آذرسیس

20 ابزار هوش مصنوعی برای کسب و کار ها
1/5 - (1 امتیاز)

واژه هوش مصنوعی در سال 1956 ابداع شد، ولی در چند دهه اخیر با تکامل تدریجی و کاربرد آن در کسب و کار ها و زندگی روزمره نیاز به آشنایی بیشتر با این تکنولوژی به وجود می آید. هوش مصنوعی که گاهی با  AI شناخته می شود، اصطلاحی جذاب برای انجام وظایف پیچیده ای است، که به کمک انسان ها می آید.

امروزه بسیاری از سازمان ها در حال توسعه محصولات هوش مصنوعی جهت مصارف روزانه هستند. از جمله بانکداری، بازاریابی، وسایل نقیه، دستیاران مجازی و … که به سرعت سبک زندگی ما را تغییر می دهند. در لیست زیر نمونه هایی از 20 ابزار هوش مصنوعی برای کسب و کار ها را برای تان آماده کرده ایم، که مطالعه آن در دنیای پیشرفته کنونی خالی از لطف نیست.

هوش مصنوعی

لیست 20 ابزار برتر هوش مصنوعی برای کسب و کار ها

لیست زیر را با بررسی نیاز های تمامی کاربران فعال در حوزه های مهم گرد هم آورده ایم که امیدواریم مورد استفاده شما نیز واقع شود:

1- ADEPT

ADEPT آزمایشگاه تحقیقاتی و محصول یادگیری یک ماشین است، این یک ابزار برای تجزیه و تحلیل داده شرکت ها، مدل سازی پیش بینی کننده و گزارش دهی خودکار می باشد. Adept  با جریان‌های کاری و سیستم‌های فعلی شما منطبق می شود، و از تکنیک‌های پیشرفته یادگیری ماشین برای ارائه پیش‌بینی‌ ها و دیدگاه های دقیق خود استفاده خواهد کرد.

ADEPT با توجه به امکانات مختلفی که نسبت به اهداف سازمانی شما ارائه می کند، قیمت گذاری متفاوتی دارد.

هوش مصنوعی

2- Quillbot

اگر یک محتوا نویس هستید این ابزار هوشمند دقیقاً برای شماست. Quillbot یک ابزار کمکی نوشتن با هوش مصنوعی است، که امکان باز نویسی، خلاصه نویسی و بهبود محتوا را برای تان فراهم می کند. این ابزار پیشنهاداتی برای ساختار جمله، سبک نوشتار ارائه می دهد و از تکنیک های خود جهت یافتن اشتباه املایی و گرامری استفاده می کند.

دانش آموزان، نویسندگان و مجموعه های تولید محتوا که به دنبال افزایش کیفیت محتوا هستند، می توانند از این هوش مصنوعی کار آمد بهره ببرند.

هوش مصنوعی

3- Covarient

هوش مصنوعی Covarient از الگوریتم‌های مخصوص خود برای آموزش هرگونه ربات جهت سازگاری با مشاغل و شرایط جدید استفاده می‌کند. همچنین از قابلیت های دیگر این ابزار سیستم تشخیص اشیاء بصری و انعطاف پذیری برای مدیریت برنامه های مختلف روباتیک می باشد.

هوش مصنوعی

4- Bard

دستیار نوشتن Bard که اخیراً توسط گوگل معرفی شده، از هوش مصنوعی برای ارائه ابزار هایی افزایش سازمان دهی، ثبات و سبک محتوا استفاده می کند. بارد در حال حاضر فقط برای آزمایش کنندگان بتا قابل دسترس است، و امکان پلتفرم چت با هوش مصنوعی، توانایی پردازش زبان طبیعی، سازگاری با وب سایت ها و برنامه های پیام رسانی را به کاربر ارئه می دهد.

هوش مصنوعی

5- ChatGPT

ChatGPT در حال حاضر به عنوان معروف ترین و بهترین ابزار هوش مصنوعی در کسب و کار ها شناخته می شود. این ابزار یک دستیار تعامل است، که به سؤالات کاربران با اطلاعات شخصی خود پاسخ می دهد. ChatGPT یک ابزار فوق العاده و رایگان است، که بدون محدودیت کلمه به سوالات کاربر با اطلاعات مناسب و کامل خود پاسخ می دهد.

هوش مصنوعی

6- BingAL

از دستیار های تعامل معرفی شده توسط مایکروسافت است، این فناوری‌ پیشنهادات مناسب برای جستجوی تصویر و ویدیو را ارائه می دهد و به افزایش دقت نتایج جستجو شما کمک می‌کند.

هوش مصنوعی

7- Replika

این ابزار هوش مصنوعی رفتار های انسانی را تقلید می کند، در واقع برای یادگیری از تعامل با کاربران خودش ساخته شده است. و مکالمات شبیه به یک انسان دارد. از جذابیت های Replika می توان به شرکت کردن در بحث های عاطفی، مشاوره فردی، و حتی در بحث های فلسفی اشاره کرد.

هوش مصنوعی

8- Anthropic

Anthropic یک استارت آپ موفق برای تحقیقات در هر هوش مصنوعی جهت توسعه سیستم یادگیری ماشینی است. هدف شفاف تر و اخلاقی تر کردن هوش مصنوعی های قابل استفاده انسان هاست.

هوش مصنوعی

9- GitHub Copilot

GitHub Copilot یک دستیار برنامه نویسی است، در واقع کد های نوشته شده، نام تابع و کامنت های شما رو بررسی کرده و کد های مناسب را برای شما پیشنهاد میده.

هوش مصنوعی

10- Google Assistant

این دستیار مجازی با صدا فعال می شود، که کاربران از آن به عنوان Reminder، ارسال کننده پیام، جستجو مسیر و … استفاده می کنند.

هوش مصنوعی

11- SIRI

SIRI نیز یک دستیار مجازی محبوب در جهان و مجهز به هوش مصنوعی است، که با تشخیص گفتار Hey SIRI شروع به کار می کند. برقراری تماس تلفنی، ارسال پیام، پخش موزیک، جستجو در نقشه و حتی مدیریت خانه های هوشمند تعدادی از قابلیت های وسوسه انگیز SIRI است.

هوش مصنوعی

12- Alexa

این دستیار مجازی توسط آمازون ایجاد شده است، و مانند دیگر دستیار های هوشمند قابلیت های بسیار جذابی برای کاربران خود ارائه می دهد.

هوش مصنوعی

13- Grammarly

Grammarly یکی از بهترین ابزار های هوش مصنوعی به شما می آید، که یک راهنما ابزار نوشتن آنلاین است. و در حین تایپ متن پیشنهاداتی برای تصحیح گرامر و املا ارائه می دهد. این ابزار می تواند در سایت ها و شبکه ها اجتماعی همچنین هنگام نوشتن ایمیل نیز گنجانده شود.

هوش مصنوعی

14- Jasper

اگر برندی برای توسعه دارید و می خواهید برای آن تولید محتوا مخصوص انجام شود، استفاده از ابزار هوش مصنوعی Jasper را برای تان توصیه می کنیم. تنها کاری که باید انجام دهید این است، که موضوعی را انتخاب کرده، فرم مشخصات را پر کنید، سپس تولید متن های طولانی و منحصر به فرد را با خیال راحت به Jasper بسپارید.

هوش مصنوعی

15- Open CV

تشخیص چهره، شناسایی اشیا، پردازش تصاویر و ویدیو از قابلیت های هوش مصنوعی Open CV است، که در طیف وسیعی از تحقیقات و پردازش های کامپیوتری استفاده می شود.

هوش مصنوعی

16- TensorFlow

این پلتفرم برای ایجاد و آموزش هر نوع مدل از ماشین های یادگیری استفاده می شود، ویژگی API از پیش ساخته شده در TensorFlow نوعی معماری انعطاف پذیر را برای ساخت ماشین های یادگیری را ارائه می دهد.

هوش مصنوعی

17- Watson

Watson هم مانند دیگر ابزار های هوش مصنوعی در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد، برای مثال خدمات مشتری، بانکداری و مراقبت های بهداشتی و … . این ابزار عملکرد هایی مثل تجزیه و تحلیل پیش بینی، تشخیص تصویر و صدا همچنین پردازش زبان طبیعی را ارائه می کند.

هوش مصنوعی

18- Dall-E

OpenAI ابزار تولید تصاویر Dall-E را تولید کرده است، که از هوش مصنوعی استفاده می کند. این برنامه از توضیحات داده شده تصاویر متمایز و واقعی ارائه می کند. از ابزار Dall-E در برنامه های هنری و خلاقانه و در انواع اهداف تجاری می توان بهره برد.

هوش مصنوعی

19- Remini

اگر یک تصویر زیبا اما با کیفیت خیلی کم داشته باشید، ممکن است فکر کنید چاره ای ندارد، ولی ابزار هوشمند Remini به کمک شما خواهد آمد. Remini برای بهبود و بازیابی کیفیت، رفع ایرادات و خراش ها عکس های عتیقه و قدیمی نیز به کار می رود، و از هر دو نسخه IOS و اندروید پشتیبانی می کند.

هوش مصنوعی

20- Playground AI

آخرین ابزار معرفی این لیست Playground AI می باشد، که از تولیدکنندگان تصاویر هوشمند برای محتوا نوشته شده است. شما می توانید با این ابزار تصاویری با گرافیک با کیفیت را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید، که می توان از آن ها در پست های اجتماعی، وبلاگ ها و مقالات استفاده کنید.

هوش مصنوعی

نتیجه گیری

در این مقاله سعی بر معرفی 20 ابزار هوش مصنوعی مورد استفاده در کسب و کار ها را برای شما و برند تان داشتیم. که قطعاً استفاده از آن ها پروسه کاری ما را بسیار آسان تر می کند. امیدواریم با استفاده از این ابزار های هوشمند و جذاب برند خود را هر چه بیشتر ارتقا دهید. همچنین می توانید سوالات خود را از قسمت ارسال نظرات با کارشناسان خبره آذرسیس در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *