارائه دهندگان میزبان و مشتریان آنها است. با CloudLinux، وب‌سایت های شما پایدار می شوند، سرورهای شما امن می مانند و مشتریان شما راضی می گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *