آذرسیس

Why is CloudLinux one of the most secure Linux distributions 1
5/5 - (3 امتیاز)

باید گفت CloudLinux وب‌سایت را پایدار، سرورها را امن و مشتریان را راضی نگه می دارد. زیرا CloudLinux مزایا متفاوتی نسبت به سایر سیستم عامل ها دارد. و از آن جا که هرگز قرار نبود لینوکس توسط تعداد زیادی از کاربران استفاده شود، بسیار قابل نفوذ است. تصور کنید که با استفاده از کارت اعتباری شخصی دیگر به راحتی می توان در یک حساب در سرور شما ثبت نام کرد! و یا از اسناد قدیمی یکی از مشتریان شما که سال ها بروز نشده است سو استفاده کرد! اما جای نگرانی نیست! زیرا CloudLinux از وقوع این خطر جدی جلوگیری می کند و با به کار بردن CageFS، کاربران به سیستم فایل خود مجازی سازی شده و از دیدن هر کاربر دیگری روی سرور جلوگیری می شود. برای تکمیل این اطلاعات می توانید از تیتر های تحریر شده آذرسیس در این مقاله استفاده کنید.

چرا CloudLinux یکی از امن ترین توزیع های لینوکس

همه چیز درباره CloudLinux

CloudLinux یکی از سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس است، که طراحی شده تا سیستم عاملی پایدارتر و ایمن تر در خدمت ارائه دهندگان میزبان اشتراکی قرار دهد. این سیستم عامل که اساسا مجموعه ای از تغییرات هسته در توزیع لینوکس است، ویژگی هایی را پیاده سازی می کند تا مدیران سیستم را قادر سازد کنترل دقیق استفاده از منابع سرور خود را در دست گیرند. با جداسازی کاربران، CloudLinux کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که مشکلات مربوط به یک حساب باعث کاهش خدمات برای کاربران دیگر نمی شود. CloudLinux با استفاده از قابلیتی به نام LVE، حساب های کاربری را به صورت مجازی ارائه می دهد که در صورت افزایش ناگهانی ترافیک، کل سرور کند نشده و خرابی به وجود نمی آید.

مشکلات میزبانی اشتراکی

کار در یک محیط میزبانی اشتراکی می تواند چالش برانگیز باشد! زیرا صدها تا هزاران وب سایت میزبانی می شوند و به این ترتیب مدیر سرور کنترل محدودی بر منابع استفاده شده توسط هر یک از این وب سایت ها دارد. وقتی شما منابع را دست نخورده نگه دارید اجازه سوء استفاده از منابع سرور را نمی دهید! چون محدود کردن CPU ،RAM و سایر منابع در هر وب سایت بسیار دشوار است و شرایطی وجود دارد که به نظر می رسد یکی از وب سایت ها بیشتر منابع سرور را با استفاده بیشتر تصاحب می کند که ممکن است به دلیل ترافیک سنگین، اسکریپت های ضعیف و حمله DDOS به سرور باشد. این موقعیت‌ها برای مدیران سرور چالش‌ برانگیزترین چالش‌ ها برای مقابله روزانه هستند و می‌توانند منجر به از کار افتادن بقیه وب سایت‌های سرور یا حتی عدم پاسخگویی سرور شوند!

مشکلات میزبانی اشتراکی

عملکرد CloudLinux در محیط های میزبانی مشترک

CloudLinux یک محیط میزبانی اشتراکی با میزبانی صدها حساب وب سایت روی یک سرور است و منابع سرور را به طور مساوی به اشتراک می گذارند. در یک محیط میزبانی مشترک معمولی مدیر سرور، کنترل محدودی بر استفاده از منابع سرور حساب های وب‌ سایت فردی دارد. اگر یک حساب وب سایت از مقدار ناعادلانه ای از منابع به دلیل قرار گرفتن در معرض حمله DDoS، اسکریپت ضعیف، افزایش ترافیک استفاده کند، کل سرور کند شده یا از کار می افتد و همه مشتری ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

در میزبانی معمولی نمی توانیم محدودیتی برای استفاده از منابع تعیین کنیم، زیرا یافتن وب سایت های مشکل دار یک کار وقت گیر است و گاهی لازم است حساب های وب سایت را به حالت تعلیق دربیاوریم که منجر به نارضایتی می شود و در نتیجه می تواند بر تجارت شما تأثیر منفی بگذارد! CloudLinux نیز قوانینی برای محدود کردن استفاده عادی از یک حساب ندارد، بلکه محافظت در برابر سوء استفاده‌ کنندگان و اسکریپت های بد مانع ایجاد خرابی خواهد بود.

ویژگی های CloudLinux

اکنون در زیر لیستی از ویژگی هایی ارائه می دهیم که CloudLinux را منحصر به فرد می کند. پس با ما همراه شوید و نکات زیر را بررسی کنید:

1) برای سایت هر مشتری یک مجموعه اختصاصی از منابع سرور با فناوری LVE در CloudLinux وجود دارد. حساب وب سایت هر مشتری دارای مجموعه جداگانه ای از منابع اختصاص یافته است و LVE تضمین می کند که این منابع با هیچ حساب وب سایت دیگری به اشتراک گذاشته نمی شوند.

2) Cloudlinux محیط میزبانی پایدار دارد و افزایش ناگهانی ترافیک یک حساب وب سایت، هرگز به معنا خرابی حساب‌های دیگر یا کل سرور نیست. چون هر حساب کاربری منابع اختصاصی محافظت شده خود را دارد و باعث می‌شود وب سایت ها عملکرد درست داشته باشند، حتی اگر یک جهش ناگهانی در استفاده از منابع وب سایت‌های میزبانی شده دیگر روی سرور ایجاد شود.

3) هسته ایمن و سرسخت CloudLinux به جلوگیری از حمله کاربران مخرب به سایر حساب های میزبانی شده وب سایت در همان سرور کمک می کند.

4) دارای چندین نسخه از PHP بوده و سیستم عامل CloudLinux دارای یک ویژگی داخلی به نام Selector PHP است که این ویژگی به کاربران نهایی اجازه می دهد تا نسخه خاصی از PHP مورد نیاز خود را انتخاب کنند. همچنین انعطاف پذیری نهایی را با ارائه تمام نسخه های محبوب PHP، از جمله بیش از 120 پسوند PHP را فراهم می کند.

5) Cloudlinux عملکرد پایداری دارد. عملکرد پایدار پایگاه داده MySQL اغلب به یک دردسر بزرگ برای مدیران سیستم در محیط های میزبانی مشترک تبدیل شده است. ثابت نگه داشتن MySQL می تواند دشوار باشد و درخواست های مشتری به راحتی می تواند سرعت همه چیز را کاهش دهد. ویژگی MySQL Governor CloudLinux به مدیران سیستم کمک می کند تا سوء استفاده کنندگان را به دقت شناسایی کرده و آن ها را در آن واحد کنترل کنند.

ویژگی های CloudLinux

ما در سایت آذرسیس خدمات میزبانی وب را به شیوه ای مدرن و حفظ اصالت ارائه می کنیم که می توانید در صورت نیاز به راهنمایی با ارسال تیکت از کارشناسان ما در زمینه بستر متناسب با اهداف تان، به صورت کاملاً رایگان کمک بگیرید.

سخن آخر

حال که با مزایا مهم CloudLinux آشنا شدید، می توانید با اطمینان بیشتری از میزبانی مشترک با این سیستم عامل مفید استفاده کنید، زیرا CloudLinux با تمام ویژگی‌ها و فناوری های پیشرفته‌، حفظ و تثبیت یک محیط میزبانی مشترک را آسان تر می کند. پس توصیه می کنم از این مزایا غافل نشوید! زیرا این موارد به معنای صرف زمان و هزینه کمتر برای حل مشکلات استفاده مکرر از منابع و دردسر کمتر برای ارائه دهندگان میزبان و مشتریان خواهد بود. برای پاسخ به سوالات بیشتر می توانید از بخش کامنت کمک بگیرید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *